dziwny sposób ubierania ^^

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Inno »

hlidskjalf pisze:mam wrażenie, że zanikł podział na ubrania dla młodzieży i dorosłych.
Nie widzę w tym nic złego. Ubrania dla dorosłych wydają mi się w większości sztywniackie i niewygodne. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Kamil »

"sztywniackie" nie oznacza, że są niewygodne..

A sam podział na ubrania na różny wiek to dość młody wynalazek... kiedyś i dzieci ubierano na wzór dorosłych
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
nikya
Pobudzony intro
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2010, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: nikya »

Kamil pisze:A sam podział na ubrania na różny wiek to dość młody wynalazek... kiedyś i dzieci ubierano na wzór dorosłych
W jakim sensie młody?
Dzieci chyba zawsze w jakimś stopniu były ubierane na wzór dorosłych, ale różnice dla wieku jednak istniały - np. w XIX wieku młode kobiety nie mogły nosić takich sukienek jak mężatki, dziewczynki nosiły krótsze sukienki i dopiero w określonym wieku mogły nosić sukienki do ziemi, tak samo z fryzurami.
Ale może uznajesz, że pomysł XIX-wieczny jest młody, dlatego pytam ;)
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Kamil »

no, akurat dziewczynki/y i kobiety to istotnie zawsze miały inne zasady.. Ale to wynikało bardziej z jakiś norm społecznych/moralnych, a nie z mody..
No i fakt, uważam XIX w. za stosunkowo młody... Już nawet na tle polski, co to jest np 150 lat przy 1000?.. Ale zasadnicze rozróżnienie świata dzieci i dorosłych nastąpiło chyba dopiero na początku w XX, może pod koniec XIX..
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Agata »

Nie wiem czy jest to dziwny sposób ubierania, ale odkąd pamiętam noszę ten sam typ ciuchów. Nie da się mnie namówić na nic innego i w szał wpadam, kiedy ktoś mnie do tego zmusza. Tak, studniówka była okropna, nienawidzę egzaminów i wesel.
Od dołu: adidasy (na maturze też, za co zyskałam powszechny szacun - pierwszy i ostatni raz w lo), oczobijne skarpetki pod same kolana (najlepiej w chmurki albo motylki), bojówki ze sznurami przy nogawkach i w pasie (czarne względnie zielone), jasna koszulka T-shirt i ciemna bluza na zamek. Koniec. Spróbuj coś zmienić - zginiesz.
Ogólnie ubrania noszę aż same spadną z tyłka. Po części dlatego, że się przywiązuję, po części dlatego, że bojówek nie da się nigdzie kupić; ale przynajmniej z praniem nie ma problemu. Dwa kolory.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Padre »

Agata pisze:Nie wiem czy jest to dziwny sposób ubierania, ale odkąd pamiętam noszę ten sam typ ciuchów. Nie da się mnie namówić na nic innego i w szał wpadam, kiedy ktoś mnie do tego zmusza. Tak, studniówka była okropna, nienawidzę egzaminów i wesel.
Ty masz jeszcze jakis wybor, a ja sie musze wbijac w gajerek w wymienionych przypadkach. Wrrrr... Wtedy juz nie zblizac sie bo gryze, kopie i ogolnie krzywde moge zrobic ;-)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Inno »

Padre pisze:a ja sie musze wbijac w gajerek w wymienionych przypadkach. Wrrrr... Wtedy juz nie zblizac sie bo gryze, kopie i ogolnie krzywde moge zrobic ;-)
Współczuje, obym ja nie musiała za dużo chodzić kiedyś w garsonkach i szpilach. :?
Noszę czasami takie buty zwracające uwagę: http://img.nokaut.pl/p/d8/13/d813706205 ... 00x500.jpg. Nie tym się kierowałam przy zakupie, po prostu szalenie mi się spodobały.
Obrazek
nikya
Pobudzony intro
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2010, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: nikya »

Padre pisze:Ty masz jeszcze jakis wybor, a ja sie musze wbijac w gajerek w wymienionych przypadkach. Wrrrr... Wtedy juz nie zblizac sie bo gryze, kopie i ogolnie krzywde moge zrobic ;-)
A ja czasami zazdroszczę mężczyznom garnituru, bo najwyżej muszą się zastanawiać, jaki krawat założyć ;). Przy jakichś weselach, studniówkach itp. dziewczyny muszą zazwyczaj się więcej pozastanawiać. Ja na przykład nie mam żadnej sukienki nadającej się na taką okazję, a garnitur posiada chyba każdy mężczyzna ;).
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Padre »

nikya pisze: A ja czasami zazdroszczę mężczyznom garnituru, bo najwyżej muszą się zastanawiać, jaki krawat założyć ;). Przy jakichś weselach, studniówkach itp. dziewczyny muszą zazwyczaj się więcej pozastanawiać. Ja na przykład nie mam żadnej sukienki nadającej się na taką okazję, a garnitur posiada chyba każdy mężczyzna ;).
Majacy wiecej krawatow maja rownie powazne dylematy :-P a majacy dwa rzucaja moneta :-D


Inno pisze: Współczuje, obym ja nie musiała za dużo chodzić kiedyś w garsonkach i szpilach. :?
W zasadzie w garniak wbijam sie tylko pod ciezkim przymusem zewnetrznym, od grozenia bronia wzwyz ;-) Ostatnio zmuszony do prowadzenia szkolenia dla dunskiego oddzialu firmy wystapilem w lekkiej marynarce i dzinsach. I niewazne, ze towarzystwo bylo w pelnych zbrojach plytowych ;-) wazne ze oszczedzilem sobie dodatkowego stresu.

A buty fajne; fason nie ten ale calkiem w moim stylu :-D
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Kamil »

Ja tam zawsze lubiłem garnitur..
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Piorun23 »

a garnitur posiada chyba każdy mężczyzna
Oj nie każdy :mrgreen:

Ostatni raz miałem gajer na maturze, więc już od dawna takiego nie posiadam i nie zamierzam tego zmieniać.
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Yo Otsai
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2010, 20:26
Płeć: nieokreślona

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Yo Otsai »

moj brat mnie za to strasznie karci...
podchodzi i : ty zamierzasz w ty isc?
zaraz mi kaze zdjemowac wszystko co choc troche odstaje od normy....

mam tendencje do noszenia duzych zoltych gogli zamiast opaski. nosze tak tez maske wenecka :3
potrafie ubrac sie cala na czarno z glanami i mrocznym plaszczem wlacznie i dodac do tego na szyje teczowy szaliczek xD

przede wszystkim jednak mozna mnie wlasciwie znalesc w wiekszosci styli.
potrafie ubierac sie jak metalka a nastepnego dnia jak grzeczna dziwczynka w eleganckiej bialej bluzeczce itp.

lubie ubierac sie dziwnie bo bawi mnie jak ludzie sie za mna ogladaja.
ostatnio przebralam sie za lotnika xD
mialam furażerke - czapke z lotnictwa polskiego z wysokimi odznaczeniami i skorzana kortke xD

mam tez duzo dziwnej bizuterii ktora sama robie ^-^
bardzo lubie steampunk
Awatar użytkownika
Jat
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 20 wrz 2010, 15:24
Płeć: nieokreślona

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Jat »

Właściwie ubieram się zwyczajnie. Nie obchodzi mnie moda. Jeansy, t-shirt ( czasem jakiejś niszowej kapeli ), adidasy i koszula flanelowa. Wystarczający poziom inności dawały mi przez jakiś czas długie włosy i broda. Teraz została już tylko stosunkowo długa broda, bo włosy poszły pod nożyce.
I never found the companion that was so companionable as solitude.
Kasmona
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 12 sie 2009, 0:46
Płeć: nieokreślona

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Kasmona »

Nie ubieram się ekscentrycznie. Noszę ubrania raczej w ciemnych kolorach: najwięcej czerni, chociaż mam też słabość do czerwonego (a najbardziej do połączenia tych dwóch kolorów), poza tym brązy, zielenie, szarości i fiolety. Kiedyś ubierałam się w stylu takim trochę "metalowym", co jeszcze w gimnazjum może mnie wyróżniało, ale już w liceum stapiałam się z "alternatywnym" tłumem. Chyba już z tego wyrosłam, ostatnio zaczyna mnie ciągnąć do bardziej kobiecych ubrań, makijażu itd. Chociaż mam ogromną słabość do stylu hippisowskiego - kwiaty, opaski we włosach, rzemyki, długie spódnice, no wiecie :D ale nigdy tak się nie ubierałam, co najwyżej jakieś elementy. Czasami chciałabym wyglądać trochę "dziwnie" (i nawet czasem chyba trochę wyglądam), ale generalnie brakuje mi do tego odwagi i pewności siebie.
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: higsa »

Inno pisze:Noszę czasami takie buty zwracające uwagę: http://img.nokaut.pl/p/d8/13/d813706205 ... 00x500.jpg.
Wow, fajne choć ja jestem jednak tradycjonalistką i lubuje się w tradycji 10-dziurkowej :D

A co do reszty ubioru to staram wtopić się w... naturę, w mojej szafie dominują kolory ziemi+czarny [duzo czarnego]. Najbardziej lubie połączenie czarnego z oliwkowo-szarym, nie nazwała bym tego dziwnym ubiorem, bo raczej nie mam zamiaru zwracać na siebie uwagi tłumu, a wręcz przeciwnie, wychodząc z domu chce jak najmniej zauważona znowu do niego powrócić. Ostatnio jednak podobnie jak Kasmone ciągnie mnie do kobiecych ubrań, lecz mam też swoje gorsze chwile gdy zakładam trampki, spodnie rurki i koszulke z głupim rysunkiem, wstyd mi, bo to juz nie te lata, żeby tak się nosić.

W przyszłości bardzo boje się, podobnie jak Inno,garsonek i obcasów, ale jeśli sytuacja zmusi... no cóż, osiągając sukces w jednej dziedzinie życia przegrywa się w innej...
ODPOWIEDZ