Związek introwertyka z ekstrawertyczką

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Re: Jak "działacie" na innych ludzi?

Post autor: Pałer_Frytas »

Nie wiem czemu ale patrząc na kobiety mam wrażenie, że w drugą stronę (facet intro babka extra) to nie zadziała ... :<
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Jak "działacie" na innych ludzi?

Post autor: Akolita »

Pałer_Frytas pisze:Nie wiem czemu ale patrząc na kobiety mam wrażenie, że w drugą stronę (facet intro babka extra) to nie zadziała ... :<
Moi rodzice byli w takim związku, choć może to akurat nie najlepszy przykład, bo, właśnie... byli. ;)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Re: Jak "działacie" na innych ludzi?

Post autor: Pałer_Frytas »

Tak mi się tylko zdaje, że introwertyk najchętniej by się zamknął w domu na cztery spusty, ewentualnie miał tam jakieś swoje wyselekcjonowane zajęcia poza domem. A taka kobita, a tym bardziej ekstrawertyczka najchętniej swego mena widziałaby w ciągłej akcji. Najlepiej jakby był zaradny życiowo, duża zarabiał i wszystko załatwiał, a najlepiej jeszcze jej samej organizował czas i rozrywkę. A tak patrząc głównie po sobie to raczej kwestia tymczasowych zrywów, że mi się chce coś udowadniać sobie, innym i całemu światu, a zwykle prowadzę dość monotonne, ustabilizowane życie unikając wielkich wyzwań. Więc na dłuższą metę chyba większość introwertyków wychodzi na nudnych i przegranych w życiu na tle ekstrawertycznych znajomych kobiet :P

(oczywiście nie generalizujmy, że zawsze ;])
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Związek introwertyka z ekstrawertyczką

Post autor: Inno »

Pałer_Frytas pisze:Nie wiem czemu ale patrząc na kobiety mam wrażenie, że w drugą stronę (facet intro babka extra) to nie zadziała ... :<
To może być trudniejszy związek, bo mniej stereotypowy. Marti Olsen Laney pisze, że w związku introwertyka z ekstrawertyczką jest najwięcej konfliktów, bo się rozmija z kulturowymi oczekiwaniami.
Pałer_Frytas pisze:A taka kobita, a tym bardziej ekstrawertyczka najchętniej swego mena widziałaby w ciągłej akcji. Najlepiej jakby był zaradny życiowo, duża zarabiał i wszystko załatwiał, a najlepiej jeszcze jej samej organizował czas i rozrywkę.
Jessu, zachetać się można. Jak ktoś chce taką kobietę, to sam sobie winien. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Re: Jak "działacie" na innych ludzi?

Post autor: Pałer_Frytas »

Inno pisze:
Pałer_Frytas pisze:Nie wiem czemu ale patrząc na kobiety mam wrażenie, że w drugą stronę (facet intro babka extra) to nie zadziała ... :<
To może być trudniejszy związek, bo mniej stereotypowy. Marti Olsen Laney pisze, że w związku introwertyka z ekstrawertyczką jest najwięcej konfliktów, bo się rozmija z kulturowymi oczekiwaniami.
Introwertyczek ze świecą szukać, a ekstra cie zagryzie. Nieśmiałemu intro zawsze wiatr w oczy, nóż w plecy i ... a nie ważne. ;]
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Jak "działacie" na innych ludzi?

Post autor: Padre »

Inno pisze:To może być trudniejszy związek, bo mniej stereotypowy. Marti Olsen Laney pisze, że w związku introwertyka z ekstrawertyczką jest najwięcej konfliktów, bo się rozmija z kulturowymi oczekiwaniami.
Nie wiem czy akurat kulturowymi, czyimiś na pewno. :| Chociaż jakby dobrze pomyśleć... Przynajmniej wiem co zrobiłem źle. Chyba.
Pałer_Frytas pisze:Introwertyczek ze świecą szukać, a ekstra cie zagryzie. Nieśmiałemu intro zawsze wiatr w oczy, nóż w plecy i ... a nie ważne. ;]
To była kotwica w plecy, a... nieważnych... sto :-P
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Związek introwertyka z ekstrawertyczką

Post autor: Inno »

Jeśli macie jakieś doświadczenia z ekstrawertyczkami, może się nimi podzielicie ? Refleksje, rady, ostrzeżenia albo miłe wspomnienia. (Proszę tylko pamiętać, że czytają nas też dzieci :P ).

Może są tu introwertyczni mężczyźni, którym ekstrawertyczki podobają się bardziej niż introwertyczki i z tymi drugimi nie chcieliby związku?
Obrazek
hastelnow
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 07 maja 2011, 12:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź

Re: Związek introwertyka z ekstrawertyczką

Post autor: hastelnow »

Ekstrawertyczki są na początku ciekawe kontaktu z introwertykiem, tą jego tajemniczością i niedostępnością, ale szybko się nami nudzą i zwracają się ku ekstrawertycznym znajomym, którzy mogą zapewnić jej więcej emocji. Jedyna szansa na taki związek jest gdy on postara się jednak towarzyszyć jej w życiu towarzyskim. Bo jeżeli ona powie, że go rozumie i jest dobrze tak jak jest, to prędzej czy później stwierdzi jednak, że do siebie nie pasują.
5w4
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Związek introwertyka z ekstrawertyczką

Post autor: Padre »

hastelnow pisze:Ekstrawertyczki są na początku ciekawe kontaktu z introwertykiem, tą jego tajemniczością i niedostępnością, ale szybko się nami nudzą i zwracają się ku ekstrawertycznym znajomym, którzy mogą zapewnić jej więcej emocji.
Rzekłeś, Wodzu.
Miałem napisać, że jedną z pierwszych rzeczy jaką powinien zrobić introwertyk jest uświadomić drugą stronę, że jest intro, nawet jeśli miałoby to zabrzmieć jak wstydliwa choroba :-P ale jak widzę jest tu większy pesymista ode mnie :-)
Plusem jest, że mamy po swojej stronie Da Powah of Strona Główna! Zwłaszcza Poradnik Użytkownika daje listę 90% możliwych zarzutów, po prostu dopiszcie sobie "A bo ty..." przed każdym akapitem :-P
hastelnow pisze:Jedyna szansa na taki związek jest gdy on postara się jednak towarzyszyć jej w życiu towarzyskim. Bo jeżeli ona powie, że go rozumie i jest dobrze tak jak jest, to prędzej czy później stwierdzi jednak, że do siebie nie pasują.
Rzekłeś.
Z osobistych anec-data wynika, że niestety tak się to właśnie kończy. Wychodzi na to, że mało kto potrafi się wznieść ponad stereotypy.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Związek introwertyka z ekstrawertyczką

Post autor: Akolita »

Padre pisze: Plusem jest, że mamy po swojej stronie Da Powah of Strona Główna!
I tak po trzech latach wchodzenia na forum, nagle dowiaduję się, że mamy coś takiego. :shock:
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Związek introwertyka z ekstrawertyczką

Post autor: Padre »

Akolita pisze: I tak po trzech latach wchodzenia na forum, nagle dowiaduję się, że mamy coś takiego. :shock:
Jak to było z tym poszerzaniem horyzontów? :mrgreen:
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Związek introwertyka z ekstrawertyczką

Post autor: Inno »

Padre pisze:
Akolita pisze: I tak po trzech latach wchodzenia na forum, nagle dowiaduję się, że mamy coś takiego. :shock:
Jak to było z tym poszerzaniem horyzontów? :mrgreen:
Do tego, że nikt nie czyta moich komunikatów, to ja już dawno doszłam. Wypchajcie się sianem. :P
Obrazek
hastelnow
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 07 maja 2011, 12:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź

Re: Związek introwertyka z ekstrawertyczką

Post autor: hastelnow »

Admin i tak offtopuje, dajesz zły przykład innym :lol:
5w4
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Związek introwertyka z ekstrawertyczką

Post autor: Padre »

Inno pisze:Do tego, że nikt nie czyta moich komunikatów, to ja już dawno doszłam. Wypchajcie się sianem. :P
Rzeczywiście, i to nikt zalinkował do głównej :-P

Pozdrawia
Nikt (mówcie mi Odyseusz)
hastelnow pisze:Admin i tak offtopuje, dajesz zły przykład innym :lol:
Cicho, bo się opamięta i zaś zacznie na czerwono skrobać :twisted:

Wystarczy tego offtopowania, powstrzymajcie się ludzie. :lol: - Inno
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Emil
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2011, 22:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak "działacie" na innych ludzi?

Post autor: Emil »

Pałer_Frytas pisze:Nie wiem czemu ale patrząc na kobiety mam wrażenie, że w drugą stronę (facet intro babka extra) to nie zadziała ... :<
U mnie zadziałało, więc może na niewłaściwe kobiety patrzysz :) Nie wszystkie ekstrawertyczki są takie same. Jest wśród nich sporo takich, które lubią towarzystwo introwertyków. Poza tym od czasu do czasu same potrzebują się gdzieś zaszyć. Może warto zmienić punkt widzenia i nie starać się być z drugą osobą ze względu na jej introwertyzm czy ekstrawertyzm. O wiele bardziej istotne jest podobne spojrzenie na rzeczywistość, wspólne zainteresowania etc.
Życie jest takie, że człowiek często musi się wstydzić tego, co w nim najlepsze, i to właśnie ukrywać przed ludźmi, a nawet przed istotami, które są mu najbliższe.
Ivo Andrić
ODPOWIEDZ