jedzenie

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
imbir
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2011, 21:22
Płeć: nieokreślona

jedzenie

Post autor: imbir »

W którymś z wątków przeczytałam, że większość z Was/nas je wciąż te same rzeczy. Zauważyłam, że muszę mieć opracowany zestaw, bo inaczej nie jestem w stanie zrobić normalnych zakupów. Był czas, że chodziłam przez pół godziny po supermarkecie i prawie płakałam ze zmęczenia i frustracji, bo nie mogłam się zdecydować co włożyć do koszyka. Tym bardziej, że chciałam jednocześnie oszczędzać, odchudzać się i być wegetarianką. Nie dawałam rady. Teraz pilnuję, żeby nie brakowało mi podstawowych dla mnie produktów (mleko, płatki, jeden rodzaj owoców, pieczywo, ser żółty, jajka, czasem parówki, słodycze, jogurty i mrożonki warzywne, dobra herbata) i jest mi dużo łatwiej :) Nie denerwuję się tak w sklepie, wkładam do koszyka zaplanowane rzeczy, jeżeli mam czas i chęci to sprawdzam ewentualnie jakieś nowości, bo nie mam nic przeciwko próbowaniu nowych smaków :wink: Od tego czasu też rzadko zdarza mi się kompulsywne objadanie i przejadanie. Tak jakbym odnalazła kawałeczek siebie w tym pokręconym świecie.
A Wy? Podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami w tej prozaicznej dziedzinie?
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: jedzenie

Post autor: Piorun23 »

Gdybym miał jeść ciągle to samo, pewnie umarł bym z głodu.
Dla mnie pójście do dobrego sporzywczaka to jak pójście do sklepu z wyposażeniem artystycznym - nigdy nie wiem z czym wyjdę i radośnie poluję na ciekawostki :D

Oczywiście podstawowe planowanie czyli karteczka z niezbędnymi niezbędnościami jest konieczna, bo bez niej okazywało się nie raz że wyszedłem z samymi ciekawostkami, ale np bez chleba :mrgreen:

Ale poza tym? Wielka Improwizacja:
Zestaw "róbsesushi"? Czemu nie :mrgreen:
Stek z kangura? W życiu nie jadłem kangura, muszę spróbować (kiedyś, bo był za drogi).
Ser... i jeszcze ten ser... i jeszcze ten zielony ser do mnie machał
Japońskie chrupki z wodorostów? Super :mrgreen:

i tak dalej :lol:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: jedzenie

Post autor: Padre »

imbir pisze:A Wy? Podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami w tej prozaicznej dziedzinie?
Ale chodzi Ci o samo jedzenie, czy o zakupy? ;-)

Lista zakupów to podstawa, szczególnie że decyzje o tym co ugotować podejmuję na zasadzie nagłego impulsu, więc warto jest mieć ją przy sobie. A że lubię i gotować i jeść (także to co ugotuję ;-) ) to grzebanie za składnikami i przepisami jest przyjemnością.
Piorun23 pisze: Stek z kangura? W życiu nie jadłem kangura, muszę spróbować (kiedyś, bo był za drogi).
Strusia zdarzyło mi się kiedyś spróbować. Mięso jak mięso, takie sobie.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: jedzenie

Post autor: Piorun23 »

Strusia nie jadłem.
Ale za to zdarzyło się węża i to więcej niż raz :mrgreen:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: jedzenie

Post autor: Coldman »

Pora na odkop roku 2017
Oczywiście oprócz typowo podstawowych rzeczy typu chleb itp jestem znany z tego, że uwielbiam nowości.
W restauracji, w barze zawsze musze coś nowego wypróbować. Tam gdzie chodzę regularnie biorę po kolei z menu. Jestem fanem jedzenia azjatyckiego wiec zawsze wcinam z uśmiechem pałeczkami. W normalnych sklepie tez zawsze staram się wybierać czegoś co jeszcze nie próbowałem, nawet głupi biały ser :) Testować to tylko nie lubię jak jestem u kogoś na imprezie, wtedy trzymam się klasyki.
Awatar użytkownika
Alicja
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 18 gru 2017, 5:57
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: jedzenie

Post autor: Alicja »

Muszę przyznać, że nie mam problemów z zakupami. Wiem czego potrzebuję, także przeważnie robię zakupy pod schemat. Oczywiście jest i miejsce na fanaberie.
Awatar użytkownika
Canis Latrans
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 17 gru 2017, 16:00
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: jedzenie

Post autor: Canis Latrans »

Jak Coldman lubię próbować nowych rzeczy. Najbardziej smakują mi dania pikantne ale nie do przesady że można dym puszczać ustami. Gotować sam z siebie nie lubię nie ciągnie mnie nawet do tego (chyba że jestem zmuszony) ale jeść kocham. Jestem ciekaw jak smakują pieczone/prażone larwy czy koniki polne itp. niestety nie mogę znaleźć tego u nas. Co do zakupów no nie widzę problemu wiem co potrzebuję więc po prostu to kupuje i wychodzę.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: jedzenie

Post autor: Miszka »

U mnie z eksperymentowaniem jest różnie. Jeśli jest na to czas jak najbardziej, zwłaszcza gdy jem na mieście. Może nie są to eksperymenty typu jedzenie pająków czy larw, ale staram się żeby zawsze jakiś nowy element już połączenie składników było. Gdy sam gotuję, szczególnie w tygodniu, najczęściej tworzę coś bardzo prostego, tak aby nie spędzać za dużo czasu przy garach.
Zakupy najczęściej idą mi sprawnie - listy w formie fizycznej co prawda nie mam, ale mniej więcej wiem co chcę kupić. Czasem plany zmieniam gdy coś mnie znienacka zainspiruje, ale nie mam tak chodzę po sklepie bez celu przez długie minuty ;)
Awatar użytkownika
Dracuch
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 22 gru 2017, 22:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie+Wrocław

Re: jedzenie

Post autor: Dracuch »

U mnie jeśli chodzi o jedzenie to cóż... Od zawsze karmienie mnie to była katorga dla mojej mamy, ale dopiero gdy wyjechałem na studia zdałem sobie sprawę z czego to wynika. Mi prawie nic nie smakuje - jeśli chodzi o warzywa to właściwie tylko ogórek kiszony lub pomidor na kanapkę. Obiady? Też ciężko, jestem psychofanem pierogów ruskich, ale poza tym smakują mi niemal wyłącznie dania mięsne (w tym ryby), ale za to jest tu szeroki wybór - od mielonych czy schabowych, przez gołąbki aż po bardziej wymyślne potrawy jak np. wołowina po burgundzku (uwielbiam). Sosy? Właściwie tylko te na bazie, albo przynajmniej z dodatkiem mięs (aczkolwiek tu już raczej bez różnicy czy to sosy jasne czy ciemne) i ew. sos pomidorowy do spaghetti (oczywiście z mięsem mielonym) lub do zapiekanki z makaronem; żadnych musztardowych, majonezowych bo już sam ich widok i zapach mnie odrzuca. Sałatki? Jedyna akceptowalna przeze mnie to makaron z kurczakiem :) Surówki? Tylko z czerwonej kapusty.
Natomiast z samym robieniem zakupów problemów nigdy nie mam, zawsze wiem czego chcę i raczej nigdy nie zdarzyło mi się ani zapomnieć czegoś czego potrzebowałem, ani kupić coś czego nie potrzebowałem. I dotyczy to zarówno zakupów w spożywczakach jak i w każdym innym sklepie :)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: jedzenie

Post autor: highwind »

Kiedyś w dłuższej delegacji będąc, odzwyczaiłem się mocno od gotowania i od tamtej pory raczej żywię się na mieście. Ale pracuję już dobrych 6 lat, w ciągu których firma zatrudniająca mnie zmieniła siedzibę raz - o jakieś 800 metrów, więc większość okolicznych knajp zdążyła mi spowszednieć. Także nudzę się jedzeniem, a ilekroć na gastronomicznym horyzoncie pojawia się jakaś nowa restauracja, zaraz łapię się na nadmiernej eksploatacji oferowanego przezeń asortymentu, przez co, mimo że nowość, szybko mi się przejada. Już sobie w ten sposób popsułem dwie miejscówki, którymi zachwycałem się na początku :(
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: jedzenie

Post autor: bartek93 »

imbir pisze: 01 mar 2011, 20:55 W którymś z wątków przeczytałam, że większość z Was/nas je wciąż te same rzeczy.
To zdecydowanie nie ja. Nie cierpię nudy i rutyny w kuchni. Lubię eksperymentować z nowymi smakami. Lubię robić pospolite dania w nowych odsłonach. Grunt, by było zdrowo, smacznie i ciekawie. Teraz aż nierealne wydają mi się czasy (jakoś 6 lat temu, gdy byłem na pierwszych studiach), że mogłem żywić się takim chłamem, jak chińskie zupki, chipsy i fast-foody, popijając to jeszcze colą :shock: Teraz mój jadłospis zmienił się o 180 stopni. Nawet nie pamiętam, kiedy ostatni raz używałem cukru :lol:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: jedzenie

Post autor: Arsen »

Czasem mam fazę na różne dziwne kombinacje, po prostu chce czegoś nowego, coś coś stworzyć, odkryć! Często kończy się to udawaniem kucharza, zrobieniem czegoś co nie jest dobre i wrócenie do typowego jedzonka :D
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
ODPOWIEDZ