Fizyczna bliskosc

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Cherry
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:43
Płeć: nieokreślona

Fizyczna bliskosc

Post autor: Cherry »

Hey,
sorry że tak wprost, ale zastanawia mnie ta kwestia, część z Was facetów jest sama i być może nawet preferuje takie życie niż bycie z kimś, ale czy Wam nie przeszkadza w byciu singlem brak gestów bliskości, mam na myśli możliwość przytulenia się do dziewczyny czy potrzymania jej za rękę?
Czy to w ogóle ma dla Was znaczenie? Czy nie macie takich potrzeb?
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: Skryty »

Przeszkadza i to mocno, przynajmniej mi. Chciałbym się nieraz przytulić do kogoś i mieć stając że komuś poza moimi rodzicami na mnie zależy.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: highwind »

Na szczęście póki co nie przeszkadza. Jakby zaczęło przeszkadzać - zawsze to jakaś motywacja do ruszenia tyłka :P
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: Drim »

Najlepiej wprost.

To nie jest tak że wybrałem życie w samotności i ta samotność trwa długo, nieprzerwanie i nie zamierzam tego zmieniać. Ostatni dłuższy związek zakończyłem w 2017 i od tego czasu co prawda nikogo nie szukałem na poważnie ale wcześniej nie licząc dwóch lat wyjętych z życiorysu to chodziłem na randki i cały czas szukałem kogoś dla siebie.

Z drugiej strony nie jestem mężczyzną jakoś przesadnie przystojnym, czy wysokim, czy bogatym, a charakter do pewnego czasu miałem paskudny bo dryfowałem jednak w kierunku ugodowych ciepłych kluch a nie kogoś odpowiedniego na partnera. Rasowym podrywaczem nigdy nie byłem i raczej już nie zostanę. To sprawiło że nigdy nie miałem zbyt wielu potencjalnych partnerek do wyboru i zdążyłem przywyknąć do samotności do tego stopnia że samotność nie przeszkadza mi aż tak bardzo.

Brakuje. Brakuje nie tylko przytulania czy trzymania za rękę ale również pocałunków, robienia drugiej osobie masażu, tęsknoty za drugą osobą, cieszenia się ze spotkania, odgłosu śmiechu drugiej osoby, tańczenia razem a w chwilach słabości brakuje słów wsparcia. Również nie ukrywajmy brakuje seksu, uwodzenia, rozmów o fantazjach erotycznych. Bycie w fajnym związku z dobrą osobą jest przyjemne.

Ale nie ukrywajmy, faceci którzy nie lubią pocałunków i trzymania się za rękę również istnieją.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: Coldman »

Nie przeszkadza mi to w życiu.
W sumie to jest rzecz, która mnie nigdy nie spotkała, a ja jestem tych co wszystkiego w życiu chcą spróbować.
Mam jeszcze czas i nie zabiegam na razie aby tego spróbować.
Awatar użytkownika
karaluchnapatyku
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 07 lis 2018, 13:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP
Lokalizacja: Śląskie

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: karaluchnapatyku »

Zaskoczył mnie ten temat, bo nie tak dawno rozmyślałem właśnie o kobiecych dłoniach. To naprawdę fajnie ująć we własną dłoń, coś, co jednocześnie jest tak piękne, żywe i delikatne. Gdyby istniał we mnie jeszcze jakikolwiek romantyzm, rzekłbym, że to nawet zaszczyt. Wydaje mi się, że po czasie, właśnie za takimi niewinnymi wyrazami bliskości tęsknimy najbardziej. A przynajmniej większość z nas.
Cherry
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:43
Płeć: nieokreślona

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: Cherry »

Dzięks za otwartość :)
Chybazwyczajna
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2018, 17:43
Płeć: kobieta

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: Chybazwyczajna »

Ja co prawda mężczyzną nie jestem, ale wiem, że panuje taki stereotyp, że kobiety lubią przytulanki, buziaczki itp. Jestem płci żeńskiej, ale nie lubię się przytulać, dawać jakichś buziaczków itp. Bliskość można okazywać innymi gestami niż dotykiem. Nie lubię dotykać ani być dotykaną. Nie lubię buziaczków - fuj, jakie to niehigieniczne. Nawet znak pokoju w moim wykonaniu to tylko skinienie głową. Dotyk dłoni, z którą nie wiadomo co kto robił wcześniej - bleee. Chodzenie z trzymaniem się za rękę - tortura. Masaż - nigdy w życiu.
Awatar użytkownika
Gawron
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 18 wrz 2016, 2:45
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1
MBTI: INTJ

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: Gawron »

Nie odczuwam braku. Mam świadomość, że jest jakaś część mnie, która mogłaby dobrze na takie gesty reagować (no cóż, jestem ssakiem), ale i tak musiałbym mieć jednocześnie poczucie, że są one niewymuszone, autentyczne, że stoi za nimi coś głębszego. Wiem, że gdyby druga strona zaczęła na mnie wymuszać bliskość, dawać mi do zrozumienia, że powinienem np. ją przytulać albo chodzić z nią za rączkę częściej, przyniosłoby to odwrotny skutek. Raczej nigdy nie była to dla mnie istotna potrzeba (choć w okresie okołolicealnym może częściej zdarzało mi się kogoś przytulać na powitanie czy pożegnanie), po prostu się tym nie brzydzę.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: Coldman »

Chybazwyczajna pisze: 15 lis 2018, 9:54 Bliskość można okazywać innymi gestami niż dotykiem.
Przykład ?
Chybazwyczajna
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2018, 17:43
Płeć: kobieta

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: Chybazwyczajna »

Coldman pisze: 15 lis 2018, 20:46
Chybazwyczajna pisze: 15 lis 2018, 9:54 Bliskość można okazywać innymi gestami niż dotykiem.
Przykład ?
Słowami, codziennością, robienie czegoś dla tej osoby, jeśli wiemy, że sprawiłoby to jej przyjemność.
Chyba że dla kogoś bliskość to przebywanie obok siebie. Wtedy z niektórymi w tramwaju jestem niestety bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: Coldman »

Chybazwyczajna pisze: 15 lis 2018, 20:47
Coldman pisze: 15 lis 2018, 20:46
Chybazwyczajna pisze: 15 lis 2018, 9:54 Bliskość można okazywać innymi gestami niż dotykiem.
Przykład ?
Słowami, codziennością, robienie czegoś dla tej osoby, jeśli wiemy, że sprawiłoby to jej przyjemność.
Chyba że dla kogoś bliskość to przebywanie obok siebie. Wtedy z niektórymi w tramwaju jestem niestety bardzo blisko.
Coś takiego https://pieknoumyslu.com/bliskosc-emocj ... -niz-seks/
Bliskość emocjonalna to taka którą preferujesz
Chybazwyczajna
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2018, 17:43
Płeć: kobieta

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: Chybazwyczajna »

Coldman pisze: 15 lis 2018, 20:51
Chybazwyczajna pisze: 15 lis 2018, 20:47
Coldman pisze: 15 lis 2018, 20:46

Przykład ?
Słowami, codziennością, robienie czegoś dla tej osoby, jeśli wiemy, że sprawiłoby to jej przyjemność.
Chyba że dla kogoś bliskość to przebywanie obok siebie. Wtedy z niektórymi w tramwaju jestem niestety bardzo blisko.
Coś takiego https://pieknoumyslu.com/bliskosc-emocj ... -niz-seks/
Bliskość emocjonalna to taka którą preferujesz
Nie wiem, nie lubię takich artykułów, więc nie czytałam dokładnie :)
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: rael »

Pewnie, że przeszkadza. Brakuje mi wspólnego spędzania czasu tylko we dwoje, zwyczajnego cieszenia się własną obecnością, trzymania za ręce, przytulania, tych małych gestów pokazujących jak bardzo nam zależy, itp. No ale z drugiej strony samotność jest czymś do czego zdążyłem się już przyzwyczaić.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Fizyczna bliskosc

Post autor: bartek93 »

Mi bardzo tego brakuje.
I breathe the air of my beliefs
INFP 962(171) sp/so
ODPOWIEDZ