Portale Randkowe

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.

Czy korzystaliście kiedyś z usług portalu randkowego ?

Tak korzystałam/em i udało mi się kogoś poznać.
57
17%
Tak korzystałam/em, ale skończyło się na bezowocnych poszukiwaniach.
148
44%
Nie nie korzystałam/em, ale możliwe że kiedyś skorzystam.
70
21%
Nie nie korzystałam/em i nie mam zamiaru tego robić.
59
18%
 
Liczba głosów: 334

Racter

Re: Portale Randkowe

Post autor: Racter »

Tak się składa, że też całkiem niedawno miałem konto na OkCupid; też się podzielę swoimi doświadczeniami. Na początek zacznę od niedoskonałości.

Serwis jest anglojęzyczny i najwięcej użytkowników jest za wielką wodą. Próba użytkowniczek z mojej okolicy (Warszawa) i przedziale wiekowym, który mnie interesował (24-32) była znikoma. Inną wadą jest ściągnięty z Tindera tryb 'matchowania' - można przeglądać profile użytkowników z dowolnego miejsca w świecie, ale żeby korespondować, trzeba wzajemnie się 'zlajkować', do czego służy głównie tzw. Double Take, czyli nic innego, jak swipe'owanie. Na szczęście można też zlajkować czyjś profil przeglądając po wynikach wyszukiwania.

Przechodząc do zalet. Przede wszystkim większość funkcji serwisu jest za darmo. Szkoda, że profile ludzi, którzy nas 'polajkowali' są widoczne tylko wtedy, jak ich też zlajkujemy (w ciemno), lub po wykupieniu konta premium, no ale nie można mieć wszystkiego.

W odróżnieniu od Tindera, serwis daje więcej opcji 'ubogacenia' profilu. Przede wszystkim zamiast zwykłego 'opisz się' serwis proponuje nam odpowiedzieć na różne pytania. Te dzielą się na dwie kategorie. Pierwsza to po prostu pomoce przy składaniu naszego randkowego résumé, które będzie widoczne dla innych użytkowników. Są to pytania otwarte z kategorii mniej i bardziej abstrakcyjnych, np. 'Co robisz ze swoim życiem', '6 rzeczy, bez których nie możesz się obejść' czy 'jakby mieli Cię wsadzić do więzienia, to najprawdopodobniej za co?' Drugą kategorię stanowią pytania zamknięte z baaaardzo obszernej bazy, których odpowiedzi służą do szacowania prawdopodobieństwa 'pasowania do siebie', odzwierciedlone jako % przy każdym profilu. Oczywiście im więcej odpowiedzi udzielimy (i im więcej zaznaczymy, jakich odpowiedzi na to samo pytanie spodziewamy się od 'idealnego' partnera, i na ile są dla nas ważne) tym wyniki bardziej wiarygodne (aczkolwiek to moja subiektywna ocena). Polecam sobie zrobić dłuższą sesję i odpowiedzieć na 100+ pytań przed rozpoczęciem poszukiwań. Przykładowe pytania to np. kwestie światopoglądowe (legalizacja związków homoseksualnych, prawo do aborcji czy posiadania broni), preferowane aktywności w wolnym czasie, jakbyś się zachował w danej sytuacji, jak ważna jest dla ciebie religia/duchowość, która z wymienionych postaci ci najbardziej imponuje (Einstein, Mozart, etc.), jaką supermoc chciałbyś posiadać... masa tego jest. Czasem pytania brzmią kompletnie abstrakcyjnie. Moim ulubionym chyba pozostaje "Czy gdyby podczas stosunku twój partner zechciał byś zaczął piszczeć jak delfin, zrobiłbyś to?" Dystans rekomendowany ;)

Co do samych doświadczeń, to niestety z racji niewielu osób w okolicy nie miałem ich zbyt dużo. Spotkałem się z jedną osobą, było nienajgorzej, ale nie czułem też jakiejś specjalnej 'nici porozumienia'. Z innymi osobami rozmowy wyglądały jak u koleżanki wyżej, taka trochę korespondencja klient-serwer: ja zadaję pytanie, ona odpowiada. Żadnego rewanżowania się innym pytaniem, rozwijania wątków... takie trochę oczekiwanie nie wiadomo na co. Trochę lepiej było, gdy postanowiłem 'otworzyć się na świat' i szukać kogoś do pogadania za granicą, ale tu z kolei ciężko o wzajemne 'zmatchowanie'... w każdym razie, jako alternatywa do Tindera, sympatii etc. mogę szczerze polecić.
Awatar użytkownika
Osteo
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 02 wrz 2018, 22:14
Płeć: mężczyzna

Re: Portale Randkowe

Post autor: Osteo »

Jak tak szukałem sobie portalu kiedyś to OkCupid faktycznie był przyjemny, z tym, że właśnie prawie nikogo tam nie ma.
Nie znam żadnych sensownych stron. W ogóle wydaje mi się, że portale randkowe przez to, że da się ocenić tylko wygląd faworyzują kobiety.
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Portale Randkowe

Post autor: eddard »

Polecam napisanie ogłoszenia na stronie typu https://www.gumtree.pl/, oczywiście bez dodawania swojego zdjęcia, i oczywiście jakoś w miarę oryginalnie i zachęcająco. Jeśli jakaś dziewczyna odpowie to już połowa sukcesu, bo: raz że nie liczy się dla niej wygląd, dwa że już się zaangażowała (odpisując), więc masz znacząco ułatwione zadanie. Przetestowane wielokrotnie, działa.
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Portale Randkowe

Post autor: Saladin »

Przerobiłem sporo portali randkowych i apek. Na Tinderze nawet znalazłem dziewczynę, niestety związek szybko padł. Ogólnie czuję że to nie dla mnie, wolę poznawać od razu na żywo. Aczkolwiek znam kilka internetowych par, imo zależy od osobowości :D
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
gosia1970
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2019, 22:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: ISFJ

Re: Portale Randkowe

Post autor: gosia1970 »

Może kogoś zainteresuje dosyć ciekawy poradnik uwodzenia. Nie tylko dla introwertyków. Można się dużo dowiedzieć o drugiej płci.
Jeden chyba z najbardziej rozbudowanych w polskim internecie - https://buziak.pl/pl/poradnik-podrywu/
Piotrek66
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2019, 17:52
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9
MBTI: INFJ

Re: Portale Randkowe

Post autor: Piotrek66 »

"Zaliczyłem" kilka portali randkowych, od tych najpopularniejszych po mniej znane, od darmowych po płatnych. Na każdym jest jednak jeden problem: niski procent odpowiedzi. :P Trzeba liczyć na cud, by któraś z użytkowniczek odpowiedziała na wiadomość, a o utrzymaniu dłuższego kontaktu nie mówiąc. Chociaż w moim przypadku nie pomaga moja fizyczna niepełnosprawność i fakt, że nie jestem zbyt atrakcyjną personą. :v

Swoją drogą - jeśli już zdecydujecie się do kogoś napisać na takim serwisie, silicie się na jakąś oryginalną, zaciekawiającą wiadomość, czy coś prostego? Zawsze mam z tym problem, bo to trochę tak, jakbym miał zaczepić kogoś obcego na ulicy... - człowieka nie znam i co mam mu niby powiedzieć (tudzież napisać)?
domownik
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2019, 18:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Portale Randkowe

Post autor: domownik »

Ciekawy artykuł Gosiu, jeden z niewielu który można przeczytać bez łapania się za głowę lub czytania po raz kolejny oklepanych formułek.
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Portale Randkowe

Post autor: leonidas »

Korzystam z dwóch portali randkowych, na początku (10 lat temu) miałem zerowy odsetek odpowiedzi, byłem sflustrowany tym faktem bardzo. Z czasem zacząłem poznawać zasady tej gry, bo tak naprawdę relacje damsko męskie to jest gra, jak nie znasz zasad to nic nie wygrasz.

Okazało się że każdy czynnik, i odpowiednie zdjęcie, i odpowiedni opis, i odpowiednia pierwsza wiadomość decyduje o tym czy dziewdzyna odpisze na moją wiadomość czy nie.

Także portale randkowe polecam tylko i wyłącznie tym, którzy mają podstawową wiedzę w zakresie budowania własnej atrakcyjności, dynamiki relacji k - m, tworzenia seksualnej ramy i sposobu komunikacji budującego zainteresowanie. Inaczej popadniesz we flustracje i będziesz płakać w poduszkę że kobiety są złe a świat niesprawiedliwy
Uzarine
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 01 wrz 2019, 17:31
Płeć: nieokreślona

Re: Portale Randkowe

Post autor: Uzarine »

leonidas pisze: 08 wrz 2019, 10:36 Korzystam z dwóch portali randkowych, na początku (10 lat temu) miałem zerowy odsetek odpowiedzi, byłem sflustrowany tym faktem bardzo. Z czasem zacząłem poznawać zasady tej gry, bo tak naprawdę relacje damsko męskie to jest gra, jak nie znasz zasad to nic nie wygrasz.

Okazało się że każdy czynnik, i odpowiednie zdjęcie, i odpowiedni opis, i odpowiednia pierwsza wiadomość decyduje o tym czy dziewdzyna odpisze na moją wiadomość czy nie.

Także portale randkowe polecam tylko i wyłącznie tym, którzy mają podstawową wiedzę w zakresie budowania własnej atrakcyjności, dynamiki relacji k - m, tworzenia seksualnej ramy i sposobu komunikacji budującego zainteresowanie. Inaczej popadniesz we flustracje i będziesz płakać w poduszkę że kobiety są złe a świat niesprawiedliwy
Z tego co zrozumiałem przekazujesz info, że trzeba niejako oszukiwać. Jeśli tak to po co, jak w "praniu" i tak prawda wyjdzie na jaw.
Gdybym musiał korzystać z takich portali, pisałbym prawdę, a jeśli nikt by mi nie odpisywał, to bym tylko uznał, że nie ma na danym portalu nikogo takiego jak ja (pasującej połówki).
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Portale Randkowe

Post autor: leonidas »

Uzarine pisze: 08 wrz 2019, 12:30
leonidas pisze: 08 wrz 2019, 10:36 Korzystam z dwóch portali randkowych, na początku (10 lat temu) miałem zerowy odsetek odpowiedzi, byłem sflustrowany tym faktem bardzo. Z czasem zacząłem poznawać zasady tej gry, bo tak naprawdę relacje damsko męskie to jest gra, jak nie znasz zasad to nic nie wygrasz.

Okazało się że każdy czynnik, i odpowiednie zdjęcie, i odpowiedni opis, i odpowiednia pierwsza wiadomość decyduje o tym czy dziewdzyna odpisze na moją wiadomość czy nie.

Także portale randkowe polecam tylko i wyłącznie tym, którzy mają podstawową wiedzę w zakresie budowania własnej atrakcyjności, dynamiki relacji k - m, tworzenia seksualnej ramy i sposobu komunikacji budującego zainteresowanie. Inaczej popadniesz we flustracje i będziesz płakać w poduszkę że kobiety są złe a świat niesprawiedliwy
Z tego co zrozumiałem przekazujesz info, że trzeba niejako oszukiwać. Jeśli tak to po co, jak w "praniu" i tak prawda wyjdzie na jaw.
Gdybym musiał korzystać z takich portali, pisałbym prawdę, a jeśli nikt by mi nie odpisywał, to bym tylko uznał, że nie ma na danym portalu nikogo takiego jak ja (pasującej połówki).
Jeżeli na boisko wychodzi piłkarz, który kompletnie nie zna zasad gry, nie wie jak kopać, do kogo podawać, ani do której bramki strzelać, to....w najlepszym wypadku będzie ignorowany przez innych zawodników,.. A w najgorszym wyrzucony z boiska.

I teraz ten zawodnik ma dwie opcje, albo narzekać że przecież "byłem sobą i grałem na tyle na ile potrafiłem...".. albo NAUCZYĆ się grać. Czy jeżeli ten zawodnik pozna zasady gry, to czy kogokolwiek tym oszuka? Nie, sprawi tylko że będzie 100% bardziej efektywny, zawodnicy zaczną na niego zwracać uwagę i zaczną się z nim liczyć, będą chetni podać mu piłkę bo będą wiedzieć że tak latwo jej nie straci i będzie wiedział co z nią zrobić.

Dosadniej Ci już tego nie mogę wytłumaczyć.
Zdrowy, ekologiczny, naturalny podryw nie ma nic wspólnego z mataczeniem, kłamaniem, oszustwem czy manipulacją.
Uzarine
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 01 wrz 2019, 17:31
Płeć: nieokreślona

Re: Portale Randkowe

Post autor: Uzarine »

leonidas pisze: 08 wrz 2019, 12:44
Uzarine pisze: 08 wrz 2019, 12:30
leonidas pisze: 08 wrz 2019, 10:36 Korzystam z dwóch portali randkowych, na początku (10 lat temu) miałem zerowy odsetek odpowiedzi, byłem sflustrowany tym faktem bardzo. Z czasem zacząłem poznawać zasady tej gry, bo tak naprawdę relacje damsko męskie to jest gra, jak nie znasz zasad to nic nie wygrasz.

Okazało się że każdy czynnik, i odpowiednie zdjęcie, i odpowiedni opis, i odpowiednia pierwsza wiadomość decyduje o tym czy dziewdzyna odpisze na moją wiadomość czy nie.

Także portale randkowe polecam tylko i wyłącznie tym, którzy mają podstawową wiedzę w zakresie budowania własnej atrakcyjności, dynamiki relacji k - m, tworzenia seksualnej ramy i sposobu komunikacji budującego zainteresowanie. Inaczej popadniesz we flustracje i będziesz płakać w poduszkę że kobiety są złe a świat niesprawiedliwy
Z tego co zrozumiałem przekazujesz info, że trzeba niejako oszukiwać. Jeśli tak to po co, jak w "praniu" i tak prawda wyjdzie na jaw.
Gdybym musiał korzystać z takich portali, pisałbym prawdę, a jeśli nikt by mi nie odpisywał, to bym tylko uznał, że nie ma na danym portalu nikogo takiego jak ja (pasującej połówki).
Jeżeli na boisko wychodzi piłkarz, który kompletnie nie zna zasad gry, nie wie jak kopać, do kogo podawać, ani do której bramki strzelać, to....w najlepszym wypadku będzie ignorowany przez innych zawodników,.. A w najgorszym wyrzucony z boiska.

I teraz ten zawodnik ma dwie opcje, albo narzekać że przecież "byłem sobą i grałem na tyle na ile potrafiłem...".. albo NAUCZYĆ się grać. Czy jeżeli ten zawodnik pozna zasady gry, to czy kogokolwiek tym oszuka? Nie, sprawi tylko że będzie 100% bardziej efektywny, zawodnicy zaczną na niego zwracać uwagę i zaczną się z nim liczyć, będą chetni podać mu piłkę bo będą wiedzieć że tak latwo jej nie straci i będzie wiedział co z nią zrobić.

Dosadniej Ci już tego nie mogę wytłumaczyć.
Zdrowy, ekologiczny, naturalny podryw nie ma nic wspólnego z mataczeniem, kłamaniem, oszustwem czy manipulacją.
Relacje damsko-męskie nie mają nic wspólnego z grą, moim zdaniem. Jak napisałem, trzeba być szczerym, bo i tak wszystko wyjdzie w "praniu". Znam to z doświadczenia.
Jak napisałeś, korzystasz z takich portali od 10 lat. Czy to oznacza, że od 10 lat nie udało Ci znaleźć swojej drugiej połówki?
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Portale Randkowe

Post autor: leonidas »

Poznalem przez Internet kilka dziewczyn, z jedną relacja trwała 2 lata, z innymi krócej, a z jeszcze innymi kończyła się po 15 minutach spotkania, owszem zdarzało się i dalej sie zdarza.

Nie traktuje tego jako panaceum i jedynego słusznego sposobu na znalezienie żony, chociaż niczego z góry nie wykluczam.

Piszesz że trzeba byc szczerym, jasne że tak. Masz rację, szczerość to fundament każdej zdrowej relacji. Tylko co z tego że jesteś szczery, skoro nie potrafisz dziewczyny zainteresować rozmową, nie potrafisz uwydatniać swoich pozytywnych cech, nie potrafisz przenieść relacji na wyższy level i nadać jej właściwej dynamiki?

Dlaczego na takich portalach roji się od tak zwanych "cotamowiczów", którzy jedyne co potrafią wydukac to heeej, co tam/poznamy się?/co porabiasz a po 5 minutach braku odpowiedzi puszczają dziewczynie pożegnalną, łacińską wiązankę. Bo nikt ich w szkole nie nauczył poznawania kobiet a babcia im wmawiala ze wystarczy jak będą mili i szczerzy. To jednak nie wszystko
Awatar użytkownika
santiago
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2019, 12:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Portale Randkowe

Post autor: santiago »

Całe, życie to jest gra,do której robi się dobrą minę. Tak po prawdzie. Jeżeli nie chce się z niej wypaść to trzeba się dostosować, ale to każdego indywidualna decyzja. Aczkolwiek też nie do końca bo system wymusza wiele postaw i wiele zachowań. Obcowanie z płcią przeciwną jest uwarunkowane biologicznie i każdy lub prawie każdy mężczyzna ma potrzeby seksualne no i też emocjonalne więc niejako każdy chciałby w tej grze damsko męskiej uczestniczyć, ale nie każdy jest do tego predysponowany pod względem emocjonalnym. Owszem jak chce się tylko pograć, poznawać kobiety dla przyjemności i ma do tego beztroskie podejście, no i nie jest się zbyt wrażliwym i zbyt empatyczny to można poudawać, stworzyć jakiś wizerunek. Co w gruncie rzeczy kobietom imponuje zwłaszcza tym ekstrawertycznym, bo odbierają sygnały, że są to próby zdobycia jej, typowe stroszenie piór i w tym wypadku biologia i emocje biorą górę u płci przeciwnej, tylko że jesteśmy sprzeczni wewnętrznie, kobiety w większym stopniu co prawda, ale faceci też i to co działa na krótką metę długofalowo już nie musi. Szkoda, że do tych sprzeczności nie każdy potrafi się przyznać. Bo wtedy zamiast obwiniać się wzajemnie o rozczarowania, można zweryfikować swoje wyobrażenia i fantazje, których zrealizować się nie da. Nie ma na tej planecie wysportowanych samców alfa, ociekajacych testostesteronem, którzy będą wrażliwi i do rany przyłoż i bezgranicznie wierni i tak samo nie ma seksownych lasek zaopatrzonych w swojego faceta jak w obrazek, które nigdy się nim nie znudza. Za dużo bodźców jest w dzisiejszych czasach. A niestety sporo osób takie wyobrażenia ma. Fajnie byłoby mieć wybór, być sobą, być szczerym uczciwym co daje największe szanse na poznanie osoby najbardziej dopasowane do nas, albo chcieć uczestniczyć w tych wszystkich gierkach, jeżeli się ma ochotę. Tylko, że de facto wyboru nie ma, bo będąc sobą Twoje szanse spadają do minimum. Po za tym co to znaczy poznanie kobiet czy mężczyzn. To, że poznam to jakie druga strona ma wyobrażenienia i pragnienia co do płci przeciwnej, na ogół mylne, bo zbudowane na nieszczerej postawie, lub opowieściach z trzeciej ręki, to wpasowujac się w nie wbrew sobie, nic dobrego z tego nie wyniknie. Sami siebie zapedzamy w kozi róg. Na ogół mężczyźni próbują się wpasować częściej za co odpowiedzialne większe stezenie testosteronu niż u kobiet, przez co one zwłaszcza te bardziej atrakcyjne maja większe zainteresowanie, to i mogą sobie pozwolić na przebieranie i szukanie nieistniejącego ideału, a spokojny szczery facet będzie drugim lub trzecim wyborem i być może jego szansę wzrosną gdy przyjdzie tzw czas na założenie rodziny. I podobnie jest z wycofanymi skromnym dziewczynami. Choć jeżeli są dość atrakcyjne to mają większe szanse, że ktoś zwróci na nie uwagę niż nieśmiały facet. Swoim wpisem nie chce nikogo szufladkowac, mam świadomość, że ludzie są różni i życie różnie się toczy. Jest to bardziej obserwacja trendu i podsumowanie szeroko pojętego całokształtu.
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda."

~Albert Einstein
Rene

Re: Portale Randkowe

Post autor: Rene »

Próbowałem sił w Tinderze, ale mam totalną awersję do form komunikacji innych niż twarzą w twarz, a największą do 'czatów'. Kończyło się tak, że nie pisałem do swoich par, a jak już któraś sama zainicjowała rozmowę, to szybko traciłem motywację, żeby odpisywać. Marzy mi się taki portal w formie VR albo Skype'a, bo na innych nie mam czego szukać.
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Portale Randkowe

Post autor: Ananas »

Ostatnio myślę nad założeniem tindera głównie w sumie dlatego że moje ziomki założyły i bardzo mnie chcą przekonać, a w sumie mi nic nie szkodzi. Ale jak mi dawali na chwilę tą aplikację żebym zobaczył co i jak to bardzo mnie odrzucała. Czy serio tak musi to wszystko wyglądać? Kobiety zachowują się jak koń na wystawie czy innej sprzedaży. Pokazywane są tylko zdjęcia, a już nie pisze o softach które też są nagminne, mniej jest takich osób które mają bardziej rozbudowany opis, a jak on jest to zainteresowania 70% kobiet to "podróże, jedzenie i netfix". Czy do tego musi dążyć nasz świat? do patrzenia tylko na wygląd, ba wiem że on jest ważny i nie twierdzę że sam na to nie patrzę trochę, ale też jest on zmienny i za np. 10 lat ta babka która ma teraz spoko figurę bo np. ćwiczy może przytyć bo przestanie i będzie mniej atrakcyjna dla niektorych. Nie lepiej choć trochę patrzeć na ten przysłowiowy "charakter" czy inteligencje, na to jak inna osoba może na nas wpłynąć, dać nam w formie intelektualnej, a nie w wizualnej, bo jeśli bym chciał coś ładnego to bym np. sobie obraz kupił, poszedłbym do kina na jakiś fajny film albo na inne przedstwaienie. Czy serio większość osób chce brać pustaka, a później po paru latach się rozwodzić bo okazuje się że druga osoba ma jednak zjebany dla nas charakter? Czy tego chcemy? Nie wiem czy wszystko czasami nie wieże się z tym że nie trudno w dzisiejszych czasach być osobą nieciekawą, każdy ma jakieś hobby i czymś się interesuje przykrywając tą otoczką samego siebie, swój charakter, swoje problemy, swoją inność. Możliwe że to social media kształtują nas coraz bardziej i to przez nie żyjemy tak jak zyjemy, chcemy być jak nasi idole, pokazujemy tylko pozytywne aspekty bo one są przecież pozytywne i "normalne", nikt nie chce słuchać o problemach innych osób, ani być postrzegany inaczej, ale to właśnie ten indywidualizm jest w nas ludziach świetny. Mimo tego nadal myślę w sumie nad tym tinderem bo może raz na 200 znajdzie się osoba zainteresowana mną która wpasuje się w mój obraz piękna który przed chwilą podałem. W sumie może są jakieś lepsze rozwiązania niż tinder które by mi pasowały? Nwm
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
ODPOWIEDZ