Jakie partie popierają introwertycy?

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.

Na jaką partię zagłosowałbyś?

PIS
6
8%
KORWiN
31
39%
PO
1
1%
Nowoczesna
5
6%
Kukiz '15
4
5%
PSL
1
1%
ZL
0
Brak głosów
Razem
10
13%
Inna/żadna z obecnych
21
27%
 
Liczba głosów: 79

Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Drim »

Temudżyn pisze:Który mi tu na komunistów głosuje?
Socjalistyczna V kolumna.

Introwertyczna brygada im. cichych nie wychylających się.
Temudżyn
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 19 sie 2015, 7:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Temudżyn »

Czy wam też brakuje jakiejś dobrej liberalnej alternatywy dla Korwina?
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego nad monstra owe, naturze przeciwne, wiedźminami zwane, bo są to płody plugawego czarostwa i diabelstwa. Są to łotry bez cnoty, sumienia i skrupułu, istne stwory piekielne, do zabrania jeno zdatne. Nie masz dla takich jak oni między ludźmi poczciwymi miejsca.
A owo Kaer Morhen, gdzie ci bezecni się gnieżdzą, gdzie ohydnych swych praktyk dokonują, starte być musi z powierzchni ziemi, a ślad po nim solą i saletrą posypany.

Anonim, Monstrum albo Wiedźmina opisanie
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Coro »

Ja się brzydzę tymi czerwonymi poglądami, które mówią że, rynek i obywatel powinni być kontrolowani. Aż w środku skręca...
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Drim »

CoroDaNem pisze:Ja się brzydzę tymi czerwonymi poglądami, które mówią że, rynek i obywatel powinni być kontrolowani. Aż w środku skręca...
Jeeeeeeezzzzzzzz... calm down, have a t-shirt ! After all, no mater you're right or left, it's all about controlling thouse other jokers.

Obrazek
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: nudny introwertyk »

Zawsze się trochę głosuje :P
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Coro »

Drimlajner pisze:
CoroDaNem pisze:Ja się brzydzę tymi czerwonymi poglądami, które mówią że, rynek i obywatel powinni być kontrolowani. Aż w środku skręca...
Jeeeeeeezzzzzzzz... calm down, have a t-shirt ! After all, no mater you're right or left, it's all about controlling thouse other jokers.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
challenge_accepted
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 26 lis 2015, 10:10
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Chełm

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: challenge_accepted »

@CoroDaNem ale chyba popierasz jakieś regulacje (kluczowych sektorów)? Bo to wygląda jak pójście skrajności w skrajność.
Awatar użytkownika
przybysz
Pobudzony intro
Posty: 140
Rejestracja: 01 paź 2010, 16:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: przybysz »

Drimlajner pisze:Dzień po wyborach wyczytałem w ich programie że chcieli obciąć wydatki na obronność do zera. Na kogo ja oddałem swój głos !
Nie wiem czy tym razem trolujesz czy nie, ale uspokoje Cię, Partia Razem nie miała, nie ma i nie będzie miała zamiaru obcinać wydatków na obronność do zera, tak samo nie ma zamiaru wystąpić z NATO.
Tylko, że wiadomo jak to media w Polsce działają... każdy swoją rzepkę skrobie.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2015, 16:13 przez przybysz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ruciński
Introwertyk
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2015, 8:30
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łaziska Górne, Śląsk

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Ruciński »

Ja popieram i kibicuję partii KORWiN oraz narodowcom, którzy obecnie zasiadają w Sejmie w ramach ruchu Kukiza. Liczę na to, że przewidywania Rafała Ziemkiewicza, który twierdzi, że po PiS-ie rządzić będą narodowcy, się spełnią. :)
Awatar użytkownika
przybysz
Pobudzony intro
Posty: 140
Rejestracja: 01 paź 2010, 16:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: przybysz »

Temudżyn pisze:Który mi tu na komunistów głosuje?
Nazywając Razem partią komunistyczną tylko dowodzisz swojej ignorancji.
To trochę tak jak nazwać Korwina nazistą, lekkie przegięcie, nie sądzisz?
Temudżyn pisze:A mnie tam nie obchodzi, z kim jest PIS ani SLD. Obie te partie to socjaliści i nigdy na nich nie zagłosuję. A z PIS-u taka prawica jak ze Stalina Rosjanin.
To zastanawiające, bo Polska Razem (Gowina) ma poglądy konserwatywno-liberalne, taki mniej skrajny Korwin.
O właśnie, Korwin. Powiem wprost, całe jego gadanie, że wszystko co jest odrobinę od jego partii na lewo jest socjalizmem, to... bzdura (nawiasem mówiąc nie jedyna).
Wynika to z tego, że Korwin jest skrajnym liberałem gospodarczym. Tak, tak, czy chcecie czy nie chcecie to PO jest partią liberalną gospodarczo, zbliżoną do centrum (jak większość partii władzy), ale wciąż liberalną, tylko nie skrajnie.

I tak, nie każdy wydatek z budżetu państwa jest od razu socjalistyczny ;)
Szczególnie tak bezsensowny jak 500 zł na dziecko, która to ustawa została napisana w celu zaoszczędzenia pieniędzy na najbardziej ich potrzebujących (500zł za dziecko podnosi dochód rodziny, co w wielu przypadkach powoduje odebranie zasiłku, innymi słowy albo zasiłek albo 500 zł na dziecko). Czyli stoi w sprzeczności z ideami socjalizmu, wyrównywaniem szans, zabezpieczeniem od biedy. Jest to taki policzek dla tych wszystkich, potrzebujących rodzin.
Poza tym, dawanie pieniędzy na dzieci nie rozwiązuje tego problemu niskiej dzietności. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zwiększenie liczby żłóbków, których obecnie brakuje. A także uregulowanie i egzekwowanie prac pracowniczych, dzięci czemu zwiększy się stabilność pracy, a nie jak jest obecnie, że ludzie są zmuszani by pracować na śmieciówkach, że kobiety nie mają pewności, że po urodzeniu dziecka zachowają pracę, itd.
Niestabilna sytuacja finansowa, niepewność jutra znacząco zwiększa stres. A to nawiasem mówiąc wpływa negatywnie na płodność.

PiS jest socjalistyczny tylko na pokaz (populizm pełną gębą), wszystko co robi nie ma nic wspólnego z wyrównywaniem szans (czy chociaż zapewnieniem godnego życia) dla najuboższych. Zresztą, to nawet widać po ministrach których wybierają.
Ciekawe jak teraz chcą się dobrać do banków (które mooocno przeginają i które odpowiadają za miniony kryzys, i które prawie w ogóle za niego nie odpowiedziały (sic!) ) kiedy ministrem rozwoju zostaje były prezes banku :)
A co do SLD ciekawostka ;)
I to nie wynika z zacierania się granic między prawicą a lewicą, tylko z tego, że SLD w głębi duszy lewicą nie jest.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Drim »

przybysz pisze: Nie wiem czy tym razem trolujesz czy nie, ale uspokoje Cię, Partia Razem nie miała, nie ma i nie będzie miała zamiaru obcinać wydatków na obronność do zera, tak samo nie ma zamiaru wystąpić z NATO.
Mówiąc w stylu Korwina. Ja zawszę trochę troluje :D

Ale dzięki za sprostowanie, uspokoiłeś mnie. Również w Polsce trzeba się liczyć z zagrożeniem terrorystycznym (vide salaficki meczet na Ochocie w Warszawie). Moim zdaniem wydatki na obronność powinny zostać utrzymane. Co nie oznacza rezygnacji z innych postulatów podnoszonych przez Razem.
Awatar użytkownika
challenge_accepted
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 26 lis 2015, 10:10
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Chełm

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: challenge_accepted »

przybysz pisze:Tak, tak, czy chcecie czy nie chcecie to PO jest partią liberalną gospodarczo, zbliżoną do centrum (jak większość partii władzy), ale wciąż liberalną, tylko nie skrajnie.
Śmiechłem ostro. Ty tak dla jaj czy próbujesz trollować? PO jest partią bezideową i 8 lat pokazało jak bardzo :)
Awatar użytkownika
Ruciński
Introwertyk
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2015, 8:30
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łaziska Górne, Śląsk

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Ruciński »

przybysz pisze:Tak, tak, czy chcecie czy nie chcecie to PO jest partią liberalną gospodarczo, zbliżoną do centrum (jak większość partii władzy), ale wciąż liberalną, tylko nie skrajnie.
To mamy jakąś nową definicję liberalizmu gospodarczego, bo ja zawsze myślałem, że partia liberalna gospodarczo zmniejsza podatki i ogólnie wprowadza rozwiązania prowolnościowe dla obywateli, a PO robiła coś zupełnie przeciwnego - zwiększała podatki i nakładała nowe ograniczenia. :)
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Drim »

PO z jednej strony zwiększała opodatkowanie dla zwykłych obywateli a zmniejszała dla reprezentantów dużego "kapitału" pokroju Kulczyka czy większych zagranicznych firm.

Nie nazwał bym ich bezideowcami, to po prostu była / jest partia na smyczy CDU i niemieckiego biznesu.

Standardowym przykładem dla rządów PO jest podwyżka cen energii sprzedawanej przez PGE klientowi detalicznemu i jednocześnie obniżka cen oferowanych biznesowi rozliczającemu się wg specjalnych przepisów podatkowych przeznaczonych dla dużych firm.

PO było partią liberalną wprowadzającą rozwiązania pro wolnościowe dla obywateli.. dla wybranych obywateli. Co wolno wojewodzie...
Awatar użytkownika
przybysz
Pobudzony intro
Posty: 140
Rejestracja: 01 paź 2010, 16:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: przybysz »

Dodatkowo, mamy w Polsce (w praktyce) degresywny system podatkowy, w głównej mierze klasa średnia utrzymuje państwo.
Co wynika w znacznej mierze z zerowego zabezpieczenia przeciwko optymalizacji podatkowej. Sporo firm potrafi tak obracać pieniędzmi, że państwo podatku widzi tyle co kot napłakał, np. uciekając do rajów podatkowych.
Drimlajner pisze:PO z jednej strony zwiększała opodatkowanie dla zwykłych obywateli a zmniejszała dla reprezentantów dużego "kapitału" pokroju Kulczyka czy większych zagranicznych firm.
A co pokazują badania? Skapywanie bogactwa nie działa.
ODPOWIEDZ