Jakich facetów preferują introwertyczki?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: enter enigma »

Nie mogę mówić za wszystkie kobiety, ale powiem za siebie.
Seledynowy pisze: 09 lis 2014, 19:20 Wolicie swoje przeciwieństwo czy podobieństwo?
Podobieństwo. Nie musi być aż tak introwertyczny jak ja, ale ze stuprocentowym ekstrawertykiem (i, nie daj Boże, narcyzem) nie wytrzymałabym nawet pół minuty.
Seledynowy pisze: 09 lis 2014, 19:20Czy facet który jest uczuciowy i oddany, który woli spędzać czas we dwoje (niekoniecznie w domu) zamiast iść na imprezę czy do znajomych ma jakieś szanse na dziewczynę o podobnych upodobaniach?
Chętnie przygarnęłabym takiego :P Chociaż nie musi być aż tak wyizolowany od świata, kolegów mu bronić nie będę (gorzej z koleżankami :P). Najlepszy jest złoty środek. U mojego wymarzonego księcia rodzina (czyli ja + nasze dzieci) powinna być na pierwszym miejscu, ale nie powinien też zaniedbywać swoich pasji i znajomości. Na wszystko jest czas i miejsce.
Awatar użytkownika
Dantey
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 11 cze 2017, 17:49
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFP
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Dantey »

Kobieta_z_psem pisze: 15 paź 2019, 11:22 Ja preferuję typ "zrzędy", samotnika, szalonego naukowca itp, który ma mało czasu, i który nie będzie pytał "co się stało", "czemu jesteś smutna" i zaakceptuje fakt, że na pierwszym miejscu będzie pies a dopiero później on. Oczywiście taki "zrzęda" musi być opiekuńczy ale bez przesady :D
A może ze mną jest naprawdę źle tylko ja o tym nie wiem :P?
Kurde a jak ja znikam na całe dnie w hobby, a później jak się już nim naciesze i wracam ze swojego świata, i zrzedze na ludzi to wszyscy mówią że jestem okropny ;P
teenagefantasy_
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2019, 19:24
Płeć: kobieta
MBTI: INTJ

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: teenagefantasy_ »

martuella pisze: 05 maja 2017, 8:56 Wolałabym trafić na kogoś, przy kim nie będę miała ani czasu ani ochoty na depreszenie.
Tu się zgodzę! Choć po chwili zastanowienia.. ciężko dogodzić kobiecie, bo ja najbardziej lubię facetów z tego... ekstrawertycznego krańca introwertyzmu? A jest to rzadkie znalezisko i jak już takiego napotkam na swojej drodze, to na 99% ma obrączkę na palcu. :D
W każdym razie lubię gdy ma "swoje" życie, swoich znajomych, swoje sprawy. Swoje zdanie. Pewność siebie też gra dość dużą rolę. Pewni siebie introwertycy to BARDZO fajna sprawa.
Skrajności zarówno intro, jak i ekstra mnie odrzucają.
Więc.. Wygląda na to, że po prostu poszukuję męskiego odpowiednika samej siebie, jakie to skromne :oops: :grin:
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: nika35 »

Ja żadnych nie preferuję, nigdy nie interesowałam się mężczyznami.
Awatar użytkownika
katarzyna147
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:47
Płeć: kobieta
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: katarzyna147 »

Ja wolę introwertyków, bo na dłuższą metę nie wytrzymałabym z ekstrawertykiem xD i często takie osoby nawet nie są dla mnie zbyt pociągające.
anneline_87
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2020, 20:31
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Opole

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: anneline_87 »

Mnie się podobają introwertycy albo przynajmniej spokojni ludzie, zawsze tak było. Imponuje mi, jak ktoś o mnie zabiega, daje mi odczuć, że jestem wyjątkowa. Chciałabym też być z mężczyzną opiekuńczym, który będzie mnie wspierał i wnosił do mojego życia pozytywne wartości. Mimo że na co dzień odczuwam dużo smutku i niepokoju, to wierzę, że z odpowiednią osobą (która niestety nie istnieje) pewnie osiągnęłabym spokój i była naprawdę radosną, otwartą i pozytywną osobą, bo potrafię taka być (przynajmniej w swoim odczuciu, bo dla otoczenia to, wiecie, zawsze za mało :D ).
„Wie pan, każdy człowiek ma jakąś potrzebę kontaktu z ludźmi, ale kontaktu nie przypadkowego, tylko jakiejś bliskości charakteru, myślenia, nastroju”
Awatar użytkownika
Kermit
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Kermit »

teenagefantasy_ pisze: 15 gru 2019, 23:31 Tu się zgodzę! Choć po chwili zastanowienia.. ciężko dogodzić kobiecie, bo ja najbardziej lubię facetów z tego... ekstrawertycznego krańca introwertyzmu? A jest to rzadkie znalezisko i jak już takiego napotkam na swojej drodze, to na 99% ma obrączkę na palcu. :D
W każdym razie lubię gdy ma "swoje" życie, swoich znajomych, swoje sprawy. Swoje zdanie. Pewność siebie też gra dość dużą rolę. Pewni siebie introwertycy to BARDZO fajna sprawa.
Skrajności zarówno intro, jak i ekstra mnie odrzucają.
W 100% sie zgadzam :ok:
Sprawa jest skomplikowana, bo kobiety są z natury skomplikowane :haha:
Musi być raczej introwertykiem, ale jak bedzie tak introwertyczny jak ona, to bedzie sie wydawał z czasem nudny.. Wiec najlepiej pol na pol
No i musi być inteligentny :)
teenagefantasy_ pisze: 15 gru 2019, 23:31 Więc.. Wygląda na to, że po prostu poszukuję męskiego odpowiednika samej siebie, jakie to skromne :oops: :grin:
Pamietam jak kiedyś kolezanka mowi do mnie:
- Spoko ja Ci kogoś znadje, znam wielu facetów, kogo szukasz
-[Ja] kogoś takiego jak ja
-[Ona] Nie pomoge Ci :(
Kurtyna
Ale
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2018, 21:47
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Ale »

Na pewno nie jakiś mocny introwertyk. Mój partner też jest introwertykiem, ale takim bardziej bardziej śmiałym niż ja. Odnajdzie się praktycznie w każdym towarzystwie, co pozwala mi nie czuć się tak źle gdy wchodzę w grupę nieznajomych.

Przede wszystkim musi mieć swoje życie. Nie zniosłabym gościa, który nie miałby swoich zainteresowań i miał problem gdyby nie było mnie w domu 😅 czyli w sumie jak teraz patrzę na poprzednie posty to takie wymogi podzielają przedmówczynie :)

Z takich innych cech, które przychodzą mi na szybko to to, że nie może być dokładnie taki jak ja. W wielu kwestiach cenię przeciwieństwa. Dla przykładu ja lubię planować, w sytuacji gdy coś ulegnie zmianie - potrafię bardzo przeżywać. Mój partner jest spontaniczny. Czasem nadal jest mi ciężko w niektórych sytuacjach, gdy wyjeżdża z takimi pomysłami, ale w wielu sytuacjach ratuje życie :)
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Azalea »

Chciałbym mieć chłopaka introwertyka, czyli kogoś podobnego do mnie. Nie jakiś skrajny introwertyk ale chciałabym byśmy nadawali na tych samych falach, mieli zbliżone charaktery i priorytety na życie. To taka podstawa. Do tego musi dojść aspekt pewnej atrakcyjności pod względem fizycznym. To też jest kluczowe. Generalnie powinien być spokojnym typem ale od czasu do czasu umieć też zaszaleć :) Na pewno nie wyobrażam sobie być z moim przeciwieństwem.
Mój ex chłopak, był co najwyżej ambiwertykiem i nie wypaliło bo jednak były widoczne te różnice. Więc poprawność charakterów dla mnie musi być.
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
LukNieśm
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 13 lip 2021, 21:01
Płeć: mężczyzna

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: LukNieśm »

Czytając temat nie natknąłem się, żeby ktoś pisał, że chłopak z dużą nieśmiałością byłby kandydatem do związku. Jedynie komentarze, że jedynie z lekką nieśmiałością. Odnoszę wrażenie, że my nieśmiali jesteśmy chyba z innej planety. Ktoś nas tu podrzuca. To już więzienie w CV jest chyba większym atutem w staraniu się o kobietę
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Azalea »

LukNieśm pisze: 13 lip 2021, 21:07 Czytając temat nie natknąłem się, żeby ktoś pisał, że chłopak z dużą nieśmiałością byłby kandydatem do związku. Jedynie komentarze, że jedynie z lekką nieśmiałością. Odnoszę wrażenie, że my nieśmiali jesteśmy chyba z innej planety. Ktoś nas tu podrzuca. To już więzienie w CV jest chyba większym atutem w staraniu się o kobietę
Moim zdaniem zdecydowanie tak nie jest. Nieśmiałość nie jest problemem samym w sobie u chłopaka. Z resztą jak i u dziewczyny. Raczej widziałbym to w taki sposób, że to "utrudnia" poznanie się i ten ewentualny związek potem. Kandydatem do związku może być każdy, każdy kto się stara i chce, oraz znajduje kogoś zainteresowanego z wzajemnością.
A z tym więzieniem w CV to nieźle wymyśliłeś ;)
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Ananas »

Nieśmiałość jest akurat taką cechą którą da się z łatwością zmienić, więc to chyba mniejszy problem.
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
LukNieśm
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 13 lip 2021, 21:01
Płeć: mężczyzna

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: LukNieśm »

Azalea pisze: 14 lip 2021, 11:53
Moim zdaniem zdecydowanie tak nie jest. Nieśmiałość nie jest problemem samym w sobie u chłopaka. Z resztą jak i u dziewczyny. Raczej widziałbym to w taki sposób, że to "utrudnia" poznanie się i ten ewentualny związek potem. Kandydatem do związku może być każdy, każdy kto się stara i chce, oraz znajduje kogoś zainteresowanego z wzajemnością.
A z tym więzieniem w CV to nieźle wymyśliłeś ;)

Bez poznania nie da się przejść do związku. Ale jak to przeskoczyć. Nawet jeśli uda się normalnie porozmawiać, to aby coś zaiskrzyło, trzeba mieć w sobie luz, dzięki któremu można rozbawić dziewczynę. Niestety to nieosiągalne dla nieśmiałego.
Ananas pisze: 14 lip 2021, 12:36 Nieśmiałość jest akurat taką cechą którą da się z łatwością zmienić, więc to chyba mniejszy problem.
U mnie to trwa ponad 30 lat
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Azalea »

LukNieśm pisze: 14 lip 2021, 23:33 Bez poznania nie da się przejść do związku. Ale jak to przeskoczyć. Nawet jeśli uda się normalnie porozmawiać, to aby coś zaiskrzyło, trzeba mieć w sobie luz, dzięki któremu można rozbawić dziewczynę. Niestety to nieosiągalne dla nieśmiałego.
Wiesz, ja mam nieco inne zdanie. Aczkolwiek rozumiem Twój punkt widzenia. Nieśmiałość na pewno utrudnia zawieranie znajomości, choć przecież nie czyni tego niemożliwym.
Można być nieśmiałym, ale czasami przy niektórych osobach tego nie idzie odczuć. Są ludzie w towarzystwie, których zupełnie inaczej można się poczuć. Ja tak miałam z byłym chłopakiem. Jestem raczej nieśmiałą osoba ,a przy nim jakoś tego tak bardzo nie odczuwałam, by nie napisać że momentami wcale. Oczywiście to było na etapie poznawania się.
A nad tym "luzem" warto popracować. Starać się być sobą, bo warto, a co ma być to będzie. Najlepiej wychodzą relacje z ludźmi gdy jesteśmy sobą , w 100%. I wówczas albo ktoś to zaakceptuje albo nie, i mamy klarowną sytuacje.
Rozbawić dziewczynę czy chłopaka można na różny sposób, tym nie trzeba się jakoś przejmować. Najważniejsza jest autentyczność. Wiele rzeczy jest osiągalnych , jak się naprawdę chce, to się znajdzie sposób, choćby miało nie być łatwo. Myślę, że w tym powiedzeniu jest sporo prawdy.
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Fire »

Zawsze to powtarzam, zawierając znajomości nie celujmy od razu w związek,to spina, nie jesteśmy sobą. Odważmy się i otwórzmy na drugą osobę. Jeśli zbuduje się coś więcej to super. Ale to rzadkość i wiele szczęścia. Dlatego radzę się przełamać i poznawać jak największą ilość ludzi bliżej. Nie wyjdzie, trudno. Następnym razem możemy wpaść po uszy. Czy tam kolejnym. Nigdy nie wiadomo.
ODPOWIEDZ