Introwertyzm a aseksualizm.

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
rad19dym
Introwertyk
Posty: 115
Rejestracja: 20 gru 2014, 23:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: rad19dym »

Miałem czas na głębsze rozmyślenia.
Ujmę to tak - niepotrzebne zamartwianie się tym, że nie urodziłem się aseksualistą, wzięło się z tego, że po prostu nie jestem jeszcze gotowy na związek (może za 10 lat nadejdzie ta chwila :|)
Dlaczego tak uznałem? Ponieważ myśląc o jakichkolwiek kontaktach z dziewczynami wyobrażałem sobie sytuacje, w której milczę cały czas, nie mam tematów do rozmowy, dziewczyna kończy spotkanie, a ja zostaję znowu sam.
A poza tym - nie mam odpowiednich warunków do tego.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: Agon »

highwind pisze:Wspomniałem o wmówionym aseksualizmie, bo taka koncepcja wydaje mi się z punktu widzenia hipotetycznego no-life'a kusząca jako substytut uzasadniania samemu sobie różnych niepowodzeń natury damsko-męskiej. A oszukiwanie samego siebie to zwykle ślepa uliczka.
Może te niepowodzenia wynikają z podświadomego aseksualizmu? Jeśli ktoś nie jest wybitnie brzydki, to powinien znaleźć sobie partnerkę, chyba że tak naprawdę tego nie chce. I niby marzy o dziewczynach, niby pisze że chciałby jakąś poznać, a tak naprawdę tego nie pragnie. Bo jak wytłumaczyć istnienie osób, które kompletnie nie dbają o swój wygląd, stabilizację finansową, niezależność i kondycję, a mówią że pragną poznać dziewczynę? To może być ukryty aseksualizm. Tak jak bywa ukryty homoseksualizm.
rad19dym
Introwertyk
Posty: 115
Rejestracja: 20 gru 2014, 23:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: rad19dym »

Bo jak wytłumaczyć istnienie osób, które kompletnie nie dbają o swój wygląd, stabilizację finansową, niezależność i kondycję, a mówią że pragną poznać dziewczynę?
Może tym, że się po prostu urodziły, i tyle?
aloe
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 06 wrz 2016, 12:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kraków

Aseksualność - brak popędu. Ktoś tak ma?

Post autor: aloe »

Ja utożsamiam się, prawdopodobnie, z "orientacją" aseksualną: seks dla mnie nigdy nie istniał, nie był czymś, o czym myślałam poznając nową osobę. Wrzucam ciekawy wywiad z psycholog A. Loewe dla osób niezaznajomionych z tematem http://www.krytykapolityczna.pl/artykul ... bisz-seksu
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: krucha_babeczka »

Właśnie się dowiedziałam że jestem "miernotą". Fajnie :)

A co do artykułu powyższego

"Idąc na randkę zupełnie nie bierzemy pod uwagę, że druga osoba może nie być zainteresowana seksem – zwykle przeciwnie, mamy nadzieję, że skończy się nim już kolejne spotkanie."

Yyy? Naprawdę? Kolejne (czyli drugie) spotkanie to taki współczesny standard??

To ja już naprawdę wolę spędzić resztę życia w mojej pieczarze :)
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: Drim »

krucha_babeczka pisze: Yyy? Naprawdę? Kolejne (czyli drugie) spotkanie to taki współczesny standard??
A na co tu czekać ? Nie jesteśmy przecież z porcelany, do naga i rachu-ciachu sprawdzać czy wszystkie wtyczki kompatybilne ! :D

Nie jest to standard, ale dosyć popularne.
Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 3:28
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: nyarlathotep »

highwind pisze:Wspomniałem o wmówionym aseksualizmie, bo taka koncepcja wydaje mi się z punktu widzenia hipotetycznego no-life'a kusząca jako substytut uzasadniania samemu sobie różnych niepowodzeń natury damsko-męskiej
Przechodziłem. Z racji urody nie mam szans na jakiekolwiek kontakty z płcią przeciwną, więc i sprawy seksu są mi niepotrzebne. U mnie z pozbyciem się tych potrzeb poszło bardzo łatwo, po prostu uznałem, że seks, tak jak wiele innych rzeczy, to nie jest rzecz dla mnie.
Przykład: Są ludzie, którzy żyć nie mogą bez np. wspinaczki. No po prostu daje im to endorfiny i nie wytrzymają dopóki nie pojadą na jakieś skały i nie będą na to włazić od najmniej sprzyjającej strony, a na samą myśl o wspinaniu się już dostają "reisefiber" :). Tymczasem osoba ze słabymi stawami nie uprawia owego sportu i myśl o skałkach nie wywołuje u niej żadnych pozytywnych reakcji. Po prostu to nie jest dla nich. No i ja sobie tak samo przedstawiłem sprawy seksualne.
Na razie działa wyjątkowo dobrze - potrzeb w tej materii od dobrych kilku lat nie mam, myślenie nie wywołuje przykrych reakcji i można trzeźwo osądzać, a dorodne poroża świeżo pobranych znajomych skutecznie utwierdzają mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłem. Co innego, że codzienny widok w lustrze także.
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_
psubrat
Intro-wyjadacz
Posty: 416
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:29
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: psubrat »

krucha_babeczka pisze: "Idąc na randkę zupełnie nie bierzemy pod uwagę, że druga osoba może nie być zainteresowana seksem – zwykle przeciwnie, mamy nadzieję, że skończy się nim już kolejne spotkanie."

Yyy? Naprawdę? Kolejne (czyli drugie) spotkanie to taki współczesny standard??
Wątpię aby to był standard, ale widocznie autorka tekstu chce aby taki standard nastał, więc propaguje to jak umie.
nyarlathotep pisze:Przechodziłem. Z racji urody nie mam szans na jakiekolwiek kontakty z płcią przeciwną, więc i sprawy seksu są mi niepotrzebne. U mnie z pozbyciem się tych potrzeb poszło bardzo łatwo, po prostu uznałem, że seks, tak jak wiele innych rzeczy, to nie jest rzecz dla mnie.
Ja podchodzę do tematu inaczej. Wartość seksu, jak każdego innego doznania, jest skończona. Rachunek radości względem nakładu pracy powinien się zgadzać. Jeśli się nie zgadza... to należy poszukać sobie spełnienia w innych dziedzinach.
nyarlathotep pisze:Na razie działa wyjątkowo dobrze - potrzeb w tej materii od dobrych kilku lat nie mam.
Ja osiągnąłem podobny stan w inny sposób: wybitnie nudzą mnie filmy, więc ich nie oglądam, oglądam bardzo mało telewizji, więc pro-seksualnej propagandy chłonę bardzo mało. A jak się okazuje wewnętrzna potrzeba nie jest wcale aż tak duża, jak to się powszechnie mężczyznom przypisuje.

I jeszcze jedna rzecz mi się skojarzyła: gdy patrzę na większość kobiet, to nie mam absolutnie żadnego odruchu, czy seksualnej myśli. Były tylko pojedyncze przypadki, gdy taka myśl mi przez głowę przechodziła - i w każdym z tych przypadków widziałem też zainteresowanie mną z drugiej strony - wyobrażam sobie więc, że aseksualizm nie musi być cechą człowieka, lecz tylko objawem że obraca się wśród osób dla niego/niej nieatrakcyjnych, lub nie-postrzegających jego/jej jako atrakcyjnych.
Ożenić się, to jest poz­być się połowy swoich praw i pod­woić w za­mian swo­je obo­wiązki. (Schopenhauer)

Jeśli chodzi o wspólne, interesujące spędzanie wolnego czasu, to mężczyźni i kobiety pasują do siebie jak woda i olej.
Awatar użytkownika
seraph infj
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 12 sie 2016, 0:26
Płeć: mężczyzna
MBTI: infj
Lokalizacja: Szczecin, Miami, Barcelona

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: seraph infj »

Nie.
Jesteśmy stworzeni z potrzebami i tego nie zmienimy. Wiec lepiej poszukać sobie swojej drugiej połówki niż udawać ze w ogóle nie potrzebujemy intymności.
Jeśli nie znajdziemy swego "soulmate" to przynajmniej pozostanie świadomość że zrobilem/am wszystko co można w temacie
bo najgorzej jest oszukiwać samego siebie....
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: nudny introwertyk »

Ludzie, opanujcie się. To, że nie wyglądacie jak Kevin Sorbo czy Leonardo DiCaprio, nie oznacza, że nie znajdzie się ktoś, dla kogo będziecie atrakcyjni. Nie wmawiajcie sobie aseksualizmu, bo robicie sobie tylko krzywdę. Cytując klasyka "mnie oszukasz, przyjaciela oszukasz, mamusię oszukasz, ale życia nie oszukasz" :wink:
Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 3:28
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: nyarlathotep »

Co innego jest nie wyglądać jak aktor filmowy a co innego jest straszyć wyglądem. Szczególnie w czasach, w których media programują ludzi na specyficzne wymagania. Jeżeli ktoś nie ma na to szans, to uważam, że lepiej (o ile to możliwe) po prostu nie używać tej sfery życia niż frustrować się z powodu nienaprawialnego braku.
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: wazz »

Dokładnie, wcale nie musicie wyglądać jak Kevin Sorbo Obrazek
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: nudny introwertyk »

kiedyś miał lepszy brzuch :D
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: tomektomek »

Jeśli chodzi o mnie to w stosunku do nowo poznanych osób - szczególnie dziewczyn - jestem raczej bardzo bardzo nieśmiały i zamknięty co praktycznie wykluczało i nadal wyklucza spotkanie, poznanie kogoś nowego "na seksy".Druga kwestia jest taka, że patrząc wstecz widzę, że nigdy nie traktowałem płci przeciwnej jako "obiektów seksualnych" - po prostu temat współżycia dla mnie nie istniał i radziłem sobie z tym bardzo dobrze.

Pewien (bardzo niespodziewany) przełom nadszedł w tym roku bo okazało się, że jest pewna dziewczyna w moim otoczeniu którą znam już od kilku lat no i jakoś tak wyszło, że pewnego razu od słowa do słowa, od słowa do czynu.. no i potem poszło już z górki chociaż łatwe to dla mnie nie było :P Obecnie widzimy się raz / dwa razy w tygodniu i jest fajnie.
No i co mogę powiedzieć to że owszem jest to bardzo przyjemne ale jestem przekonany, że gdyby miało to się nagle skończyć to pewnie machnąłbym ręką i żył dalej jak gdyby nigdy nic.

Dodam tylko, że mam obecnie 28 lat no i do połowy tego roku byłem jeszcze prawiczkiem :D
through blissful ignorance and terrifying awareness..
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Introwertyzm a aseksualizm.

Post autor: Papaja »

w piramidzie maslowa poped seksualny jest na poziomie potrzeb fizjologicznych jak np.sen czy jedzenie,nie wiem czy gosciu mial racje tworzac ją,ale z tego co obserwuje,wiem i doswiadczam to seksualnosc czlowieka i jej rozwoj jest wazny tak samo jak rozwoj emocjonalny, ficzyczny, duchowy, spoleczny itd mozna swoje potrzeby tlumic np.potrzebe glodu,ale nie jestem pewna czy to przyniesie korzysci organizmowi, nie mowie,zeby od razu przechodzic w rozwiazlosc,ale zastanowic sie czemu ktos czuje sie,ze jest askelsualista(chyba tak bym to nazwala)
poza tym czemu rezygnowac z czegos dobrego i przyjemnego.... :P
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
ODPOWIEDZ