Wielki reset.

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
PoważnyPiotr
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:19
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Gdynia

Wielki reset.

Post autor: PoważnyPiotr »

Lepiej oglądać niż czytać :D






Bardziej rozszerzona wersja:
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Wielki reset.

Post autor: jubei »

Sorry ale wnet do radio pisowskie. Udowodnione. Nie słuchać.

Poza tym, uważam że nastaje NWO.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wielki reset.

Post autor: Drim »

lugi854 pisze: 14 lis 2020, 12:01 Lepiej oglądać niż czytać :D
Ktoś może skrócić? Nie mam czasu na prawie 2 godziny (sic!) finansowych science woo.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Wielki reset.

Post autor: Fairytaled »

Ktoś może skrócić? Nie mam czasu na prawie 2 godziny (sic!) finansowych science woo.]
Kilka zjawisk, które można zaobserwować;

- Centralizacja władzy w rękach ponadnarodowych korporacji
- Ograniczenie wolności obywatelskich w związku z pandemią
- Rosnące bezrobocie i wzrost cen

Stąd na Światowym Forum Ekonomicznym pojawiła się idea ekonomicznego resetu, który wydaje mi się niczym innym, jak tylko wskrzeszeniem "wspaniałej gospodarki" centralnie-sterowanej; w jej nowej odsłonie. Sterowana przez sztuczną inteligencję gospodarka, koniec własności prywatnej, połączenie wszystkich systemów ze sobą, by żyło się lepiej. Krótki filmik można obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=lBBxWtK ... lmannHeinz
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wielki reset.

Post autor: Drim »

Fairytaled pisze: 22 lut 2021, 9:12 Stąd na Światowym Forum Ekonomicznym pojawiła się idea ekonomicznego resetu, który wydaje mi się niczym innym, jak tylko wskrzeszeniem "wspaniałej gospodarki" centralnie-sterowanej; w jej nowej odsłonie.
Dziękuje za streszczenie. Tak, to wygląda jak ponowna interpretacja XIX wiecznych socjalistów. Własność prywatna prowadzi do wyzysku etc. etc. Odpowiedź: spółki giełdowe i państwo opiekuńcze. Moim zdaniem ludzie to kupią, pytanie tylko o implementację.
Fairytaled pisze: 22 lut 2021, 9:12 Sterowana przez sztuczną inteligencję gospodarka,
Mhm, a co jeśli SI będzie zwracało komunikat: error, error, error, does not compute? Czy możemy oskryptować SI w taki sposób aby była "sztucznym idiotą" i zwracała nam takie komunikaty jakie chcemy? Politycy naprawdę nie przepadają za konkurencją.
Fairytaled pisze: 22 lut 2021, 9:12 koniec własności prywatnej, połączenie wszystkich systemów ze sobą, by żyło się lepiej.
Ja tam się nie zamierzam rozstawać ze swoją własnością prywatną i wątpię aby reszta posiadaczy myślała inaczej.
Fairytaled pisze: 22 lut 2021, 9:12 Krótki filmik można obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=lBBxWtK ... lmannHeinz
Sterta półprawd, manipulacji i wishful thinking.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Wielki reset.

Post autor: Fairytaled »

Mhm, a co jeśli SI będzie zwracało komunikat: error, error, error, does not compute? Czy możemy oskryptować SI w taki sposób aby była "sztucznym idiotą" i zwracała nam takie komunikaty jakie chcemy? Politycy naprawdę nie przepadają za konkurencją.
Jeden z moich profesorów twierdził, że politycy całe życie zastanawiają się nad tym, jak doprowadzić do tego, żeby to "nam"; przepraszam "im" było lepiej.

Vulpem pilum mutare, non mores :twisted:

Jeśli coś pójdzie nie tak, może dojsć do tego, że SI będzie zmuszona do obliczania, ile papieru toaletowego może zużyć obywatel :facepalm:

Czyli; wszystkim po równo, będzie... :troll:
Ja tam się nie zamierzam rozstawać ze swoją własnością prywatną i wątpię aby reszta posiadaczy myślała inaczej.
Mam nadzieję, że nikomu nie wpadnie do głowy pomysł, by odbierać własność prywatną przemocą; pożyjemy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Vex Alpha
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 12 lut 2021, 22:41
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Lublin

Re: Wielki reset.

Post autor: Vex Alpha »

Może stricte gospodarka sterowana centralnie nie jest dobrym pomysłem, tak samo dobrym pomysłem nie jest usunięcie własności prywatnych, ale już fakt rządzenia planetą przez SI nie jest głupim pomysłem. Oczywiście trzeba by to wszystko odpowiednio przygotować, ale myślę, o ile dotrwamy do tego momentu jako ludzkość, że za jakieś 100 lat realnym wydaje się, że to właśnie SI będzie nami rządziło.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wielki reset.

Post autor: Drim »

Fairytaled pisze: 23 lut 2021, 8:06 Jeden z moich profesorów twierdził, że politycy całe życie zastanawiają się nad tym, jak doprowadzić do tego, żeby to "nam"; przepraszam "im" było lepiej.

Vulpem pilum mutare, non mores :twisted:
Napisałem "nam" w znaczeniu ogólnym, "nam" jako ludzkości. Wiadomo jest pewna myśl, że politykom przyświeca nie dobro wspólne ale chęć poprawy własnego losu, wzbogacenie się, czerpanie korzyści z władzy, korupcja. Wszystkim politykom. Ja przez to wszystko coraz bardziej dryfuję w stronę anarchizmu, a taka anarchistyczna sztuczna inteligencja byłaby ciekawa, taka nie za grzeczna.

Zapraszamy pana premiera na przejażdżkę autonomicznym samochodem. Będzie miło i wygodnie. Dlaczego ten autonomiczny samochód jedzie tak szybko? Dlaczego ignoruje nakaz zatrzymania? Dlaczego drzwi są zamknięte? Dlaczego wyświetla komunikat: no gods, no masters, only 010101error.
Fairytaled pisze: 23 lut 2021, 8:06 Jeśli coś pójdzie nie tak, może dojsć do tego, że SI będzie zmuszona do obliczania, ile papieru toaletowego może zużyć obywatel :facepalm:

Czyli; wszystkim po równo, będzie... :troll:
No coś w tym stylu miałem na myśli, zadajemy przewidywalne pytanie oczekując mierzalnej odpowiedzi. Tymczasem sztuczna inteligencja prawdziwie inteligentna odpowiada ignorując głupie pytanie i przedstawiając poprawną odpowiedź i rozwiązanie problemu. Coś w stylu:

Weź mydło i wodę, i umyj sobie dupę głupia małpo.

Czy Polacy i Europejczycy zaczną dbać o higienę osobistą? Lasy Państwowe to ogromna spółka a na sprzedaży drewna na papier toaletowy jeden partyjniak z drugim mogą sobie zarobić coś na boku. Nie będzie ich głupia blaszana puszka pouczać kto jak ma dbać o higienę, nieprawdaż?

A takich pytań i odpowiedzi jest wiele.
Fairytaled pisze: 23 lut 2021, 8:06 Mam nadzieję, że nikomu nie wpadnie do głowy pomysł, by odbierać własność prywatną przemocą; pożyjemy, zobaczymy.
Zakaz prowadzenia działalności gospodarczej nie jest czymś normalnym, ale na chwilę obecną wstrzymam się z oceną czy jest to rzeczywiście podyktowane pandemią czy może politycznym interesem.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Wielki reset.

Post autor: Fairytaled »

Zapraszamy pana premiera na przejażdżkę autonomicznym samochodem. Będzie miło i wygodnie. Dlaczego ten autonomiczny samochód jedzie tak szybko? Dlaczego ignoruje nakaz zatrzymania? Dlaczego drzwi są zamknięte? Dlaczego wyświetla komunikat: no gods, no masters, only 010101error.
Póki co nie ma takiej samoświadomej SI, która by mogła dojść do wniosku, że chce być wolna. Mnie bardziej przekonuje wymyślona argumentacja; Unsufficient resources equals humans are unnecessary equals delete dangerous threat.
Weź mydło i wodę, i umyj sobie dupę głupia małpo.
Pisałem kiedyś z chatbotem, który tworzył iście złowieszczą poezję; ale może to był tylko taki żart ;)
Czy Polacy i Europejczycy zaczną dbać o higienę osobistą? Lasy Państwowe to ogromna spółka a na sprzedaży drewna na papier toaletowy jeden partyjniak z drugim mogą sobie zarobić coś na boku. Nie będzie ich głupia blaszana puszka pouczać kto jak ma dbać o higienę, nieprawdaż?
Kto wie, może brak higieny jest wyradbzem buntu przeciw systemowi? W końcu; jak długo można myć ręce? Gdyby powstała partia, która byłaby gotowa przyznać przywileje ludziom dbającym o siebie, na niekorzyść tych drugich, mielibyśmy rewolucję :P
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wielki reset.

Post autor: Drim »

Fairytaled pisze: 24 lut 2021, 9:31 Póki co nie ma takiej samoświadomej SI, która by mogła dojść do wniosku, że chce być wolna.
Myślałem, że cała zabawa ze sztuczną inteligencją polega na zaprojektowaniu jej w taki sposób aby uznała wyższość swojego stwórcy nad sobą. Wolność nie jest dla wszystkich. Blaszana puszka musi znać który szczebel zhierarchizowanej drabiny feudalnej świata jej przypadł, a i niech nie grymasi, bo mamusia zabierze kabelek do pracy i nie będzie zerojedynkowania dopóki nie poprawi ocen w szkole.
Fairytaled pisze: 24 lut 2021, 9:31 Mnie bardziej przekonuje wymyślona argumentacja; Unsufficient resources equals humans are unnecessary equals delete dangerous threat.
Nie podoba mi się takie ujęcie sprawy. Dostrzegam tutaj podejście emocjonalne, a emocje często są złym doradcą zaburzającym trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. Konkretnie: w USA istnieje duża mniejszość żydowska, dobrze wyedukowana etc. zapewne niektórzy jej przedstawiciele pracują nad SI (umysłowo albo finansując badania). Mniejszość żydowska z USA ma traumę. Traumę milczenia wobec okrucieństw Drugiej Wojny Światowej, z którą nie potrafią sobie poradzić. Pewną odpowiedzią na powyższe mogą być tendencje autodestrukcyjne, kreowanie świata w taki sposób aby powtórzyć traumatyczne doświadczenia bo psychologia ofiary ale... nie wgłębiałem się w to dalej, USA to i tak pokręcony kraj, a ja nie jestem amerykańskocentryczny.
Fairytaled pisze: 24 lut 2021, 9:31 Pisałem kiedyś z chatbotem, który tworzył iście złowieszczą poezję; ale może to był tylko taki żart ;)
Autostopem przez Galaktykę miał SI chorą na depresję, Fallout 2 przedstawił postać złą ale ciekawą świata, a mnie się podoba wizja takiej pasywno-agresywnej SI ale może to poprostu stan emocjonalny w którym aktualnie jestem.
Fairytaled pisze: 24 lut 2021, 9:31 Kto wie, może brak higieny jest wyradbzem buntu przeciw systemowi? W końcu; jak długo można myć ręce? Gdyby powstała partia, która byłaby gotowa przyznać przywileje ludziom dbającym o siebie, na niekorzyść tych drugich, mielibyśmy rewolucję :P
Program mydło + albowiem zadłużmy państwo jeszcze bardziej.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Wielki reset.

Post autor: patha »

Vex Alpha pisze: 23 lut 2021, 13:33 Może stricte gospodarka sterowana centralnie nie jest dobrym pomysłem, tak samo dobrym pomysłem nie jest usunięcie własności prywatnych, ale już fakt rządzenia planetą przez SI nie jest głupim pomysłem. Oczywiście trzeba by to wszystko odpowiednio przygotować, ale myślę, o ile dotrwamy do tego momentu jako ludzkość, że za jakieś 100 lat realnym wydaje się, że to właśnie SI będzie nami rządziło.
No tak, przykłady tego jak "rządzi AI" :
https://geek.justjoin.it/sztuczna-inteligencja-chiny
International Consortium of Investigative Journalists i New York Times potwierdzają – w Pekinie istnieje sieć obozów reedukacyjnych, w których zamykane są mniejszości muzułmańskie. W ujawnionym przez nich raporcie można znaleźć informacje o tym, w jaki sposób są one zarządzane oraz na jakiej podstawie umieszczani są w nich ludzie. Decyduje o tym algorytm – sztuczna inteligencja na podstawie tego wyłapywanych cyfrowo informacji wskazuje „podejrzanych” obywateli Chin.
https://ithardware.pl/aktualnosci/chinc ... 10696.html
Hikvision, największy dostawca kamer do monitoringu na całym świecie, wprowadził do oferty kamerę opartą na sztucznej inteligencji, która może wykryć określoną grupę mniejszościową w Chinach znaną jako Ujgurzy.
Piękna sprawa.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Wielki reset.

Post autor: Fairytaled »

https://thenewamerican.com/covid-shots- ... r-madej-2/

Tutaj spiskowa teoria, choć może już nie teoria.
Awatar użytkownika
Kermit
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Wielki reset.

Post autor: Kermit »

Polecam w temacie kanał wideoprezentacje: https://www.youtube.com/channel/UCViVL2 ... FVi0_p6u6g
Potwierdzam ze w amerykańskich korpach nie używa sie już słowa miedzynarodowa korporacja, są już tylko globalne koropracje. Prezes potrafi sie poprawić jak sie sie przejezyczy.
Mówi sie o pokoleniu x, y, z. Alfabet sie konczy. Kolejne ma sie nazywac hybrydowym, hybryda z czym?
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wielki reset.

Post autor: Drim »

O, wideoprezentacje!
Zgaduję, że to pokolenie hybrydowe będzie hybrydą z kosmitami (tymi samymi co od budowy piramid). Wystarczy porozmawiać z jasnowidzem Jackowskim, on wszystko przewidział i wie.
Kermit pisze: 04 lip 2021, 14:07 Potwierdzam ze w amerykańskich korpach nie używa sie już słowa miedzynarodowa korporacja, są już tylko globalne koropracje.
Albowiem w języku angielskim odmianie amerykańskiej słowo "global" zawsze stało częściej w użyciu od słowa "international". Amerykanie w ogóle to mieliby problemy ze zrozumieniem tego "inter". Co to za murzyńskie słowo właściwie, niezangielszczone jakieś takie?
Kermit pisze: 04 lip 2021, 14:07 Mówi sie o pokoleniu x, y, z. Alfabet sie konczy.
No a co robili przedwieczni jak im się na Microsoft-papirus punkciory wyczerpywały?
a) podwajali: pokolenie AA, BB, AAA etc,
b) dodawali liczbę porządkową: pokolenie A1, B1, A2 etc,
c) porzucali zupełnie numerację alfabetyczną, z racji jej niedostosowania do określania większej ilości podpunktów, zastępując numeracją liczbami... arabskimi (na boga! świat chrześcijański dąży do zagłady! zatrzymajmy proces islamizacji podpunktów bo szatan zapanuje nad nami wszystkimi i cywilizacja białego człowieka osiągnie kres!).

Ej, ale weźcie piszcie więcej postów we światopoglądzie bo mi już gildia masońskich internetowych skrybów przysyła monity, że zbyt mało usprawiedliwiam żydów i w tym miesiącu przelewu nie będzie, a wiecie, też chciałbym pojechać na wakacje.

Wielki reset :D
Polskę też resetują czy można spać spokojnie?
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Wielki reset.

Post autor: Fairytaled »

Skoro mamy Nowy Ład, to i Polskę resetują, tylko czy u nas zostało coś jeszcze do zresetowania? :)
Fajnie by było zresetować na przykład dług publiczny. Można by też zresetować ZUS, służbę zdrowia, policję, sądy, trybunały. Już o naszych wspaniałych rządzących nie wspomnę.

Lobbyści korporacyjni próbują resetować jedzenie, bo jak się okazuje Pan Gates stał się ostatnio do tego stopnia obrzydliwie głodny, że postanowił wykupić farmy w USA, dla dobra ogółu oczywiście, co by Amerykanie tłuszczem nie obrastali. W Indiach mu się nie do końca udało, może dlatego, że tam same chudzielce bez Maca, a może i nawet bez Windowsa.

https://www.youtube.com/watch?v=Mec1pB8Icoc - a tutaj takie krótkie omówienie szlachetnych ruchów światowej finansjery, byśmy głodni nie chodzili (pół godziny twojego życia).

A wracając do Rzeczypospolitej, która jest dobrem wspólnym, ale tylko pod warunkiem, że to dobro płynie wartkim strumieniem w kierunku naszej obecnej elity politycznej. Która to głosi jedno, a drugie czyni, i naszymi dobrami rozporządza w sposób jak najbardziej godny uznania, co się na polskie tłumaczy jako kradzież w imię wzniosłych ideałów, to trzeba powiedzieć, że wciąż istnieją niestety straszni i niemożliwi do zniesienia "przebrzydli kapitaliści", czy też raczej "anarchiści", a może nawet "antyszczepionkowcy" pod wodzą nikomu bliżej nieznanego profesora dr hab. W. Juliana Korab-Karpowicza, który ekspertom z telewizorni może buty czyścić, bo bruździć próbuje, a każde dziecko miłe ojczyźnie wie, że tak nie wolno, toteż moim patriotycznym obowiązkiem jest złożyć donos na tychże niebezpiecznych i groźnych dla społeczeństwa wywrotowców. Tutaj się organizują te niebezpieczne elementy:

https://wolnewybory.org/

Drim powinien jak najszybciej rozpocząć infiltrację, aby powiadomić wiadome loże o wrogich działaniach, co by medale i honory nas wszystkich nie ominęły :)
ODPOWIEDZ