Wasz nick:]

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
mMm
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 17 sie 2012, 14:30
Płeć: nieokreślona

Re: Wasz nick:]

Post autor: mMm »

Mój nick pochodzi od dwóch imion i jednego nazwiska. Nietrudno jest się domyślić, że chodzi o pierwsze litery ...
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wasz nick:]

Post autor: Difane »

Moją przygodę z forum powinienem zacząć chyba od tego tematu, jako że mój nick jest dość trudny do rozszyfrowania, także zamierzam teraz nadrobić zaległości. Na wstępie mogę powiedzieć, iż mój pseudonim ma krótką historię powstawania, ale bardzo długą użytkowania, wiąże się trochę z moimi marzeniami, możliwościami i wbrew pozorom wcale nie jest tak oryginalny, jak się na pierwszy rzut oka wydaje :wink: .

Zacznę może od jednej i kluczowej uwagi - otóż jakieś 95-99 % treści w necie, jakie znajdziecie pod tym hasłem nie ma ze mną nic wspólnego, co biorąc pod uwagę genezę "utworzenia" tego słowa zakrawa na pewną autoironię :) . Po czym w takim razie poznać że ja to ja ? Przede wszystkim po tym, że poza forami flstudio.pl oraz introwertyzm.pl nie podpisuję swoich komentarzy tym nickiem. Reszta mojej obecności w sieci to utwory mojej produkcji i to by było na tyle :) . Dodam tylko, że mniej więcej w II-giej połowie ubiegłej dekady używałem tej ksywy również w grach "Enemy Territory", "F1 Challenge", oraz kilku innych ale już raczej na serwerach lokalnych, także ewentualnie tam jeszcze ktoś mógł mnie kiedyś spotkać :P .

Teraz najistotniejsze, czyli skąd wziął się ten nick :wink: . Otóż pewnego - nie pamiętam czy pięknego czy też nie - dnia, jeszcze w czasach gimnazjalnych (czyli gdzieś przed 2005r.) naszła mnie taka refleksja, że jakiejkolwiek ksywy bym nie wymyślił, to w krótkim czasie odkrywałem, że ktoś już z takowej korzysta. Powiedziałem w końcu nie, nieee...KONIEC...DOŚĆ!! :lol: . Pamiętam tylko, że do tego czasu brałem jakieś pierwsze lepsze wyrazy ze słownika j.ang., które przypadały mi do gustu (np. "Assasin", "Butcher" czy "Suicide") i przyjmowałem to jako swój pseudonim. Tym razem postanowiłem pójść inną drogą. Postanowiłem wymyślić własny wyraz. Taki jedyny w swoim rodzaju. Taki, którego nie miałby nikt i który byłby "inny niż wszystkie" :D . Do ręki ponownie wziąłem więc słownik i szukałem wyrazów spełniających moje kryteria. "Inny" znalazłem pod hasłem "DIFferent". "Niż" jako "thAn". "Wszyscy" - everyoNE". Poucinałem literki, posklejałem, i TADAM - DIFANE - JEST ! WSPANIALE ! :D Podjarałem się tym, jakby jakaś fajna dziewczyna spytała mnie, czy chcę z nią chodzić. I ten związek przetrwał bardzo długo, bo posługuję się tym nickiem już od niemal 10 lat (!) i nic nie wskazuje na to, abym miał z tym kiedykolwiek skończyć :wink: .

Niestety parę lat temu przyszedł mi do głowy pewien głupi pomysł aby sprawdzić, czy aby na pewno moja ksywa jest taka oryginalna, no i dokonałem przerażającego odkrycia gdy zobaczyłem, jak wiele niezwiązanych ze mną wyników wypluwają Google. Kombinowałem nawet nad wymyśleniem czegoś nowego, ale nic lepszego nie przychodziło mi do głowy. Zresztą bardzo szybko okazało się, że lata przywiązania do mojego nicku wyrobiły we mnie pewien sentyment do niego i ciężko byłoby mi nagle zacząć podpisywać się w inny sposób. Poza tym zdaję sobie sprawę z faktu, iż pseudonim artystyczny powinien być krótki, chwytliwy, trochę tajemniczy, oraz w jakimś stopniu odzwierciedlać twórczość artysty, a ten niejako - w moim subiektywnym odczuciu - świetnie spełnia owe kryteria. Marzy mi się nawet takie logo z podpisem "feel the difference", co miałoby oddawać wyjątkowość tworzonych przeze mnie utworów. Ale to już historia na zupełnie inny temat, którą zamierzam napisać w bliżej nieokreślonej przyszłości :P .
Awatar użytkownika
Alex
Introwertyk
Posty: 80
Rejestracja: 25 wrz 2012, 15:53
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: UK

Re: Wasz nick:]

Post autor: Alex »

Moj nick to moje imie :)
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wasz nick:]

Post autor: Miszka »

Mój nick też bierze się od imienia, jak jeździłem stopem po Ukrainie to tak się przedstawiałem. Polska wersja Miszki jest chyba oczywista to zgadnięcia.
Xayan
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 22 wrz 2012, 18:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Wasz nick:]

Post autor: Xayan »

Podczas wybierania swojego nicku nie wykazałem się za bardzo kreatywnością, albowiem pomógł mi go stworzyć Fantasy Name Generator ;)
Awatar użytkownika
Mirabella_91
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 08 paź 2012, 10:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wasz nick:]

Post autor: Mirabella_91 »

W trajtku wyświetlają się m.in. solenizanci, a że spodobało mi się akurat to imię, a nie inne, stąd "mirabelkowy" nick ;D. A tak na marginesie, od czego zależy status profilu (debiutant, tró intro etc. etc.)? Tzn., jaki jest czas, po którym jest zmieniany.
Awatar użytkownika
Alex
Introwertyk
Posty: 80
Rejestracja: 25 wrz 2012, 15:53
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: UK

Re: Wasz nick:]

Post autor: Alex »

Od ilosci postow zwykle.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Wasz nick:]

Post autor: Agon »

Dla extra i ambi są specjalne statusy.
Awatar użytkownika
Mirabella_91
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 08 paź 2012, 10:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wasz nick:]

Post autor: Mirabella_91 »

Alex, dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wasz nick:]

Post autor: Inno »

Mirabella_91 pisze:A tak na marginesie, od czego zależy status profilu (debiutant, tró intro etc. etc.)? Tzn., jaki jest czas, po którym jest zmieniany.
http://forum.introwertyzm.pl/viewtopic.php?f=5&t=283
Obrazek
Spatsi
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 06 paź 2012, 23:37
Płeć: nieokreślona

Re: Wasz nick:]

Post autor: Spatsi »

Rejestrowałem się na jakimś forum, czy czymś takim. Kiedy przyszło do podania nicka pomyślałem "wpiszę po prostu pierwszą rzecz jaka przyjdzie mi do głowy". Niezbyt to kreatywne.
Dragunov
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 24 wrz 2012, 21:00
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wasz nick:]

Post autor: Dragunov »

Mój nick ma dwa pochodzenia:
1. Moja ulubiona postać z Tekkena 5: DR
2. Skonstruowany w latach 60 radziecki samopowtarzalny karabin snajperski
W sumie to używam go wszędzie, ale jak jest zajęte trochę skracam, na przykład DRG czy coś w ten deseń ;)
Awatar użytkownika
red_sky
Intronek
Posty: 47
Rejestracja: 30 wrz 2012, 13:58
Płeć: nieokreślona

Re: Wasz nick:]

Post autor: red_sky »

Mój nick też nie jest zbyt kreatywny. W trakcie rejestracji na tym forum byłam właśnie po oglądnięciu któregoś odcinka serialu "V: Goście", który właśnie miał tytuł "Red sky", no i nie wysilając się zbytnio, wzięłam tytuł jako nick :mrgreen:
4w5
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Re: Wasz nick:]

Post autor: Maksiu »

Skrót od imienia. Zwykle używam innego. Chciałem zrobić wrażenie otwartego gościa.
Obrazek
Awatar użytkownika
amls
Introwertyk
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2012, 21:13
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasz nick:]

Post autor: amls »

Po prostu przypadkowe litery wystukane na klawiaturze. No i założyłam, że nick ma być krótki :)
ODPOWIEDZ