Spotkania rodzinne

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Spotkania rodzinne

Post autor: enter enigma »

A ja lubię spotkania rodzinne. Głównie dlatego, że to wielka rzadkość w moim domu. Nawet blisko spokrewnionych osób nie widuję często latami. Jeżeli już widzę rodzinę, to na Wszystkich Świętych. Co jest samo w sobie dołujące, bo rodzinka nie przyjeżdża do żywych, tylko do zmarłych... No ale cóż, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Spotkania rodzinne są lepsze od spotkań z (nie)znajomymi, bo a) lepiej dogaduję się z dorosłymi ludźmi (30+) niż z rówieśnikami, b) rodzina to jednak swoi a nie obcy.
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Spotkania rodzinne

Post autor: Ananas »

Raczej nie lubię spotkań z rodziną, moja rodzina jest raczej malutka i zamknięta tzn. mało mamy jakiś tam spotkań tylko z konkretnymi osobami z rodziny widzę się częściej niż 2x na rok, a tak to często zero kontaktu :p. Dodatkowo ja sam się za bardzo zamykam przed swoją rodziną i mało im mówię o sobie (nawet najbliższym często) więc sam jestem sobie winny że nie mam z innymi kontaktu bo często go nie chcę :p
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
Awatar użytkownika
Panna-Nikt
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 05 paź 2019, 15:03
Płeć: kobieta
Enneagram: Opi
MBTI: ISFJ

Re: Spotkania rodzinne

Post autor: Panna-Nikt »

No cóż nie przepadam za tego typami imprezami , wiąże to się dość często z pytaniami ,których jakoś nie lubię i wprawiają mnie w zakłopotanie . Trzeba też doliczyć hałas .
Zagubiona wśród ludzi .
Chybazwyczajna
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2018, 17:43
Płeć: kobieta

Re: Spotkania rodzinne

Post autor: Chybazwyczajna »

Nie lubię imprez rodzinnych. Z jednej strony pytania o mnie, na które nie wiem i nie chcę odpowiadać, z drugiej monologi wyglądające jak chwalenie się. Pokrewieństwo genetyczne nie powinno obligować do wspólnego spędzania czasu
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Spotkania rodzinne

Post autor: Fire »

Nie bardzo.Jednak kiedy widzę ich radość z mojej obecności, nie jest tragicznie.Zupełnie nie rozumiem dlaczego ich tak cieszy wypytywanie mnie o sprawy osobiste i ocenianie mojego wyglądu. To zupełnie zbędne.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Spotkania rodzinne

Post autor: Coldman »

Już jutro xDDD
Obrazek
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Spotkania rodzinne

Post autor: Drim »

Coldman pisze: 23 gru 2019, 22:53 Już jutro xDDD
Mnie już dziś swatano! :miki:
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Spotkania rodzinne

Post autor: Coldman »

Drimlajner pisze: 23 gru 2019, 22:59
Coldman pisze: 23 gru 2019, 22:53 Już jutro xDDD
Mnie już dziś swatano! :miki:
Bo ty stary piernik jesteś :party:
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Spotkania rodzinne

Post autor: Introman24 »

A ja tam lubię spotkania rodzinne, zwłaszcza z bliższą rodziną ponieważ mam z nimi bliskie i dobre relacje, potrafimy wspólnie miło spędzić czas. Więc lubię święta, bo to właśnie czas takiego odpoczynku w miłej atmosferze.
Awatar użytkownika
spacerova
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 25 gru 2019, 21:26
Płeć: kobieta

Re: Spotkania rodzinne

Post autor: spacerova »

Zależy z kim. Z niektórymi krewnymi lubię się spotykać, bo mają dystans do siebie i świata, można pożartować i się pośmiać, oderwać od codzienności. W przypadku innych tylko się czeka na zakończenie imprezy, bo ile można słuchać o niskich w ich mniemaniu zarobkach.
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: Spotkania rodzinne

Post autor: nika35 »

Ja lubię spotkania rodzinne, bo można posłuchać ciekawych rozmów (mimo, że sama nigdy się nie odzywam) głównie najwięcej mówi tata.
ODPOWIEDZ