Podróżnicy Introwertycy

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: Corpseone »

Trochę pojeździłem przed laty, gdy byłem związany z ekstrawertyczką i ona mnie trochę pozmuszała ;) Dzięki temu byłem w UK, Bułgarii, Hiszpanii, Włoszech, Monako, na Krymie, w Czarnogórze. Byłem także kiedyś u przyjaciela Białorusina na Białorusi (już teraz mieszkającego w Polsce) i ten wypad zagraniczny wspominam najlepiej. Bardzo mi się podobało i chciałbym wrócić tam jeszcze. W ostatnich latach za granicą bywałem tylko w Czechach. W tym roku marzyło mi się wyjechać do Budapesztu, ale z powodu koronawirusa stolica kraju Madziarów musi poczekać. Mam zamiar natomiast w Polsce w tym roku jechać pierwszy raz w życiu do Lublina, zwiedzić przy okazji Zamość, a potem do mojego ukochanego Przemyśla na kilka dni.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: bartek93 »

O, widzę, że nie napisałem wcześniej, ale lipcowy urlop mimo covidowej rzeczywistości udał się wyśmienicie - oprócz Olsztyna i okolic zahaczyłem o Lublin i Puławy/Kazimierz Dln. Standardowo było trochę z przygodami, nogi starłem konkretnie, ale przez 7 dni zrobiłem pieszo 100 km ;) Jestem bardzo zadowolony i już planuję tegoroczne podróże.
I breathe the air of my beliefs
INFP 962(171) sp/so
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 410
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: intbrun »

Chyba od wczesnej młodości realizowałem się z podróżach, dawne czasy, rowerem czy kajakiem po całym kraju i nie tylko. Plus wyjazdy w góry odkąd pamiętam. Woda i góry nie muszą być sprzecznościami, tylko trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, żeby nie trzeba było przejeżdżać setek km pomiędzy ;-) Ogólnie pofarciło mi się (a może podświadomie dążyłem do tego), bo praca wiązała się z wyjazdami - delegacje, projekty. Czasem długie miesiące. Plus oczywiście turystyka wszelkimi możliwymi środkami lokomocji. Ostatnie lata to wręcz nałogowe latanie i wyprawy przed siebie, gdzie zaprowadzi droga. Latanie urwało sie nagle gdy świat się przekrzywił niecały rok temu. Na szczęście drogi i ścieżki są na swoim miejscu.
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 300
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: tonerek »

Szukam towarzysza/towarzyszki podróży do Francji. Termin 27-31.12. Szczegóły na priv.
Awatar użytkownika
rumcajs
Pobudzony intro
Posty: 135
Rejestracja: 11 gru 2016, 13:42
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: rumcajs »

A może ktoś jest chętny na tydzień w Turcji, kwiecień - maj. Mam wizję, żeby wynająć samochód i pozwiedzać urocze zakątki tego kraju.
Filemona
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 23 wrz 2021, 20:36
Płeć: kobieta
Enneagram: 4i5
MBTI: INFJ

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: Filemona »

Kocham samotne podróże pociągami ❤️ Ostatnio w pandemii jest gorzej, bo maski wszędzie, ale widoki... Cudowne. Tylko ja i książka albo okno (limity miejsc dodawały więcej swobody 😊)
Lubię też wędrówki piesze i rower latem. Szczególnie po wioskach... Tu się zatrzymasz, tam złapiesz jabłuszko... To jest mój świat.
:kot:
AniaPio
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:18
Płeć: kobieta
MBTI: INTP

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: AniaPio »

Hej
a ja się boję podróżować. Bardzo chciałabym pozwiedzać UK, gdzie nigdzie nie byłam. W grupie latwiej.. czy jest ktoś, kto miałby ochotę się wybrać..no i jakie miejsca by was interesowały..Czekam na odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: Coldman »

AniaPio pisze: 06 lut 2022, 18:47 Hej
a ja się boję podróżować. Bardzo chciałabym pozwiedzać UK, gdzie nigdzie nie byłam. W grupie latwiej.. czy jest ktoś, kto miałby ochotę się wybrać..no i jakie miejsca by was interesowały..Czekam na odpowiedzi ;)
Trzeba spróbować samemu, małymi krokami, a problemu nie będzie, strach mija, przygoda trwa :D
Awatar użytkownika
rumcajs
Pobudzony intro
Posty: 135
Rejestracja: 11 gru 2016, 13:42
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: rumcajs »

AniaPio pisze: 06 lut 2022, 18:47 Bardzo chciałabym pozwiedzać UK, gdzie nigdzie nie byłam. W grupie latwiej.. czy jest ktoś, kto miałby ochotę się wybrać..no i jakie miejsca by was interesowały..Czekam na odpowiedzi ;)
Na zwiedzanie UK jestem zawsze chętny. Zjeździłem wyspy wszesz i wzdłuż, więc może zapytam, co by ciebie interesowało :)
AniaPio
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:18
Płeć: kobieta
MBTI: INTP

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: AniaPio »

rumcajs pisze: 06 lut 2022, 23:09
AniaPio pisze: 06 lut 2022, 18:47 Bardzo chciałabym pozwiedzać UK, gdzie nigdzie nie byłam. W grupie latwiej.. czy jest ktoś, kto miałby ochotę się wybrać..no i jakie miejsca by was interesowały..Czekam na odpowiedzi ;)
Na zwiedzanie UK jestem zawsze chętny. Zjeździłem wyspy wszesz i wzdłuż, więc może zapytam, co by ciebie interesowało :)
Hej Rumcajs,
Mnie podoba sie Szkocja, ale nie wybralabym na pierwsza wizyte. Również na początek nie wybrałabym Manchesteru. Może jakies bezpieczniejsze lokalizacje :) Oxford, Brighton. Bath podobno też jest jest ok. a co polecasz?
Widze , ze jako lokalizacje masz podane UK. Z jakiego regionu jestes? Czy orientujesz sie jakie sa obecnie warunki wjazdu do UK? Jakie portale polecasz do bookowania biletów?

Dziękuję za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
rumcajs
Pobudzony intro
Posty: 135
Rejestracja: 11 gru 2016, 13:42
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: rumcajs »

Może nie będę zbyt oryginalny, ale na początek z miast najlepszy będzie Londyn. Najbardziej dostępny, największa baza turystyczna, wybór noclegów na każdy gust i kieszeń. Kupa atrakcji na miejscu, blisko np Oxford czy Cambridge, dobry dojazd, w sam raz na jednodniowy wypad. Ze Szkocji ciekawy i łatwo dostępny jest Edynburg, ale żeby zobaczyć coś poza miastami, najlepiej będzie postarać się o własny transport.

Do wjazdu do UK tradycyjnie potrzebny paszport i test, jak ktoś niezaszczepiony. Bilety na loty to Ryanair i Wizzair, nic lepszego nie znajdziesz :) Hotele na booking.com, lub na innych konkurencyjnych systemach rezerwujących. Mieszkam w Kornwalii. Jak masz jeszcze jakieś pytania, to słucham :)
Apophenic
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2022, 21:23
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: Apophenic »

A propo Anglii, to chociaż wiek licealny stosunkowo dawno już za mną, nie mam jeszcze matury i czasem w formie pokusy do głowy przychodzi mi myśl, żeby przystąpić do tej międzynarodowej, a potem wybrać jakąś uczelnię w UK. Aktualnie jednak ograniczające przekonania doszczętnie pozbawiają mnie pewności siebie i wizja ogarnięcia się za granicą jawi mi się jako nieosiągalna. Ta "pokusa" ma źródło w przeżyciu z okresu szkolnego. Przechodząc kiedyś obok budynku swojej szkoły pod wpływem substancji psychoaktywnej, mnie, uczniowi zagrożonemu, jedynkowemu, objawiło się, że w nieuświadomionych obszarach mojego ducha drzemie nieodkryty potencjał geniuszu z dziedziny matematyki i fizyki. To było jak dotknięcie nieba, jak fragment boskiej wiedzy o mnie samym! Objawienie to przyszło do mnie jako symbol studiowania na Oksfordzie, tutaj leży związek obu skojarzeń.

Co do tematu wątku, w życiu miałem okazję odwiedzić UK właśnie oraz Bośnię. W pierwszym przypadku byłem u rodziny, w drugim pojechałem na pielgrzymkę religijną. Po zetknięciu się na żywo z językiem angielskim myślę, że to język, w którym szczere, proste wyrażenie swoich marzeń brzmi jak śpiewne zaklęcie. Co się tyczy pielgrzymki, to duchowość w ujęciu konkretnego wyznania nie przekonała mnie, ale skwarna, gwiaździsta noc w bliskim towarzystwie intymnej samotności była romantycznym tłem dla nastroju bezprzedmiotowego zakochania. Chciałbym odwiedzić jeszcze Hiszpanię. Myślę, że tam noce też są takie, są estradami tęsknoty.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 410
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: intbrun »

Pomijając inne kwestie, weź pod uwagę, że w UK uczelnie są zazwyczaj płatne. A te lepsze płatne niemało. Więc oprócz pewnej dozy pewności siebie należy mieć zauważalną dozę monet z walizce...
AniaPio
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:18
Płeć: kobieta
MBTI: INTP

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: AniaPio »

W Polsce we Wrocławiu jest Coventry University. Wszystkie zajecia po angielsku i mysle, ze bedzie tanszy. Mysle, ze jest to cos posredniego miedzy polskimi uczelniami, a angielskimi. Chociaz jak sie chce w pelni poznac kulture to na pewno lepiej wyjechac. Pozdrawiam:) Day off today;)
ODPOWIEDZ