Wasz nick:]

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Brighella
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 02 kwie 2020, 10:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5W4
MBTI: INFJ

Re: Wasz nick:]

Post autor: Brighella »

Mój nick to imię bohatera pierwszej kupionej przeze mnie książki. Mimo, że od tamtego czasu przeczytałem wiele różnych powieści, to wciąż jest to postać, z którą się najmocniej utożsamiam.
"Szerokie horyzonty, ale celu nie widać. Nie masz dokąd płynąć, ale płyniesz mimowolnie niesiony przez fale."
Awatar użytkownika
Asperger
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2023, 13:18
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Wasz nick:]

Post autor: Asperger »

Moja ksywka jest na cześć naukowca, który odkrył moją chorobę. Lecz był za głupi, żeby swoje odkrycie obwieścić światu.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Wasz nick:]

Post autor: Agon »

Asperger pisze: 27 paź 2023, 23:40 Moja ksywka jest na cześć naukowca, który odkrył moją chorobę. Lecz był za głupi, żeby swoje odkrycie obwieścić światu.
Wikipedia na temat Hansa Aspergera:
W 1934 przeniósł się do szpitala psychiatrycznego w Lipsku. Istnieją dowody, że aktywnie uczestniczył w akcji T4, polegającej na eksterminacji dzieci chorych psychicznie
Obecnie odchodzi się od określenia "Zespół Aspergera" w psychiatrii, a mówi się po prostu o chorobach ze spektrum autyzmu.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wasz nick:]

Post autor: Drim »

Agon pisze: 02 lis 2023, 23:45
Asperger pisze: 27 paź 2023, 23:40 Moja ksywka jest na cześć naukowca, który odkrył moją chorobę. Lecz był za głupi, żeby swoje odkrycie obwieścić światu.
Wikipedia na temat Hansa Aspergera:
W 1934 przeniósł się do szpitala psychiatrycznego w Lipsku. Istnieją dowody, że aktywnie uczestniczył w akcji T4, polegającej na eksterminacji dzieci chorych psychicznie
(prawdopodobne) Poglądy narodowo socjalistyczne pana Aspergera można uznać za świadczące min. o niskim ilorazie inteligencji.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Wasz nick:]

Post autor: Fyapowah »

Drim pisze: 03 lis 2023, 16:48 (prawdopodobne) Poglądy narodowo socjalistyczne pana Aspergera można uznać za świadczące min. o niskim ilorazie inteligencji.
Image
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wasz nick:]

Post autor: Drim »

Fyapowah pisze: 03 lis 2023, 21:14 Żydowskie teściki IQ.
Image
Awatar użytkownika
Asperger
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2023, 13:18
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Wasz nick:]

Post autor: Asperger »

Agon pisze: 02 lis 2023, 23:45
Asperger pisze: 27 paź 2023, 23:40 Moja ksywka jest na cześć naukowca, który odkrył moją chorobę. Lecz był za głupi, żeby swoje odkrycie obwieścić światu.
Wikipedia na temat Hansa Aspergera:
W 1934 przeniósł się do szpitala psychiatrycznego w Lipsku. Istnieją dowody, że aktywnie uczestniczył w akcji T4, polegającej na eksterminacji dzieci chorych psychicznie
Obecnie odchodzi się od określenia "Zespół Aspergera" w psychiatrii, a mówi się po prostu o chorobach ze spektrum autyzmu.
Innymi słowy: Nie myślmy samodzielnie tylko chodźmy owczym pędem? Ten portal jest dla ludzi, którzy nie godzą się na krakanie jak wrony wokół nich.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wasz nick:]

Post autor: Drim »

@Asperger
@Agon lubi myśleć klasyfikacjami. Ceni sobie złudne poczucie uporządkowania. Obecnie Zespół Aspergera klasyfikuje się w jednej kategorii razem z Autyzmem. Czy słusznie? Pewnie nie.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 403
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Wasz nick:]

Post autor: intbrun »

Asperger pisze: 03 lis 2023, 21:48 Ten portal jest dla ludzi, którzy nie godzą się na krakanie jak wrony wokół nich.
A ja ciągle naiwnie wierzę, że to portal - jak jego nazwa wskazuje - dla introwertyków.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wasz nick:]

Post autor: Drim »

@intbrun
Błędna nazwa nie implikuje zakazu wstępu dla różnych... baśniowych stworów.
Systemowiec, aspergik jeden pies.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2023, 23:23 przez Drim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Asperger
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2023, 13:18
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Wasz nick:]

Post autor: Asperger »

intbrun pisze: 03 lis 2023, 23:10
Asperger pisze: 03 lis 2023, 21:48 Ten portal jest dla ludzi, którzy nie godzą się na krakanie jak wrony wokół nich.
A ja ciągle naiwnie wierzę, że to portal - jak jego nazwa wskazuje - dla introwertyków.
Czyli się zgadzamy. Grabcia.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 403
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Wasz nick:]

Post autor: intbrun »

@Drim nie nie ma zakazu wstępu, każdy śpiewać może, jeden lepiej a drugi gorzej.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wasz nick:]

Post autor: Drim »

@intbrun
Pisać, a nie śpiewać, w tym przypadku.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Wasz nick:]

Post autor: Agon »

Drim pisze: 03 lis 2023, 16:48 (prawdopodobne) Poglądy narodowo socjalistyczne pana Aspergera można uznać za świadczące min. o niskim ilorazie inteligencji.
Raczej nie, można mieć różne głupie i szkodliwe poglądy i wypadać dobrze w testach IQ. To raczej świadczy źle o testach i osobach przywiązujących do nich zbyt dużą wagę tzn. testy te nie badają czegoś co moglibyśmy określić jako rozsądek i mądrość.
Asperger pisze: 03 lis 2023, 21:48Innymi słowy: Nie myślmy samodzielnie tylko chodźmy owczym pędem?
Nie, po prostu podałem ciekawostkę na temat Aspergera i na temat współczesnej psychiatrii, tyle.
Drim pisze: 03 lis 2023, 22:10 @Agon lubi myśleć klasyfikacjami. Ceni sobie złudne poczucie uporządkowania.
Właśnie zaklasyfikowałeś mnie jako osobę lubiącą myśleć klasyfikacjami. Co do tego drugiego zdania, to nie sądzę, żebyś dostatecznie dobrze mnie znał abyś wiedział co sobie cenię, a ponadto to zdanie można odnieść do kogokolwiek kto się tutaj zarejestrował i uznaje porządkowanie ludzi na introwertyków i ekstrawertyków, czy ewentualnie ambiwertyków. Taka kolejna próba dokopania mi, bo masz jakiś problem ze mną od kiedy jestem na tym forum.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wasz nick:]

Post autor: Drim »

Agon pisze: 05 lis 2023, 13:26 Taka kolejna próba dokopania mi, bo masz jakiś problem ze mną od kiedy jestem na tym forum.
Nie lubię pustosłowia, nie tylko w twoim przypadku. Mówić do mnie należy konkretami.
Agon pisze: 05 lis 2023, 13:26 Raczej nie, można mieć różne głupie i szkodliwe poglądy i wypadać dobrze w testach IQ. To raczej świadczy źle o testach i osobach przywiązujących do nich zbyt dużą wagę tzn. testy te nie badają czegoś co moglibyśmy określić jako rozsądek i mądrość.
albowiem poglądy narodowosocjalistyczne świadczą o niskim intelekcie, a testy IQ nie badają intelektu tylko badają umiejętność rozwiązywania testów IQ.

Użytkownik @Asperger podzielił się z nami niechęcią do szkoły i książek. @intbrun próbował mu poszerzyć horyzonty, ale to z góry było skazane na porażkę.
O czym świadczy zamknięcie we własnej bańce informacyjnej? Upór i niezdolność do refleksji? Tak, on może znać sobie Rok 1984 nawet i na pamięć ale to niczego nie zmienia. Podejście zdaje się ma całkiem radykalne. Autyzm to w końcu zaburzenie zdolności poznawczych, zaburzenie rozwojowe.

Jak rozmawiać z autystykami?

Kocham książki, nauczycieli, szkołę, a na studniówce, chociaż była średnia, to bawiłem się świetne. Pewnie zostanę uznany za złola klepiącego system po pleckach. A ja chętnie przeżyłbym swoją własną refleksję i poznał sposoby rozmowy z autystykami.

Wracając do Doktora Aspergera. Pewnie część jego dalszej działalności naukowej i medycznej była w cieniu tego czego tam nie robił w latach 1938-1945, i pragnął zbytnio się nie wychylać aby nikt odpowiedni się nim nie zainteresował. Jednakże fakt publikacji wyłącznie w języku niemieckim po 1945 dla osoby która amatorsko bada sobie ten ustrój rzuca pewną interpretację.

Świat nieniemieckojęzyczny to żydowskie oszustwo! Tak głosiła propaganda Goebbelsa pod koniec wojny.

Czy wiara w powyższe stwierdzenie, względne życie w zgodzie z powyższym, świadczy o intelekcie, czy o zamknięciu we własnej bańce informacyjnej?
Agon pisze: 05 lis 2023, 13:26 Właśnie zaklasyfikowałeś mnie jako osobę lubiącą myśleć klasyfikacjami. Co do tego drugiego zdania, to nie sądzę, żebyś dostatecznie dobrze mnie znał abyś wiedział co sobie cenię, a ponadto to zdanie można odnieść do kogokolwiek kto się tutaj zarejestrował i uznaje porządkowanie ludzi na introwertyków i ekstrawertyków, czy ewentualnie ambiwertyków.
Podział na introwertyków i ekstrawertyków to akceptowalne minimum. Ostatnio na forum przyczółek chciał zdobyć podział na normików i przegrywów. Szczęśliwie udało nam się pogonić to szarlataństwo. Podział na alfów i betów również zdaje się być tępiony.
Dobrze rozumiem, że prowadzisz forum dla przegrywów?
ODPOWIEDZ