Numerologia, znaczenie liczb i imion

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

No niby tak, ale pytania nie dotyczą bezposrednio wyniku testu. Poza tym zazwyczaj tak bywa, a nie zawsze się sprawdza. ; )
amnesiac

Post autor: amnesiac »

Wg mnie rzeczy typu horoskopy czy numerologia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Na zdrowy rozum: jaki wpływ na to kim jesteś i jak postrzegasz świat może mieć imię nadane Ci przez Twoich rodziców. To tak jakby mówić o kimś że jest taki czy inny wnioskując to z jego numeru buta czy obwodu łydki. Jak może mieć wpływ na nas to że urodziliśmy się pod określonym znakiem zodiaku? Zauważcie czytając horoskopy, napisane są tak ogólnikowo że zawsze po części się "sprawdzają".
Ingart

Post autor: Ingart »

Hmm moze gdyby wziasc pod uwage takie dane jak dokladna godzina urodzenia, fazy ksiezyca czy jakies takie dziwne rzeczy to moze i by mozna bylo tworzyc jakies horoskopy.
Fajny jest horoskop chinski. Wszyscy ludzie z danego roku maja takie same cechy.
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

Ingart pisze:Hmm moze gdyby wziasc pod uwage takie dane jak dokladna godzina urodzenia, fazy ksiezyca czy jakies takie dziwne rzeczy to moze i by mozna bylo tworzyc jakies horoskopy.
Na tym głównie opiera się prawdziwa czyli niegazetowa astrologia.
slawek77

Post autor: slawek77 »

Wedlug mnie, na zycie czlowieka, jego charakter itp... ma wplyw glownie otoczenie i wychowanie. Pozniej, swiadome decyzje, o ile umysl rozwinie sie do tego stopnia ze to potrafi.

Imie? Jeszcze wiekszy bezsens, przeciez mozna zmienic...
daoki

Post autor: daoki »

7

również wszystko się zgadza ;]
ale na prawnika to bym się nie nadawała (chodzi mi głownie o publiczne wystąpienia, tj. mowa końcowa), już bardziej na sędzinę, bo jestem nadzwyczaj sprawiedliwa, nie kieruję się emocjami i nie współczuję innym (jednym słowem 'cierpię' na brak empatii ;p) tak więc myślę, że mogłabym sprawiedliwie ocenić postępowania innych
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: higsa »

amnesiac pisze:Wg mnie rzeczy typu horoskopy czy numerologia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Na zdrowy rozum: jaki wpływ na to kim jesteś i jak postrzegasz świat może mieć imię nadane Ci przez Twoich rodziców.
Nie mam pojęcia, ale moi stworzyciele trafili z imieniem idealnie, bo jakie może być lepsze imię dla introwertyka jak Monika, czyli z greckiego monos oznaczającego jeden, sam, pojedynczy, lub też monaché, co znaczy samotna, odosobniona.
Za to im wielkie dzięki :wink:
TheMonik :twisted:
AnaElaine Joice
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 17 maja 2011, 16:40
Płeć: nieokreślona

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: AnaElaine Joice »

Ja tam w taki rzeczy nie wierzę, jeśli coś się zgadza to traktuję to po prostu jako zwykły przypadek. :)
"Jest 10 rodzajów ludzi – ci, którzy rozumieją kod dwójkowy i ci, którzy go nie rozumieją."
~~~~

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa." Julian Tuwim

"Trzeba żyć, a nie tylko istnieć" Plutarch

"To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie, a ludzie rozsądni tak pełni wątpliwości." Bertrand Russel
Alien
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:23
Płeć: nieokreślona

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: Alien »

Czasami może też tak być, że nie ma w naszym świecie przypadków, a tylko ludzie nie mogą w coś uwierzyć bo nie wydaję im się to realne.
4w5,dodatkowo INTJ
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: nika »

Ja w to wierzę, to jest prawda, data urodzenia jest ważna a te cechy charakteru, które opisują pokrywają się z moimi cechami charakteru, mam charakter pod wieloma względami podobny do taty, lubię dominować i mieć zawsze rację.
9-tka numerologiczna
Osoby z wibracją cyfry 9 są niezwykle uczuciowe, pełne pasji, idealistycznie nastawione do życia, posiadają ogromną potrzebę pomagania innym. Bogate, miłe usposobienie. Chęć dzielenia się z innymi, przekazywania nabytej wiedzy, mądrości, altruizm, tolerancyjność, opiekuńczość. Dziewiątki są zdolne do poświęceń, dobro innych jest dla nich bardzo ważne, nie są one nieczułe na potrzeby innych. Z natury uczynne, oddane i życzliwe dziewiątki mają szerokie grono przyjaciół. Dziewiątki są ponadto lojalne, można im zaufać i na nich polegać. Uwielbiają zawierać nowe znajomości. Odczuwają wielką potrzebę doskonalenie swojego wnętrza. Fascynują je inne kultury, chętnie wybierają się w nieznane miejsca, są raczej niespokojnymi duszami, choć z pozoru mogą wydawać się osobami poukładanymi i bardzo opanowanymi. Dziewiątki posiadają doskonałe umiejętności komunikacyjne. Są wyrozumiałe, współczujące, uczuciowe. Odznaczają się dużym zainteresowaniem dla innych ludzi. Egoizm, egocentryzm to uczucia obce dla dziewiątek. Osoby z opisywaną wibracją są towarzyskie, a wszelkie spotkania z innymi osobami, wymiana poglądów, komunikacja na szeroką skalę działa na nie bardzo stymulująco. Dziewiątki mają silnie rozwiniętą intuicję, ze wszystkich wibracji numerologicznych, są na najwyższym etapie rozwoju duchowego. Cechuje ich ponadto otwartość na drugiego człowieka, świat i naukę. Dziewiątka to sługa innych, potrafi zdobyć się na wielkie poświęcenia. Satysfakcja emocjonalna jest zależna u dziewiątek, od tego, jak wiele uda się im zrobić dla innych ludzi. Opisywana wibracja należy do mistyków, wizjonerów, altruistów, misjonarzy. Dziewiątki żyją humanistycznymi ideałami, posiadają one niezwykły dar przewidywania, odczuwają wielką potrzebę przestrzeni. Są bardzo wrażliwe, czułe na krzywdy innych, chętne do pomocy, marzą o większej sprawiedliwości na świecie. Ponadto dziewiątki zaliczają się do osób hojnych, szlachetnych, mających dobre intencje, życzliwych i wyrozumiałych. Uważa się dziewiątki za trochę oderwane od rzeczywistości, za bujające w obłokach, zbyt idealistycznie patrzące na świat. Źle znoszą rutynę, są niekonwencjonalne, pomysłowe i serdeczne. Cechuje je duża życzliwość, bezinteresowność, również impulsywność. Myli się ten, kto uważa dziewiątki za spokojne, łagodne osoby. Dziewiątki są pełne dynamizmu, potrafią być wybuchowe, gwałtowne i niezwykle uparte. Mają tendencje do dominacji. Często cechuje je nadopiekuńczość, mogą mieć skłonność do uszczęśliwiania innych na siłę. Idealizowanie innych i wiara, że ludzie najczęściej kierują się dobrymi intencjami, może doprowadzić do tego, że zostają one wykorzystywane. Ich bogate życie wewnętrzne powoduje, że nie zawsze są rozumiane przez innych. Dziewiątki mogą być uważane za ekscentryczne, żyjące w innym świecie.
W miłości są oddane i wierne, ale odczuwają jednocześnie wielką potrzebę niezależności, co może utrudniać im utrzymanie związku i być przyczyną konfliktów. Ich słabymi stronami może być też dosyć zmienne usposobienie, huśtawki nastrojów, neurotyczność, nadwrażliwość i zgryźliwość. Są bardzo wymagające względem partnerów, ich idealistyczne podejście do miłości, może sprawić, że ciężko sprostać osobom z wibracją liczby dziewięć.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: Difane »

Mi wychodzi 5. Skoro tak to jedziemy. Uwaga:

Piątki posiadają wielki ładunek energetyczny! Są niezwykle żywiołowe, ekspansywne, pełne ruchu, komunikatywne, wyluzowane i wesołe.

:D Przepraszam musiałem przerwać..ekhm tak wiem, to nie jest zabawne. Już kontynuuję:

Łatwo nawiązują kontakty z otoczeniem, posiadają umiejętność rozmawiania na prawie każdy temat.

:mrgreen: hahahaa, ale to jeszcze nie koniec. Teraz będzie kapitan bomba:

Wrodzony dynamizm, wdzięk, magnetyzm pomaga im w zjednywaniu ludzi, sprawia, że mają one szerokie grono przyjaciół i znajomych.

:lol:

Nie no dobra, wystarczy. W tym tekście absurd goni absurd. Zgodność opisu ze stanem faktycznym oceniłbym na 5-10 % :P .
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: Czerwona »

Difane pisze:Zgodność opisu ze stanem faktycznym oceniłbym na 5-10 % :P .
Nie ściemniaj, po prostu przyznaj, że jesteś krypto-ekstra :lol: Nie ma w tym nic złego :lol:

A na poważnie... nie ogarniam, jak ktoś może wierzyć w takie coś (już prędzej w UFO uwierzę). Dla mnie to cuda na kiju i przy okazji dobry sposób na zarobek - bo ludzie są łatwowierni i lubią zwalać na innych swoje niepowodzenia (i pewnie stąd wzięła się popularność wróżek i innych szarlatanów).
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: leonidas »

tez uważam ze data urodzenia nigdy nie jest przypadkowa, mój ojciec w chwili moich urodzin spisal dokładne ustawienie poszczególnych gwiazd i planet w minucie mojego narodzenia, poslugiwal się przy tym kalendarzem astronomicznym, czy czyms podobnym, na tym się również opiera zodiak, nie będę ltumaczyl szzcegolow bo jest to naprawdę skomplikowane i dla zoltodzioba kompletnie nie zrozumiałe ale z tego co zaobserwowałem to ma sens, ustawienie planetarne które towarzyszylo chwili moich narodzin, jest ustawieniem wyjsciowym, czyli takim do którego przez reszte zycia kolejne ustawienia będą się odwolywac, np. gdy mam w zyciu zly okres nakład problemów, ojciec jest w stanie opracować mi wykres następnych 12miesiecy, który pokazuje kiedy moje problemy się skoncza i zycie nabierze stabilizacji, i przewaznie jego przepowiedzenia sie sprawdzaly, raz miałem ciezkie problemy finansowe, kredyt wiszący w powietrzu który rosl bo niebylo srodkow na splaty, przekazal mi ze w okolicach sierpnia moja sytuacja ulegnie poprawie, no i stalo sie, na wakacje kolega zalatwil mi mega konkretna robote w holandii, dzieki temu wyszedlem na prosta,ciężkie okresy tzn doły przezywamy wtedy gdy przypisane nam osobiste planety leza w niekorzystnym ustawieniu, sa zdesynchronizowane, natomiast gdy wracają do korzystnych pozycji nasze zycie zaczyna się ukladac odnajdujemy własne szczęście itp, co mnie utwierdzilo w przekonaniu ze jest cos takiego jak nie tyle co przeznaczenie, ale określony z góry bieg wydarzen który po prostu i tak się spełni, dlatego tez istnieje umiejetnosc jasnowidztwa, jasnowidz wlasnie się odwoluje do treści zapisanej w gwiazdach, ma w sobie część astronomicznej energii (czy cokolwiek innego) która pozwala mu uzyskać wgląd do przyszłości która niebawem się spełni
co do tego kalendarzyka nie wiem jak to się nazywa, ale wygląda to podobnie do tablicy mendelejewa, tylko ze jest z 5x obszernijsze, bardziej wyszczególnione, dużo greckich oznaczeń ,i bardzo dużo cyfr, przypomina na 1 rzut oka jedna wielka tablice matematyczno fizyczną,tez trzeba umiec z tego czytac siedzieć w tym długo i mieć na ten temat pewne pojęcie, i takiemu czemus jak najbardziej jestem skłonny wierzyc, natomiast te horoskopy w vivie to używam na podpałke do grilla
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: Drim »

nie będę ltumaczyl szzcegolow bo jest to naprawdę skomplikowane i dla zoltodzioba kompletnie nie zrozumiałe ale z tego co zaobserwowałem to ma sens
Jeszcze nigdy w historii ludzkości, tak wielu, w tak krótkim czasie nie zrobiło w konia tak dużej rzeszy ludzi.
określony z góry bieg wydarzen który po prostu i tak się spełni, dlatego tez istnieje umiejetnosc jasnowidztwa, jasnowidz wlasnie się odwoluje do treści zapisanej w gwiazdach, ma w sobie część astronomicznej energii
And the economist says:
Jakie numery padną na jutrzejszym losowaniu LOTTO ? Ok, taryfa ulgowa, może być jeden numer który padnie w przeciągu 40 lat, będę skreślał codzień i kiedyś trafię.
Rina
Introwertyk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2013, 9:04
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Numerologia, znaczenie liczb i imion

Post autor: Rina »

Difane pisze:Mi wychodzi 5.
U mnie to samo. I co my tu robimy? 8)
ODPOWIEDZ