Tatuaże i piercing

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Jakly
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 30 lip 2015, 18:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Kozienice/Radom
Kontakt:

Re: Tatuaze i piercing

Post autor: Jakly »

Ciężko jest się wypowiedzieć na teaki temat, bo to zależy od wielu czynników. Co innego być całym wytatuowanym w nic nie znaczących rysunkach, a co innego mieć jeden czy kilka tatuaży mających dla właściciela jakieś głębsze znaczenie. To drugie w pełni rozumiem, tego pierwszego niekoniecznie. Co do piercingu, nic do niego nie mam dopóki ktoś nie przesadza. No i jeszcze przebijane miejsce. Dla mnie logicznym jest, że przebija się jakieś "odstające" miejsce. No wiecie, tak jak płatek ucha ma dwie strony i kolczyk wchodzi z jednej, a wychodzi z drugiej. Podobnie jest z nosem, wargą, pępkiem, można do tego podciągnąć też brew. Ale jak ktoś przekłuwa sobie płaskie miejsce, jak np. biodro, to jest już dla mnie wielkie WTF ._. A, no i nie akceptuję tuneli. Dla mnie to straszne paskudztwo :P
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Tatuaż

Post autor: Des »

Co o nich myślisz?
Masz jakiś tatuaż (jeśli tak to mile widziane zdjęcie) ? Może chciałbyś mieć,ale z jakiegoś względu się boisz?
Może w najbliższym czasie chcesz sobie jakiś zrobić (pochwal się projektem)?

---
Niestety nie widziałam jeszcze takiego tematu. Nawet nie wiem w jakim dziale można by było ten temat stworzyć ,więc wybrałam ten.
Awatar użytkownika
beh
Intronek
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2015, 23:01
Płeć: mężczyzna

Re: Tatuaż

Post autor: beh »

Żadnego tatuażu nie mam, ale chciałbym kiedyś sobie wytatuować kaduceusz na ramieniu (nie pomylić z laską eskulapa). Myślę że, pasował by do mojego usposobienia i pośrednio do tego czym być może będę się zajmował, ale trochę odstrasza mnie to, że jak to będzie wyglądało za parę lat.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: highwind »

Scaliłem dwa powyższe posty ze starszym tematem.
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Des »

Dzięki Highwind :)

Beh, ja byłam kiedyś wielką przeciwniczką,ale ostatnio mocno mnie przygrzało w tym temacie. :P Myślę nad tatuażem, chciałabym coś na klatce piersiowej ,tak pod obojczykiem.
A niby jak to ma wyglądać za parę lat? Jak będziemy starzy i tak będziemy pomarszczeni. :P
Awatar użytkownika
beh
Intronek
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2015, 23:01
Płeć: mężczyzna

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: beh »

Źle napisałem to o co mi chodziło. Z tym pomarszczeniem to masz rację, (szczególnie u mnie bo ramie to mało się zmarszczy), dokładniej chodziło mi o nasze widzimisię, nie wiadomo co się może zdarzyć i odechce nam się mieć tatuażu. Jestem chyba zanadto wątpiący na wszystko i nie wiem czy się kiedyś na to zdecyduję, mała rzecz, która zostaje na zawsze, (patrzyłem na ceny usuwania i dlatego mówię, że na zawsze :D ).
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Des »

Zrozumiałam w pierwszym poście,ale już nie dopisała. :P
Tatuaż powinien być przemyślany. Najlepiej ,aby było to coś ,co tak jak wyżej napisałeś ''pasuje do naszej osobowości''.
Awatar użytkownika
Lena
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 12 maja 2016, 0:24
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFP

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Lena »

Mam i uwielbiam modyfikacje ciała. Następne są kwestią czasu, projektu i posiadanych pieniędzy :)
"Gdy robię to co kocham, mam nad sobą wietrzne maszty"
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: czarnadziurawelbie »

Niektóre tatuaże są bardzo gustowne. Sama planuję sobie jeden machnąć. Być może się uda jeszcze w tym roku. Albo w pierwszej połowie następnego :)
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Saladin »

Tatuaże zawsze mi się podobały, sam nawet planuję sobie takowy zrobić w przyszłym roku (ying i yang w kształcie karpi). Niektóre z nich to naprawdę piękne dzieła sztuki (jak choćby ten).

Co do piercingu- mnie osobiście nigdy nie jarał, nie czułbym się komfortowo z np. kolczykami w uszach, języku czy pępku. :P
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Aga91 »

Nie mam z tego względu, że jestem pewna, że za kilka lat znudziłby mi się albo żałowałabym wzoru. Nie mam nic przeciwko tatuażom na innych, jeśli są gustowne i dobrze wykonane. Piercing w nie przytłaczającej ilości też ok. No, poza właśnie tunelami.
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: olender4 »

A ja w tym nie widzę nic nadzwyczajnego... jest bo jest. Najpierw delfinek a później Moby Dick.
Astra castra - numen lumen
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Coldman »

Nie podoba mi się znaczenie ciała na całe życie. Nigdy sobie tego nie zrobię. Piercing tak samo. Cenie sobie naturalność.
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Biała_Dama »

Pamiętam, że miałam taki czas w życiu, iż strasznie chciałam sobie zrobić kolczyk gdzieś na twarzy. Oczywiście mama się nie zgadzała, a ja nie umiałam się jej zbuntować, więc grzecznie żyłam marzeniami, że może kiedyś tam, po 18ym roku życia sobie tą twarz przekłuję. Z czasem jednak doszłam do wniosku, że jednak nie chcę ozdabiać sobie twarzy i wtedy przerzuciłam się na tatuaże. Tj. do dziś mam taką myśl, że kiedyś sobie ten tatuaż zrobię. Byłam gotowa nawet iść do salonu jakiś rok temu, ale coś mnie powstrzymało. Chyba myśl, że tę kasę mogę przeznaczyć na coś, hm, pożyteczniejszego niż jakąś tam ozdóbkę na ciele.
U innych ludzi mi się podobają te "zdobienia", zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, ale to też zależy gdzie. Tatuowanie całego ciała niczym Zombie Boy akurat nieszczególnie mi się podoba, ale rękawy czy jakieś ładne wzory, obrazki, napisy...czemu nie. Co do piercingu, to septum u kogokolwiek mnie odrzuca, tak samo jak kolczyki w nosie i w języku. Te mi się nie podobają. I w brodzie też nie. No to w sumie jeżeli chodzi o piercing, to zależy gdzie. Chociaż kolczyk we brwi u facetów...to zależy jak się prezentuje całokształt.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: czarnadziurawelbie »

Od paru lat robię ten tatuaż i nic z tego nie wynika. Miałam go w końcu zrobić w ubiegłoroczne wakacje, ale spękałam. Może jednak to nie dla mnie? :D
ODPOWIEDZ