Nie calowalem się, mam 18 lat

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: Skryty »

Jeżeli chcesz się przekonać czy rzeczywiście musimy podobnie to daj znać na PW, możemy trochę pogadać, myślę że znaleźlibyśmy kilka wspólnych tematów do rozmowy poza tym.
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: rael »

Nie bardzo rozumiem czemu masz z tego powodu kompleksy. Uwierz mi, żadna normalna dziewczyna cię z tego powodu nie wyśmieje. Wręcz przeciwnie! Większość chętnie ci pomoże. Co więcej, może nawet się okazać, że niektóre z nich również tego nie robiły. Wbrew pozorom jest dużo osób, które przeżywają swoje pierwsze pocałunki czy pierwszy raz w wieku znacznie późniejszym niż rówieśnicy. Cała ta presja bierze się wyłącznie ze stereotypów i otoczenia, którym niepotrzebnie próbujemy dorównać. Bądź sobą, nie staraj się szukać nikogo na siłę i poznawaj ludzi. W końcu na kogoś trafisz :)
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: bartek93 »

Bartios pisze: 22 wrz 2018, 23:38 Witam, nie wiem czy dobry dział ale bardzo potrzebuje pomocy, mianowicie mam 18 lat, zaraz będzie 19 ale z powodu rozmaitych problemów jakie miałem w moim życiu nie tylko nie dazylem ale wręcz bałem się bliskości z drugą osobą. Dopiero teraz gdy wyleczylem się z nałogu jakim jest masturbacja i udałem się po pomoc do psychologa wszystko wraca do normy. A więc również relacje z płcią piękna. Tylko że przecież każda mnie wysmieje jak jej powiem że nigdy tego nie robiłem. Dacie jakieś rady co robić?
Pomyśl sobie, że przecież masz DOPIERO 18 lat. Jesteś młodym człowiekiem i jeszcze wszystko przed tobą. Ja na przykład pierwszy raz całowałem się w wieku 24 lat.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Chybazwyczajna
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2018, 17:43
Płeć: kobieta

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: Chybazwyczajna »

Ja mam 26 lat i się nie całowałam :).
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: Drim »

Skryty pisze: 23 wrz 2018, 15:49 Niestety przeświadczenie że seks z kilkoma różnymi osobami jest normą nie jest do końca współczesne. Przeczytaj sobie o zwyczajach Słowian sprzed kilkuset, albo tysiąca lat. Były okresy że dziewica nie mogła wyjść za mąż. Dzisiaj z racji cywilizacji nie jest to już warunek określany przez jakąś radę starszych ale przez społeczeństwo.
Niech będzie pochwalony Syfilis, gnijące dziąsła i ropnie na wargach sromowych, i penisie.

O śmiertelności kobiet przy porodach w czasach zamierzchłych nawet nie wspomnę.
Bartios pisze: 22 wrz 2018, 23:38 Dopiero teraz gdy wyleczylem się z nałogu jakim jest masturbacja i udałem się po pomoc do psychologa wszystko wraca do normy.
To nie nałóg, to dojrzewanie. Normalną rzeczą jest że w wieku 17-21 lat buzują hormony i mężczyzna ma wzmożony popęd seksualny który z braku partnerki, zaspokaja z pomocą masturbacji. Tak natura nas stworzyła. Z wiekiem ten popęd będzie mniejszy.
Bartios pisze: 22 wrz 2018, 23:38 Tylko że przecież każda mnie wysmieje jak jej powiem że nigdy tego nie robiłem. Dacie jakieś rady co robić?
Poszukać takiej która również ma niewielkie doświadczenie na tym polu, co w wieku 18 lat nie powinno być problemem, wbrew pozorom jest dużo dziewic i osób o niewielkim doświadczeniu seksualnym.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: highwind »

Nie wiem, czy dziewczyna cię wyśmieje, czy nie, bo to pewnie zależy od niej. Ale żeby miała powód do śmiechu, to najpierw musiałaby się dowiedzieć, że nigdy wcześniej się nie całowałeś. I tu się pojawia moja wątpliwość - bo niby skąd miała by wiedzieć? Musiałbyś sam wyjść przed szereg i jej to oznajmić, w czym sensu nie widzę, albo sama musiałaby o to spytać, w co też wątpię. Nie jest to co prawda sytuacja nieprawdopodobna i jestem sobie ją w stanie wyobrazić, ale piszę z własnego doświadczenia, które sprowadza się do tego, że nigdy nie rozmawiałem z kobietą (pomijam kumpele, myślę o relacji czysto matrymonialnej) na temat swoich wcześniejszych przygód miłosnych zanim nie byliśmy naprawdę blisko. Po prostu taki wątek nie pojawiał się w rozmowach. Chyba nikt nie chciał odwalać przed drugą osobą jakiejś świętej inkwizycji. Podejrzewam, że pierwsza kobieta (dziewczyna w sumie), z którą się całowałem nigdy nie wiedziała, że była tą dla mnie pierwszą. I vice versa. Z fartem mordo, będzie git :P
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: Nathas »

Dokładnie to co mówi @highwind, nie stresuj się, nie musisz oznajmiać tego partnerce, daj się ponieść i też zostaw jej pole do popisu i się dostosuj. Na pewno nie leć od razu i nie pchaj jej języka w usta, nie każda to lubi wbrew pozorom. A później to już z górki ;)
Chybazwyczajna pisze: 23 wrz 2018, 18:52 Ja mam 26 lat i się nie całowałam :).
Nie chciałbym, by Twój post pozostał niezauważony. Jakby co, to mogę pomóc ;)
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: Introman24 »

Dokładnie tak jak napisał highwind- jak już znajdziesz sobie dziewczynę i wejdziesz w nią w związek to nie musisz jej w ogóle mówić, że nigdy w życiu się nie całowałeś. Zwłaszcza jak sama nie zapyta, a nawet jeśli to możesz odmówić odpowiedzi, wydaje mi się, że jest mała szansa na to, że takie pytanie w ogóle się pojawi. Co więcej, jest spora szansa na to, że dziewczyna w twoim wieku również wcześniej się nie całowała i równie mocno się tego wstydzi. Mało tego - nawet doświadczona może zrozumieć, że mając 18 lat nie musisz być mistrzem pocałunku. Chociaż to może wyjść, jak przyjdzie co do czego. Sam jednak nie podejmuj tego tematu zarówno przed jak i po wszystkim. Myślę, że im mniej się będziesz tym przejmował i wpędzał w niepotrzebne kompleksy, tym większa jest szansa, że nic z tego nie wyjdzie. Fakt, że w tym wieku łatwo o kompleksy z różnych powodów, a dystans przychodzi z wiekiem, więc rozumiem, że to może być dla kogoś w tym wieku źródłem kompleksów, ale dołączam się do poprzedników mówiących, że nie ma czym się przejmować.
Bartios
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2018, 10:05
Płeć: nieokreślona

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: Bartios »

Trochę mnie uspokoiliscie, niestety obracając się w towarzystwie kolegów których połowa rozmów sprowadza się do kogo i ile "zaliczyli" to człowiek się po prostu czuje źle mając świadomość że sam się nawet nie całował.
Chybazwyczajna
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2018, 17:43
Płeć: kobieta

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: Chybazwyczajna »

Bartios pisze: 24 wrz 2018, 15:04 Trochę mnie uspokoiliscie, niestety obracając się w towarzystwie kolegów których połowa rozmów sprowadza się do kogo i ile "zaliczyli" to człowiek się po prostu czuje źle mając świadomość że sam się nawet nie całował.
A skąd wiesz, że mówią prawdę?
Bartios
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2018, 10:05
Płeć: nieokreślona

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: Bartios »

Część z nich wiem, że nie kłamie, część pewnie kłamie albo wyolbrzymia, ale już nawet pomijając to. Po prostu już zacząłem odczuwać dyskomfort że tego jeszcze nie robiłem w tym wieku.
Awatar użytkownika
Redoks
Introwertyk
Posty: 107
Rejestracja: 18 wrz 2017, 0:18
Płeć: kobieta

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: Redoks »

Wiele osób nie robiło. Nie jesteś żadnym wyjątkiem.
Poza tym niektóre dziewczyny nawet wolałyby może i niedoswiadczonego, ale za to nie "puszczalskiego" chłopaka.
Chybazwyczajna
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2018, 17:43
Płeć: kobieta

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: Chybazwyczajna »

Nathas pisze: 23 wrz 2018, 20:58
Chybazwyczajna pisze: 23 wrz 2018, 18:52 Ja mam 26 lat i się nie całowałam :).
Nie chciałbym, by Twój post pozostał niezauważony. Jakby co, to mogę pomóc ;)
A co takiego niezwykłego jest w moim poście, że chcesz, aby nie pozostał niezauważony? :)
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: Introman24 »

Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że rośnie liczba osób dorosłych w wieku 18-25 która nigdy nie współżyła, w Japonii podobno to jest już bardzo częste zjawisko. Tutaj wciąż jednak zdarzają się tacy, dla których to jest powód do wstydu i co ciekawe, to wszystko w kraju, gdzie 90% uznaje się za katolików. Ale nie warto takimi głosami się przejmować. Tym bardziej, że zazwyczaj im ktoś więcej się tym chwali i o tym gada, tym zazwyczaj sam mniej robi w realu. Historyjkami o seksualnych podbojach kumpli bym się nie przejmował - sam zdajesz już sobie sprawę, że znaczna część z nich to bzdury lub historie mocno podkoloryzowane. Jeśli jednak żyjesz w towarzystwie, dla którego brak seksu w tym wieku to powód do wstydu, to zawsze można zmienić towarzystwo i poszukać sobie jakiś innych znajomych. A może i przy okazji dziewczyny nie mającej takiego podejścia do seksu.
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Nie calowalem się, mam 18 lat

Post autor: Skryty »

Możesz też mieć na nich wylane i poczekać na czas studiów, wtedy zaczniesz wszytko od nowa.
ODPOWIEDZ