Numerologia, znaczenie liczb i imion

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: Coldman »

Nie wierzę w te pierdoły, ale dla zabawy wyszło mi to
NUMEROLOGICZNA DWÓJKA
- wyróżniają się łagodnością charakteru, skromnością i dobrocią. Zazwyczaj są istotami miłymi spokojnymi i tolerancyjnymi. Ich głównym pragnieniem jest życie w pokoju i harmoni ze wszystkimi.Poważne, pracowite, odpowiedzialne. Ich wyrozumiałość dla bliżnich otwiera im w życiu wiele drzwi, zamkniętych przed innymi.Potrafią dostosować się do każdej sytuacji i osoby. Przezorne, dyskretne, nieśmiałe i introwertyczne

Osoby o tej wibracji urodzenia wybrały tę cyfrę, ponieważ ich kosmicznym zobowiązaniem jest uczyć innych ludzi, że zrozumienie i tolerancja są atrybutami niezbędnymi duszy aby była doskonałą i pełną. Powinny nauczyć innych, ze gdy jesteśmy elastyczni, zdolni do akceptacji i przebaczenia wygrywamy najważniejszą bitwę - osiągamy naszą wewnętrzną równowagę.
Natomiast ich osobistym wyzwaniem jest nauka poczucia własnej wartości oraz umocnienie go przezwyciężając śłabości i niepewności tej cyfry.

CECHY POZYTYWNE
dyplomacja, wyrozumiałość, umiejętność współpracy w grupie, łagodność, wrażliwość, ugodowość i dobrotliwość, uduchowienie, chłonność umysłu, szczerość, prostoduszność, skromność, koleżeńskość i łatwość adaptacji, zawierania przyjażni, wybaczania i zrozumienia;

CECHY NEGATYWNE
niepewnosc; kompleksy, które odbierają wiarę w siebie i mogą powodować usuwanie się na dalszy plan; nadwrażliwość i drażliwość; wobec ryzyka paraliżuje je strach; nadmierna pobłażliwość i dobrotliwość, które mogą być nadużywane przez innych;
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: Coldman »

Ena pisze: 31 sty 2019, 23:27 Też jestem dwójką i opisem jestem zdziwiona bo całkiem trafny :O
Efekt horoskopowy ;)
mawo
Użytkownik zablokowany
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2013, 22:18
Płeć: nieokreślona

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: mawo »

A co, gdy liczymy według kalendarza żydowskiego albo chińskiego?

Według tego, którym posługujemy się w Polsce wychodzi mi czwórka. Cóż mogę powiedzieć... nic się nie zgadza.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: Arsen »

Osobiście nie wierze w numerologie. Jakoś nie podchodzi to do mnie, nie mogę tego racjonalnie wyjaśnić.
Co do znaczenia imienia to u mnie się to zgadza, czego też nie lubię! I ogólnie analizowałem to jakiś czas i doszedłem do wniosku ze pozornie się to zgadza ale przy dalszym kopaniu zaczyna się rozmijać. Aczkolwiek wolę pomijać. Emanuje to dziwną energią.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: Coldman »

mawo pisze: 04 lut 2019, 21:30 A co, gdy liczymy według kalendarza żydowskiego albo chińskiego?

Według tego, którym posługujemy się w Polsce wychodzi mi czwórka. Cóż mogę powiedzieć... nic się nie zgadza.
Na pewno mają na to swoje wersje :D
mindlessness

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: mindlessness »

Numerologiczna 5

Bardzo inteligentne, błyskotliwe, obdarzone talentem oratorskim potrafią zjednywać sobie ludzi różnych profesji i nierzadko wysoko usytuowanych w hierarchii społecznej. Pociąga je wszystko co nieznane, nowoczesne, mające znamiona szeroko pojętej wolności. Wibracja numerologicznej 5 gwarantuje ciekawe, pełne niespodziewanych wydarzeń życie. Ruchliwość może przejawiać się w częstej zmianie miejsca zamieszkania, licznych przygodach miłosnych, odkrywczych podróżach, poznawaniu ciekawych ludzi i miejsc. Potrzeba wolności jest dla piątki priorytetem.

Cechy pozytywne: pomysłowość, żarliwość, ogromna witalność, roztropność, energia, czujność, dociekliwość, intuicja, natura poszukująca, śmiałość, żywiołowość, działanie z rozmachem, inteligencja, wszechstronny i bystry umysł, odwaga, spontaniczność, przenikliwość, potrzeba intensywnego i swobodnego trybu życia.

Cechy negatywne: impulsywność, nerwowość, napięcie, nierozważność, lekkomyślność, tchórzostwo, brak spokoju ducha, niecierpliwość, agresywność, niepokój, porywczość, brak przenikliwości, bezrefleksyjność, wstydliwość, unikanie ustatkowania się.

Sławne numerologiczne Piątki
Mick Jagger, Karol Darwin, Honoré de Balzac, Isaac Newton, Abraham Lincoln, Benjamin Franklin, Fryderyk Chopin, Louis Armb, Monica Bellucci, Andre Agassi, Tina Turner, George Michael, Marlon Brando, Adolf Hitler, Mao Tse Tung, Juliusz Cezar, Steven Spielberg, Colin Farrell, Liv Tyler, John Bon Jovi, Angelina Jolie
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: highwind »

Skąd wy bierzecie te definicje? Ja jestem numer 9 i z tego, co widzę - opis jest totalnie chybiony :P
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: rael »

Wychodzi na to, że jestem czwórką. Kompletnie nietrafione, z opisu nic się nie zgadza :P
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: bartek93 »

Też wyszła mi czwórka i także opis w ogóle do mnie nie pasuje :lol: Zresztą nie wierzę w takie bajki :wink:
I breathe the air of my beliefs
INFP 962(171) sp/so
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: nika35 »

Mam wyjątkowo dziwną liczbę, to zupełnie nieracjonalne (właśnie dlatego w to wierzę):

NUMEROLOGICZNA DZIEWIĄTKA
- przede wszystkim pełnia duchowa i bardzo rozwinięta intuicja .Osoby uczuciowe, wrażliwe. Bezgr anicznie szeroki umysł, niezwykłe predyspozycje psychiczne i dar przewidywania. Wydają się być zawsze w kontakcie i bezpośredniej więzi z siłami Kosmosu i ludzką Duszą. Ofiarne, altuistyczne, hojne i szlachetne . Skłonne dawać z siebie wszystko, ponieważ trwają w Miłości Uniwerslnej. Nigdy nie pozostają obojętne wobec cierpienia czy ludzkiej biedy. Dopingują, pocieszają i przydają wartości innym. Starają sie dzielic swoją mądrością i miłością z każdym napotkanym bliżnim. Dziewiątka czuje sie spełniona i szcześliwa tylko wtedy, gdy służy innym i uczestniczy w przeobrażaniu świata,sprawiając, ze staje się on dla ludzi miejscem lepszym i bardziej szczęśliwym. Intuicyjnie wyczuwa, że tak postępując wzbogaca swoje wnętrze i rozwija się duchowo.
Charakter silny, władczy i czasem wybuchowy. Ta wibracja należy do najbardziej niezależnych i indywidualistycznych. Nie uznaje poddaństwa ani żadnych ograniczeń.

Osoby o tej wibracji urodzenia wybrały tę cyfrę, ponieważ ich kosmicznym zobowiązaniem jest uczyć innych własnym przykładem akceptacji i wypełniania naszych zobowiązań miłości i służby bliżnim; nade wszystko podkreślenie wagi moralnych i duchowych wartości, które czynią nas wyjątkowymi istotami świetlistymi.
Natomiast ich osobistym wyzwaniem jest nauka wyciszenia i zrównoważenia swojej ognistej i pełnej temperamentu osobowości tak, by nie zniweczyły ich rozwoju i kosmicznego połączenia /by nie straciły swojego połączenia z Kosmosem/.

CECHY POZYTYWNE
powołanie do pracy społecznej, wielkoduszność, dobrotliwość, szlachetność, wyrozumiałość, altruizm, idealizm, namiętność, żywiolowość, romantyczność, odwaga, wysokie morale, brak uprzedzeń, nieskrępowanie, energia, aktywność, bystry umysł, wybitna inteligencja, szczerość, uczciwość, potrzeba wolności, intuicyjność, jasnowidzenie;

CECHY NEGATYWNE
agresywność, nietolerancja dla cudzych wad, nadmierny temperament, egzaltacja, wybuchowość, władczość, niecierpliwość, neurotyczne skłonności, wyniosłość, fatalizm, egoizm, egocentryzm, prowokuje konflikty, zaniedbuje obowiązki rodzinne, obojętność wobec problemów innych ludzi;
Kowal27
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2020, 23:40
Płeć: nieokreślona

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: Kowal27 »

Zdecydowanie polecam stronę http://mysticum.pl/rytualy-milosne/ znajdziecie tam wszystko o ezoteryce.
Martia92
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2021, 14:40
Płeć: kobieta

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: Martia92 »

Ja skorzystałam ze strony numerologia którą poleciła koleżanka wyżej i naprawdę dobrze się spisała. Podała mi nie tylko moją główną liczbę, ale też liczbę serca i charakteru :)
Martia92
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2021, 14:40
Płeć: kobieta

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: Martia92 »

Ja polecam przeczytać ten artykuł https://e-wyrocznia.pl/numerologiczna-1/ jeżeli ktoś jest numerologiczną 1. Naprawdę trafiony w punkt :)
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: Ananas »

Przed zrobieniem tego testu i przeczytania opisu nie wierzyłem w takie rzeczy, uznawałem to za zwykły efekt horoskopowy i pewną mistyczność którą ludzie lubią dopisywać do prostych rzeczy czy sytuacji żeby chociażby ubarwić sobie życie. Po teście i przeczytaniu opisu nadal twierdze że jest to zwykły pic na wodę...
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
Awatar użytkownika
maddiex
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 07 lut 2021, 4:54
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: maddiex »

Hej. Ja mam za sobą okres sporej fascynacji numerologią, astrologią itp. Miałam wrażenie, że te opisy idealnie pasują do mnie i do Wszystkich moich bliskich :P Mówię miałam, bo może to faktycznie jakiś efekt horoskopowy.. :P Dziś podchodzę do tego z większą rezerwą

Według numerologii jestem 5, "Podstawowa działalność: podróżnik, Słowa kluczowe: siła życia, zmiana, mi­łość, seks, doświadczenie, wolność."
Uważam, ze te opisy bardzo do mnie pasują :) ale pewnie znajdą się tacy, którzy mają inną numerologie, a też do nich pasują.. także.. hm whatever

Ciekawe jest to, że zawsze uważałam, że moja Mama jest moim przeciwieństwem i opisy naszych numerologii to potwierdzają. Moja mama jest 4 "To, czego Czwórka nienawidzi najbardziej, to zmiany. Lubi mieć swoje życie pod kontrolą – wszystkie jego aspekty powinny być z góry ustalone i układające się w misterny wzór, zapewniający poczucie bezpieczeństwa."

Ja jestem totalnym podróżnikiem, który uwielbia nowości i zmiany. A perspektywa, ze mogę utknąć w jednym miejscu do końca życia mnie przeraża. Moja mama jest pracowitą, wytrwałą osobą, u której się nic nie zmienia.. od kiedy ją znam ;)

Oprócz tego moja mama jest zodiakalnym Bykiem i to jak pokrywa się opis Byka i opis numerogicznej 4.. "Zodiakalny Byk jest z natury tradycjonalistą. Nie przepada za nowościami ani zmianami. Woli życie ułożone, harmonijnie rozwijające się w obranym przez niego kierunku"

Te dwie rzeczy numerologia i znak zodiaku są niezależne od siebie, a mówią to samo w tym przypadku.
https://astroweb.pl/numerologiczna-4.php
https://astroweb.pl/horoskop-byk.php

Jeszcze taka ciekawostka -Mój Enneagram to 4w5 "Włóczęga", bardzo podobne to numerologicznej 5 "Wędrowiec", "Podróżnik". Oprócz tego 4 w Enneagramie są określane jako artyści i romantycy. Mój znak zodiaku to Rak- czyli znowu romantyk. Jestem taką "artystyczną" osobą od dziecka.

Przepraszam za ten przydługi wpis i dzięki jeśli przeczytaliście go do końca :)
ODPOWIEDZ