Tatuaże i piercing

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: bartek93 »

Kiedyś byłem wielkim przeciwnikiem, teraz nawet mi się podoba, a fajnie wykonane tatuaże zawsze zwracają moją uwagę.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: enter enigma »

Nie mam ani jednego, ani drugiego. Nie pasują do mojej niewinnej ( :mrgreen: ) dziecięcej urody.
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Ananas »

Duża ilość tatuaży mi się podoba, ale trzeba mieć pomysł i oczywiście co za dużo to nie zdrowo (Nie lubię też tatuaży na twarzy) :p.
Z piercingiem trochę inaczej bo nie lubię np. wszelkich kolczyków w policzkach, nosie, sutkach czy pępku itp. (czyli trochę niekonwencjonalnych miejscach), ale w uchu jest ok XD może z czasem się jakoś przyzwyczaję i nie będzie mnie to jakoś odrzucać :p.
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: nika35 »

Jak ktoś chce niech sobie robi tatuaże, to bardziej do facetów pasuje, kobietę tatuaże bardzo szpecą.
Awatar użytkownika
tove
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 20 wrz 2018, 12:04
Płeć: kobieta

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: tove »

nika35 pisze: 05 kwie 2020, 13:31 Jak ktoś chce niech sobie robi tatuaże, to bardziej do facetów pasuje, kobietę tatuaże bardzo szpecą.
:roll: Cóż, gusta, guściki. Obie płcie potrafią oszpecić, według mnie. Podobają mi się tatuaże, ale jak są stylistycznie podobne, albo chociaż kolorystycznie spójne.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Fire »

Jestem bardzo tolerancyjna. Jeśli dana osoba mi pasuje, nieważne co tam na sobie ma. Biorę całość.
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Violaine »

Tatuaże mi się podobają, o ile współgrają z osobowością właściciela oraz nie zakrywają w pełni jego ciała. Odnoszę wrażenie, że wiele osób wpada w pułapkę ilości i nie wie po prostu, kiedy przestać, byle był ten kolejny tatuaż. Od wielu lat zastanawiam się nad tatuażem, ale rozważam zrobienie go w dalszym ciągu, jest bowiem wiele kwestii, które trzeba przemyśleć, zanim się na to zdecyduję. I tak oto lata mijają, miałam mieć prezent na trzydziestkę, a tu wygląda na to, że i na czterdziestkę go nie będzie. ;)
Z kolczykami sprawa łatwiejsza, w lewym uchu mam cztery kolczyki, które sama sobie zainstalowałam, będąc nastolatką. Przechodziłam też przez piercing języka, wiele lat się z tym nosiłam i lubiłam to, jednak w ostatecznym rachunku wygrała rozwaga i dbałość o stałość uzębienia. ;)
Zdecydowanie podoba mi się minimalistyczne podejście do tematu, jednak gusta są różne.
Awatar użytkownika
tove
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 20 wrz 2018, 12:04
Płeć: kobieta

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: tove »

Pomysł na dziarę długo za mną "chodził". Ciągle myślałam, że nie znajdę czegoś, co będzie do mnie pasowało i mi się nie znudzi. Ale ostatnio na instragramie znalazłam pewną zdolną dziewczynę, już wybrałam sobie wzór i może w tym miesiącu się uda zrobić tatuaż. :) Oczywiście malutki na początek.

Piercing także planuję, a dokładnie tzw. helix.
Awatar użytkownika
spacerova
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 25 gru 2019, 21:26
Płeć: kobieta

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: spacerova »

Tatuaże u innych są dla mnie w większości przypadków neutralne, bez względu na płeć. Nie podoba mi się tylko jak ktoś ma ich bardzo dużo i zajmują duże powierzchnie ciała. Ale nie moje tatuaże, więc i nie moja sprawa, niech każdy robi co chce ;) Sama na tę chwilę bym się nie zdecydowała.
Co do piercingu - poza kolczykami w uszach nie jestem fanką.
Awatar użytkownika
Vex Alpha
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 12 lut 2021, 22:41
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Lublin

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Vex Alpha »

Tatuaż, o ile dobrze wykonany, moim zdaniem upiększa człowieka. Sam zacząłem dwa lata temu od całkiem dużego wzoru na ramieniu. Obecnie planuję w tym roku skończyć cały rękaw. Dodatkowo istotne jest czy jest to przemyślane, czy jest to na zasadzie tutaj mam czaszkę, tam małego lodzika, a w jeszcze innym miejscu napis "xD". W tym drugim przypadku uważam, że nie wygląda to dobrze, ale każdy może zrobić ze swoim ciałem co chce. Nie wyobrażam sobie tatuowania twarzy - dla mniej jest to niedopuszczalne. Sam na dłonie też nie wjadę nigdy, ale akceptuję to u innych. Generalnie, uważam, że jest dobrze dopóki da się tatuaże zakryć. Chociaż wraz z upływem lat zmienia się mentalność społeczeństwa w tym temacie.

Co do piercingu to uważam, że tutaj trzeba zachować umiar w ilości. Dodatkowo wydaje mi się to bardzo niebezpieczne ze względu na np. możliwość zahaczenia takim kolczykiem o coś i wyrwania. Sam nie interesowałem się tym tematem i nic nie posiadam, więc trudno mi się wypowiedzieć w tym temacie. Nie podobają mi się kolczyki w nosie oraz ustach.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 403
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: intbrun »

Zgadza się, że teraz jest to inaczej postrzegane niż kiedyś. I tatuaże, również u kobiet, nie rażą, a wręcz ciekawią, jeśli są łądne (co jest oczywiście subiektywne). Ja nie mam specjalnie dylematu, pod włosami tatuaże wyglądają średnio, chociaż znam takich co mają i są zadowoleni. Nie kusi mnie, chociaż dziś pewnie bez większych oporów byłbym gotów sobie taki zrobić, a kiedyś stanowczo bym zaprzeczył. Może z wiekiem człowiek otwiera się na pewne rzeczy.
Nie podobają mi się dwie rzeczy w tym temacie. Znam osoby bardzo podkreślające że tatuaż to ich indywidualizm, a tymczasem taki jak maja wyskakuje na pierwszej stronie w googlu. Rozumiem, że wybiera się to z katalogu, albo zobaczymy gdzieś i chcemy taki sam. Ale... chyba inaczej rozumiem indywidualność, szczególnie taką która zostaje już na stałe. Znam też osoby, które odnoszą się z lekka dozą lekceważenia względem tych, którzy nie mają (trzeba dorosnąć, trzeba mieć odwagę, itp). Tak jakby swój tatuaż(e) robili trochę na pokaz. Ale może to tylko mój odbiór. Ostatecznie hobby jak każde inne.
Na persingu się nie znam zupełnie. Nie moja bajka.
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Azalea »

intbrun pisze: 13 lut 2021, 19:48 Może z wiekiem człowiek otwiera się na pewne rzeczy.
Otwiera albo zamyka na pewne rzeczy ;) Co jak co, ale kwestie tatuażu lub kolczyków to raczej wiąże z młodym wiekiem niż na odwrót. Ale są wyjątki.
Ja akurat jestem bez tatuaży. Jakoś nie mój gust. Wolę kolczyki więc dorobiłam kiedyś sobie 3 w uchu, na dokładkę do pary.
Osobiście uważam, że te wszystkie upiększania tego typu to kwestia indywidualna. Jeśli tylko to komuś odpowiada i chce się tak wyrażać to nie ma sprawy.
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 403
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: intbrun »

Czy ja wiem, znam naprawdę sporo osób które pierwszy tatuaż robiły po 40tce. Chociaż może i racja, to ciągle młody wiek.
Oczywiście że każdy robi co uważa i jak chce siebie wyrażać. Ale to troche jak z ubiorem czy kolorem włosów. Skoro wyraża publicznie to w jakiś sposób prowokuje reakcję, która nie zawsze będzie pozytywna. Ja patrzę na to również trochę od strony 'pracy'. Tak jak piłkarz, czy bokser powiedzmy że wygląda fajnie z tatuażami, tak już niekoniecznie nauczyciel czy inny urzędnik (często jest oficjalny wymóg braku widocznych tatuaży). Wyrażanie siebie to jedno, ale czasem trzeba patrzeć na szerszy kontekst.
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Azalea »

intbrun pisze: 14 lut 2021, 20:31 Ja patrzę na to również trochę od strony 'pracy'. Tak jak piłkarz, czy bokser powiedzmy że wygląda fajnie z tatuażami, tak już niekoniecznie nauczyciel czy inny urzędnik (często jest oficjalny wymóg braku widocznych tatuaży). Wyrażanie siebie to jedno, ale czasem trzeba patrzeć na szerszy kontekst.
Rozumiem Twój punkt widzenia. Sądzę jednak że praca , nawet ta w której ktoś jest 30 lat, to tylko praca. Tatuaż robi się dla siebie. W pracy można się przecież zakamuflować odpowiednio. Wiele da się pogodzić jeśli się chce. A jak się chce to się znajdzie sposób.
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
Awatar użytkownika
Vex Alpha
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 12 lut 2021, 22:41
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Lublin

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Vex Alpha »

@Wyżej
Dokładnie tak. Właśnie dlatego też nie dopuszczam u siebie tatuażów na twarzy i dłoniach. Chociaż tutaj też się to powoli zmienia.
ODPOWIEDZ