Jaki jest wasz zawód?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
blackkkkcatttt
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2019, 12:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 9
MBTI: INFJ

Jaki jest wasz zawód?

Post autor: blackkkkcatttt »

Niedawno skończyłam studia i zastanawiam sie jak mam sie teraz odnalezc w tym ekstrawertycznym świecie. Pracy w zawodzie nie znalazlam i raczej nie znajdę, pracuje w miejscu nastawionym bardziej na ekstrawertyczmych pracownikow. Czy macie prace , w której wasz temperament nie jest problemem i jesli tak , to czy zdradzicie jaka ? :)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: Coldman »

Obecnie pracuje na magazynie w budynku w szwalni i obok niej. Zdarzają się dni, co po 6h siedzę samemu i bardzo rzadko ktoś do mnie przychodzi. Dostanie telefon to idę. W weekendy muszę gdzieś wyjść po dopaminę, bo praca mi tego nie zapewnia.
Awatar użytkownika
Radkosky
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2019, 23:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: Radkosky »

Jestem rolnikiem, na co dzień to co najwyżej z bydłem mogę porozmawiać. Ale od czasu do czasu spotykam się ze znajomymi ze studiów albo z kuzynostwem inaczej czlowiek by chyba jobla dostał. Intro nie znaczy samotnik wg mnie :)
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: Arsen »

Ja pracuje na hali produkcyjnej i jak na mój introwertyzm dobrze sobie radzę udając ekstrawertyka. Ars zabawny i rozmowny. Swoją drogą praca wiele zmieniła i otworzyła mnie na ludzi, mniej się boje i łatwiej mi rozmawiać choć dalej mam swoje blokady
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
NoSenseAtAll
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:58
Płeć: mężczyzna

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: NoSenseAtAll »

Obecnie mam pracę, w której mój temperament nie jest problemem - pracuję zdalnie jako programista, a 'udawanie ekstrawertyka' przez mikrofon, ku czemu okazje zdarzają się w dodatku nieczęsto, nie należy do skomplikowanych zadań. Większość współpracowników stanowią moim zdaniem tak czy inaczej introwertycy, chociaż nie miałem szansy potwierdzić tego na żywo. Komunikacja z klientami to inna sprawa, ale jest tak również dlatego, że rozmowy są prowadzone w języku angielskim.

W poprzedniej firmie było inaczej. Zmuszałem się do tego, żeby pracować, tak jak większość osób, z biura, a nie z domu (powodów było wiele, zresztą cała otoczka pracy zdalnej to bardzo szeroki i ciekawy temat, myślę, że na inny wątek). Od pierwszego dnia pracy widziałem, że faktycznie trafiłem do dynamicznego zespołu, co niezbyt przypadło mi do gustu - wiele zachowań tych ludzi odbierałem jako sztuczne, niejako wymuszone i dla mnie całkowicie niezrozumiałe oraz nienaturalne. Nie pasowałem do tego świata. Myślę jednak, że czułbym się o wiele gorzej gdybym zamiast do tej niewielkiej firmy aplikował do dowolnej korporacji.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: bartek93 »

Obecnie jestem magazynierem w firmie kurierskiej. Nie jest to moja praca marzeń i na pewno całe życie pracować tam nie będę. Ale poznałem dzięki niej kilku fajnych ludzi, z którymi w zasadzie od pierwszego dnia złapałem świetny kontakt i nasza znajomość przeniosła się także poza pracę, co napawa mnie bardzo pozytywną energią, bo nieczęsto kogoś takiego spotykam.

Poprzednia praca to była dopiero masakra. Czułem się tam strasznie i aż się dziwię, że wytrzymałem 2,5 miesiąca. Rozmowy o wiejskich dyskotekach, ploty o tym, co, kto i z kim, a wśród samców alfa dodatkowo prostackie gadki o ruchaniu i nic poza tym. Najgorsze było to, że gdy wyczuli, że jestem inny, to zaczęli mi dogryzać... Jak ja się cieszę, że już tam nie pracuję.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Redoks
Introwertyk
Posty: 107
Rejestracja: 18 wrz 2017, 0:18
Płeć: kobieta

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: Redoks »

Los mnie chwilowo obsadzil w pracy związanej z informatyką (screen scraperka na umowę zlecenie), co ni cholery ma się do tego co studiuje. Co natomiast chciałam powiedzieć to to, ze pracuje zdalnie i oprócz szefowej i jednego kolegi, to reszty współpracowników nawet na oczy nie widziałam. Także jeśli uważasz że dasz radę sie zmuszać do pracy w domu (a jest ciężej niż w biurze np) a obawiasz się,ze towarzystwo utrudniloby Ci robotę, to serdecznie polecam staranie się o pracę z domku. :) Ja nie mam żadnych problemów z tym ze jestem intro. Można sobie zarabiać kaske z kapciami na nogach i masterchefem odpalonym w tle. Z drugiej strony jednak, to ze musisz radzić sobie z bardziej ekstrawertycznym towarzystwem możesz potrakowac jako małe wyzwanie i próbować w tych relacjach szukać czegoś co Cię rozwija. W końcu to też ludzie (albo reptilianie bo w sumie to nie wiadomo...) i na pewno istnieje do nich klucz, który Ty jesteś w stanie znalezc :)
Toby
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2019, 16:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: Toby »

Hej,
szukaj, szukaj, szukaj. Jestem diagnostą laboratoryjnym, po epizodzie pracy w laboratorium, które jest idealnym miejscem dla introwertyka, zmieniłem pracę na przedstawiciela (sprzętu do diagnostyki laboratoryjnej). Dlaczego? Rutyna. Mimo spokojnej pracy, niestety nie wymagała ona wysiłku umysłowego, przynajmniej w oczekiwanym stopniu. Wybrałem przedstawicielstwo - wyzwanie. Fakt, że aktualnie jest ciekawiej, dużo nauki, dużo pracy, dużo hmm ekstrawersji. I to jest problem w tej pracy. Jestem też na doktoracie i myślę poważniej o pracy na uczelni. Obecny rynek pozwala nam na swobodne próbowanie swoich sił w różnych zawodach. Po każdych studiach można znaleźć ciekawą niszę. Daj znać co studiowałaś ;)
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: Czerwonekredki »

Aktualnie pracuję jako technik analityk. A z wykształcenia jestem chemikiem.
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: Miszka »

Pracuję jako laborant z zakresu geotechniki. Głównie jeżdżę po budowach badać grunty/kruszywa, czasem robimy wiercenia rozpoznawcze na obszarze który budową będzie w przyszłości, raz na jakiś czas posiedzę w laboratorium. Raczej w teren jeździmy pojedynczo, w całej firmie jest nas 6 osób, więc okazji na interakcję nie ma wiele, a na pewno można od niej odpocząć.
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: Skryty »

Zawód wyuczony: technik budownictwa specjalność murarz-tynkarz
Zawód wykonywany: frezer CNC (aktualnie)
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: enter enigma »

Z wykształcenia jestem inżynierem, ale pracy na razie nie znalazłam. Zobaczymy czy uda mi się pracować w zawodzie...
Awatar użytkownika
Ogorek kiszony
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 11 gru 2019, 6:53
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: śląsk

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: Ogorek kiszony »

Tak sobie czytam i zastanawiam się czy zawód ma znaczenie. Obecnie pracuję w dużej grupie osób (około 20 - 30 ) z którą przebywam 8g dziennie. Mało tego bywają okresy gdy dzielę z nimi mały skrawek czy to pokoju czy innego lokum przez np miesiąc(24h/7). Na początku był horror bo o czym tu gadać (ile można o robocie). Grunt to nauczyć się makro okresów, planów wg którego grupa funkcjonuje. Jest czas kiedy się śpi, je posiłki a później pracuje razem. Po tym wszystkim następuje okres do własnej dyspozycji. I tu myślałem że pojawi się problem. Ale tak nie było. Grupa zmieniała się w nieznacznym stopniu co pozwoliło nauczyć się nawzajem. Najczęściej po robocie każdy zajmował się swoimi sprawami. Ktoś oglądał film ktoś czytał książkę a komuś niewystarczający był 8godzinny kontakt i pociskali popierduchy do wieczora. Z tego co widziałem ludziom nazwijmy ich umownie normalnymi też była potrzebna chwila dla siebie. Jak nie miałem się ochoty odzywać przez cały dzień to się nie odzywałem. Nie zauważyłem żeby komukolwiek to przeszkadzało. Może to kwestia wyrozumiałości. Po dłuższym czasie oczywiście byle drobiazg stawał się problemem. Ale to nie ma związku z naturą introwertyczną a wymuszonym zamknięciem. Próbowałem udawać ekstrawertyka ale to pogłębiało dyskomfort. Dałem sobie spokój z udawaniem i poczułem się lepiej a stosunki się nie zmieniły. I tak zaczął się 19 rok pracy :). Rób tak jak się czujesz. Będziesz wewnętrznie spokojna to i na dłuższą rozmowę nabierzesz ochoty od czasu do czasu. Będziesz spięta w środku to nic się nie uda :D
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: Fyapowah »

Pracuję jako programista trochę ponad rok. W dodatku pracuję nad małymi, jednoosobowymi projektami, więc pewnie trudno o lepszą pracę dla introwertyka.
Nie jestem programistą bo nie opieram swojej tożsamości o wykonywany zawód. To, kim jestem, definiuję po pracy, a nie w pracy.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 296
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki jest wasz zawód?

Post autor: tonerek »

Pracuję jako programista, ale powoli tracę zainteresowanie tematem (chyba że trafi się jakiś ciekawy projekt) bo jestem już w branży już dość sporo czasu.
Hobbystycznie zajmuje mnie AI (sztuczna inteligencja), kosmologia i historia.
Chciałbym kiedyś rozkręcić jakąś firmę związaną z AI, nie mam w planach pracować do końca życia u kogoś. Ale tu zaczynają się oczywiście schody...
ODPOWIEDZ