Portale Randkowe

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.

Czy korzystaliście kiedyś z usług portalu randkowego ?

Tak korzystałam/em i udało mi się kogoś poznać.
57
17%
Tak korzystałam/em, ale skończyło się na bezowocnych poszukiwaniach.
148
44%
Nie nie korzystałam/em, ale możliwe że kiedyś skorzystam.
70
21%
Nie nie korzystałam/em i nie mam zamiaru tego robić.
59
18%
 
Liczba głosów: 334

Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Portale Randkowe

Post autor: Skryty »

Są oczywiście wyjątki, ale ogólnie to nie jest zbyt dobry sposób, bo próbowałem na wszystkie możliwe internetowe sposoby i wyszło jak zwykle.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale Randkowe

Post autor: Polan »

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka na podstawie swoich doświadczeń. To że Ci się nie udało, nie oznacza że to wszystko o kant rozbić. Wszystko zależy od tego kogo szukasz. Z tego co zauważyłem na razie po tych portalach, to wiele z nich po prostu celuje w konkretną grupę ludzi, bardziej wyjściowo-imprezową i nie stawia tyle na możliwość poznania przez portal, co stworzenia okazji do pierwszego kontaktu z ludźmi z którymi byś się w dniu codziennym przez znajomych nie spotkał.
I też zależy od strony. Wiele z nich jest po prostu mocno spłycona, szust w lewo na nie, w prawo na tak i hulaj duszo. I też w tym kierunku wiele stron idzie, jak na przykład sympatia z swoim bingo :P.
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Portale Randkowe

Post autor: Skryty »

Dlatego piszę że są wyjątki, ale może opiszę moje zmagania z poznawaniem ludzi przez internet. Zacznę od portalów, jeżeli chodzi o sympatię, to mało osób z mojej okolicy, tinder- większość to dziewczyny z którymi nie miam za wiele wspólnego. Badoo- dwie rozmowy z jedną dziewczyną, która wydawała się fajna i z opisu i że zdj, ale po rozmowie było widać że to nie wyjdzie po prostu, nawet bycie tylko znajomymi by w tym przypadku nie wyszło. A o innych mniejszych portalach nie ma nawet co mówić. Co do grup na FB, nic poza rozmowami z paroma dziewczynami które i tak mieszkały najzwyczajniej za daleko, wkoncu jednak znalazłem dziewczynę na FB z którą rozmowa po prostu szła sama, znaleźliśmy wspólny język, i było tak przez parę dni, aż wkoncu po paru dniach zaproponowałem spotkanie, bo mieszkaliśmy nawet niedaleko, chodziliśmy do dwóch różnych szkół, które były niedaleko siebie, ale ona wyczuła o co mi chodzi i powiedziała że nie szuka chłopaka a ja po prostu skończyłem tą znajomość, i po paru dniach chciałem to jakoś naprawić/przeprosić, że trochę się wygłupiłem ale to nic nie dało i od tamtej pory skończyłem z internetem jako narzędziem do poznawania ludzi.
StaraDusza

Re: Portale Randkowe

Post autor: StaraDusza »

Być może portale dla osób które mają mocno konkretne oczekiwania nie są dobre. Czasem lepiej poznać kogoś np tu czy innym forum. Okrajasz w ten sppsób już plytkość relacji bo tu siedzą osoby które mają niestety głębie. Co prawda też na różnych poziomach i kierunkach ale zapewne nie na poziomie "hej" "siemanderko" czy serial "M jak miłość".
StaraDusza

Re: Portale Randkowe

Post autor: StaraDusza »

Poza tym ...trafić partnera... znalezć miłość trza mieć fart. Prawdą jest że gdy sie tego szuka , nie znajduje. Mało kiedy dostaje się to co się chce. Ja np. jako szczęśliwa mężatka nie spodziewałam się że sie zakoch przez internet hehe. Nie jest tak łatwo o związki... o miłość że nie wspomnę że człowiek potrafi zle wybrać i potem problemy są z tego.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale Randkowe

Post autor: Polan »

Skryty pisze: 08 lip 2018, 18:37 Dlatego piszę że są wyjątki, ...
O to słowo "wyjątki" mi właśnie chodzi. Bo przekaz taki, że poza pojedyńczymi ludźmi, nikt tam nikogo nie umie znaleźć. A jest zdaje się raczej w drugą stronę, ewentualnie bliżej remisu. Znajomy zresztą był tydzień temu na weselu pary z sympatii, gdzie sam gdy próbował nikogo nie znalazł. Ale to charakterem 2 różne światy z tego co się orientuję (on i ci jego znajomi).
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Portale Randkowe

Post autor: Skryty »

No właśnie, charakter jest kluczowy, gdybym był mniej intro to łatwiej by mi było kogoś znaleźć i to nie tylko przez internet ale wogle.
Awatar użytkownika
lonelywolf
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:44
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale Randkowe

Post autor: lonelywolf »

Zadziwia mnie, w jak głupi i przypadkowy sposób ludzie czasem się poznają. Znam np. małżeństwo, które poznało się przez internetową grę przeglądarkową albo dziewczynę, która poznała chłopaka na facebooku. Podobnie jest chyba z portalami randkowymi, jak ktoś ma szczęście kogoś poznać, to od razu pozna, jak nie, to nie. Oczywiście dla introwertyków skala trudności jest 10x wyższa, niż dla zwykłych ludzi.
Z obserwacji społecznych (głównie wśród młodych osób z pracy) wynika mi, że często na takich portalach są osoby, które do końca same nie wiedzą, czego chcą, są tam dla zabawy czy zabicia czasu, a przeglądanie potencjalnych partnerów traktują jak przeglądanie fejsa - następny, następny i w dół, aż do końca, może pojawi się ktoś ciekawszy. Nuda, zabawa, żarty, randkowanie dla zabicia czasu. Myślę, że dużo łatwiej szukać na różnych grupach tematycznych, forach zainteresowań itp., tam przynajmniej od razu jest jakiś wspólny punkt zaczepienia.
StaraDusza

Re: Portale Randkowe

Post autor: StaraDusza »

Noo... owszem że lepiej tematycznie gdy coś łączy i tam szukać. Ja trafiłam na kogoś na czacie ero. Tylko zeszło mi się parenaście lat i nie szukałam ech. Szukałam erotyki i flirtów jako że jestem okazuje się sapiosexualna ( co się dowiedziałam niedawno).
Awatar użytkownika
tost_z_masłem
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2018, 1:47
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Portale Randkowe

Post autor: tost_z_masłem »

Dobra ludziska słuchajcie, może ja jestem inny (w sumie na pewno jestem inny) więc napiszę to jak wyglądają sprawy u mnie i może kogoś to natchnie. Otóż miałem kobietę wiele wiele wieeeeeele lat, planowaliśmy już ślub, ale wyszło tak, że... W sumie historia totalnie nie do ogarnięcia dla osoby trzeźwej, komukolwiek z moich znajomych to opowiadałem, to każdy pierwsze co musiał porządnie dać w palnik i musiałem wszystko tłumaczyć raz jeszcze bo nikt nie mógł uwierzyć, że taka para jak my się rozpadła, nawet do moich rodziców trafiało to przez dwa tygodnie. W zasadzie myślałem "o ku**a co ja sobie teraz zrobię sam jak całe życie praktycznie z jedną dziewczyną robiliśmy wszystko razem", generalnie byliśmy nierozłączni. Co się stało? Ano pooglądałem sobie kilka filmów na yt jak z tego stanu wyjść, gdzie spotkać dziewczynę taką, która by do mnie pasowała, pierwsze co pomyślałem, to taka dziewczyna nie istnieje, ale zapytałem się dwójki moich przyjaciół jaką dziewczynę by przy mnie widzieli, to wskazali psychiatryk bo tylko tam takie hardcory siedzą, ale jak wiemy tam znalezienie kobiety to raczej niezbyt możliwe, nawet nie chodzi o to jakie tam kobiety są, ale bardziej o to, że pielęgniarki, lekarze, ochrona i cieć z psami... Trochę gruba obrona jak na jednego człowieka. Więc ok, odpuściłem sobie, zająłem się pracą, a że mam własną firmę to pracy dla mnie jest tyle, że w sumie mogę z niej nie wychodzić, w końcu nauczyłem się spać 3 godziny dziennie, resztę pracować i co? Okazało się, że jestem otoczony naprawdę fajnymi dziewczynami tylko jak to ja, które by mi najbardziej pasowały? Nieeeee, nie normalne xD Najbardziej by mi pasowała kobieta która jest starsza ode mnie o 13 lat, jest samotna, ale z tego co widzę, nie jest mną zainteresowana. Inna opcja to dwie nastoletnie bliźniaczki (tak...) młodsze ode mnie o 8 lat, aczkolwiek nie są one materiałem na towarzyszkę życia... A w zasadzie na towarzyszki... Nie ważne. Trzecia opcja to dziewczyna w moim wieku (yupiiiii!) ale po pierwsze kompletnie nie w moim typie, na dodatek ją interesuje relacja fuckerfriends i ok raz i drugi żeśmy się umówili, fajnie... nie było. Dlaczego? Bo jesteśmy tak skrajnymi osobami, że kiedy ona latałaby całe dnie po klubach, to ja bym wolał robić cokolwiek innego, po dwóch razach pożegnałem się z nią bo zwyczajnie jak wpadała do mnie do mieszkania to wszystko super, ale po tym "wszystkim" zwyczajnie nie miałem co z nią robić, ona jako ekstrawertyczka nawijała swoje, ale dla mnie to zbyt pusta osoba.

Ok rozpisałem się trochę za bardzo, w każdym razie jak komuś nie chce się czytać (w sumie głupio, że na końcu o tym piszę xD), morał z historii jest taki, ludziska, zajmijcie się swoimi sprawami, a potem na sucho rozejrzyjcie się wokół siebie kto z płci przeciwnej jest samotny, spróbujcie pod jakimiś pretekstami się z tą osobą spotkać i może coś wam wyjdzie. Serio to działa ;) Ponadto idźcie sobie na siłkę, może tam nikogo nie znajdziecie, ale przynajmniej będziecie lepiej wyglądać, a to spowoduje, że potencjalne drugie połówki same się pojawią, a nóż widelec, ktoś będzie próbował różnych pretekstów, żeby się z wami spotkać i tego wam życzę xD A na koniec, dla tych którzy całość przeczytali... Rety idźcie się leczyć, takie durne rzeczy czytać z taką zaciekłością.
pentan
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2016, 21:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Portale Randkowe

Post autor: pentan »

Jak dla mnie portale randkowe to zły pomysl na poznanie kogoś. Wszytko na siłę się robi. Teraz każdy komunikator internetowy to już portal randkowy, czy matrymonialny.
sweetspot
Intronek
Posty: 47
Rejestracja: 26 wrz 2014, 19:09
Płeć: kobieta

Re: Portale Randkowe

Post autor: sweetspot »

Jestem na portalu randkowym, od dwóch miesięcy koresponduję z kimś podobnym do mnie - ten sam charakter, te same poglądy, poczucie humoru. Kilka razy rozmawialiśmy przez internet, czuję, że to moja bajka, planujemy spotkanie, pewnie wtedy się dowiem czy mój wygląd jest na tyle atrakcyjny dla przyjaciela internetowego, aby chciał kontynuować znajomość w realu, bo niestety dla mężczyzn wygląd kobiety odgrywa kluczową rolę. Największą przeszkodą jest odległość, prawie dwa krańce Polski: północ i południe. Ogólnie kiepsko widzę dalszy przebieg znajomości ze względu na odległość, ale... powoli małymi krokami może coś się z tego wykluje, na razie jest porozumienie emocjonalne, to dużo.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Portale Randkowe

Post autor: Coldman »

Odległość tworzy monotonność i wygasza wszelką ekscytację. Można z kim pisać być jak w niebie, ale po 2 miesiącach musi się to w końcu skończyć. Tak działa nasz mózg.
sweetspot
Intronek
Posty: 47
Rejestracja: 26 wrz 2014, 19:09
Płeć: kobieta

Re: Portale Randkowe

Post autor: sweetspot »

Pomyliłam się w poprzednim poście, kilka razy rozmawialiśmy przez telefon, a korespondujemy przez internet dwa miesiące. Wczoraj rozmawialiśmy przez telefon dwie godziny, w życiu nigdy nie poświęciłam tyle czasu na rozmowę telefoniczną, jestem nieśmiała introwertyczka. Pytałam go, czy kończymy korespondencję, on nie chce, bo w listach można przekazać jakieś głębsze przemyślenia. To nie jest moja pierwsza korespondencja, moja najdłuższa trwała 4 miesiące, następna 3 miesiące, przekonałam się, że po paru miesiącach następuje znudzenie, wtedy przychodzi kolej na dalszy etap znajomości - rozmowa telefoniczna, jeśli druga strona nie ma ochoty, kończę znajomość. Po kilku albo i więcej rozmowach telefonicznych jest kolej na spotkanie jedno, drugie, trzecie itd., dopiero po dziesiątym zapytałbym kolesia, czego ode mnie chce, do dziesiątego spotkania niczego nie oczekuję. Z pierwszym Twoim zdaniem Coldman zgadzam się, dlatego mojej znajomości nie wróżę nic dobrego, nie skupiam się tylko na niej, a może zdarzy się cud. Myślę nawet o tym, by ją zakończyć, bo im dłużej będziemy się znać, tym trudniej będzie się odciąć.
Awatar użytkownika
PoCoMiOko
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2017, 22:05
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP
Lokalizacja: Myszków

Re: Portale Randkowe

Post autor: PoCoMiOko »

Portale randkowe to kupa XD Bez szybkiego przejścia w real to można tak biadolić miesiącami ^^

Mnie to nawet jedna panienka? wrkęcała wysyłając mi jakieś fejk info o tym, że jej rodzice zgnieli w wypadku...(ściema total, potem się z tego "śmiała" jak zacząłem jej zadawać pytania o szczegóły). Chodziło pewnie o pomoc finansową ale urwałem ten temat i skończyło się usunięciem przez nią? konta w 20 minut :D
Wszystko przed "ale" jest gówno warte.

Obrazek
ODPOWIEDZ