Herbata, kawa...

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Herbata, kawa...

Post autor: lea »

Herbata. Nie pijam kawy, nie smakuje mi choć sam zapach lubię bardzo.
Herbata bez cukru, w moim dużym kubku. Kiedyś strasznie dużo słodziłam, aż pewnego dnia przestałam i jak ktoś posłodzi mi herbatę nie jestem w stanie jej wypić. I zawsze piję herbatę z dużego kubka, chyba jestem od niej uzależniona. Dzień bez herbaty? Niee.
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
apohawk
Rozkręcony intro
Posty: 297
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Herbata, kawa...

Post autor: apohawk »

Kawy nie lubię. Herbata mi nawet smakuje, ale nigdy nie chce mi się jej robić, tak więc ostatnio w domu piłem herbatę dobre kilka lat temu.
No good deed goes unpunished.
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Czerwona »

Ja z kolei nie cierpię herbaty. Nieważne jaka - z cukrem, cytryną, sokiem, miodem, imbirem czy bez - dla mnie jest okropna w smaku... Mamy na świecie tyle innych rzeczy do picia (choćby kawa, kakao, mleko, woda, sok), że picie herbaty wydaje mi się takim małym koszmarkiem.
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
arbuz25
Pobudzony intro
Posty: 130
Rejestracja: 10 paź 2012, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Herbata, kawa...

Post autor: arbuz25 »

Kawę pijam średnio raz w miesiącu. Herbatę pijam codziennie. A gdy jest sesja, wtedy posiłkuję się yerba mate, która pobudza :).
Awatar użytkownika
midnight_rider
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:28
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: midnight_rider »

Jak robię w domu kawę/herbatę to sterczę nad nią dosłownie jak typek z "Dnia Świra": muszę mieć dokładnie usypaną kawową/herbacianą górkę. Mam zawsze sagę sypaną, chociaż sama bym wybrała coś innego. Kawa, od czasu do czasu raczej nie ze względu na właściwości. Śmietanka, cukier na oko. Bez nie lubię.
Czasem kupuję w takiej budce różne owocowo-jakieśtam herbatki które mają nazwy typu "arktyczny kwiat", zabieram się też za wypróbowanie kawy waniliowej którą tam widziałam.

Czasem jak zawitam na stację benzynową to sobie tam jakąś kawę kupuję. Uwielbiam te takie miejsca gdzie sobie mogę sama nasypać cukru trzcinowego, dodać sypkiej czekolady i tak dalej :D
A wszystko to jest
identycznie trwałe
jak numer telefonu
na pudełku zapałek
Awatar użytkownika
Jeanne
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 26 sty 2013, 19:27
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Jeanne »

Herbata jak najbardziej, chociaż walczę z uzależnieniem, bo zęby na tym cierpią. Kawy nie piję.
Obrazek
Awatar użytkownika
stawcia
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 29 wrz 2012, 21:50
Płeć: kobieta

Re: Herbata, kawa...

Post autor: stawcia »

Kawę nawet lubię , z tym, że tylko rozpuszczalną. A herbatę codziennie po parę filiżanek, obowiązkowo z mlekiem. Z plasterkiem imbiru też jest nawet niezła.
Awatar użytkownika
out_of_the_blue
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2013, 22:50
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: out_of_the_blue »

i kawa i herbata. kiedyś nie wyobrażałam sobie dnia bez przynajmniej kilku kubków mocnej aromatycznej kawy... aż pewnego dnia wypiłam jej tak dużo, że przestała na mnie działać i przez czas jakiś przestałam ją tolerować...:(. teraz zdecydowanie preferuję herbatę, szczególnie zieloną. czarna też może być. natomiast kawę piję w małych ilościach- mocną, aromatyczną, słodką, często z mlekiem.
...aaa herbatę z mlekiem też czasem pijam - bardzo rzadko- przed snem.
Awatar użytkownika
Kosa13
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2012, 20:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Kosa13 »

Dla tych co preferują czarną herbatę mam ciekawostkę, a mianowicie: Kiedyś, dawno dawno temu jak europejczycy odwiedzili kraje azjatyckie tak im spodobała się herbata, że poprosili o nasiona do niej, żeby mogli ją uprawiać na swoich ziemiach. Żółtki wiedząc, że społeczeństwo krajów europejskich nie docenią herbaty serwującej u nich dali im zeschłe liście tej prawdziwej. I taka jest oto geneza czarnej herbaty!

Ja osobiście preferuję herbatę. Może jeszcze nie dorosłem do kawy, a żadne efekty pobudzające na mnie nie działają inne niż kubeł zimnej wody z rana :D
Donnie
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 09 lut 2013, 8:52
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Donnie »

Herbata - dużo i tylko sypana, czasem z łyżeczką cukru, czasem bez, zależy od gatunku. Jak jestem gdzieś daleko daleko to zawsze lubię próbować lokalnych herbat. Jakiś czas temu bardzo zasmakowała mi "Berber whiskey" ;)

Kawa - cały czas próbuję różnych ziaren, smaków, dodatków i wciąż smak samej kawy mi nie podchodzi, chyba się nie przekonam.

Inne - Yerba mate, prawie codziennie. Bardzo lubię też kompot, który gotuje regularnie i zastępuje on u mnie w domu napoje smakowe/gazowane itp.
mawo
Użytkownik zablokowany
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2013, 22:18
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: mawo »

Staram się w ogóle nie pić kawy. Nie znoszę wszelkiego rodzaju uzależnień, a był taki czas, że nie wyobrażałem sobie dnia bez wypicia rano kubka kawy, a więc postanowiłem się tego pozbyć. Nie piję również czarnej herbaty, bo nie dość, że mi nie smakuje, to na dodatek nie jest zbyt zdrowa. Piję zieloną herbatę, a także rooibos - i te dwa rodzaje w zupełności mi wystarczają. Obok tematu: ostatnio kupiłem sobie zmieloną guaranę, aby wypróbować jej mityczne działanie. Jeśli zauważę zmianę w moim funkcjonowaniu, to wrzucę guaranę na stałe do mojego jadłospisu. Zamierzam również pić mate, ale nie mogę zdecydować się na zakup odpowiedniego sprzętu (każdy grosz się liczy :P), a bez takowego picie yerby wydaje mi się nieco oszukane.
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Maksiu »

Trochę to skąplikowane. Kawa mi totalnie nie smakuje, ale i tak ją uwielbiam :D , ale i tak jej nie pijam. Kiedyś powstała w moim umyśle myśł, że nie będę pił kawy. Ostatnio w czasie sesji kumpel mnie namówił, bo potrzebowaliśmy pobudzenia do nauki. Wtedy pokochałem kawę, jednak jakbym zaczął ją rególarnie spożywać, byłoby to równoznaczne z przyznaniem, że cały czas się myliłem, a tego nie lubię robić, więc konsekwentnie nie pijam kawy.

Herbata jak najbardziej, ostatnio ograniczam cukier do jednej łyżeczki.
Obrazek
thali
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 02 lut 2013, 5:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Herbata, kawa...

Post autor: thali »

A ja lubie zapach kawy, ale nie smakuje mi po prostu i na mnie nie dziala (moge wypic sypana, bardzo mocna i zasnac zaraz po wypiciu calego dzbanka :)), wiec nie pije.
Ale za to od herbat jestem uzalezniona (nie jestem w stanie nawet przypomniec sobie dnia, w ktorym nie wypilabym choc jednego kubka). Moje ulubione to czarna, zielona (z opuncja - uwielbiam) i pu-erh. Zdarza mi sie tez pic ziola - lipa jest pyszna.
A jak sie odnosicie do picia czarnej herbaty z mlekiem? Mieszkam w Irlandii i tutaj wrecz namietnie pija sie bawarki (np. Orwell napisal esej "A Nice Cup of Tea", w ktorym podal 11 zasad przyrzadzenia dobrej herbaty z mlekiem).
INFJ z silnie rozwinietym T
Rina
Introwertyk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2013, 9:04
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Rina »

Jedno i drugie, różne gatunki, dodatki, sposoby przyrządzania. Herbaty czarne, czerwone, zielone, czasem ziołowe, za to owocowych nie lubię. Aha i sypane, a nie z torebki. Kawa- głównie Lavazza z kawiarki ze spienionym mlekiem i dodatkami ( to już obrosło w rytuał :wink: ).
seba650
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2013, 21:37
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: seba650 »

Piję kawę głownie, choć dobrą herbatą nie pogardzę :)
ODPOWIEDZ