Ogólnie o Rzeczypospolitej

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Introman24 »

Nie fascynuję się Łukaszenką i nie stawiam go za wzór chociaż akurat go szanuję go za to że nie uległ koronapanice i nie zrobił lockdownu w kraju. Ale generalnie to taki sam socjalista jak Kaczyński.

No i teraz w zasadzie to każdy kto będzie pisał że na Białorusi jest gorzej zasługuje na wyśmianie. Zamknięcie cmentarzy we Wszystkich Świętych to splunięcie na Polaków, na całą naszą tradycję i historię, odebranie resztek podstawowych wolności. Przebiliśmy Białoruś i idziemy na Koreę Północną. Nie mam słów by opisać podłość jaka mnie i całą resztę kraju dziś spotkała.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

Introman24 pisze: 30 paź 2020, 18:20 Nie fascynuję się Łukaszenką i nie stawiam go za wzór chociaż akurat go szanuję go za to że nie uległ koronapanice i nie zrobił lockdownu w kraju. Ale generalnie to taki sam socjalista jak Kaczyński.
Stefan Lofven też socjalista, też nie uległ koronapanice a jakoś nie słyszę peanów na jego cześć. Niech zgadnę: ponieważ szwedzki polityk nie korzysta z tanich chwytów propagandowych polegających na na przemian a to śmianiu się z Polski, a to straszenia Polską współobywateli? Mam nadzieję, że to nie jest element prawicowego zachwytu nad autorytarnym i biednym wschodem.
Introman24 pisze: 30 paź 2020, 18:20 No i teraz w zasadzie to każdy kto będzie pisał że na Białorusi jest gorzej zasługuje na wyśmianie.
To na Białorusi jest lepiej? Jak sobie jutro stanę z transparentem Kaczyński to idiota - rząd do dymisji, to mogę sobie tak stać, i stać, i stać, i co najwyżej pokłócę się z jakimś emerytem, natomiast gdyby to był Mińsk i transparent Łukaszenka to idiota - rząd do dymisji. Zrazu OMON przyjedzie i spałuje.

Osobliwych wyborców ma ta Konfederacja, takich co wartość wolności słowa i swobody wypowiedzi negują.
Introman24 pisze: 30 paź 2020, 18:20 Zamknięcie cmentarzy we Wszystkich Świętych to splunięcie na Polaków, na całą naszą tradycję i historię, odebranie resztek podstawowych wolności. Przebiliśmy Białoruś i idziemy na Koreę Północną. Nie mam słów by opisać podłość jaka mnie i całą resztę kraju dziś spotkała.
Ekhem.
Introman24 pisze: 19 paź 2020, 22:59 A wystarczy że na dwa, trzy tygodnie zamkną szkoły, kościoły i wesela i wszystko wróci do normy.

Oj chyba ktoś z rządu ma tu konto i czyta co my tu piszemy :)
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Introman24 »

Drimlajner pisze: 30 paź 2020, 22:49 Stefan Lofven też socjalista, też nie uległ koronapanice a jakoś nie słyszę peanów na jego cześć. Niech zgadnę: ponieważ szwedzki polityk nie korzysta z tanich chwytów propagandowych polegających na na przemian a to śmianiu się z Polski, a to straszenia Polską współobywateli? Mam nadzieję, że to nie jest element prawicowego zachwytu nad autorytarnym i biednym wschodem.
No i chwała temu panu. Szwecja podobnie jak Białoruś podeszła do tematu rozsądnie. Owszem, na początku to podejście wydawało się lekkomyślne. Ale okazuje się że lockdowny nie działają, skutki ekonomiczne i społeczne są gorsze niż sama choroba a ani w Sztokholmie ani w Mińsku trupy na ulicach nie leżą.
To na Białorusi jest lepiej? Jak sobie jutro stanę z transparentem Kaczyński to idiota - rząd do dymisji, to mogę sobie tak stać, i stać, i stać, i co najwyżej pokłócę się z jakimś emerytem, natomiast gdyby to był Mińsk i transparent Łukaszenka to idiota - rząd do dymisji. Zrazu OMON przyjedzie i spałuje.
A jak jutro będę chciał pójść na cmentarz to mogę? Bo w Mińsku już np. tak. Ale u nas zamknęli.
Osobliwych wyborców ma ta Konfederacja, takich co wartość wolności słowa i swobody wypowiedzi negują.
Gdzie niby neguję wolność słowa? Próbujesz zrobić ze mnie jakiegoś entuzjastę Łukaszenki czy zamordyzmu w ogóle ale tak nie jest. Po prostu uważam że rząd pod pozorem walki z pandemią odbiera nam wolność i ta ingerencja w prawa Polaków idzie dalej niż na tej autorytarnej Białorusi. Co oczywiście nie oznacza że podoba mi się pałowanie ludzi przez OMON, fałszerstwa wyborcze czy represje za niechęć wobec Łukaszenki. Po prostu uważam że za bardzo ogranicza się nam nasze prawa i zwracam nawet uwagę że zaczynamy przebijać pod tym względem zamordystyczną dyktaturę co nie oznacza oczywiście że łukaszenkowski autorytaryzm jest super ale warto sobie zadać pytanie czy idziemy w dobrym kierunku?
A wystarczy że na dwa, trzy tygodnie zamkną szkoły, kościoły i wesela i wszystko wróci do normy.
Widzisz różnicę między kościołem a cmentarzem?
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

Introman24 pisze: 30 paź 2020, 23:32 No i chwała temu panu. Szwecja podobnie jak Białoruś podeszła do tematu rozsądnie. Owszem, na początku to podejście wydawało się lekkomyślne. Ale okazuje się że lockdowny nie działają, skutki ekonomiczne i społeczne są gorsze niż sama choroba a ani w Sztokholmie ani w Mińsku trupy na ulicach nie leżą.
Nastąpiła refleksja odnośnie skutków interwencji administracji rządowej. Bardzo mnie to cieszy.
Introman24 pisze: 30 paź 2020, 23:32 A jak jutro będę chciał pójść na cmentarz to mogę? Bo w Mińsku już np. tak. Ale u nas zamknęli.
Miarą dobrobytu ma być akurat to czy cmentarze są otwarte, czy zamknięte? Obawiam się odpowiedzią jest: inny status, z innych przyczyn. Polską obecnie rządzi chaos, ciężko oczekiwać logicznych posunięć, ale to stan przejściowy. Łukaszenka na szczęście też - nikt nie jest nieśmiertelny.
Introman24 pisze: 30 paź 2020, 23:32 Gdzie niby neguję wolność słowa? Próbujesz zrobić ze mnie jakiegoś entuzjastę Łukaszenki czy zamordyzmu w ogóle ale tak nie jest. Po prostu uważam że rząd pod pozorem walki z pandemią odbiera nam wolność i ta ingerencja w prawa Polaków idzie dalej niż na tej autorytarnej Białorusi. Co oczywiście nie oznacza że podoba mi się pałowanie ludzi przez OMON, fałszerstwa wyborcze czy represje za niechęć wobec Łukaszenki. Po prostu uważam że za bardzo ogranicza się nam nasze prawa i zwracam nawet uwagę że zaczynamy przebijać pod tym względem zamordystyczną dyktaturę co nie oznacza oczywiście że łukaszenkowski autorytaryzm jest super ale warto sobie zadać pytanie czy idziemy w dobrym kierunku?
Idziemy w kierunku paraliżu administracji państwowej. Jest to kierunek słuszny i jedyny możliwy. Po wystąpieniu paraliżu następnym krokiem powinna być reorganizacja. Przyszły rok to będą cięcia wydatków i zwiększanie wpływów, i znów - słusznie. Czasy życia na kredyt dobiegły końca. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. To wszystko to tylko i wyłącznie lekcja makroekonomii. Teorii społeczeństwo nie jest w stanie przyswoić to będą lekcje praktyczne.

Introman24 pisze: 30 paź 2020, 23:32 Widzisz różnicę między kościołem a cmentarzem?
Nie bardzo, zarówno kościół jak i cmentarz to obiekty sakralne. Podobno istnieją cmentarze komunalne ale nigdy na takim nie byłem.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Introman24 »

Drimlajner pisze: 31 paź 2020, 0:19 Nie bardzo, zarówno kościół jak i cmentarz to obiekty sakralne. Podobno istnieją cmentarze komunalne ale nigdy na takim nie byłem.
No otóż nie do końca. Kościół to budynek wewnątrz którego wirus ma dobre warunki do przenoszenia się. Zwłaszcza podczas przyjmowania komunii świętej. Cmentarz to otwarta przestrzeń pod gołym niebem, gdzie zagrożenie epidemiczne jest o wiele mniejsze. Natężenie ruchu nawet we Wszystkich Świętych też różne. Msze polowe oczywiście nie powinny się odbyć ale samotne czy rodzinne wyjście na cmentarz przy noszeniu masek nie powinno być żadnym zagrożeniem. Zagrożenie na cmentarzach jest mniejsze niż podczas tych protestów a jednak te protesty nie są zakazywane. Za to zabroniono jechać na cmentarze co było głupotą bo:

- I tak wczoraj ludzie rzucili się na cmentarze jak dowiedzieli się, że zamkną je o północy. Ruch był jak we Wszystkich Świętych, do tego w panice i pośpiechu.
- 3 listopada będzie drugi szturm tych co nie zdążyli i będzie prawie to samo co 1. Ale już było wczoraj.
- no i już są obejścia - w jakimś mieście ksiądz ogłosił że cmentarz to park i jako taki może być otwarty, w Przemyślu będą otwarte, w Chełmie pracownicy miejscy będą roznosić kwiaty od bram cmentarzy na groby, ruszyły treningi skoku wzwyż.

Tej decyzji zwyczajnie nie da się logicznie uzasadnić. Planowałem pójść na cmentarz 1 listopada 7-8 żeby było mało ludzi i z maską. Jaka jest szansa żebym się zaraził? Żadna, mniejsza niż w sklepie czy na ulicy.

Ale najgorsze jest to że rząd zwyczajnie okłamał Polaków - Sasin mówił przedwczoraj że będą otwarte, handlarze porobili zapasy i nagle im to zamknięto. Podobny numer zrobiono z restauracjami - porobili zapasy i musieli wyrzucać bo rząd im zamknął. To jest po prostu plucie narodowi w twarz.
Miarą dobrobytu ma być akurat to czy cmentarze są otwarte, czy zamknięte? Obawiam się odpowiedzią jest: inny status, z innych przyczyn.
Może jak tak się to na spokojnie przemyśli to inaczej to wygląda. Wczoraj pisałem zwyczajnie w***ony na to co robią, po napisaniu posta ruszyłem na cmentarz, latałem z latarką by zdążyć odwiedzić groby. Więc niektóre wczorajsze przemyślenia były zbyt emocjonalne. Ale ta decyzja zwyczajnie mnie zabolała, poczułem się jakby napluto mi w twarz.

Ale generalnie jeśli chodzi o całokształt to otwarcie cmentarza nie jest miarą dobrobytu ale wolności już tak. Uważam że rządy państw zachodnich nie tylko Polski prowadzą złą politykę przywracania lockdownów. Wprawdzie rozumiem, że mamy epidemię ale wirus nie jest przesadnie groźny, widziałem szacunki, że nawet i 1,6 miliona Polaków mogło przejść tego wirusa w znacznej większości bezobjawowo więc ograniczenia wolności jakie wprowadzamy są nieadekwatne do zagrożenia.
Za cenę pozornego bezpieczeństwa sprzedajemy wolność osobistą oraz dobrobyt - to nie jest nic dobrego.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

Introman24 pisze: 31 paź 2020, 15:07 No otóż nie do końca. Kościół to budynek wewnątrz którego wirus ma dobre warunki do przenoszenia się. Zwłaszcza podczas przyjmowania komunii świętej. Cmentarz to otwarta przestrzeń pod gołym niebem, gdzie zagrożenie epidemiczne jest o wiele mniejsze. Natężenie ruchu nawet we Wszystkich Świętych też różne. Msze polowe oczywiście nie powinny się odbyć ale samotne czy rodzinne wyjście na cmentarz przy noszeniu masek nie powinno być żadnym zagrożeniem. Zagrożenie na cmentarzach jest mniejsze niż podczas tych protestów a jednak te protesty nie są zakazywane. Za to zabroniono jechać na cmentarze co było głupotą bo:
Nie, nie. Protesty są zakazane. Te wszystkie osoby które są dziś na ulicy łamią prawo tylko co z tego? To nie jest tak, że można sobie z dnia na dzień aresztować milion osób. Protesty w sytuacji zagrożenia epidemią zagrażają życiu i zdrowiu obywateli więc można je w dowolnej chwili rozwiązać albo zablokować możliwość rozpoczęcia.

No i na podstawie powyższego prawdopodobnie będą blokowane marsze niepodległości na rocznicę 11 XI we Warszawie i we Wrocławiu.

Dzieją się rzeczy niestworzone.
Introman24 pisze: 31 paź 2020, 15:07 - I tak wczoraj ludzie rzucili się na cmentarze jak dowiedzieli się, że zamkną je o północy. Ruch był jak we Wszystkich Świętych, do tego w panice i pośpiechu.
Owczy pęd.
Introman24 pisze: 31 paź 2020, 15:07 - 3 listopada będzie drugi szturm tych co nie zdążyli i będzie prawie to samo co 1. Ale już było wczoraj.
Słyszałem, że w poniedziałek mają ogłosić głęboki lockdown albo strefę purpurową (przepraszam, pogubiłem się już w nazewnictwie) ale generalnie chodzi o brak możliwości swobodnego przemieszczania się poza granicami gminy (5 kilometrów od miejsca zamieszkania).
Introman24 pisze: 31 paź 2020, 15:07 - no i już są obejścia - w jakimś mieście ksiądz ogłosił że cmentarz to park i jako taki może być otwarty, w Przemyślu będą otwarte, w Chełmie pracownicy miejscy będą roznosić kwiaty od bram cmentarzy na groby, ruszyły treningi skoku wzwyż.
Podobno rząd ma dokonać skupu interwencyjnego zniczy i chryzantem, tak zwany dwutygodnik tarcza 6.
Introman24 pisze: 31 paź 2020, 15:07 Tej decyzji zwyczajnie nie da się logicznie uzasadnić. Planowałem pójść na cmentarz 1 listopada 7-8 żeby było mało ludzi i z maską. Jaka jest szansa żebym się zaraził? Żadna, mniejsza niż w sklepie czy na ulicy.
Logika w obecnej sytuacji podpowiada uspokojenie nastrojów społecznych poprzez ogłoszenie powszechnego referendum nt. aborcji. Przekierowanie atencji tłumu z agresji na rzecz konstruktywnej debaty...
ale trwa wojna światopoglądowa i katoliccy zamordyści okopali się na swoich pozycjach, i tak będą trwać.
Introman24 pisze: 31 paź 2020, 15:07 Ale najgorsze jest to że rząd zwyczajnie okłamał Polaków - Sasin mówił przedwczoraj że będą otwarte, handlarze porobili zapasy i nagle im to zamknięto. Podobny numer zrobiono z restauracjami - porobili zapasy i musieli wyrzucać bo rząd im zamknął. To jest po prostu plucie narodowi w twarz.
Współczuje restauratorom i handlarzom ale niestety takie są prawa ekonomii. Przedsiębiorczość to zdolność do podejmowania ryzyka, ktoś włoży 10tyś i wyjmie 20tyś, a ktoś włoży dwa razy więcej, i wyjdzie z niczym. Mądrze by było wyeliminować czynniki zwiększające ryzyko klęski np. nieprzewidywalny rząd. Mówiłem o tym nie raz i mogę mówić o tym w kółko, ale nie o to chodzi. Społeczeństwo na własne oczy zobaczy teraz wpływ decyzji administracyjnych na własne życie, być może jest to cenna lekcja.

Ewentualnie za 3 lata znów dadzą się uwieść wizją okrutnych tęczowych (i innych baśniowych stworów), i będzie powtórka z rozrywki.
Introman24 pisze: 31 paź 2020, 15:07 Może jak tak się to na spokojnie przemyśli to inaczej to wygląda. Wczoraj pisałem zwyczajnie w***ony na to co robią, po napisaniu posta ruszyłem na cmentarz, latałem z latarką by zdążyć odwiedzić groby. Więc niektóre wczorajsze przemyślenia były zbyt emocjonalne. Ale ta decyzja zwyczajnie mnie zabolała, poczułem się jakby napluto mi w twarz.
A jeszcze listopad i grudzień! Ciekawe kogo jeszcze władza zdąży głęboko zaniepokoić (coby nie używać wulgaryzmów) do końca roku.
Introman24 pisze: 31 paź 2020, 15:07 Ale generalnie jeśli chodzi o całokształt to otwarcie cmentarza nie jest miarą dobrobytu ale wolności już tak. Uważam że rządy państw zachodnich nie tylko Polski prowadzą złą politykę przywracania lockdownów. Wprawdzie rozumiem, że mamy epidemię ale wirus nie jest przesadnie groźny, widziałem szacunki, że nawet i 1,6 miliona Polaków mogło przejść tego wirusa w znacznej większości bezobjawowo więc ograniczenia wolności jakie wprowadzamy są nieadekwatne do zagrożenia.
Za cenę pozornego bezpieczeństwa sprzedajemy wolność osobistą oraz dobrobyt - to nie jest nic dobrego.
Trzeba oddzielić normalność od stanu epidemicznego. To zrozumiałe, poświęcamy wolność na rzecz bezpieczeństwa ale być może zamknięcie cmentarzy nie ma nic wspólnego z epidemią. Policja nie jest w stanie zabezpieczyć sektora publicznego na dzień 1 XI, a nie jest w stanie bo musi pilnować protestujących. Pilnować zarówno pod mundurem jak i w czasie wolnym (bo okazuje się, że masa policjantów wzięła wolne by bronić kościołów). Drogówka zostaje oddelegowana do prewencji, to tylko przesuwamy wąskie gardło z miejsca na miejsce. Absurd w polewie polskiej.

Państwo polskie utraciło jakąkolwiek zdolność do walki z epidemią.

Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Introman24 »

Drimlajner pisze: 31 paź 2020, 16:21 Nie, nie. Protesty są zakazane. Te wszystkie osoby które są dziś na ulicy łamią prawo tylko co z tego? To nie jest tak, że można sobie z dnia na dzień aresztować milion osób. Protesty w sytuacji zagrożenia epidemią zagrażają życiu i zdrowiu obywateli więc można je w dowolnej chwili rozwiązać albo zablokować możliwość rozpoczęcia.
Nie protesty a spacery :) Jak widać każde prawo można obejść. Zwłaszcza bzdurne. Akurat zakaz zgromadzeń nie był takim złym pomysłem ale niepotrzebnie dano pretekst do tego aby protesty mogły się wydarzyć. Takie kontrowersyjne sprawy jak futra czy aborcja należało odłożyć na lepsze, spokojniejsze czasy.
No i na podstawie powyższego prawdopodobnie będą blokowane marsze niepodległości na rocznicę 11 XI we Warszawie i we Wrocławiu.
Zawsze można zrobić spacer zamiast marszu :D
Owczy pęd.
Ludzie byli naszykowani na Wszystkich Świętych więc nic dziwnego że kto mógł ten poszedł na cmentarz. Nic w tym głupiego. Głupie było podjęcie na ostatnią chwilę decyzji o zakazaniu jednego z najważniejszych polskich świąt bo nawet ateiści przychodzą w te dni na cmentarze. Taka reakcja ludzi była do przewidzenia. I wkurzyła chyba nawet zwolenników PiS jacy się jeszcze ostali. Niedługo PiS będzie miał niższe poparcie niż odestek dodatnich testów na covid.
Słyszałem, że w poniedziałek mają ogłosić głęboki lockdown albo strefę purpurową (przepraszam, pogubiłem się już w nazewnictwie) ale generalnie chodzi o brak możliwości swobodnego przemieszczania się poza granicami gminy (5 kilometrów od miejsca zamieszkania).
Masakra, mam nadzieję że do tego nie dojdzie ale niestety nasz rząd pokazał że nie ma co się dobrego po nich spodziewać. Innych politycy europejscy również stracili rozum. Na szczęście społeczeństwa nie są już tak zastraszone - we Włoszech od tygodnia w całym kraju wielkie demonstracje przeciwników lockdownów. Teraz rusza Hiszpania a właściwie to Katalonia.
Podobno rząd ma dokonać skupu interwencyjnego zniczy i chryzantem, tak zwany dwutygodnik tarcza 6.
I 2,5 Sasina znowu przewalone przez głupie pomysły rządzących.
Logika w obecnej sytuacji podpowiada uspokojenie nastrojów społecznych poprzez ogłoszenie powszechnego referendum nt. aborcji. Przekierowanie atencji tłumu z agresji na rzecz konstruktywnej debaty...
ale trwa wojna światopoglądowa i katoliccy zamordyści okopali się na swoich pozycjach, i tak będą trwać.
Niestety ale wygląda na to że PiS nie chce iść ani kroku w tył. Nie wiem na co liczy Kaczyński. Ale już pomijając wszystko to moim zdaniem protesty już nie są tylko w sprawie aborcji ale jest to bunt przeciwko PiS. Natomiast emocje są takie że rzeczywiście najlepszą opcją na rozwiązanie sporu byłoby ogłoszenie referendum w sprawie aborcji. I może zapowiedź przedterminowych wyborów po zakończeniu epidemii bo jednak ten protest to jest już w dużej mierze protest antyrządowy.
Ewentualnie za 3 lata znów dadzą się uwieść wizją okrutnych tęczowych (i innych baśniowych stworów), i będzie powtórka z rozrywki.
Nie sądzę, myślę że PiS raczej już przegra bez względu na to jak opozycja się ośmieszy. Może Kaczyński zdaje sobie z tego sprawę i teraz idzie na kontrolowane zniszczenie i skupienie wokół siebie najbardziej radykalnych katolików, nacjonalistów, przekonanie że jest jedynym obrońcom Kościoła i na zasadzie oblężonej twierdzy utrzymanie 20% poparcia w następnych wyborach i zapewnienie sobie tym samym statusu lidera opozycji.
Trzeba oddzielić normalność od stanu epidemicznego. To zrozumiałe, poświęcamy wolność na rzecz bezpieczeństwa ale być może zamknięcie cmentarzy nie ma nic wspólnego z epidemią.
Ale patrząc na wskaźniki śmiertelności zwłaszcza w stosunku do pacjentów bezobjawowych to środki wydają się przesadzone. Ten wirus to nie ebola ani nawet zwykły SARS. Działania rządu przypominają wysłanie rządu dywizji pancernej do wybicia stada dzików. Koniec końców czołgi zlikwidują wszystkie dziki ale z lasu nie będzie co zbierać.
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 301
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: tonerek »

Mnie najbardziej niepokoi to że mając świadomość strat w sondażach zacznie się nowe rozdawnictwo ze strony PiS-u za jakiś czas i znowu ściąganie pieniędzy z podatników. Tak więc np. wyborcy Konfederacji muszą się liczyć z kolejnym opróżnianiem kieszeni przez swoją światopoglądową fanaberię.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Fyapowah »

Wybory dopiero za 3 lata. Myślę, że do tego czasu ludzie zapomną już o tym wyroku TK, te protestujące julki zostaną zalane, Pan Naczelnik rzuci ochłapy w postaci jakiegoś 700+ i jeszcze zobaczycie, że to właśnie te julki na niego zagłosują.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Agon »

Na tej aferze wygra PIS i Lewica, PIS bo to partia starych ludzi i konserwatystów, a Lewica bo to partia młodych ludzi i liberałów. PO jest nijakie a nastroje się radykalizują, to samo PSL, Hołownia liberalny katolik (wyborcy PIS na niego nie zagłosują bo liberalny, wyborcy Lewicy nie zagłosują bo katolik), Konfederacja straciła impet (PIS zrobił to o czym Konfa ciągle mówiła tzn. zaostrzył ustawę dotyczącą aborcji, więc ciężko Konfie się przywalić do tego że PIS jest za mało konserwatywny, co najwyżej mogą już tylko gadać o podatkach). Jarek wie co robi.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Introman24 »

tonerek pisze: 31 paź 2020, 19:15 Mnie najbardziej niepokoi to że mając świadomość strat w sondażach zacznie się nowe rozdawnictwo ze strony PiS-u za jakiś czas i znowu ściąganie pieniędzy z podatników.
Tylko żeby mieć na kolejne plusy trzeba je z czegoś wypłacić. A na razie mamy rekordową dziurę budżetową, upadek wielu branż przez co mniejsze wpływy w budżecie. Podwyższane są kolejne podatki ale to też jest nie służy gospodarce. Może nie będzie kolejnych plusów ale czarno widzę sytuację naszej gospodarki w takich rękach.
Tak więc np. wyborcy Konfederacji muszą się liczyć z kolejnym opróżnianiem kieszeni przez swoją światopoglądową fanaberię.
No niestety ale Konfederacja się pogrążyła mocno wśród młodzieży która ją napędzała. Niestety ale tego się obawiałem - że ich poglądy na aborcję zaprzepaszczą wszelkie sukcesy i niestety to się stało. Szanse na wolnorynkowe zmiany w polskiej gospodarce zostały pogrzebane.

@Fyapowah
Myślę, że do tego czasu ludzie zapomną już o tym wyroku TK, te protestujące julki zostaną zalane, Pan Naczelnik rzuci ochłapy w postaci jakiegoś 700+ i jeszcze zobaczycie, że to właśnie te julki na niego zagłosują.
Nie byłbym tego taki pewien. Protesty mogą niedługo ludziom się znudzić ale temat będzie podgrzewany przez lewicowo-liberalne media, różne ruchy będą chciały na tym coś ugrać. Fakt, że nastroje młodzieży są zmienne a 500+ od PiS otrzymywane do kieszeni może tym bardziej sprzyjać zmianie poglądów ale to raczej pęknięcie jakiego nie da się pozbierać. Przypomina mi się druga kadencja PO - ACTA i podwyższenie wieku emerytalnego pchnęły PO na równię pochyłą do klęski z jakiej do dziś nie może się podnieść. A dziś sytuacja kraju jest dużo gorsza niż była wtedy.

@Agon
Na tej aferze wygra PIS i Lewica, PIS bo to partia starych ludzi i konserwatystów, a Lewica bo to partia młodych ludzi i liberałów. PO jest nijakie a nastroje się radykalizują, to samo PSL, Hołownia liberalny katolik (wyborcy PIS na niego nie zagłosują bo liberalny, wyborcy Lewicy nie zagłosują bo katolik)
Z jednej strony radykalizacja sprzyja PiS i Lewicy ale z drugiej strony sondaże robione po tym wyroku pokazują że wciąż ponad 60% ludzi jest za kompromisem aborcyjnym. Starcie pisowsko-katolickiego radykalizmu z lewicowym którego działania w postaci wandalizmu czy dewastacji świątyń również nie budzą zadowolenia dużej części zwolenników protestów może spowodować, że zmęczeni tym ludzie wybiorą jakąś centrową opcję i Hołownia ma szanse taką niemałą część elektoratu przygarnąć.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 391
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: patha »

Łukaszenko nabija się z protestów w Polsce: " Chcieli u nas zrobić rewolucje..."

https://www.facebook.com/10001116502074 ... 061405383/


A po drugie chciałbym zaproponować wydzielenie osobnego tematu na lockdown, protesty, obecną sytuację społeczną, kryzysową w Polsce dla utrzymania przejrzystości na forum.
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 301
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: tonerek »

Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Introman24 »

Nowy sondaż - PiS 29%, KO - 24%, Hołownia - prawie 15%, Lewica - prawie 7%, Konfederacja - 5%, PSL - 3%

Lewica mimo protestów przeciwko zakazowi aborcji nie zyskuje w sondażach, za to widać ze poparcie dla Konfederacji spadło i leci w stronę progu wyborczego. Jednak spora część wyborców się od nich odwróciła. Za to do góry idzie Hołownia. PSL jak zwykle raczej zaniżony. Za to widać mocne zmęczenie rządami PiS i raczej jeszcze im będzie spadać. Ale wygląda na to że PiS zmienia strategię - już nie będzie prób przypodobania się centrum czy wielkim miastom raczej pójście w stronę betonu obyczajowego. Kaczyński wycofał się z piątki dla zwierząt więc próbuje przeprosić się ze starym elektoratem.
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 301
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: tonerek »

Strajk Kobiet powołał Radę Konsultacyjną. A w jej składzie opcja bardzo lewacka. Nie wiem jak ta rewolucja ma się odbyć z Piotrem Szumlewiczem na sztandarach. Moim zdaniem gruby błąd. I forsowanie postulatów LGBT tylnymi drzwiami. Katokomuniści PiS-owscy mogą się cieszyć.
ODPOWIEDZ