Czy posiadacie charyzmę?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Czy posiadacie charyzmę?

Post autor: Arsen »

Zarówno w internecie jak i po za nim mam w sobie to coś co przyciąga dziwne osoby. W każdym aspekcie. Prawdziwych przyjaciół, szalone psychofanki. Dobre rzeczy, problemy. Sam nie wiem jak to jest. Jeśli jednak chodzi o typowe przywództwo czy bycie liderem to zależy. W swoim gronie jestem mocnym punktem wszystkiego jednak nie staram się o to. Czyli chyba mam.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
mindlessness

Re: Czy posiadacie charyzmę?

Post autor: mindlessness »

Nie mam charyzmy.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 640
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Czy posiadacie charyzmę?

Post autor: Fire »

Chociaż mnie to trochę dziwi to tak.Nie zależy mi specjalnie na tym ale czasem z niej korzystam. Szczególnie w pracy.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Czy posiadacie charyzmę?

Post autor: enter enigma »

Nie mam za grosz charyzmy. Raczej odpycham ludzi.
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Czy posiadacie charyzmę?

Post autor: czarnadziurawelbie »

Jakaś namiastka charyzmy ujawnia się u mnie w wirtualnym świecie. Czytelnicy mojego bloga co jakiś czas dają mi do zrozumienia, że w pewnym sensie mam na nich jakiś wpływ. Wciąż mnie to zaskakuje.
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Czy posiadacie charyzmę?

Post autor: Corpseone »

Wydaje mi się, że nie mam charyzmy, jeżeliby ją rozumieć jako showmaństwo czy bycie duszą towarzystwa. W małym, sprawdzonym gronie potrafię "zabłysnąć", ale w większym, a przy tym nieznanym, jest gorzej. Natomiast wydaje mi się, że mam w sobie pewną serdeczność i luz, który sprawia, że potrafię się dogadywać z ludźmi, choć przy tym jestem niestety trochę za łagodny. Byłem rok nauczycielem (zgodnie z zawodem) i wydaje mi się, że uczniowie mnie lubili dlatego, że nie byłem sztywniakiem i potrafiłem im prosto tłumaczyć nie zawsze łatwe rzeczy, że zawsze był czas na pracę i śmiech, a stanowczość z czasem u mnie się poprawiała.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 642
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy posiadacie charyzmę?

Post autor: Rafael »

Ze mną była już w piaskownicy. Organizowałem zabawy. W przedszkolu to już miałem sporą bandę. Na dalszych szczeblach edukacji było podobnie. Pociągałem ludzi entuzjazmem, energią, ciekawymi pomysłami, zainteresowaniami, ideami. Ale przede wszystkim tym czymś niechwytnym zwanym charyzmą.
Działałem również przez wiele lat w chrześcijańskich wspólnotach charyzmatycznych, na różnych pozycjach w tym lidera, a tam zarówna charyzmaty jak i charyzma mają duże znaczenie, Szczególnie w ewangelizacji. :)

Jednak po 30tce zacząłem chorować i kapryśna pani charyzma mnie opuściła. Widocznie wolała innego.
Zresztą i tak nie byłaby z nas teraz para. ;)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Czy posiadacie charyzmę?

Post autor: Introja »

Nie mam charyzmy za grosz
Riglostaj
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 05 wrz 2019, 19:32
Płeć: mężczyzna

Re: Czy posiadacie charyzmę?

Post autor: Riglostaj »

nie mam, ale na pierwszy rzut oka dobrze się maskuję
Awatar użytkownika
Jaskolka
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 05 lis 2022, 1:29
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy posiadacie charyzmę?

Post autor: Jaskolka »

To zależy od dnia i tematu, czasem wychodzę przed szereg, decyduję, jestem głosem którego inni słuchają, innym razem wolę pozostać w cieniu , niezauważona.
Od lat dziecinnych zawsze byłem
Inny niż wszyscy – i patrzyłem
Nie tam, gdzie wszyscy – miałem swoje,
Nieznane innym smutków zdroje –
I nie czerpałem z ich krynicy
Uczuć – nie tak, jak śmiertelnicy
Radością tchnąłem i zapałem –
A co kochałem – sam kochałem –
Awatar użytkownika
Kosa13
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2012, 20:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Czy posiadacie charyzmę?

Post autor: Kosa13 »

Charyzma - szczególne cechy osobowości, którym osoba je posiadająca zawdzięcza niekwestionowany autorytet u ludzi i wpływ na nich
- sjp.pwn.pl
[...]Jest to zdolność lidera do wywierania bardzo wyraźnego wpływu na normatywną orientację innych członków wspólnoty.
- Wikipedia

nie, to zdecydowanie nie o mnie :). Jestem raczej taką osobą, która jest w stanie wyczuć taką osobę(lidera) i mało kiedy daje się ponieść jej wpływowi. Zawsze ceniłem sobie niezależność i w niektórych sytuacjach sam brak zgody był w pewnym sensie satysfakcjonujący.
Awatar użytkownika
KierowcaInrzynier
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 27 gru 2022, 21:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Czy posiadacie charyzmę?

Post autor: KierowcaInrzynier »

Absolutny brak, chyba bardziej przekonywujący jest lokalny żul pod biedronką. Choćbym przewidywał jakieś rzeczy o dobre parę miesięcy, albo nawoływał do pragmatyzmu moją rodzinę, to nikogo to nie obchodzi bo "nikt tak nie mówi". A potem zawsze wielkie zdziwienie, i mówią "On już wtedy to mówił i miał rację", ale na bieżąco nikogo nigdy to nie obchodzi.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 642
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy posiadacie charyzmę?

Post autor: Rafael »

KierowcaInrzynier pisze: 27 gru 2022, 22:14 Absolutny brak, chyba bardziej przekonywujący jest lokalny żul pod biedronką. Choćbym przewidywał jakieś rzeczy o dobre parę miesięcy, albo nawoływał do pragmatyzmu moją rodzinę, to nikogo to nie obchodzi bo "nikt tak nie mówi". A potem zawsze wielkie zdziwienie, i mówią "On już wtedy to mówił i miał rację", ale na bieżąco nikogo nigdy to nie obchodzi.
To co napisałeś to typowe dla INTP umiejętność przewidywanie zdarzeń z wyprzedzeniem, nawet kilku miesięcy.
A z drugiej strony brak zaufania otoczenia do prognozy spowodowany słabą zdolnością przekazania jej w sposób przekonywujący i trafiający do odbiorcy . Bardzo frustrujące dla INTP.

Jakbym był Twoją rodziną, to bym to szybko zauważył i się Ciebie słuchał, bo ISTP patrzy na to, co działa najlepiej, a nie skąd informacja pochodzi i jak jest sprzedana.
A w Twojej rodzinie zapewne są osoby o innych typach, które weryfikują informacje pod kątem wiarygodności źródeł, autorytetu, bądź kierują się emocjami. ;)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
ODPOWIEDZ