Ogólnie o Rzeczypospolitej

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: jubei »

Introman24 pisze: 01 lis 2020, 19:58 Nowy sondaż - PiS 29%, KO - 24%, Hołownia - prawie 15%, Lewica - prawie 7%, Konfederacja - 5%, PSL - 3%

Lewica mimo protestów przeciwko zakazowi aborcji nie zyskuje w sondażach, za to widać ze poparcie dla Konfederacji spadło i leci w stronę progu wyborczego. Jednak spora część wyborców się od nich odwróciła. Za to do góry idzie Hołownia. PSL jak zwykle raczej zaniżony. Za to widać mocne zmęczenie rządami PiS i raczej jeszcze im będzie spadać. Ale wygląda na to że PiS zmienia strategię - już nie będzie prób przypodobania się centrum czy wielkim miastom raczej pójście w stronę betonu obyczajowego. Kaczyński wycofał się z piątki dla zwierząt więc próbuje przeprosić się ze starym elektoratem.
Młodzi się obudzili. Konfederacja szła ze sztandarami obniżenia podatków, większej WOLNOŚCI i liberalizacji. Każdy wiedział że mają odchyły konserwatywne również światopoglądowo. Ale nikt nie wierzył, że będa tacy w te stronę. A teraz ich wyborcy dostali w twarz. Zamiast wprowadzania ustaw liberalizacyjnych, podatkowych, jest ustawka z PISEm, bo jak inaczej można to nazwać. To całe nielubienie się z PISem przed wyborami to ściema, Konfederacja kolejną przystawką. O ile pamiętam to oni pierwsi niedługo po wyborach domagali się w prowadzenia zakazu aborcji a Pis to tylko przyklepał "na ich żądanie" (!). Tu pajacowanie Kaczyńskiego to jakaś drama.
Niestety nie mogę znaleźć newsów albo filmików o tym. Cięzko przebrnac teraz przez zalew informacji. To jest to co mi sie pamięta.
"Life is so unnecessary"
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Introman24 »

jubei pisze: 01 lis 2020, 22:31 Zamiast wprowadzania ustaw liberalizacyjnych, podatkowych, jest ustawka z PISEm, bo jak inaczej można to nazwać. To całe nielubienie się z PISem przed wyborami to ściema, Konfederacja kolejną przystawką. O ile pamiętam to oni pierwsi niedługo po wyborach domagali się w prowadzenia zakazu aborcji a Pis to tylko przyklepał "na ich żądanie" (!).
Konfederacja przystawką PiS? Nie zgodzę się. Kwestia aborcji to jedyna kwestia która ich łączy i to w zasadzie od niedawna. Pewnie jeśli przejrzeć głosowania to okaże się że projekty PiS częściej popierała Lewica niż Konfederacja. Co do aborcji - Konfederacja od samego początku głosiła, że jej celem jest zakazanie aborcji, swego czasu w jej szeregach była Godek, więc ci zawiedzeni tym że Konfederacja ma takie a nie inne stanowisko w stosunku do aborcji mogą mieć pretensje do siebie że nie przeczytali jej programu.

Natomiast PiS tak zdecydowany w kwestii aborcji nie był. Część PiS, zwłaszcza ta bliższa rozgłośni toruńskiej chciała zaostrzenia ale sam Kaczyński nie był tego entuzjastą. Pomysł się pojawił, jednak po czarnym proteście się wycofał, projekt ustawy o zaostrzeniu zgłoszony chyba przez Godek utknął w komisjach sejmowych. Prawdę mówiąc sądziłem, że Trybunał Konstytucyjny wyda inne orzeczenie, podtrzymujące kompromis. Którego wielkim zwolennikiem był Lech Kaczyński wraz z jego małżonką, która za to stanowisko została obrażona przez Rydzyka. PiS już raz przetrwał rozłam na tym tle kiedy odeszła grupa Marka Jurka. Myślałem że Jarosław Kaczyński jest zwolennikiem kompromisu jednak wygląda na to że się myliłem. Albo on sam zmienił zdanie. Trudno powiedzieć.

Wracając do Konfederacji - jej sojusz z PiS jest raczej niemożliwy z powodu skrajnie różnego podejścia do gospodarki. Kaczyński mógłby się jakoś jeszcze dogadać z Winnickim ale już z Korwinem i Braunem już nie. Ale fakt, że zagonił ich do narożnika z którego raczej już nie wyjdą. Jeszcze dobiło ich to, że po ogłoszeniu wyroku nawet ci z pozoru umiarkowani jak Mentzen czy Dziambor ogłosili zwycięstwo a Bosak i Sośnierz odlecieli w kosmos. Jeszcze gdyby siedzieli cicho to może byłoby inaczej ale to był dla Konfederacji tak mocny cios że może się nie podnieść a w następnych wyborach nawet nie wejdą do Sejmu.

Zwłaszcza że to co wydaje się nie mieć żadnego sensu może mieć ukryty plan. Moim zdaniem Kaczyński podjął decyzję o kontrolowanym zniszczeniu i idzie na totalną wojnę ideologiczną. Dlaczego? Dlatego że sytuacja gospodarcza jest wyjątkowo zła i nawet minister finansów coś mówił, że może trzeba zawiesić 500+. Służba zdrowia się sypie, gospodarka też, pieniędzy na przekupienie wyborców może nie starczyć. Więc Kaczyński postanowił wywołać wojenkę w której kreuje się na jedynego obrońcę atakowanego Kościoła, katolickich wartości by odwrócić uwagę od gospodarki, skupić wokół siebie narodowo-katolicki beton i osłabiając Konfederację utrzymać 25-30% wynik. Zwłaszcza że różne ruchy lewicowe mogą pomóc rozkręcić syndrom oblężonej twierdzy a jeśli jeszcze uda się rozbić KO (bo tam już pojawia się rozdźwięk czy wrócić do kompromisu czy aborcja na życzenie) to może uda się ledwo wygrać wybory i nawet jeśli utraci się władze to wciąż zachowa się dużą reprezentację w Sejmie, może najliczniejszy klub i co za tym idzie wciąż pewny wpływ na państwo.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

Dwie małe refleksje.
Pierwsza. Dziś i wczoraj przeglądając wiadomości, i plotki dało się odczuć pewien kontratak środowisk ultra konserwatywnych. Od biskupów poszedł przekaz, że ten kto na marszu nie jest prawdziwym katolikiem. Kilku wykładowców i nauczycieli rzuciło, że nie życzą sobie błyskawic podczas nauczania zdalnego. A z szafy wyszedł Macierewicz. Prym wiódł Czarnek (nowy minister od edukacji) ze swoim sloganem: trzeba wychować młodzież na nowo - mniej dekadencji, więcej Jana Pawła II.

Nie wiem czy to tak działa, chyba nie. Mój rocznik to już dzieci Ratzingera, młodsi to pewnie popBergoglio, a tu chcemy się cofać o 40 lat. Nie wiem czy ktoś to kupi.

No ale przekaz raczej: ani kroku w tył, idziemy za garaże.

Druga. Dzieciaki co od dwóch lat nie siedziały w ławce. Spadające liczebnie roczniki. Studenci niegrzeszący elokwencją. Nauczyciele bez autorytetu. Ten system zawiódł i to jest najlepsza pora na reformę. Nie zmianę podstawy programowej, nie zmianę kanonu lektur, nie zmianę liczby klas w roku ale całościową reformę. #prywatyzacjaedukacji.
Introman24 pisze: 31 paź 2020, 18:39 Nie protesty a spacery :) Jak widać każde prawo można obejść. Zwłaszcza bzdurne. Akurat zakaz zgromadzeń nie był takim złym pomysłem ale niepotrzebnie dano pretekst do tego aby protesty mogły się wydarzyć. Takie kontrowersyjne sprawy jak futra czy aborcja należało odłożyć na lepsze, spokojniejsze czasy.

Zawsze można zrobić spacer zamiast marszu :D
Mhm, to nie siłownia to małpi gaj, to nie dyskoteka to staromodna potańcówka. Nikt nie zabronił działać hipodromom i dancingom! Myślę, że w ministerstwach i urzędach miejskich mają na stanie słowniki wyrazów bliskoznacznych.
Introman24 pisze: 31 paź 2020, 18:39 Ludzie byli naszykowani na Wszystkich Świętych więc nic dziwnego że kto mógł ten poszedł na cmentarz. Nic w tym głupiego. Głupie było podjęcie na ostatnią chwilę decyzji o zakazaniu jednego z najważniejszych polskich świąt bo nawet ateiści przychodzą w te dni na cmentarze. Taka reakcja ludzi była do przewidzenia. I wkurzyła chyba nawet zwolenników PiS jacy się jeszcze ostali. Niedługo PiS będzie miał niższe poparcie niż odestek dodatnich testów na covid.
Dziwne, że tego nie pozycjonowali. Jesteśmy zmuszeni zamknąć cmentarze z obawy przed feministkami i czerwoną zarazą...
Introman24 pisze: 31 paź 2020, 18:39 Masakra, mam nadzieję że do tego nie dojdzie ale niestety nasz rząd pokazał że nie ma co się dobrego po nich spodziewać. Innych politycy europejscy również stracili rozum. Na szczęście społeczeństwa nie są już tak zastraszone - we Włoszech od tygodnia w całym kraju wielkie demonstracje przeciwników lockdownów. Teraz rusza Hiszpania a właściwie to Katalonia.
Bardziej miałem na myśli Brytanię i Irlandię bo tam zdaje się idą w lockdowny całkowite. A nasz rząd lubi kopiować.
Introman24 pisze: 31 paź 2020, 18:39 Niestety ale wygląda na to że PiS nie chce iść ani kroku w tył. Nie wiem na co liczy Kaczyński. Ale już pomijając wszystko to moim zdaniem protesty już nie są tylko w sprawie aborcji ale jest to bunt przeciwko PiS. Natomiast emocje są takie że rzeczywiście najlepszą opcją na rozwiązanie sporu byłoby ogłoszenie referendum w sprawie aborcji. I może zapowiedź przedterminowych wyborów po zakończeniu epidemii bo jednak ten protest to jest już w dużej mierze protest antyrządowy.
Opisałem moje przemyślenia powyżej. Tak, idą w zaparte. Dodam tylko - niewykluczone, że wezmą się jeszcze za aborcje z czynu zakazanego.
Introman24 pisze: 31 paź 2020, 18:39 Nie sądzę, myślę że PiS raczej już przegra bez względu na to jak opozycja się ośmieszy. Może Kaczyński zdaje sobie z tego sprawę i teraz idzie na kontrolowane zniszczenie i skupienie wokół siebie najbardziej radykalnych katolików, nacjonalistów, przekonanie że jest jedynym obrońcom Kościoła i na zasadzie oblężonej twierdzy utrzymanie 20% poparcia w następnych wyborach i zapewnienie sobie tym samym statusu lidera opozycji.
No ale sam widzisz już zaczęli zwalać winę za ewentualny brak 500+ i 13/14 emerytury na protesty. Wzrost zachorowań też przez protesty! Moim zdaniem jak nam Niderlandy zablokują środki w Unii (a zablokują na podstawie naszej konstytucji) to oczywiście wina będzie Unii a nie naszego rządu. A ciemny lud to kupi.
Introman24 pisze: 31 paź 2020, 18:39 Ale patrząc na wskaźniki śmiertelności zwłaszcza w stosunku do pacjentów bezobjawowych to środki wydają się przesadzone. Ten wirus to nie ebola ani nawet zwykły SARS. Działania rządu przypominają wysłanie rządu dywizji pancernej do wybicia stada dzików. Koniec końców czołgi zlikwidują wszystkie dziki ale z lasu nie będzie co zbierać.
Wiadomość dnia: zlikwidowano filię szpitala psychiatrycznego dla dzieci aby łóżka dopisać do stanów COVIDowych. Oczywiście łóżka podaje się GROSS liczbę zbiorczą bez podziału na ile łóżek to łóżka dla dorosłych a ile dla dzieci. To idąc dalej tą pancerną metaforą ZSRR był świetnie przygotowany do wojny bo miał masę czołgów (ale co z tego że połowa z nich została wybudowana w latach 1931-1935).
Fyapowah pisze: 31 paź 2020, 21:00 Wybory dopiero za 3 lata. Myślę, że do tego czasu ludzie zapomną już o tym wyroku TK, te protestujące julki zostaną zalane, Pan Naczelnik rzuci ochłapy w postaci jakiegoś 700+ i jeszcze zobaczycie, że to właśnie te julki na niego zagłosują.
Teoretycznie Ziobro może doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Tak, zapomną. Średni wiek kobiet po urodzeniu pierwszego dziecka stopniowo wzrasta, wzrasta też odsetek kobiet bezdzietnych. Najbliższe 3 lata to cięcia wydatków a nie wzrost świadczeń socjalnych. Wchodzące w 2023 w pełnoletność 3 pokolenia / płeć żeńska to 1% ogółu wyborców.
tonerek pisze: 01 lis 2020, 20:41 Strajk Kobiet powołał Radę Konsultacyjną. A w jej składzie opcja bardzo lewacka. Nie wiem jak ta rewolucja ma się odbyć z Piotrem Szumlewiczem na sztandarach. Moim zdaniem gruby błąd. I forsowanie postulatów LGBT tylnymi drzwiami. Katokomuniści PiS-owscy mogą się cieszyć.
Czy ten cały Strajk Kobiet to nie jest rebranding Wiosny?
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Introman24 »

Drimlajner pisze: 02 lis 2020, 20:50 Prym wiódł Czarnek (nowy minister od edukacji) ze swoim sloganem: trzeba wychować młodzież na nowo - mniej dekadencji, więcej Jana Pawła II.
Tego typu działania raczej PiS nie pomogą a nastawią młodzież przeciwko im i efekt będzie odwrotny do zamierzonego.
Mhm, to nie siłownia to małpi gaj, to nie dyskoteka to staromodna potańcówka. Nikt nie zabronił działać hipodromom i dancingom! Myślę, że w ministerstwach i urzędach miejskich mają na stanie słowniki wyrazów bliskoznacznych.
No tylko że dancing i dyskoteka to w zasadzie określenie na to samo, natomiast o ile nie można robić demonstracji to przy zachowaniu dystansu i masek spacer z flagą Polski czy transparentem zabroniony nie jest :D A to że 100 tys ludzi wpadnie na ten sam pomysł w tym samym czasie? Zdarza się. Skoro feministki mogły to czemu nie narodowcy? Nie dziwię się, że zamierzają go zrobić bo skoro mogą być organizowane protesty Strajku Kobiet chociaż formalnie to nie są protesty to czemu ci nie mieliby zrobić tego samego?

Ten 11 listopada to będzie ciekawy dzień. Jeśli Trzaskowski będzie chciał nie dopuścić do tego marszu okaże się hipokrytą bo skoro wspierał tamte protesty a tego zabrania bo zagrożenie epidemiczne to jest to zaprzeczanie samemu sobie. Jeśli PiS będzie chciał zablokować Marsz Niepodległości to pewnie wkurzy pewną część swoich wyborców (pozwala krzyczeć lewactwu a swoich pałuje?) i przetnie szanse na kiełkujący sojusz z narodowcami i podkradzenie wyborców Konfederacji.
Dziwne, że tego nie pozycjonowali. Jesteśmy zmuszeni zamknąć cmentarze z obawy przed feministkami i czerwoną zarazą...
O ciekawy pomysł. Mogli tak to wyjaśnić i pewnie widzowie TVPiS by to kupili. Ale widocznie na to nie wpadli.
Opisałem moje przemyślenia powyżej. Tak, idą w zaparte. Dodam tylko - niewykluczone, że wezmą się jeszcze za aborcje z czynu zakazanego.


Niewykluczone że właśnie to zrobią. Ale na razie wychodzi na to że nawet to zaostrzenie budzi spór w PiS. A konkretnie propozycja Dudy. Rydzyk oskarżył go o zdradę a część Solidarnej Polski chce natychmiastowej publikacji wyroku TK. Podobno Kaczyński popiera pomysł Dudy. Ale znów ma problem z większością stąd przełożenie posiedzenia Sejmu. Co by nie mówić pewnym sukcesem protestów było zablokowanie tego wyroku.
No ale sam widzisz już zaczęli zwalać winę za ewentualny brak 500+ i 13/14 emerytury na protesty. Wzrost zachorowań też przez protesty!
Jeśli jutro, pojutrze będzie wzrost zachorowań to na pewno ogłoszą że to wina protestujących. Wszelkie zaostrzenie restrykcji również. Co sprawi że te protesty zaczną powoli tracić poparcie. Na razie wygląda na to że przystopowały - myślę że to że przejęła je jednak skrajna lewica i te wszystkie dewastacje kościołów i pomników, nawet cmentarzy wraz ze wspomnianymi restrykcjami sprawi, że poparcie dla nich jak i frekwencja zacznie spadać.
Oczywiście łóżka podaje się GROSS liczbę zbiorczą bez podziału na ile łóżek to łóżka dla dorosłych a ile dla dzieci. To idąc dalej tą pancerną metaforą ZSRR był świetnie przygotowany do wojny bo miał masę czołgów (ale co z tego że połowa z nich została wybudowana w latach 1931-1935).
Analogia z czołgami dotyczyła nie łóżek ale lockdownu, zamykania gospodarki. Oddział pancerny wjedzie do lasu i strzelając z dział wybije dziki (covid) ale przy okazji zniszczy dużo drzew, zabije strzelając inne zwierzęta, wywoła pożary, będzie kosztował więcej niż wysłanie myśliwych. Dziki się wybije ale za jaką cenę? Szerzej może opiszę bezsensowność lockdownu zwłaszcza w polskich warunkach w temacie covidowym ale to już nie dzisiaj.
Czy ten cały Strajk Kobiet to nie jest rebranding Wiosny?
Sądząc po postulatach i składzie tej Rady Konsultacyjnej to właśnie próba rebrandingu i syntezy Wiosny i KOD-u. Jeszcze zabrakło tam Spurek, Margot i Scheuring-Wielgus by ten cyrk stał się pełny.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

Introman24 pisze: 03 lis 2020, 21:47 Tego typu działania raczej PiS nie pomogą a nastawią młodzież przeciwko im i efekt będzie odwrotny do zamierzonego.
E tam, przeczytają bryki, skróty, ściągi i zapomną w taki sam sposób w jaki zapomnieli te wszystkie pozostałe nieprzydatne lektury.
Introman24 pisze: 03 lis 2020, 21:47 No tylko że dancing i dyskoteka to w zasadzie określenie na to samo, natomiast o ile nie można robić demonstracji to przy zachowaniu dystansu i masek spacer z flagą Polski czy transparentem zabroniony nie jest :D A to że 100 tys ludzi wpadnie na ten sam pomysł w tym samym czasie?
Wówczas muszą zawiadomić odpowiednie organy o zamiarze zorganizowania zgromadzenia publicznego, spełnić wszystkie wymogi itp. itd. Co z resztą zrobiono bo widzę to w bip. Nie wiem czemu zignorowano rozporządzenie PRM. Te żółte i czerwone strefy to jedna wielka mistyfikacja.
Introman24 pisze: 03 lis 2020, 21:47 Zdarza się. Skoro feministki mogły to czemu nie narodowcy? Nie dziwię się, że zamierzają go zrobić bo skoro mogą być organizowane protesty Strajku Kobiet chociaż formalnie to nie są protesty to czemu ci nie mieliby zrobić tego samego?
Formalnie są to zgromadzenia publiczne w dodatku zgłoszone. Narodowcy też mają prawo sobie zgłosić.
Introman24 pisze: 03 lis 2020, 21:47 Ten 11 listopada to będzie ciekawy dzień. Jeśli Trzaskowski będzie chciał nie dopuścić do tego marszu okaże się hipokrytą bo skoro wspierał tamte protesty a tego zabrania bo zagrożenie epidemiczne to jest to zaprzeczanie samemu sobie.
Hipokryzja to jedno, Rafał Trzaskowski po prostu nie jest zbyt dobrym prezydentem i moim zdaniem będzie tutaj dużo bicia piany (pt. stop faszyzmowi) aby zbić kapitał polityczny a koniec końców marsz się odbędzie (pod warunkiem, że wojewoda nie zblokuje miasta).
Introman24 pisze: 03 lis 2020, 21:47 Jeśli PiS będzie chciał zablokować Marsz Niepodległości to pewnie wkurzy pewną część swoich wyborców (pozwala krzyczeć lewactwu a swoich pałuje?) i przetnie szanse na kiełkujący sojusz z narodowcami i podkradzenie wyborców Konfederacji.
Myślę, że przestali się przejmować tym kogo wkurzą, w końcu wkurzony jest już absolutnie każdy. Nie mniej w tym co się stało dostrzegam winę PRM i MSWiA (pierwszy z prawem jest na bakier, drugi nie kontroluje podległych mu służb). Typowy polski bajzel.
Introman24 pisze: 03 lis 2020, 21:47 O ciekawy pomysł. Mogli tak to wyjaśnić i pewnie widzowie TVPiS by to kupili. Ale widocznie na to nie wpadli.
Chwilowe zaćmienie umysłu. Gorsze rzeczy w TVP puszczali.
Introman24 pisze: 03 lis 2020, 21:47 Niewykluczone że właśnie to zrobią. Ale na razie wychodzi na to że nawet to zaostrzenie budzi spór w PiS. A konkretnie propozycja Dudy. Rydzyk oskarżył go o zdradę a część Solidarnej Polski chce natychmiastowej publikacji wyroku TK. Podobno Kaczyński popiera pomysł Dudy. Ale znów ma problem z większością stąd przełożenie posiedzenia Sejmu. Co by nie mówić pewnym sukcesem protestów było zablokowanie tego wyroku.
Nie wiem, czy to można w taki sposób odwlekać. Nie publikujemy, nie zwołujemy sejmu, to zabawa w chowanego. Wyroki Trybunału Konstytucyjnego są ostateczne i tutaj trzeba po prostu przełknąć gorzką pigułkę - ustawa jest niezgodna z konstytucją, poprawcie ustawę.
Introman24 pisze: 03 lis 2020, 21:47 Jeśli jutro, pojutrze będzie wzrost zachorowań to na pewno ogłoszą że to wina protestujących. Wszelkie zaostrzenie restrykcji również. Co sprawi że te protesty zaczną powoli tracić poparcie. Na razie wygląda na to że przystopowały - myślę że to że przejęła je jednak skrajna lewica i te wszystkie dewastacje kościołów i pomników, nawet cmentarzy wraz ze wspomnianymi restrykcjami sprawi, że poparcie dla nich jak i frekwencja zacznie spadać.
Tak, również zauważyłem przekaz głównie progresywny (w przestrzeni okołostrajkowej).
Introman24 pisze: 03 lis 2020, 21:47 Analogia z czołgami dotyczyła nie łóżek ale lockdownu, zamykania gospodarki. Oddział pancerny wjedzie do lasu i strzelając z dział wybije dziki (covid) ale przy okazji zniszczy dużo drzew, zabije strzelając inne zwierzęta, wywoła pożary, będzie kosztował więcej niż wysłanie myśliwych. Dziki się wybije ale za jaką cenę? Szerzej może opiszę bezsensowność lockdownu zwłaszcza w polskich warunkach w temacie covidowym ale to już nie dzisiaj.
Popieram, coby nie kontynuować wątków niezwiązanych z tematem Rzeczypospolitej. Tutaj dodam tylko, w mojej ocenie Polska utraciła potencjał do walki z epidemią i lecimy na pacierzu o cud.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Introman24 »

No i rząd zamyka galerie mimo że nikt się w nich nie zaraził. Kolejna absurdalna decyzja rujnująca gospodarkę. Czasami mam wrażenie, że w Europie toczy się jakiś tajny wyścig rządów o to kto wprowadzi najgłupsze, najbardziej denerwujące i nielogiczne obostrzenie.

Vateusz zastał Polskę murowaną a zostawił zrujnowaną.
Drimlajner pisze: 04 lis 2020, 1:35 E tam, przeczytają bryki, skróty, ściągi i zapomną w taki sam sposób w jaki zapomnieli te wszystkie pozostałe nieprzydatne lektury.
Jeśli chodzi o lektury to pewnie masz rację, natomiast działania MEN w rodzaju wypytywania o wspierających strajki nauczycieli plus ewentualne represje wobec uczestników protestów na pewno zaszkodzą PiS.
Formalnie są to zgromadzenia publiczne w dodatku zgłoszone. Narodowcy też mają prawo sobie zgłosić.
Nie, z tego co wiem to większość tych demonstracji Strajku Kobiet nie jest zgłaszana do żadnych instytucji. Zapowiadane jest to zawsze jako spontaniczny spacer. Demonstracje są zakazane ale zakazu chodzenia z transparentami po mieście nie ma. Jest to naciągnięcie prawa do granic możliwości i trudno coś z tym zrobić. Więc pewnie skoro lewica może to narodowcy zrobią to samo i wątpię by rząd postanowił ich rozgonić. Zwłaszcza że rząd też wzywa do obrony kościołów więc sam nagina stworzone przez siebie prawo.
Hipokryzja to jedno, Rafał Trzaskowski po prostu nie jest zbyt dobrym prezydentem i moim zdaniem będzie tutaj dużo bicia piany (pt. stop faszyzmowi) aby zbić kapitał polityczny a koniec końców marsz się odbędzie (pod warunkiem, że wojewoda nie zblokuje miasta).
Dokładnie - o ile rząd nie zrobi lockdownu w postaci zakazu przemieszczania się to raczej nic nie powstrzyma marszu. Choć myślę, że teraz sytuacja jest taka, że nawet ten lockdown zostanie zignorowany.
Myślę, że przestali się przejmować tym kogo wkurzą, w końcu wkurzony jest już absolutnie każdy. Nie mniej w tym co się stało dostrzegam winę PRM i MSWiA (pierwszy z prawem jest na bakier, drugi nie kontroluje podległych mu służb). Typowy polski bajzel.
Tak, tylko że rząd gra na skupienie wokół siebie twardej prawicy i rozbicie Konfederacji więc jeśli policja rozgoni narodowców to ci zostaną przy Konfederacji.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

Introman24 pisze: 04 lis 2020, 19:00 No i rząd zamyka galerie mimo że nikt się w nich nie zaraził. Kolejna absurdalna decyzja rujnująca gospodarkę. Czasami mam wrażenie, że w Europie toczy się jakiś tajny wyścig rządów o to kto wprowadzi najgłupsze, najbardziej denerwujące i nielogiczne obostrzenie.

Vateusz zastał Polskę murowaną a zostawił zrujnowaną.
Stymulowanie popytu, nie wiem tylko czy ludzie tak samo jak pół roku temu rzucą się do sklepów kupować na zapas artykuły wszelakie np. roczny zapas papieru toaletowego. Na cmentarze się rzucili, a trupki w trumnach raczej nigdzie się nie wybierały, to pewnie i tutaj wystąpi szereg nieracjonalnych zachowań konsumenckich.
Introman24 pisze: 04 lis 2020, 19:00 Jeśli chodzi o lektury to pewnie masz rację, natomiast działania MEN w rodzaju wypytywania o wspierających strajki nauczycieli plus ewentualne represje wobec uczestników protestów na pewno zaszkodzą PiS.
A tak, nie uwzględniłem nauczycieli w swojej kalkulacji. Postulaty z ubiegłorocznego strajku nauczycieli, w dalszym ciągu aktualne, a teraz obarczamy ich odpowiedzialnością za strajk kobiet. ZNP co prawda pozycjonował się na zwolennika nauczania zdalnego, ale wciąż, to trochę naciągane obarczać ich winą za sytuację w kraju. No ale ta grupa zawodowa nie może być jeszcze bardziej zła na rząd, a propagandę trzeba kręcić.
Introman24 pisze: 04 lis 2020, 19:00 Nie, z tego co wiem to większość tych demonstracji Strajku Kobiet nie jest zgłaszana do żadnych instytucji.
Ja widzę co innego.
https://bip.warszawa.pl/UMBIP/Forms/UMB ... odifyGuest
Introman24 pisze: 04 lis 2020, 19:00 Zapowiadane jest to zawsze jako spontaniczny spacer.
To nie pochód pierwszomajowy, nikt nikogo do niczego nie zmusza, obywatele spontanicznie przychodzą na zorganizowane wcześniej zgromadzenia.
Introman24 pisze: 04 lis 2020, 19:00 Demonstracje są zakazane ale zakazu chodzenia z transparentami po mieście nie ma.
Wysoki sądzie, nie zamordowałem denata. Denat umyślnie wbiegł na mój nóż, 27 razy pod rząd, to wszystko kwestia interpretacji, a poniżej nie znajduje się zdjęcie demonstracji ale zwykłe, codzienne, chodzenie z flagami.

Image
Introman24 pisze: 04 lis 2020, 19:00 Jest to naciągnięcie prawa do granic możliwości i trudno coś z tym zrobić. Więc pewnie skoro lewica może to narodowcy zrobią to samo i wątpię by rząd postanowił ich rozgonić. Zwłaszcza że rząd też wzywa do obrony kościołów więc sam nagina stworzone przez siebie prawo.
Rząd nie jest organem decyzyjnym w sprawie zgromadzeń publicznych w m.st.Warszawa.
Introman24 pisze: 04 lis 2020, 19:00 Dokładnie - o ile rząd nie zrobi lockdownu w postaci zakazu przemieszczania się to raczej nic nie powstrzyma marszu. Choć myślę, że teraz sytuacja jest taka, że nawet ten lockdown zostanie zignorowany.
A nie można z armatki wodnej bo zimno i jeszcze się biedactwa zapalenia płuc nabawią, a szpitale przeciążone. Serio to nie wiem czy samorządy właściwie rozumieją ideę obecnych zakazów. Ja już dawno się pogubiłem w tym wszystkim.
Introman24 pisze: 04 lis 2020, 19:00 Tak, tylko że rząd gra na skupienie wokół siebie twardej prawicy i rozbicie Konfederacji więc jeśli policja rozgoni narodowców to ci zostaną przy Konfederacji.
Naprawdę nie wiem czy to powód do radości, czy rozpaczy.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Introman24 »

Drimlajner pisze: 04 lis 2020, 22:30 Stymulowanie popytu, nie wiem tylko czy ludzie tak samo jak pół roku temu rzucą się do sklepów kupować na zapas artykuły wszelakie np. roczny zapas papieru toaletowego.


Wiem, że galerie zyskały w ostatnich dniach nowych klientów. Niektórzy kupują już prezenty na święta bo nie wiadomo czy potem będzie otwarte. Papieru raczej nikt nie będzie skupował bo u niektórych nie wyczerpały się jeszcze zapasy z wiosny :) a sklepów spożywczych to nawet Vateusz nie zamknie. W sumie to tylko pokazuje bezsens tych obostrzeń bo prowokuje ono ludzi do tłoczenia się na panicznych zakupach na ostatnią chwilę.

Poza tym zamknięcie galerii handlowych w sytuacji gdzie czynne są kościoły to jeden wielki absurd. Zwłaszcza że badania nie pokazują żeby istniało jakieś masowe zakażanie się w galeriach za to co chwila sanepid szukał uczestników mszy bo ksiądz miał covid.
Na cmentarze się rzucili, a trupki w trumnach raczej nigdzie się nie wybierały, to pewnie i tutaj wystąpi szereg nieracjonalnych zachowań konsumenckich.
Nieracjonalnych? Nieracjonalne jest to co robi rząd, zamykając miejsca gdzie nie dochodzi do zakażeń, za to wcześniej trzymając otwarte szkoły w czerwonych strefach. Nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy lockdown się skończy, obawiam się, że może być przedłużany aż do wiosny (Czesi wprowadzili na dwa tygodnie i przedłużają) więc nic dziwnego, że ludzie kupują. Przynajmniej handlowcy zarobią.

A Wszystkich Świętych to ważne święto w naszej tradycji więc nic dziwnego że ludzie poszli odwiedzić groby jak najbliżej jego daty. Zresztą ja sam też poszedłem 1 listopada mając cichą nadzieję, że jakaś życzliwa dusza zostawi jakąś bramę otwartą ale niestety tak się nie stało.
https://www.youtube.com/watch?v=o9LzNtpjhV0

Wielki Wódz znów daje dobry przykład swoim poddanym:
https://natemat.pl/325827,super-express ... -zoliborzu
To nie pochód pierwszomajowy, nikt nikogo do niczego nie zmusza, obywatele spontanicznie przychodzą na zorganizowane wcześniej zgromadzenia.
Te protesty z tego co się orientuję to zazwyczaj wydarzenia na Facebooku które raczej nie są zgłaszane chociaż mogą zdarzyć się wyjątki. Ale mogę się mylić.
Rząd nie jest organem decyzyjnym w sprawie zgromadzeń publicznych w m.st.Warszawa.
Ale wprowadził prawo zakazujące demonstrowania, nie egzekwuje go i jeszcze do tego sam rozpętał konflikt społeczny którego mogłoby nie być gdyby nie wyrok TK które jest zależny od PiS i gdyby była wola ten wniosek mógłby sobie leżeć jeszcze długo nierozpatrzony.

A jeszcze do tego pewien członek rządu w odpowiedzi na te zgromadzenia wezwał swoich zwolenników by sami się gromadzili ale nie jako protest tylko obrona kościołów i trochę z nich posłuchało. Więc zagrożenie epidemiczne jeszcze wzrosło.
A nie można z armatki wodnej bo zimno i jeszcze się biedactwa zapalenia płuc nabawią, a szpitale przeciążone.
Na razie armatki wodne mogą stać na parkingach bo lepszym sposobem na rozgonienie protestów było powstanie Rady Konsultacyjnej i ogłoszenie jej postulatów. Frekwencja od razu spadła :D Nawet ONR-u nie było potrzeba.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

Introman24 pisze: 05 lis 2020, 22:47 Wiem, że galerie zyskały w ostatnich dniach nowych klientów. Niektórzy kupują już prezenty na święta bo nie wiadomo czy potem będzie otwarte. Papieru raczej nikt nie będzie skupował bo u niektórych nie wyczerpały się jeszcze zapasy z wiosny :) a sklepów spożywczych to nawet Vateusz nie zamknie. W sumie to tylko pokazuje bezsens tych obostrzeń bo prowokuje ono ludzi do tłoczenia się na panicznych zakupach na ostatnią chwilę.
Ej, mamy 60% długu w stosunku do PKB. Raz - dwa, oszczędności w dłoń i zasuwać do marketu na zakupy. Proszę zrobić odpowiednie zakupy najmniej potrzebnych artykułów zgodnie z zasadą im mniej racjonalny zakup tym lepiej. Pewna para z Australii kupiła nie 48 rolek papieru toaletowego, nie 48 opakowań papieru toaletowego ale 48 palet papieru toaletowego - bohaterowie naszych czasów! Dlaczego? Odpowiedź zamieszczam poniżej.
Introman24 pisze: 05 lis 2020, 22:47 Poza tym zamknięcie galerii handlowych w sytuacji gdzie czynne są kościoły to jeden wielki absurd. Zwłaszcza że badania nie pokazują żeby istniało jakieś masowe zakażanie się w galeriach za to co chwila sanepid szukał uczestników mszy bo ksiądz miał covid.
Badania pokazują, że istnieje drastyczny wzrost sprzedaży poprzedzający ewentualną kwarantannę, porównywalny z obrotami okresu przedświątecznego (najlepszy okres w handlu). Wysokie obroty przekładają się na podatek, podatek na wpływy budżetowe, wpływy budżetowe na zmniejszenie relacji długu w stosunku do PKB.
Introman24 pisze: 05 lis 2020, 22:47 Nieracjonalnych? Nieracjonalne jest to co robi rząd, zamykając miejsca gdzie nie dochodzi do zakażeń, za to wcześniej trzymając otwarte szkoły w czerwonych strefach. Nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy lockdown się skończy, obawiam się, że może być przedłużany aż do wiosny (Czesi wprowadzili na dwa tygodnie i przedłużają) więc nic dziwnego, że ludzie kupują. Przynajmniej handlowcy zarobią.

A Wszystkich Świętych to ważne święto w naszej tradycji więc nic dziwnego że ludzie poszli odwiedzić groby jak najbliżej jego daty. Zresztą ja sam też poszedłem 1 listopada mając cichą nadzieję, że jakaś życzliwa dusza zostawi jakąś bramę otwartą ale niestety tak się nie stało.
https://www.youtube.com/watch?v=o9LzNtpjhV0

Wielki Wódz znów daje dobry przykład swoim poddanym:
https://natemat.pl/325827,super-express ... -zoliborzu
No, nieracjonalne. Tradycje zazwyczaj nie są racjonalne. Co jest racjonalnego w tym, że na pamiątkę narodzin wstawiam sobie do pokoju obcięte drzewko iglaste i w dodatku przyozdabiam je szklanymi kulkami, i fikuśnymi girlandami albo to, że połowa Polaków robi z wanny akwarium (ja nie, ja mam wstręt do ryb, ości ble), o a pasterka? Ciemno i pizga ale nie, idziemy do kościółka! W przypadku świąt zmarłych (obojętne w której kulturze) to miejsca pochówku można odwiedzać o dowolnej porze, można nawet co tydzień - nikt tego nie sprawdza.

Ach, tradycje. Sam uwielbiam niektóre niepoważne zwyczaje ale sentyment nie przysłania mi trzeźwej oceny ich logiki.

A rząd i obostrzenia. Ja to się powoli zastanawiam czy to nie jest sabotaż! Być może buldogi chcą rozhuśtać publikę do granic możliwości i dokonać ponownego rozdania kart.
Introman24 pisze: 05 lis 2020, 22:47 Te protesty z tego co się orientuję to zazwyczaj wydarzenia na Facebooku które raczej nie są zgłaszane chociaż mogą zdarzyć się wyjątki. Ale mogę się mylić.
No to źle ci się wydaje. 1) ul. Wiejska na przeciwko gmachu Sejmu RP; 2) przed Pałacem Prezydenckim przy ul. Krakowskie Przedmieście 46/48; 3) Zbiórka uczestników przy rondzie de Gaulle'a, następnie przemarsz ulicami: Nowy Świat, Świętokrzyska, Marszałkowska, plac przed stacją metra "Centrum" i Emilii Plater przed "Hard Rock Cafe"; 4) przy pl. Powstańców Warszawy, przejście (wokół siedziby TVP), chodnikami ulic: Moniuszki, Jasna, Świetokrzyska; a to tylko z 6 XI. Bonus: Stop Bzdurom protestował bo jakiegoś baśniowego stwora wsadzili do paki / albo chcą wsadzić. Rozumiem, to taka aura, och facebook, och spontanicznie, och w jest pytę, ale rzeczywistość zazwyczaj bywa bardziej przyziemna a "spontaniczne" protesty mają swych, a jakże, organizatorów.
Introman24 pisze: 05 lis 2020, 22:47 Ale wprowadził prawo zakazujące demonstrowania, nie egzekwuje go i jeszcze do tego sam rozpętał konflikt społeczny którego mogłoby nie być gdyby nie wyrok TK które jest zależny od PiS i gdyby była wola ten wniosek mógłby sobie leżeć jeszcze długo nierozpatrzony.

A jeszcze do tego pewien członek rządu w odpowiedzi na te zgromadzenia wezwał swoich zwolenników by sami się gromadzili ale nie jako protest tylko obrona kościołów i trochę z nich posłuchało. Więc zagrożenie epidemiczne jeszcze wzrosło.
Ja inaczej interpretuje źródło ostatnich wydarzeń. Rola PiS jest oczywiście znacząca, to oni wskazali takich a nie innych sędziów do TK, ale głównej przyczyny upatrywałbym w niekompetencji sędzi Przyłębskiej. Sędzia Przyłębska z sądów rejonowych i okręgowych (gdzie w dodatku nie ma ciągłości zatrudnienia) trafiła do trybunału, ze spraw głównie cywilnych i zusowskich dostała nagle sprawy wagi państwowej, a w dodatku nigdy wcześniej nie była prezesem sądu a teraz powierzono jest przewodzenie trybunałowi, to jest ogromny awans. Porównując z poprzednim - poprzednim prezesem TK, on przed prezesurą przez 20 lat orzekał w Naczelnym Sądzie Administracyjnym (ergo. w sądzie nr 3. patrząc od góry).
Introman24 pisze: 05 lis 2020, 22:47 Na razie armatki wodne mogą stać na parkingach bo lepszym sposobem na rozgonienie protestów było powstanie Rady Konsultacyjnej i ogłoszenie jej postulatów. Frekwencja od razu spadła :D Nawet ONR-u nie było potrzeba.
Ja mówię o 11 XI. Nie wiem, może do tego czasu wejdzie w życie ten głęboki lockdown, cokolwiek miałoby to znaczyć.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

Gdy upada państwo...

W odpowiedzi na zignorowaną przez rząd ofertę prezydenta Niemiec, wojewoda mazowiecki wziął sprawy we własne ręce i zwrócił się o pomoc do Saksonii i Brandenburgii. Na prezydenta nie ma co liczyć, pewnie dalej przegląda 13 latki na tik-toku. TVP pewnie puści paszkwil na Konrada mazowieckiego ale my dobrze wiemy jak było na prawdę, Krzyżacy nikomu krzywdy nie zrobili.

Samorządy rządzą, władzę centralną wyrzucić do kosza.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: patha »

Odpowiadam na post z wątku o Covid, żeby nie było :offtop:
Introman24 pisze: 08 lis 2020, 12:47
patha pisze: 07 lis 2020, 23:57 Nie zgodzę się. Te protesty zaczęły się od Strajku Kobiet, czyli skrajnej lewicy. Zaczęły się od ataków na kościoły. Wcześniej były protesty rolników i innych, ale dopiero na "strajk kobiet" poszły tłumy. Przecież młode, wykształcone panny z wielkich miast nie będą się wydzierały na ulicy dla jakiś rolników w gumiakach, bo to byłby obciach. A tematy około figlowania są trendy i mobilizują rzesze nowoczesnych, oświeconych, kobiet.
Tak to się zaczęło ale im dłużej to trwało tym przyłączało się coraz więcej ludzi spoza lewicy, często apolitycznych, tzw. chorągiewki, do protestów dołączyła Agrounia której trudno zarzucić lewicowość tak jak rolnikom i przedsiębiorcom, nawet jakaś radna PiS na Podkarpaciu poparła ten protest. W małych miasteczkach też na te protesty nie przychodziła tylko lewicowa ekstrema. W pewnym momencie ten protest stał się takim protestem anty-PiS. Natomiast potem odkąd Strajk Kobiet ogłosił postulaty zarówno frekwencja na protestach, ich zasięgi oraz poparcie spadło. Wandalizm i blokowanie miast w godzinach szczytu również sprawiły, że duża część ludzi zaczęła się od protestów dystansować.
Ale Ci ludzie, którzy się przyłączali mieli pełną świadomość tego, że strajk się zaczął od ataków na kościoły, wulgarnych okrzyków hołoty itd. Rolnicy podłączyli się na złość Pis, ale z własnej głupoty, przecież środowiska strajkowe to te same, które lobbowały za "ustawą futerkową". Ludzie "chorągiewki" szli na tych protestach i wykrzykiwali hasła nadawane przez lewicę ( choć pewnie w innych okolicznościach większość z nich miałaby temat aborcji w poważaniu ). Młode kobiety o niskim ilorazie inteligencji zostały tak zmanipulowane, że na serio wierzyły w to, że Pis robi jakieś "piekło kobiet", niemalże wprowadza prawo szariatu. A wielu mężczyzn szło w tych protestach po to, żeby "wspierać swoje partnerki" w walce z opresją. Dlatego moim zdaniem poparcie dla lewicowych postulatów w protestujących masach ludzkich było wysokie. I przy najbliższej okazji zradykalizowana młodzież znowu się ujawni.

Rzeczywiście jest pewien przechył na lewo wśród młodzieży. Natomiast też pytanie jak będzie trwały. Kościół raczej nie odzyska tego pokolenia natomiast jacyś mniej religijni prawicowcy mogą o nie za parę lat zawalczyć. Trzeba pamiętać że młodzież jest przekorna - parę lat temu jak rządziła umiarkowana lewica idolami młodych byli Korwin, Kukiz, Kolonko, Cejrowski. Jak lewica dojdzie do władzy to za jakiś czas znów się to odwróci.
Będzie trwały. Polska jest jednym z ostatnich prawicowych i chrześcijańskich narodów Europy. A młodzi ludzie, podłączeni do internetu są raczej wychowywani przez zachodnie wzorce. Mało tego, uczelnie wyższe są w większości rozsadnikami zachodnich ,lewackich wzorców. Wymieniłeś kilka osób, ale moim zdaniem te osoby trafiały jedynie do kilku % młodych ludzi. Reszta zupełnie nie interesuje się polityką, tylko serialami z netflixa, celebrytami z YT itd.
Raczej ten trend będzie bardzo ciężko odwrócić, chyba że w międzyczasie świat zachodu sam się rozwali (np. w wojnie domowej, albo przez kryzys gospodarczy) i ten model korporacyjno-konsumcyjny przestanie być atrakcyjną wizją świata.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

Nie pamiętam czy tak tutaj napisałem, czy skasowałem ten fragment przed publikacją posta ale zastanawiałem się bo tak...

Wkurzyli nauczycieli, uczniów... pielęgniarki, lekarzy, ratowników i pewnie cały pozostały personel medyczny... przedsiębiorców o i tych drobnych handlarzy od zniczy i chryzantem... kobiety wkurzyli, ciekawe czy jeszcze kogoś uda im się wkurzyć do końca roku.

No grubo.

Wkurzyć Austriaków, Belgów, Bułgarów, Chorwatów, Cypryjczyków, Czechów, Duńczyków, Estończyków, Finów, Francuzów, Greków, Hiszpanów, Holendrów, Irlandczyków, Litwinów, Luksemburczyków, Łotyszy, Maltańczyków, Niemców, Portugalczyków, Rumunów, Słowaków / Słoweńców (nie wiem których bo generalnie któreś z tych dwóch na S to weto nawet popiera), Szwedów i Włochów jednym wetem to jest jednak sztuka.

Kibicuje, jeszcze kilka kontynentów i kto wie? Może uda nam się wkurzyć kosmitów tym samym jednocześnie jako pierwsi w historii ludzkości odkrywając pozaziemską inteligencję i nawiązując z nią kontakt.
NASA ssie -> rząd PL w pytę :ok:

Ale przede wszystkim Holendrów, bo to na nich spoczywał główny ciężar negocjowania obecnego budżetu UE.
Serio, nikt przy zdrowych zmysłach nie chce mieć wątów z Niderlandami.

Czy Niemcy nas uratują? Czy Morawiecki wycofa się z weta? Czy scykorzy? Nie wiem czy zgłosił już oficjalnie wszystko itp. Dzieje się! :jump: Stay tuned!

Generalnie to weto jest procedurą jak najbardziej usprawiedliwioną i można sobie zgłaszać, tutaj nie ma wątpliwości. Wszystko w granicach prawa.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Coldman »

No i strajki kobiet choć ciągle organizowane, to dla przeciętnego człowieka już wygasły. Kończą się udostępnienia, tysiące komentarzy. Oprócz głównego rdzenia, to widzę pojawiające się wpisy sprzyjających mediów. Tylko jeszcze trochę i im też się znudzi temat. Jak PIS nie podsyci tematu, no to im się znów uda xD
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

Generalnie to klimat w kraju mamy ostatnio tragikomiczny. Hur dur targi dzieci w UE, a jak człowiek sobie spojrzy na mapę to surogacja zakazana w Austrii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Italii a dozwolona, a jakże, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, w Kanadzie, Stanach, Ukrainie, Rosji i oczywiście w Polsce (bo to co nie zabronione, a nie jest zabronione u nas, dozwolone jest).

Podstawowe pytanie brzmi do jakiego stopnia należy się posunąć aby obrzydzić obywatelom obóz rządzący, ergo: przebić moc przekazu propagandowego. Ostatnia aktywność posłanek PO i Razem nie pomaga, to poszła plotka, że teraz policja będzie chodzić po biurach i sprawdzać stan magazynowy maseczek.

Bo tak, ostatnie posunięcia władzy wykonawczej (chociaż ustawodawcza temu wtóruje) uważam za auto-sabotaż.

Plus pozdro misie-pysie stop LGBT.
Now that it’s confirmed: József Szájer, the MEP busted during a gay gangbang, is not only a close ally of PM Orbán, he personally re-wrote Hungary's constitution to include the following line: "Hungary shall protect the institution of marriage as the union of a man & a woman..."
Źródło: https://twitter.com/panyiszabolcs?ref_s ... nikow.html

Ciekawe tylko, czy PiS wdrukował ludziom pojęcie PiS = prawica do tego stopnia, że z obawy przed centralizacją władzy zagłosują na komunistów bo skoro prawica to socjalizm, to może abarot, lewica to kapitalizm!? O czasy, o obyczaje! Niech ten parszywy rok już się skończy.
ODPOWIEDZ