Pandemia SARS-CoV-2

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Fairytaled »

Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Introman24 »

Drimlajner pisze: 12 lip 2021, 0:26 No, przynajmniej biedna Italia wygrała Euro. :ok:
Igrzysk nadszedł upragniony koniec, można wracać z powrotem do tej przeklętej dżumy.
To teraz wariant delta tak? Co się stało z nazewnictwem numerycznym? Czwarta fala - tak było zabawniej.
No i wykrakałeś, ledwo Euro się skończyło a już się zaczyna segregacja sanitarna. Najpierw Francja potem Grecja i Czechy - obawiam się że i w Polsce prędzej czy później wprowadzą obowiązek pokazywania tych unijnych certyfikatów czyli de facto rekonstrukcja apartheidu, ciekawe czy wznowią linie tramwajowe 0 tylko dla zaszczepionych :)

Najgorsze jest to że uparli się na te szczepienia i dorabiają do nachalnej promocji zwykłą dyskryminację niezaszczepionych i dzielenie ludzi na lepszych i gorszych dlatego że nie przyjęli szczepionki na chorobę o śmiertelności mniej niż 1% (tak jest z wariantem delta, który mimo większej zaraźliwości wydaje się mniej śmiertelny niż pierwotna wersja z Wuhan). A tymczasem pewnie się okaże że wiele to nie da. Izrael był pokazywany jako sukces, kraj który wrócił do normalności dzięki szczepieniom i co? I to:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... tem-delta/

Wracają maski, paszporty i limity gości na imprezach, kwestią czasu jest powrót lockdownu. Niestety ale wygląda na to że zaszczepieni również chorują, wprawdzie teraz nie ma aż tylu zapchanych szpitali, pytanie tylko czy to zasługa szczepień czy mniejszej zjadliwości delty.

Tak czy inaczej spodziewam się wzrostów od przyszłego tygodnia w Polsce, za dwa będzie płacz i lament w mediach a za trzy będzie zamykanie gospodarki chociaż tutaj spodziewam się że początkowo będą bawić się w apartheid i zrobią pewne usługi tylko dla zaszczepionych ale myślę że z czasem pewnie i zamkną wszystko. Trzeba patrzeć na to co się dzieje w Izraelu i w Anglii - tam wątpię by Johnson dotrzymał obietnicy zniesienia wszystkich restrykcji 19 lipca, a jeśli już zniesie to pewnie za tydzień lub dwa zacznie przywracać.

Zaś skoro wywołałem już apartheid to RPA pogrąża się w totalnym chaosie:
https://www.youtube.com/watch?v=qsDVyQgakLQ
Wygłodniali ludzie i bandyci rabują sklepy i kradną co popadnie, policja i wojsko straciły kontrolę nad sytuacją, ludzie walczą z szabrownikami, zginęło około 120 ludzi a nie zanosi się na koniec chociaż już nie ma co kraść więc miejscami się już uspokaja. Tam przez lockdown skoczyło bezrobocie i taki jest tego efekt. Podobnie może być niedługo na Kubie gdzie też rozkręcają się protesty przez głód spowodowany paniką i restrykcjami które doprowadziły do załamania kubańskiej turystyki która jako jedyna dawała radę w tym socjalistycznym raju.

Ale co tam, wincyj lockdownów, społeczeństwo wytrzyma
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

Gdzie napisałem, że szczepionka to remedium na wszelkie zło? Pyk w łapkę i wracamy do 2019? Człowiek opracował maszynę do podróży w czasie? Szczepionka co najwyżej pozwala zredukować przebieg choroby (uwaga, zaszczepieni na grypę też chorują na grypę). Wiem, że w modzie jest ujęcie sprawy pt. "wszystko albo nic" ale to chyba nie działa w ten sposób, to raczej omawianie odcieni szarości. Statystykę zgonów będziemy porównywać r/r z uwzględnieniem szczepień i dopiero te dane dadzą nam odpowiedź czy szczepionka pomogła, czy nie. A wy już chcecie wydać osąd.

Jaki % wyszczepionych ma Polska? 14 milionów, mniej więcej 1/3 populacji (38 milionów + imigranci). To powiedzcie mi taką rzecz, w jaki sposób przełom 2021/2022 ma być inny od roku poprzedniego? Co się zmieniło? Kilka osób dostało dawkę? Szczerze spodziewałem się mniejszych wyników i jestem pozytywnie zaskoczony. Cała pozostała prowincja, pozostałe 2/3 kraju jest niezaszczepiona, teoretycznie na epidemię podatna i tak, powrócą lockdowny, maseczki (choć one z użycia nie wyszły pomimo wątpliwości zasadności ich noszenia oraz sezonowości zakażeń) i ograniczenia w transporcie publicznym. No naprawdę, czy dla kogoś jest to zaskoczenie?

Czy jest to metoda słuszna? Tak. Czy jest to metoda którą Rzeczpospolita jest w stanie zaimplementować? Nie. Cały ambaras, aby dwoje chciało naraz. Były protesty ws. aborcji to teraz strzelimy protesty ws. wyjścia z UE i elo.

Sierpień w miarę łagodnie, wrzesień w miarę łagodnie i bum październik, listopad, grudzień.
Wstawaj czwarta falo, mamy wielkie wymieranie Polaków do dokończenia.

Image
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Fairytaled »

Kłopot polega na tym, że dochodzi do sytuacji, gdy w ogóle nie będzie można na ten temat dyskutować. Biden wymyślił sobie ostatnio, że warto nadzorować wysyłane przez ludzi smsy w celu walki z dezinformacją. Później dochodzi do takiej paradoksalnej sytuacji, gdy posiadając kanał na Youtube nie można używać pewnych wyrażeń i tworzą się zabawne eufemizmy aby oszukać algorytm. Tymczasem święta wyrocznia telewizyjna reprezentowana przez ekspertów może bezkarnie wygadywać głupoty, i nikogo z tego powodu nie pociąga się do odpowiedzialności.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: patha »

Fairytaled pisze: 17 lip 2021, 14:25 Kłopot polega na tym, że dochodzi do sytuacji, gdy w ogóle nie będzie można na ten temat dyskutować. Biden wymyślił sobie ostatnio, że warto nadzorować wysyłane przez ludzi smsy w celu walki z dezinformacją. Później dochodzi do takiej paradoksalnej sytuacji, gdy posiadając kanał na Youtube nie można używać pewnych wyrażeń i tworzą się zabawne eufemizmy aby oszukać algorytm. Tymczasem święta wyrocznia telewizyjna reprezentowana przez ekspertów może bezkarnie wygadywać głupoty, i nikogo z tego powodu nie pociąga się do odpowiedzialności.
Takie rozwiązanie jest w Chinach - tam na WeChacie i innych komunikatorach jeżeli jakiś filmik jest niewygodny władzy, np. filmik z protestów - to w obrębie całego komunikatora zostaje skasowany. Np. wysyłałeś filmik komuś w prywatnej rozmowie - pyk i nie ma filmiku. Pewnie globalnie identyfikują plik po hashu.
Ja tu w innym temacie ,że rozwiązania chińskie tak bardzo się spodobał zachodnim elitom, że będą je kopiować. Pandemia i walka z dezinformacją jest przykrywką , pretekstem, zresztą dość idiotycznym, bo zagrożenie z ów "fakenewsów" (to dosyć kontrowersyjne jakie informacje są faktycznie dezinformacją, a jakie uzasadnionymi wątpliwościami) jest dośc minimalne, zwłaszcza że większą częśc pandemii mamy dawno za sobą.
Chciałbym tylko zwrócić uwagę na narrację - jeżeli zdaniem Bidena wolny obieg informacji między ludźmi jest zagrożeniem, to jaka jest wizja pozytywna jego koncepcji politycznej ? Obieg informacji sterowany centralnie ,jak w kraju totalitarnym.

Ja osobiście uważam, być może jestem szurem i szajbusem, że mamy w USA walkę korpo-burżuazyjnych elit z klasą średnią o wprowadzenie ustroju autorytarnego/totalitarnego od lat, a teraz ta walka rozpoczęłą się na dobre.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Fairytaled »

Ja osobiście uważam, być może jestem szurem i szajbusem, że mamy w USA walkę korpo-burżuazyjnych elit z klasą średnią o wprowadzenie ustroju autorytarnego/totalitarnego od lat, a teraz ta walka rozpoczęłą się na dobre.
Gdybyś 10 lat temu sugerował, że prezydent USA będzie chciał wprowadzić kontrolę prywatnych wiadomości SMS w wyniku zaistnienia pewnego kryzysu, który będzie legitymował takie posunięcia, to rzeczywiście większość ludzi uznałaby, że jesteś szajbusem. Gdybym rok temu napisał,
że wirus "uciekł" z laboratorium, to pewnie również by mnie ktoś tak nazywał.

Wystarczy odpowiedzieć sobie na trzy albo cztery pytania, ewentualnie pięć albo sześć pytań:

Czy wielkie korporacje zyskały wpływy w wyniku istnienia pandemii?

Czy wyżej wymienione korporacje czerpią korzyści finansowe w wyniku istnienia obecnego kryzysu?

Czy są wyłączone z odpowiedzialności prawnej w przypadku, gdyby oferowane produkty powodowały negatywne skutki zdrowotne?

Czy mamy do czynienia z cenzurowaniem informacji?

Czy w związku z cenzurowaniem informacji dochodzi do centralizacji władzy w rękach tych, którzy te informacje cenzurują?

Czy wprowadza się specjalne przywileje/kary dla pewnych grup ze względu na podjęte decyzje dotyczące kwestii zdrowotnych?


Mógłbym tych pytań więcej wymyślić, ale zbyt leniwy jestem o tej porze. Pytanie siódme brzmi: czy jeżeli ktoś odpowiedział twierdząco na powyższe pytania, to czy oznacza to, że twoje twierdzenie to teoria spiskowa, czy może rzeczywiście mamy do czynienia z faktami, których nie można między bajki włożyć?
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

Powyższa teza nie wzbudza mojej aprobaty. Pandemia jest jedynie zmienną, korzystnie wypływającą na stan rzeczy ale nie definiującą go. Należy spojrzeć na chronologię wydarzeń, od kiedy mamy do czynienia ze wzrostem infrastruktury i projektów wymierzonych w gromadzenie danych o indywidualnym obywatelu? Chiński system zaufania społecznego został zaimplementowany w 2015+. Nie byłby możliwy gdyby nie miniaturyzacja i upowszechnienie inteligentnych telefonów, małych komputerków na dobrą sprawę. Zwiększanie wolumenu podłączonych urządzeń, kolejno sieci 2G, 3G, 4G, teraz 5G, to dekada 2010+. Profilowanie przez Facebooka, Google, Instagrama i handel informacją (głównie z FBI i CIA) to stara historia. Tak stara jak zamach na WTC który w sumie był symbolicznym końcem oddzielającym stare od nowego... bezpiecznego, pod kontrolą kolektywu, prawdziwego nowego XXI wieku.

To teraz, zależnie czy mamy tydzień:
a) blame it on China,
b) all quiet on the Pacific front.
Można wybrać sobie antagonistę i tworzyć dowolne szur-teorie.

Wpisałem Washington Post China to wyskoczyło, na pierwszym miejscu - budujo silosy na rakiety te małe żółte chińczyki! Na nuklearne rakiety z głowicami! To wiadomo który tydzień właśnie mamy.
A ja na to good riddance cywilizacjo białego człowieka, wreszcie masz godnego przeciwnika którego nie możesz ugryźć.

Dobra, ale prawdziwy znawca powie, to proces tak stary jak cywilizacja i oczywiście chodzi tutaj o centralne sterowanie obiegiem informacji. Tak jak @patha powiedział. Powiedzcie mi, w którego boga wierzycie? Wierzycie w niego dlatego, bo jest przekonywujący, a może dlatego bo Konstantyn Wielki puścił z dymem wszelkie inne świątynie (dosłownie i w przenośni) i nie było za bardzo wyboru, w kogo wierzyć. Kiedyś ludzie mieli więcej finezji w swym działaniu, nie to co dziś.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Introman24 »

Drimlajner pisze: 17 lip 2021, 13:17 Gdzie napisałem, że szczepionka to remedium na wszelkie zło? Pyk w łapkę i wracamy do 2019?
No jak to, nie oglądałeś rządowej reklamy szczepień z Musiałem albo Pazurą w roli głównej?
https://www.youtube.com/watch?v=X7Cx3xEBbJs

Dwie dawki i wracamy do normalności.

Ale chyba jednak nie.

Bo w przodującej w wyszczepianiu ludności Wielkiej Brytanii dzieją się takie cuda:
https://www.youtube.com/watch?v=5tbxsLHidiE
Sto zakażonych na statku na którym cała załoga zaszczepiona. Minister zdrowia zaszczepiony dwoma dawkami zakażony covidem, Johnson na kwarantannie a licznik zarażonych wciąż rośnie mimo zniesienia restrykcji

Gdzie indziej też podobne cuda:
https://www.wykop.pl/link/6193253/konce ... -covid-19/
https://www.wykop.pl/link/6194611/prawi ... o-qr-kody/
Szczepionka co najwyżej pozwala zredukować przebieg choroby (uwaga, zaszczepieni na grypę też chorują na grypę).


Z tą szczepionką na grypę to dobra analogia i tak sądziłem, że podobnie będzie ze szczepionką na covid. Czyli generalnie nie ma sensu się szczepić bo to loteria, szansa na zachorowanie bardzo duża mimo jej przyjęcia ponieważ co sezon inny wariant. Z covidem jest podobnie tylko że jeszcze niedawno głoszono że szczepienia chronią nie tylko przed ciężkim przebiegiem ale w ogóle przed zakażeniem, że 95% skuteczności. Może by i tak było gdyby nie delta ale odkąd pojawiły się nowe warianty było pewne, że w końcu pojawi się taki, na który szczepionki nie będą działać. No i mamy deltę, lambdę a prawdopodobnie niedługo pojawi się jakiś kolejny który jeszcze bardziej zmniejszy ich skuteczność. W tym kontekście paszporty szczepionkowe tak lansowane w niektórych krajach to kompletny żart którego jedynym skutkiem jest poniżanie ludzi,
Kłopot polega na tym, że dochodzi do sytuacji, gdy w ogóle nie będzie można na ten temat dyskutować. Biden wymyślił sobie ostatnio, że warto nadzorować wysyłane przez ludzi smsy w celu walki z dezinformacją.
Niestety ale to zmierza w takim kierunku i to jeszcze tego pomysły pojawiały się przed pandemią. Rzeczywiście jest to bardzo niepokojące ale ewidentnie w USA Demokratom zależy na nałożeniu kagańca na internet pod pozorem walki z fake newsami czy tak zwaną mową nienawiści. Jednak przyczyną tego nie jest troska o nasze zdrowie czy antyraszim. Zanim rozwinął się Facebook, You Tube czy internet w ogóle te środowiska kontrolowały telewizję i prasę przez co mogły dowolnie kształtować opinię publiczną tak by sprzyjała im interesom. A tutaj pojawił się internet w którym ludzie mogą swobodnie dyskutować, krytykować rządy i wspierać alternatywne ruchy i coraz większa część ludzi nie kupuje już przekazów dnia CNN, TVN czy TVP a co gorsza- w wyborach głosuje na polityków działających wbrew interesom tych środowisk - wygrana Trumpa, brexit - tego by prawdopodobnie nie było gdyby nie możliwość swobodnej wymiany poglądów w internecie, więc próbują blokować debatę jak tylko się da.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

Szczepionka na grypę to też hoax?
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Fairytaled »

Powyższa teza nie wzbudza mojej aprobaty. Pandemia jest jedynie zmienną, korzystnie wypływającą na stan rzeczy ale nie definiującą go.
Czyli Biden tak czy inaczej zdecydowałby się na wprowadzenie takich orwellowskich kombinacji z SMS-ami; niezależnie od tego, czy istniałaby pandemia? Zgadzam się z tym, że nieśmiałe działania zmierzające w kierunku kontroli informacji w Internecie miały miejsce znacznie wcześniej,
ale to nie zmienia faktu, że w wyniku tego, co się teraz dzieje podejmowane są próby zaostrzenia takiego nadzoru. Jak opinia publiczna zareagowałaby na takie dictum, gdyby nie istniał żaden konkretny powód wprowadzenia tego typu regulacji?

Pamiętam czasy, gdy nikt nie musiał dementować teorii spiskowych. Dlaczego coś się w tej kwestii zmieniło? Można było sobie obejrzeć filmiki na Youtubie o płaskiej Ziemi i nikt nie miał z tym problemu. Równie dobrze mógłbym się domagać tego, by Fundacja Rockefellera przestała tworzyć swoje scenariusze dotyczące przyszłości, ponieważ część z nich się nie sprawdzi. Ale niestety jest tak, że mamy podwójny standard; zwykły człowiek nie może spekulować. Bogaci mają prawo spekulować. Kiedy bogaci spekulują poprawnie pojawiają się teorie spiskowe; na przykład takie, że bogaci zaplanowali sobie taki a nie inny przebieg wydarzeń. Czy twierdzenie, że bogaci mogą wpływać na przebieg wydarzeń na świecie jest pozbawione sensu? Pieniądze muszą być wydawane na to, żeby takie myśli nie mogły się pojawiać w głowie zwykłych zjadaczy chleba.

No ale niestety; pojawił się QAnon, jakiś czas później zwolennicy Donalda Trumpa weszli sobie spacerkiem do Kongresu; pojawił się problem. I takim oto sposobem Biden rozpoczął swoją przemianę; z demokraty - w dzielnego dyktatora. Internetowe media zaczęły cenzurować informacje, które mogłyby powodować jakiekolwiek odchylenia od normy. Konserwatyści - won z Youtube'a! Nic dziwnego zatem, że Bidenowi przychodzą do głowy najróżniejsze pomysły, bo jeszcze przypadkiem mogłoby się okazać, że wybory rzeczywiście były sfałszowane.

Spekulacje dotyczą tego, kto kogo kontroluje; czy ktoś kontroluje Trumpa? Czy Trump wykonuje polecenia narzucone z góry? Kto jest głównym graczem? Po co? Dlaczego? Kto z kim? Smuci mnie to, że zadawanie takich pytań to myślozbrodnia.
Szczepionka na grypę to też hoax?
Nie mam pojęcia, czy szczepiłeś się na grypę?

Niektórzy twierdzą, że w kilku szczepionkach (niekoniecznie tych przeciw grypie) odnaleziono glifosat (twierdzi tak Anthony Samsel).
Samsel w 2013 roku opublikował w US National Library of Medicine artykuł zatytułowany Glyphosate, pathways to modern diseases II: Celiac sprue and gluten intolerance, w którym sugeruje, że glifosat jest przyczyną przeróżnych chorób i dolegliwości. Samsel został rzecz jasna skrytykowany przez większość środowiska naukowego, które upiera się przy tym, że glifosat nie jest wcale taki szkodliwy. Dla jasności; glifosat jest składnikiem Roundapu stosowanego w genetycznie zmodyfikowanych roślinach; Roundap został wynaleziony przez firmę Monsanto w 1974 roku, okazał się rakotwórczy. Firmę Monsanto kupił później koncern farmaceutyczny Bayer. Następnie Roundap został w jakiś sposób udoskonalony; przez co dziś rzekomo nie jest już taki szkodliwy.

Najdziwniejsza jest jednak teoria dotycząca grafenu, który miałby się łączyć z ludzkim DNA. Jednak mimo tego, iż wydaje się to takie nieprawdopodobne, to jednak można znaleźć w Internecie na przykład taki patent kupiony przez Microsoft:

https://patentscope.wipo.int/search/en/ ... 2020060606 - 1. WO2020060606 - CRYPTOCURRENCY SYSTEM USING BODY ACTIVITY DATA
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

Fairytaled pisze: 20 lip 2021, 7:58 Czyli Biden tak czy inaczej zdecydowałby się na wprowadzenie takich orwellowskich kombinacji z SMS-ami; niezależnie od tego, czy istniałaby pandemia?
Monitoring emaili i rozmów telefonicznych (w tym rozmów sms) jest w Stanach Zjednoczonych przynajmniej od 2007, to późny Bush, ale projekt był mocno rozwijany głównie za czasów pierwszej kadencji Obamy. Oczywiście, można uznać to wszystko za preludium do wprowadzenia pandemii ale ja nie kupuję tej bajki. Potrzeba gromadzenia wiedzy i sprawowania kontroli nad ludem jest uniwersalna, i tutaj leży źródło charakterystyki naszego pięknego nowego XXI wieku. Dlaczego Biden puścił powyższą informację w obieg nie wiem, ale znów to nie są tajemnice, być może gdybym znał pełną wypowiedź prezydenta to z kontekstu udałoby się wywnioskować. Pamiętasz która to konferencja?
Fairytaled pisze: 20 lip 2021, 7:58 Zgadzam się z tym, że nieśmiałe działania zmierzające w kierunku kontroli informacji w Internecie miały miejsce znacznie wcześniej,
ale to nie zmienia faktu, że w wyniku tego, co się teraz dzieje podejmowane są próby zaostrzenia takiego nadzoru. Jak opinia publiczna zareagowałaby na takie dictum, gdyby nie istniał żaden konkretny powód wprowadzenia tego typu regulacji?
Gdyby nie było pandemii to zmiany były by rzeczywiście wolniejsze ale wciąż obecne. Systemy Zaufania Społecznego to nowinka, grzech nie badać tej technologii. Tak, jak napisałem: pandemia to zmienna korzystnie wpływająca na stan rzeczy, nic więcej.
Fairytaled pisze: 20 lip 2021, 7:58 Nie mam pojęcia, czy szczepiłeś się na grypę?
Nie szczepiłem się, ale to nie ma znaczenia. Glifosat według doniesień jest składnikiem również i innych szczepionek w tym też tych które jako obowiązkowe przyjąłem w wieku nastoletnim (błonica, tężec, krztusiec, odra). Ministerstwo Zdrowia za EMA dementuje informacje jakoby w szczepionkach dopuszczonych do użycia na terenie UE znajdował się glifosat. Sam glifosat przez EMA jest klasyfikowany jako potencjalnie rakotwórczy. Decyzja odnośnie dopuszczenia do użytkowania środków chwastobójczych z glifosatem (wspomniany Roundap) należy do poszczególnych państw członkowskich Unii. Niderlandy, Italia, Belgia, Dania, Francja, Czechy i Niemcy (ale oni od 2024) zakazały użycia powyższego środka. Brakuje Polski ale wiadomo, my musimy po swojemu.

Nie mniej amerykański rynek leków to mniejsza biurokracja i być może rzeczywiście, tam szczepionki z glifosatem są dopuszczone do użycia. To nie jest tak, że jest jedna szczepionka. Pisałem wcześniej w tym temacie, w krytycznym okresie ECDC brało pod uwagę ponad 100 potencjalnych szczepionek przeciwko COVID.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Fairytaled »

Monitoring emaili i rozmów telefonicznych (w tym rozmów sms) jest w Stanach Zjednoczonych przynajmniej od 2007, to późny Bush, ale projekt był mocno rozwijany głównie za czasów pierwszej kadencji Obamy. Oczywiście, można uznać to wszystko za preludium do wprowadzenia pandemii ale ja nie kupuję tej bajki. Potrzeba gromadzenia wiedzy i sprawowania kontroli nad ludem jest uniwersalna, i tutaj leży źródło charakterystyki naszego pięknego nowego XXI wieku. Dlaczego Biden puścił powyższą informację w obieg nie wiem, ale znów to nie są tajemnice, być może gdybym znał pełną wypowiedź prezydenta to z kontekstu udałoby się wywnioskować. Pamiętasz która to konferencja?
Hmm, poszperałem trochę w sieci; okazało się, że administracja Bidena odżegnuje się od tej informacji, a artykuł umieszczony w Politifact został oflagowany jako dezinformacja. Jest możliwe, że rzeczywiście Biden nic takiego nie powiedział; albo to po prostu część wojny informacyjnej. Niemniej jednak masz rację, z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że monitorowanie smsów i rozmów telefonicznych trwa od dawna. Edward Snowden nie musiałby teraz siedzieć w Rosji, gdyby nie było to nic aż tak poważnego.

Gdyby nie było pandemii to zmiany były by rzeczywiście wolniejsze ale wciąż obecne. Systemy Zaufania Społecznego to nowinka, grzech nie badać tej technologii. Tak, jak napisałem: pandemia to zmienna korzystnie wpływająca na stan rzeczy, nic więcej.

Część internautów nazywa takie wolniejsze wprowadzanie zmian "gotowaniem żaby". Być może została tutaj też zastosowana doktryna szoku;
wydaje mi się, że łatwiej jest skłonić ludzi, którzy się boją do uległości.

Ale gdyby założyć przez chwilę, że wszelkie rządy na całym świecie tak naprawdę chcą nam pomóc, a przy tym emanuje z nich czyste dobro, i absolutnie nie ma w tym krztyny egoizmu, czy też interesów lobby korporacyjnego, to trzeba przyznać, że mielibyśmy poważny problem. Zaufanie do instytucji rządowych jest tak niskie, jak nigdy przedtem. Jeżeli wirus zaszkodziłby ludziom dlatego, że zdecydowali się na protesty, to lata kłamstw i niedomówień ze strony polityków odbiłyby się nam wszystkim czkawką. Chociaż w powyższą tezę trudno mi tak do końca uwierzyć.
Nie szczepiłem się, ale to nie ma znaczenia. Glifosat według doniesień jest składnikiem również i innych szczepionek w tym też tych które jako obowiązkowe przyjąłem w wieku nastoletnim (błonica, tężec, krztusiec, odra). Ministerstwo Zdrowia za EMA dementuje informacje jakoby w szczepionkach dopuszczonych do użycia na terenie UE znajdował się glifosat. Sam glifosat przez EMA jest klasyfikowany jako potencjalnie rakotwórczy. Decyzja odnośnie dopuszczenia do użytkowania środków chwastobójczych z glifosatem (wspomniany Roundap) należy do poszczególnych państw członkowskich Unii. Niderlandy, Italia, Belgia, Dania, Francja, Czechy i Niemcy (ale oni od 2024) zakazały użycia powyższego środka. Brakuje Polski ale wiadomo, my musimy po swojemu.
Obrazek

New York Times zdecydowanie promuje w tym tygodniu zmutowane pomidory.

https://www.nytimes.com/2021/07/20/magazine/gmos.html

Dowiedziałem się, że w Polsce można sobie zbadać poziom glifosatu; jestem skłonny uwierzyć, że większość ludzi na całej planecie ma przekroczone dopuszczalne normy tego składnika.

Federalny Instytut Oceny Ryzyka obecnie ocenia glifosat jako nie rakotwórczy. Jednak Kalifornijski Departament Zdrowia i Ochrony Środowiska umieszcza ten preparat na liście substancji chemicznych, które mogą powodować raka.

Istnieją badania, które wskazują na szkodliwość glifosatu; istnieją też takie, które wykluczają jego szkodliwość. Każdy może sam ocenić, czy taka zmodyfikowana genetycznie kukurydza jest lepsza od tej normalnej. Ja jednak będę się upierał przy tym, że kontrolowanie żywności jest ważnym elementem, który należy opanować w celu wprowadzenia systemu globalnej kontroli ;)

U nas w Polsce buduje się lotnisko, niszczy się gospodarstwa rolne, samoloty muszą latać, ale większość nigdzie nie lata, bo w pudełku zwanym samolotem łatwiej jest się zarazić covidem.


Nie mniej amerykański rynek leków to mniejsza biurokracja i być może rzeczywiście, tam szczepionki z glifosatem są dopuszczone do użycia. To nie jest tak, że jest jedna szczepionka. Pisałem wcześniej w tym temacie, w krytycznym okresie ECDC brało pod uwagę ponad 100 potencjalnych szczepionek przeciwko COVID.
Prawie jak "randka w ciemno", nie wiadomo na jaką "kandydatkę" trafisz; tymczasem CDC wycofuje testy PCR:

Po 31 grudnia 2021 r. CDC wycofa wniosek do amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) o zezwolenie na użycie w sytuacjach awaryjnych (EUA) panelu diagnostycznego CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) w czasie rzeczywistym RT-PCR, test wprowadzony po raz pierwszy w lutym 2020 r. wyłącznie do wykrywania SARS-CoV-2. CDC przekazuje to wcześniejsze powiadomienie laboratoriom klinicznym, aby mieć odpowiedni czas na wybór i wdrożenie jednej z wielu alternatyw zatwierdzonych przez FDA.

W ramach przygotowań do tej zmiany CDC zaleca laboratoriom klinicznym i ośrodkom badawczym, które korzystały z testu CDC 2019-nCoV RT-PCR, wybranie i rozpoczęcie przejścia na inny test na COVID-19 zatwierdzony przez FDA. CDC zachęca laboratoria do rozważenia przyjęcia metody multipleksowej, która może ułatwić wykrywanie i różnicowanie SARS-CoV-2 i wirusów grypy. Takie testy mogą ułatwić dalsze badania zarówno pod kątem grypy, jak i SARS-CoV-2 oraz mogą zaoszczędzić zarówno czas, jak i zasoby, gdy zbliżamy się do sezonu grypowego. Laboratoria i ośrodki badawcze powinny przeprowadzić walidację i weryfikację wybranego testu w swoim obiekcie przed rozpoczęciem badań klinicznych.

https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021 ... ing_1.html

Ciekawe, czy u nas w Polsce ktoś zdaje sobie sprawę z zaleceń CDC?
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

Fairytaled pisze: 26 lip 2021, 21:19 Lotnisko.
Odp. tutaj.
viewtopic.php?f=27&t=915&p=92899#p92899
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

Krótko, bo czasu brak.
Fairytaled pisze: 26 lip 2021, 21:19 Edward Snowden nie musiałby teraz siedzieć w Rosji, gdyby nie było to nic aż tak poważnego.
Och, teraz wam się Snowden przypomniał. Dobrze, lepiej późno niż wcale. Tak, Snowdena również miałem na myśli pisząc powyższe posty i pragnę przypomnieć, to było za czasów pierwszego Obamy. Trump i Biden to co najwyżej kontynuatorzy tamtejszych rozwiązań.
Fairytaled pisze: 26 lip 2021, 21:19 Część internautów nazywa takie wolniejsze wprowadzanie zmian "gotowaniem żaby". Być może została tutaj też zastosowana doktryna szoku;
wydaje mi się, że łatwiej jest skłonić ludzi, którzy się boją do uległości.
Niekoniecznie. Stany Zjednoczone mają inną charakterystykę. Społeczeństwo wysoko mobilne, uzbrojone. To nie Chiny gdzie za brak maseczki nałożysz bana na korzystanie z transportu publicznego i pan Chińczyk ma problem. Pewnym rozwiązaniem dla USA jest dokonywanie precyzyjnych cięć, wyszukać, sprowokować i przymknąć, ewentualnie odpowiednio oflagować, albo przejąć przekaz.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: patha »

Fairytaled pisze: 26 lip 2021, 21:19

Gdyby nie było pandemii to zmiany były by rzeczywiście wolniejsze ale wciąż obecne. Systemy Zaufania Społecznego to nowinka, grzech nie badać tej technologii. Tak, jak napisałem: pandemia to zmienna korzystnie wpływająca na stan rzeczy, nic więcej.
Zasada jest prosta - jeśli istnieją możliwości techniczne to w końcu ktoś ich użyje. Tak zawsze było w historii.
Ale gdyby założyć przez chwilę, że wszelkie rządy na całym świecie tak naprawdę chcą nam pomóc, a przy tym emanuje z nich czyste dobro, i absolutnie nie ma w tym krztyny egoizmu, czy też interesów lobby korporacyjnego, to trzeba przyznać, że mielibyśmy poważny problem. Zaufanie do instytucji rządowych jest tak niskie, jak nigdy przedtem.
Czego to dowodzi? To że zaufanie do instytucji rządowych na całym świecie jest tak niskie jak nigdy... a mimo to rządy funkcjonują i mają się świetnie ? Może zaufanie społeczne nie jest już wcale potrzebne do rządzenia ?

Zaryzykowałbym spostrzeżenie, że jeszcze 20 lat temu protesty o takiej sile jaki są teraz we Francji obaliły rząd. Moim zdaniem niezadowolone masy ludzkie przestały być siłą, z którą należy się liczyć. Wachlarz narzędzi jaki mają rządzący - od propagandy w mediach publicznych i prywatnych, specjalistów od inżynierii społecznej, praktycznie nieskończonego zasobu pieniędzy (które można wydrukować lub zadłużyć nastepne pokolenia) ,maszyny biurokratycznej, która wydaje zezwolenia - do służb specjalnych, kontroli wymiany informacji , masowej inwigilacji - daje takie przewagi nad "szarą masą" ,że bunt społeczny odczuwają jak ugryzienie komara.
ODPOWIEDZ