Czy Google zgwałciło nam mózgi?

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Czy Google zgwałciło nam mózgi?

Post autor: Hazaks » 21 mar 2018, 12:29

jubei pisze:
21 mar 2018, 7:48
I co, co w przypadku jesli sie wydarzy coś na wejściu, co sztuczna inteligencja źle zinterpretuje, albo sztuczna inteligencja bedzie na takim etapie że się mózg przegrzeje i dostanie depresji, może miec to dla tych ludzi opłakany skutek. Może być też taka sztuczna inteligencja podatna na oszukiwanie, przejmowanie jej, np poprzez atak hakerski wzorujący sie na tym jak inny człowiek przejmuje czyjąś wolę.
Jeżeli powstałaby taka sztuczna inteligencja, która może się wszystkiego nauczyć, ale na początku jest jak czysta kartka to najpierw trzeba by jej wszystkiego nauczyć. Nie sadzasz trzyletniego dziecka za kierownicą bo wiesz, że tego nie potrafi :D Tak samo będzie tu nikt nie posadzi takiej maszyny przed konsolą sterowania rakietami do póki nie będzie pewien, że wie jak to robić i jest zdrowa psychicznie, czyli tak samo jak z ludźmi.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P

jubei
Rozkręcony intro

Post autor: jubei » 14 maja 2018, 9:40

Kolejna droga którą tyczy google. Asystent Google Duplex co prawda nie przeszedl prawdziwego testu Turinga ale może dzwonić i zamawiać nam przez telefon sprawy. https://www.dobreprogramy.pl/Asystent-G ... 88074.html
bedziemy mieli robota AI który z nami bedzie rozmawiał jak człowiek z człowikiem, uważam że kwestia czasu. Nie wiem czy 5 lat może mniej?
"Life is so unnecessary"

Awatar użytkownika
patha
Intronek
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Post autor: patha » 08 cze 2018, 14:14

ponuraczek pisze:
19 sty 2016, 13:09
patha pisze:
Hydro pisze:Zapewne zwróci tylko trzeba inaczej sformułować zapytanie.
Niezależnie jak sformułujesz zapytanie nie zwróci więcej niż 1000 wyników.
Ale zwróci inne 1000 wyników :roll:
A zauważ, że w pierwszym poście napisałeś, że jesteśmy odcięci od tych pozostałych informacji, a nie jesteśmy - trzeba tylko inaczej spytać.
Ależ jesteśmy. :roll: Myślisz, że znajdziesz to co chcesz znaleźć, jeżeli powyżej w rankingu pozycjonowania masz powyżej tego dziesięć tysięcy innych stron będących wysokopozycjonowanym gównem. Będziesz wpisywać ten sam termin kilkaset razy iterując z jakimiś przypadkowymi ciągami znaków by uzyskać inne wyniki ? Możesz tak zrobić, ale i tak nie poszerzysz bazy wyników do tylu ,ile w rzeczywistości powinno być. Zresztą nikt tak nie robi, a jeśli odpalisz skrypt, to google po kilkunastu wyszukiwaniach uzna Cię za bota i wyskoczy captcha.

Ja w tej chwili nie jestem znaleźć stron, które przeglądałem jeszcze 5 lat temu - jakiś małych blogów opiniotwórczych, małych stron internetowych. Bo wpisanie pojedynczej frazy powoduje zalew gówna informacyjnego, z czego 60% to specjalnie spreparowane śmieci pod osiągnięcie rankingu - typu jakieś dziwne linki do stron na "ruskich" serwerach zawierających mnóstwo przypadkowych słów kluczowych, albo kopie fraz z innych stron, albo portale, których np. jedynym sensem istnienia jest odtwarzanie zagnieżdzonego youtuba i dodawanie własnych reklam.
A jakieś 30% to aktualne newsy związane z daną frazą. Na dzień dzisiejszy np. spróbuj pisać w wyszukiwarkę "Głódź" - wyskoczy 8 stron wyników, z czego 90% to newsy na różnych portalach informacyjnych sprzed dwóch dni - wszystkie newsy zawierające dokładnie te same komunikaty (żadnej dywersyfikacji informacji). Spróbuj w tym burdelu znaleźć - nie wiem - fragment bloga sprzed 5 lat, w którym ktoś opisuję historię kogoś innego o nazwisku Głódź - powodzenia :D Jeszcze jakieś 5 lat temu jeszcze tak korzystałem z internetu, bo było to możliwe - teraz wszystko ginie.

Zresztą - ilośc informacji w internecie rośnie geometrycznie. Jak sobi wyobrażasz, że np. mając milion potencjalnych wyników {teraz to raczej są miliardy} Google zwróci ten, który szukasz ? Google stosuje algorytmy rankingujące strony, które teoretycznie bazują na popularności (a w praktyce połowa wyników to automatycznie generowana zawartość pasożytująca na tych algorytmach) - czyli na zasadzie owczego pędu. Chcesz znaleźć coś, czego nie szukają inni - sorry Winnetou !
A skutek jest jeden - centralizacja źródeł informacji -> unifikacja myśli.

Inna sprawa, że Google cenzuruje/usuwa wyniki z indeksu. Właśnie chciałem sobie obejrzeć wykład jakiegoś profesora sprzed kilku lat, który jest na youtubowej playliście.
Wykład - podejrzewam kilkanaście tysięcy wyświetleń. A taki wykład to lokalne wydarzenie - więc linki do niego pojawiają się zawsze na kilku stronach, blogach, a także ludzie podają sobie linki na forach internetowych.
No i wykładu nie ma bo "This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been terminated" - czyli youtube odstrzeliło konto. Za to jest jeszcze adres filmu - wpisuję go w Google i ... 0 wyników. :D
Niedługo wartościowe filmy trzeba będzie ściągać i nagrywać na własne nośniki (jak w średniowieczu) ,bo a nuż Wielkiemu Bratu niespodoba się jakaś postać i zapragnie go wymazać z internetu.

Szczerze mówiąc taki monopol informacyjny jaki ma Google, to nawet Stalinowi się nie śnił.

jubei
Rozkręcony intro

Post autor: jubei » 21 cze 2018, 19:47

Szczerze mówiąc taki monopol informacyjny jaki ma Google, to nawet Stalinowi się nie śnił.
Może cie się śmiac możecie mnie uważać za jakiegoś nawiedzonoego od teorii spiskowych ale google ma wszystko by stać się wielkim bratem, myslę że jest nim, kwestia jak i kiedy to zostanie wykorzystane. Zestaw informacji połaczonych na różnych serwerach z róznych usług google okreslających jednostkę dodać to co mozna kupić na rynku od np facebooka.
Z każdą nowa wersją systemu android jest coraz więcej aktywnych i domyslnie właczonych usług googla. Od dwóch wersji można zarządzać jaka aplikacja do czego ma dostęp, i recznie odznaczyc potem, ale po instalacji aplikacja moze skrzętnie wykorzystac chwile na ściągniecie tego co jej potrzeba. Google w swietle prawa wszystko zbiera bo ludziom nie chce się wyłaczać usług goole, bo nie wiedza jak, bo sa laikami, bo tego nie rozumieją, a ja po każdej instalacji lub resecie do fabryki musze spędzać ok 10 minut na wyłaczanie tego wszystkiego. Ktos gdzies napisał że google stał sie gorszy od zawsze nienawidzonego MIcrosoftu. Gdzie zajdziemy?
"Life is so unnecessary"

Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Post autor: Hazaks » 23 cze 2018, 21:26

jubei pisze:
21 cze 2018, 19:47
Od dwóch wersji można zarządzać jaka aplikacja do czego ma dostęp, i recznie odznaczyc potem, ale po instalacji aplikacja moze skrzętnie wykorzystac chwile na ściągniecie tego co jej potrzeba.
Przy pierwszym starcie aplikacji pyta cię ona czy wyrażasz zgodę na udzielenie jej do czegoś dostępu. Jeżeli się nie zgodzisz aplikacja wyłącza się i przy następnej próbie uruchomienia pyta cię ponownie. Kiedyś takie pytanie padało przy pobieraniu aplikacji ze sklepu play.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P

ODPOWIEDZ