Związki - ogólnie

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.

Czy byłes/byłas/jesteś w jakimś związku z innym człowiekiem?

Tak
58
60%
Nie
38
40%
 
Liczba głosów: 96

Jacek

Związki - ogólnie

Post autor: Jacek »

tak mnie to zaciekawiło. a że to temat często przewijający sie na forum to postanowilem ze sprobuje z ankietą.

może to sie stac punktem do nowych rozwazan o byciu intro.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

No to klikam w odpowiedź "tak". Byłam w dwóch związkach, ostatniego nawet nie żałuję, ale tymczasowo mam dość bliskości z ludźmi na tym poziomie. :D
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

niestety nie;p
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
Awatar użytkownika
Samotny Navigator
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2008, 2:13
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z wewnątrz

Post autor: Samotny Navigator »

Nie. Nie pojawił się taki ktoś kto miałby ochotę mnie zaakceptować. ;]
Wygrywa jeden by reszta mogła go palcem wykląć.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

Tak. Bez rewelacji. Bez wielkich emocji. Raz jeden. Aczkolwiek nie wiem, co da Ci ta wiedza. ; )
Samotny Navigatorze, jestem przekonana, ze ktoś taki się kiedyś znajdzie.
Awatar użytkownika
Samotny Navigator
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2008, 2:13
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z wewnątrz

Post autor: Samotny Navigator »

Obym do czasu tego nie wyziąnął swego ducha. 8)
Wygrywa jeden by reszta mogła go palcem wykląć.
Jacek

Post autor: Jacek »

to tak każdy mówi że na pewno ktoś sie pojawi itd... zreszta mi też tak mówią, no bo co innego w takiej sytuacji mozna powiedziec: nikt cie nie pokocha ;p?
a też dałem nie.
po prostu wydaje mi sie że osoby wykazujace dużo cech intro czesciej singlami (choc moga miec za soba nieudane zwiazki) a niekiedy taki stan nigdy nie ulega zmianie.
Awatar użytkownika
Samotny Navigator
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2008, 2:13
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z wewnątrz

Post autor: Samotny Navigator »

Racja. Te grzecznościowe zwroty bywają czasami irytujące ale czego się spodziewać. :P Być może są singlami ale czy naprawdę tego chcą? Żeby ktoś do nas 'upośledzonych' :D naprawdę dotarł... musi się sporo namęczyć. Zaryzukuje stwierdzenie, że musi być zdesperowany xD.
Mi na przykład co jakiś czas doskwiera ta samotność. :shock:
Nie wykazuję inicjatywy ze swojej strony lub tylko jej znikomą ilość, więc mogę się wydawać nudny? uchodzić za gbura? Innym problemem może być idealizowanie miłości wogóle, ukochanej osoby, wygórowane wymagania. Co może mieć związek z ciągłym rozmyślaniem. Tworzeniem sobie filmów w głowie 8) Zastanawiam się czy też tak macie?
Wygrywa jeden by reszta mogła go palcem wykląć.
Jacek

Post autor: Jacek »

jak powiedzial Erich Fromm:
" Miłość często nie jest niczym innym jak korzystną wymianą pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy otrzymują maksimum tego, czego mogli się spodziewać, wziąwszy pod uwagę ich wartość na rynku osobowości."
innymi słowy, jest maximum tego, co mozna uzyskac od drugiej osoby, znajac swoją wartosc

to może mieć związek z wygórowanymi wymaganiami :) zreszta sam tak miewam rowniez.
niewykazywanie inicjatywy? no przeciez nie bedziemy dawac ogloszen do e-randek: miły, samotny introwertyk poszukuje bratniej duszy" :)
nic na siłę, jak wspomnial ktos w wątku o samotnosci.
być może spotkasz kiedyś jeszcze raz jakąs osobę, z która zapragniesz się poznac blizej (choc może to oczywiscie sie zakonczyc niepowodzeniem- czego naturalnie nikomu nie zycze ale to sie dzieje czesto przeciez) i wtedy zaczniesz okazywac inicjatywę.
także luz.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

Rzeczywiscie ludzie tak mowią, bo chcą być mili. Ja nie chcę. Jaki niby miałabym miec pozytek z bycia miłą na forum, gdzie jestem anonimowa? ^^
Tak mi wynika z obserwacji. Widzialam juz tylu skrajnie glupich, dziwnych, irytujących, bufoniastych, dwulicowych, zbyt powaznych, za malo powaznych, brzydkich, obleśnych i co - tam - sobie - jeszcze -chcecie - dodać ludzi, ktorzy prędzej czy pozniej trafiają na tę jednyną osobę lub jedną z jedynych. ; ) Skoro oni znalezli, Wy tez znajdziedzie. Tak to juz jest na tym świecie. ; p Bo każdy woli co innego. Ja np. czuję, że mogłabym wytrzymać z introwertykiem. Mmm, to musialoby być fascynujące...odkrywać jego własny świat, dzielić się moim...ta, moze kiedyś, kto wie. Tylko musielibyśmy mieć podobne poglądy na większosc spraw, bo inaczej szlag by mnie trafił. :twisted:
Miłość? Jeszcze nigdy nikogo nie pokochałam. Ale nie tracę nadziei...
Ostatnio zmieniony 06 sie 2008, 23:37 przez Ausencia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Samotny Navigator
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2008, 2:13
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z wewnątrz

Post autor: Samotny Navigator »

Tego 'niewiadomo czego' już w zasadzie jestem świadomy chociaż mam jeszcze pewne opory by to zaakceptować do końca :evil:
Wygrywa jeden by reszta mogła go palcem wykląć.
Awatar użytkownika
Shy
Pobudzony intro
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2008, 17:05
Płeć: nieokreślona

Post autor: Shy »

Nie czuje specjalnie potrzeby aby wchodzić w jakieś romantyczne związki, jeszcze nie. Natomiast potrzebny mi przyjaciel. Ale z grona osób które znam jeszcze nie wyłonił się nikt taki. :?
Awatar użytkownika
kropka
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:20
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: wyrwana z kontekstu

Post autor: kropka »

Bo do nas trzeba anielską cierpliwość mieć :P
To raz.
A dwa, że do wybrednych należymy, nie ma co ukrywać. Zawsze jakieś "ale" się znajdzie.
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Też pytanie! W jakimś związku z innym człowiekiem jestem na co dzień i będę zawsze. Każdy jest z kimś jakoś związany: miłośnie, przyjaźnie, rodzinnie, w pracy, w szkole, itd, itp... :wink:
A tak serio to byłam w związku, o który chodzi raz i na razie mam tego po dziury w nosie. Chłopak wciskał mi kit, że jest 50% -intro/-ekstra, bo tak mu wyszło w teście psychologicznym, a wymagał ode mnie zachowań typowo ekstrawertyczne. Nie akceptował mnie i za wszelką cenę chciał mnie zmienić niby dla mojego dobra. Byłam tak wyczerpana, że do dziś odpoczywam. Narazie dobrze mi w pojedynkę.
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
Samotny Navigator
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2008, 2:13
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z wewnątrz

Post autor: Samotny Navigator »

Rilla pisze:Też pytanie! W jakimś związku z innym człowiekiem jestem na co dzień i będę zawsze. Każdy jest z kimś jakoś związany: miłośnie, przyjaźnie, rodzinnie, w pracy, w szkole, itd, itp... :wink:
Miałem to napisać ale się powstrzymałem :D
Wygrywa jeden by reszta mogła go palcem wykląć.
ODPOWIEDZ