Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
eli
Introwertyk
Posty: 79
Rejestracja: 10 maja 2020, 16:08
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w1
MBTI: INFP

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: eli »

jubei pisze: 07 maja 2020, 19:21 Nie to że się czepiam czy coś, ale po prostu ciekawi mnie to jak kobiety żyły kiedy nie było podpasek? To chyba jeszcze 50 lat wstecz więc może są takie co zdradzą?

Piszę poważnie.
Ja jestem za tym aby zwierzęta mogły żyć. Tak. Tak po prostu. Żeby krowy mogły żyć wolne. Dalej żyć. I żeby ludziom nie wciskano ciemnoty. Tak. Żebyśmy mogli samodzielnie myśleć, jak te wolne krowy przez 10 lat. Żeby nam nie wciskano jak debilom tekstu, że wolne krowy, żyjące 10 lat samodzielnie, człowiek ratuje! https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C5 ... lkich.html
Kiedy nie ma podpasek, używa się innych rzeczy, czy to nie oczywiste? ;) Przed epoką Always kobiety używały waty, ściereczek, kawałków materiału, wszystkiego, co wchłania wilgoć, do tej pory na świecie tak jest, bo istnieje ubóstwo menstruacyjne. Jeśli umierasz z głodu, nie ma mowy o środkach higienicznych, zresztą jak napisał Drimlajner, z niedożywienia i stresu zanika menstruacja.

Jako weganka jestem za animal liberation, ale nawet ja nie mogę czytać tej PAPki. Weźże lepiej posłuchaj Orestesa:
https://www.youtube.com/channel/UCScI9- ... aQwQ/about

A wiecie czego ja bym chciała?

Obrazek
Bałem się zawsze i bałem się wszystkiego, ale przecież jednak niemniej szedłem w noc, w każdą noc, jeżeli tak trzeba było.
Awatar użytkownika
romanka
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 30 lis 2019, 22:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: romanka »

Chciałabym, aby wprowadzono jeden dzień w tygodniu, kiedy będzie można w środkach masowego przekazu podawać tylko same pozytywne informacje.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Fyapowah »

Podwyższenie wieku przyzwolenia, albo najlepiej stworzenie przedziałów wieku przyzwolenia. Np. 18-20, 21-23, 24-26 itp. Uprawianie seksu z osobą spoza swojego (z młodszego) przedziału byłoby uznane za gwałt/nadużycie autorytetu osoby starszej, podobnie jak seks nauczyciela z uczennicą.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: jubei »

Szmaragdzik pisze: 05 cze 2020, 18:44
Introja pisze: 07 maja 2020, 17:38 Prawo do wzięcia płatnego wolnego dla kobiet w czasie menstruacji na 1-2 dni w miesiącu 😝
A kiedyś było takie prawo.. W Starożytnym Egipcie. Ale dotyczyło ono mężczyzn :D Niewolnicy przy budowie piramid mogli wziąć sobie taki dzień wolnego, gdy ich kobieta miała okres :D
Tylko co faceci w tym okresie robili?? hmm.
fayapowah pisze:Podwyższenie wieku przyzwolenia, albo najlepiej stworzenie przedziałów wieku przyzwolenia. Np. 18-20, 21-23, 24-26 itp. Uprawianie seksu z osobą spoza swojego (z młodszego) przedziału byłoby uznane za gwałt/nadużycie autorytetu osoby starszej, podobnie jak seks nauczyciela z uczennicą.
Szczęściarz, tak na Ciebie nauczycielki lecą?
"Life is so unnecessary"
Adeptus
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 12 lip 2021, 14:32
Płeć: mężczyzna

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Adeptus »

Zniesienie wszystkich zakazów "dyskryminacji" w sektorze prywatnym. Przedsiębiorca powinien mieć prawo swobodnie decydować, kogo chce zatrudniać w swoich przedsiębiorstwie i z kim chce zawierać umowy.
abandon

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: abandon »

;) Przymusowa sterylizacja
Taki państwowy program sterylizacji dotyczacy osób ze znacznym upośledzeniem intelektualnym. Co Wy na to? :roll:
Awatar użytkownika
Carduelis_4
Introwertyk
Posty: 92
Rejestracja: 02 wrz 2020, 20:43
Płeć: kobieta
Enneagram: 5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Planet Earth

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Carduelis_4 »

I tak jest przeludnienie, a z tym w parze idzie rozpowszechniająca się głupota, patologia itp, więc program obejmujący takie jednostki w szczególności, byłby jak najbardziej na miejscu.
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Luke »

abandon pisze: 31 sie 2021, 21:24 ;) Przymusowa sterylizacja
Taki państwowy program sterylizacji dotyczacy osób ze znacznym upośledzeniem intelektualnym. Co Wy na to? :roll:
Widzę w tym masę problemów.
Od wolnościowych pod tytułem "Ja sobie nie życzę na takie coś, żyję w wolnym państwie", przez moralne, że traktujemy kogoś obiektywnie gorzej, po "skoro udało nam się patologię umysłową wysterylizować, co stoi nam na drodze, żeby wysterylizować osoby chore fizycznie? A potem osoby biedne majątkowo?"

Już transhumanizm wprowadzi podział ludzi na lepszych i gorszych. Niepotrzebny nam przedsmak.

We live in a society. Czy tego chcemy czy nie.
Nie bez powodu władza bała się chłopów z widłami.
Image
abandon

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: abandon »

Luke pisze: 01 wrz 2021, 7:03
abandon pisze: 31 sie 2021, 21:24 ;) Przymusowa sterylizacja
Taki państwowy program sterylizacji dotyczacy osób ze znacznym upośledzeniem intelektualnym. Co Wy na to? :roll:
Widzę w tym masę problemów.
Od wolnościowych pod tytułem "Ja sobie nie życzę na takie coś, żyję w wolnym państwie", przez moralne, że traktujemy kogoś obiektywnie gorzej, po "skoro udało nam się patologię umysłową wysterylizować, co stoi nam na drodze, żeby wysterylizować osoby chore fizycznie? A potem osoby biedne majątkowo?"

Już transhumanizm wprowadzi podział ludzi na lepszych i gorszych. Niepotrzebny nam przedsmak.

We live in a society. Czy tego chcemy czy nie.
Nie bez powodu władza bała się chłopów z widłami.
Image
Pindolisz :roll:
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Fairytaled »

Przymusowa sterylizacja
Taki państwowy program sterylizacji dotyczacy osób ze znacznym upośledzeniem intelektualnym. Co Wy na to?
Przez chwilę myślałem, że masz na myśli polityków.

I tak mamy niski przyrost naturalny, a Ty chcesz żeby był jeszcze niższy.
abandon

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: abandon »

Fairytaled pisze: 01 wrz 2021, 14:54
Przymusowa sterylizacja
Taki państwowy program sterylizacji dotyczacy osób ze znacznym upośledzeniem intelektualnym. Co Wy na to?
Przez chwilę myślałem, że masz na myśli polityków.

Gdyby to tylko było możliwe ;) ale to już nie fikcja a prawie fantastyka.
abandon

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: abandon »

Luke pisze: 01 wrz 2021, 7:03
abandon pisze: 31 sie 2021, 21:24 ;) Przymusowa sterylizacja
Taki państwowy program sterylizacji dotyczacy osób ze znacznym upośledzeniem intelektualnym. Co Wy na to? :roll:
Widzę w tym masę problemów.
Od wolnościowych pod tytułem "Ja sobie nie życzę na takie coś, żyję w wolnym państwie", przez moralne, że traktujemy kogoś obiektywnie gorzej, po "skoro udało nam się patologię umysłową wysterylizować, co stoi nam na drodze, żeby wysterylizować osoby chore fizycznie? A potem osoby biedne majątkowo?"

Już transhumanizm wprowadzi podział ludzi na lepszych i gorszych. Niepotrzebny nam przedsmak.

We live in a society. Czy tego chcemy czy nie.
Nie bez powodu władza bała się chłopów z widłami.
Image



https://pl.wikipedia.org/wiki/Przymusow ... _w_Szwecji ;)
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Luke »

Wikipedia pisze:Szczegóły procederu ujawniono opinii publicznej w 1997 w atmosferze skandalu.
Luke pisze:Od wolnościowych pod tytułem "Ja sobie nie życzę na takie coś, żyję w wolnym państwie"
Nie możemy przekonać ludzi, żeby się dobrowolnie szczepili i muszą robić fikołki pod nazwą Paszport Covidowy, że tylko zaszczepiony może robić X, pojechać do Y, a przymusowa sterylizacja miałaby przejść bez negatywnego echa?
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Fairytaled »

Nie możemy przekonać ludzi, żeby się dobrowolnie szczepili i muszą robić fikołki pod nazwą Paszport Covidowy, że tylko zaszczepiony może robić X, pojechać do Y, a przymusowa sterylizacja miałaby przejść bez negatywnego echa?
Czy jakiekolwiek media mówią o przymusowej sterylizacji? :)

A wracając do tematu; chciałbym, żeby każdy polityk mógł być obserwowany 24 godziny na dobę, tak, jak to wyglądało w filmie The Truman Show.
abandon

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: abandon »

Fairytaled pisze: 04 wrz 2021, 20:45
Nie możemy przekonać ludzi, żeby się dobrowolnie szczepili i muszą robić fikołki pod nazwą Paszport Covidowy, że tylko zaszczepiony może robić X, pojechać do Y, a przymusowa sterylizacja miałaby przejść bez negatywnego echa?
Czy jakiekolwiek media mówią o przymusowej sterylizacji? :)

A wracając do tematu; chciałbym, żeby każdy polityk mógł być obserwowany 24 godziny na dobę, tak, jak to wyglądało w filmie The Truman Show.
a to nie ja napisałam )))

z tą inwigilacją to nie mam nic przeciwko
ODPOWIEDZ