Oddawanie organów po śmierci

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
Pilotka19
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 08 gru 2019, 15:54
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Tychy

Re: Oddawanie organów po śmierci

Post autor: Pilotka19 »

Jestem jak najbardziej za. Mam spisane oświadczenie woli, rodzina jest poinformowana i uświadomiona co do mojej decyzji, jestem zarejestrowana jako potencjalny dawca szpiku i bardzo żałuję, że ze względu na pracę nie mogę oddawać krwi.
Generalnie jestem zdania, że jeśli coś z tego co po mnie zostanie się przyda to niech biorą. ;)
A co do zmarłych bliskich - jeśli nie wyrazili zgody to uszanowałabym ich wolę mimo, że kłóciłoby się to z moimi przekonaniami.
I'm in my head again
I took more medicine
Ripped up the parts from my heart and my chest again
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Oddawanie organów po śmierci

Post autor: Fire »

Niech sobie biorą, jeśli byłyby potrzebne i komuś pasowały. Niespecjalnie tylko bym była za tym,że by uczyli się na tych moich wnętrznościach studenci medycyny,jakoś mnie to zniesmacza. Dla ratowania komuś życia jak najbardziej.
Awatar użytkownika
eli
Introwertyk
Posty: 79
Rejestracja: 10 maja 2020, 16:08
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w1
MBTI: INFP

Re: Oddawanie organów po śmierci

Post autor: eli »

Od kilku lat noszę oświadczenie woli w postaci karty Dawcy, mogą mnie pokroić na kawałki, może chociaż po śmierci na coś się przydam 😉
Od 2014 jestem też w DKMS, ale mój potencjalny genetyczny bliźniak jest zdrowy, co mnie mimo wszystko cieszy.
Bałem się zawsze i bałem się wszystkiego, ale przecież jednak niemniej szedłem w noc, w każdą noc, jeżeli tak trzeba było.
Awatar użytkownika
PoważnyPiotr
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:19
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Oddawanie organów po śmierci

Post autor: PoważnyPiotr »

Zgodziłbym się na oddanie organów po śmierci, ale tylko jeśli byłaby za to sowita zaplata, która by dostała osoba przeze mnie wyznaczona.
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Oddawanie organów po śmierci

Post autor: ErnestPompka »

Myślę, że oddawanie organów po mojej śmierci aby ratować czyjeś życie. Lub przysłużyć się nauce ma jak najbardziej sens i tak zgadzam się. Co do podejmowania decyzji w sprawie oddania organów bliskich mi osób nie byłbym w stanie podjąć takiej decyzji.
i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
Piłat
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2020, 17:41
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9Me
MBTI: ISTJ

Re: Oddawanie organów po śmierci

Post autor: Piłat »

Jestem przeciwnikiem oddawania organów i wolałbym pozostać wiecznie młodym przy zastosowaniu najnowszych technologii medycznych.
:muza: :kot:
Awatar użytkownika
Miodunka
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 29 paź 2020, 19:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP

Re: Oddawanie organów po śmierci

Post autor: Miodunka »

Co do organów, jeszcze nie zdecydowałam, ale jestem zarejestrowana w DKMS, niebawem oddam krew, bo nareszcie w tym roku mogę, stan zdrowia pozwala, a w lipcu oddałam hodowane od kilkunastu lat, nigdy nie farbowane włosy na peruki dla chorych na raka. Szybko mi odrastają, może zdążę oddać jeszcze co najmniej raz :D
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oddawanie organów po śmierci

Post autor: aporia »

Przeszczepów tak, badań nie, wystaw tym bardziej.

Nie.
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
ODPOWIEDZ