Rodzina w dorosłym życiu oraz posiadanie dzieci

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: MetalMan »

midnight_rider pisze:Można też być mądrym i światłym i wyżywać się na małolatach, i mówić "ja w Twoim wieku...." i "za moich czasów....", kraść udając zaskoczonego, niewinnego staruszka, straszyć dzieci...
I wynająć jakąś ładną 17stkę do opieki, żeby było na czym oko zawiesić?
[i co najwyżej ślinić się, bo na więcej w tym wieku już chyba nie stać]
Argument ze straszeniem dzieci jest godny uwagi, bo raczej nie będę wyglądał na niewinnego staruszka.
Ale wiesz, sytuacja może się odwrócić, jak bachory zaczną chować dziadkowi okulary i szczękę :D
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
ryba4444
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2011, 11:17
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: ryba4444 »

Ja bym chciał mieć dzieci- 2 córki... Ale dopiero gdy będę miał własny dom lub mieszkanie, stałą pracę i ogólnie będę mógł im zapewnić byt... Chodzi o to żeby nie być zależnym od rodziców i tak dalej bo nie dość że nie lubię prosić ich o coś to jeszcze zamiast na stare lata sobie odpocząć niańczyli by dzieciaki... Poza tym do dzieci jeszcze trzeba mieć partnerkę :P
4w5
INTJ
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: lea »

Właściwie, to ja nie mam podejścia do dzieci, boję się ich bardziej niż 'normalnych' ludzi, jeżeli chodzi o rozmowę, zabawę z nimi. Brrr...
Ale teraz myślę, że jeżeli ukochana osoba, chciałaby mieć dzieci i by mnie wspierała jakoś w tym ich wychowaniu to myślę, że bym sobie jako tako poradziła. Bo nie wiem, może mi się to z biegiem lat porobiło, iż stare nierealne marzenie zastąpiła wizja domku na przedmieściach i 2-3 dzieci. "Szkoda, aby takie za*ebiste geny się zmarnowały". :] Chcę być na ten swój sposób przeciętna - małżeństwo, dzieci. No i wyjść na mąż chciałabym młodo raczej :D I nie chce byś samotna na starość ;-;
I generalnie mój plan jest spoko, o ile znajdę kogoś kto by ze mną wytrzymał na dłużej ;-;
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: Maksiu »

Mnie dzieci generalnie lubią (albo się mnie boją). Swoich chciałbym mieć 3: dziewczynkę, chłopca, a trzecie, co się trafi. Może być więcej. Na myśl, jak będę je wychowywał odczuwam dziką satysfakcję. :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: highwind »

Maksiu pisze:Na myśl, jak będę je wychowywał odczuwam dziką satysfakcję. :twisted:
Ja też :D Sama myśl jest dosyć ekscytująca - możesz wychować sobie najlepszego przyjaciela, albo życiową zmorę :P Poza tym, wychowanie dzieci kojarzy mi się z trenowaniem Pokemonów, a ja uwielbiałem pokemony (zwłaszcza gry) :P
Awatar użytkownika
dreamer08
Introwertyk
Posty: 98
Rejestracja: 30 gru 2012, 19:42
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: dreamer08 »

Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia. Póki co jestem młoda i o tym nie myślę super serio.
Może kiedyś... Ale nie wiem. Najpierw chciałabym znaleźć odpowiednią osobę i może nie tyle nacieszyć się życiem, co wyciszyć. Tak, bowiem dzieci nie są łatwym orzechem do zgryzienia.
Kiedy obserwuję rodzeństwo mojej przyjaciółki (to są małe bliźniaki) i momenty, kiedy ogarnia je dziki szał, to coś chce mnie rozerwać od środka. Mam ochotę się wyłączyć, nic nie słyszeć i nic nie widzieć. Albo chociażby takie dzieci w autobusie, które mogą sobie tak krzyczeć i płakać przez cały czas mojej podróży tymże środkiem transportu. Od razu zaczyna się ból głowy.

Z drugiej strony chciałabym kiedyś stworzyć cudowną i kochającą się rodzinę. Obawiam się tylko jednej rzeczy:
Świat zmierza w złą stronę. Zakładając, że moje dziecko byłoby introwertykiem, nie byłabym w stanie znieść faktu, że musi się męczyć i przechodzić przez to samo piekło, co ja. A nie miałam lekko. Boję się, że nie byłabym w stanie mu pomóc. A co, gdybym nie była wystarczająco dobrą matką? Nie każdy człowiek nadaje się na rodzica, o czym niejednokrotnie słychać w mediach. Wtedy budzą się obawy, że wychowanie dziecka nie byłoby na moje siły.
Obrazek
Coi
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 08 sty 2013, 0:00
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: Coi »

Albo żadnego dziecka i co najwyżej ograniczenie się do jednego i tego samego partnera przez pewien dłuższy okres czasu, albo synowie. Wcześniej rozważałam dwóch, teraz myślę, że jeden mógłby w zupełności mi wystarczyć. Nie byłabym dobrą matką dla córki, zwłaszcza takiej nie-z-moich-marzeń. Także, max. jeden orzeszek. W końcu bez przesady, po co się męczyć.
no attacks, only questions

To takie miłe u pani, że pani nie jest wesoła.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: MetalMan »

highwind pisze:Poza tym, wychowanie dzieci kojarzy mi się z trenowaniem Pokemonów, a ja uwielbiałem pokemony (zwłaszcza gry) :P
hmm, dostrzegam techniczne problemy przy wywołaniu funkcji 'wracaj do pokebola' :mrgreen:
To tak jak z psem: nie tylko fun ale przede wszystkim codzienny obowiązek wyprowadzania i sprzątania po nim[to samo tyczy się dzieci, tylko dłuższy okres i nie można oddać do schroniska]. :P
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: highwind »

MetalMan pisze:To tak jak z psem: nie tylko fun ale przede wszystkim codzienny obowiązek wyprowadzania i sprzątania po nim
Wiadomo, że dzieci są głupie, brudne i śmierdzą. Ale w końcu dorastają, a ja nie mam zamiaru marnować mojej doskonałej puli genowej, bo tak jest wygodniej :twisted: Poza tym trzeba się bronić przez napływem muzułmanów :P
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: lea »

To tak jak z psem
Przypomniała mi się mądrość wyniesiona z serialu Scrubs "Posiadanie dziecka jest fajne, bo to jak posiadanie psa, który powoli uczy się mówić".
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: MetalMan »

highwind pisze:
MetalMan pisze:To tak jak z psem: nie tylko fun ale przede wszystkim codzienny obowiązek wyprowadzania i sprzątania po nim
Wiadomo, że dzieci są głupie, brudne i śmierdzą. Ale w końcu dorastają, a ja nie mam zamiaru marnować mojej doskonałej puli genowej, bo tak jest wygodniej :twisted: Poza tym trzeba się bronić przez napływem muzułmanów :P
Imo powinno się stosować bardziej inwazyjną metodę obrony :twisted:
Genów rzeczywiście szkoda, ale ludzkość musi się jakoś pogodzić ze stratą jednego geniusza :P
Przypomniała mi się mądrość wyniesiona z serialu Scrubs "Posiadanie dziecka jest fajne, bo to jak posiadanie psa, który powoli uczy się mówić".
Gdzieś to ostatnio widziałem, podejrzewam że nawet w tym temacie. :wink:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
bossygirl
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 06 sty 2013, 14:28
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: WROClove

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: bossygirl »

dla mnie posiadanie psa to marzenie ściętej głowy, a co dopiero dziecko... A najgorsze jest dla mnie to, że wśród licealnych znajomych zostałam się ostatnia... Wśród tych ze studiów ciągle ktoś "zaciąża". Przeraża mnie to.

Wychodzi na to,że jestem starą panną :)
Awatar użytkownika
arhol
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2013, 21:29
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: arhol »

Nie chcę mieć,nie byłbym dobrym ojcem (olewczym i zapewne dosyć oziębłym), dzieci wzbudzają we mnie jedynie niechęć i furie (czasami),poza tym to cholernie męczące, wychowywanie dochodzą też kwestie ekonomiczne.
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: Czerwona »

Kiedyś mówiłam "nie". Teraz mówię "na pewno nie teraz" - a czy kiedyś? Nie wiem...
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: leonidas »

tylko synek,niema innej opcji, jak skonczy roczek zabiore go na silke, rekreacyjnie jakis boks czy cos, bedzie dobrym chlopakiem jak tato i bedzie innych ustawac po kątach w przedszkolu mowie wam
ODPOWIEDZ