Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
Polan
Rozkręcony intro
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: Polan » 08 lip 2019, 19:51

Czerwonekredki pisze:
08 lip 2019, 18:47
Polan, wyciągnąłeś jakieś ciekawe wnioski z tej obserwacji innych ludzi?
Trochę tego jest, ale to raczej o konkretnych osobnikach, bo zbyt różnorodny gatunek by wyciągać ogólne wnioski. Może poza takimi że ciężko mi ich zrozumieć i przewidzieć.
nietota pisze:
08 lip 2019, 19:27
Nope. Jakbym była zrobiona z powietrza. Co bywa też oczywiście niekiedy uciążliwe. Np. kasjerzy przy kasie nie dostrzegają mnie i kasują następną osobę. Pasażerowie tramwajów pasażerskich taranują i nawet o tym nie wiedzą. Raz pies przeze mnie przebiegł i pobiegł. Dużym plusem jest to, że zazwyczaj nie wychodzę na zdjęciach.
To masz dobrze, możesz bezkarnie na ludzi się gapić, bez zmian w ich zachowaniu.

Awatar użytkownika
ćma
Introwertyk
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Post autor: ćma » 09 lip 2019, 11:15

nietota pisze:

Nope. Jakbym była zrobiona z powietrza. Co bywa też oczywiście niekiedy uciążliwe. Np. kasjerzy przy kasie nie dostrzegają mnie i kasują następną osobę. Pasażerowie tramwajów pasażerskich taranują i nawet o tym nie wiedzą. Raz pies przeze mnie przebiegł i pobiegł. Dużym plusem jest to, że zazwyczaj nie wychodzę na zdjęciach.
Cierpisz na kompleks niższości?
Wszystko, co widzisz, to tylko perspektywa, wszystko, co słyszysz, to tylko opinia.

nietota
Introwertyk
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Post autor: nietota » 15 lip 2019, 23:30

ćma pisze:
09 lip 2019, 11:15
nietota pisze:

Cierpisz na kompleks niższości?
Nie. Jestem dość spora. Ale brak pewności siebie - owszem. Zresztą, nie tylko siebie. Niczego nie jestem pewna. Co jest skądinąd nie takie niesłuszne chyba, przecież my nawet do końca nie wiemy (to znaczy - badacze, bo ja to wcale), jak działa rzeczywistość.

Niniejszym ucinam ten offtop! :jez:

Uzarine
Introrodek

Post autor: Uzarine » 01 wrz 2019, 18:03

Ja jestem zdania, że nie warto się z kimś "zaprzyjaźniać", bo końcem końców, gdy będziesz w potrzebie - takiej prawdziwej - to nikt z nich ci nie pomoże. Niestety żyjemy na takim świecie, gdzie zawsze jest coś za coś. Przenocujesz kumpla, to będzie chciał się z tobą zadawać. Poza tym w moim przypadku o czym miałbym z nim rozmawiać, zwłaszcza, że jestem typem słuchacza. W necie, owszem można pogadać, ale nie w realu.

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs

Post autor: Coldman » 03 wrz 2019, 20:07

Wiesz uzarine moje zdanie jest całkiem inne, ja bym znalazł parę osób, które by mi pomogły praktycznie we wszystkim. Już wiele razy zdarzyło się poświęcać rzeczy, żeby popilnować kolegów :D
Bądźmy podróżnikami po ludzkich oczach. Szukajmy w nich dobrych adresów. — Kaja Kowalewska

Uzarine
Introrodek

Post autor: Uzarine » 04 wrz 2019, 1:25

Każdy ma prawo do swojego zdania. Ja nie mam znajomych, a ci co mi się wydawało, że nimi byli, byli tylko dlatego, że jak to jeden z nich mi powiedział - takich jak ja się toleruje, ot co. Niech sobie żyją w swoim matrix'ie jak im tak wygodnie.

Awatar użytkownika
bartek93
Stały bywalec
Enneagram: 469
MBTI: INFJ

Post autor: bartek93 » 04 wrz 2019, 10:15

Uzarine pisze:
01 wrz 2019, 18:03
Ja jestem zdania, że nie warto się z kimś "zaprzyjaźniać", bo końcem końców, gdy będziesz w potrzebie - takiej prawdziwej - to nikt z nich ci nie pomoże. Niestety żyjemy na takim świecie, gdzie zawsze jest coś za coś. Przenocujesz kumpla, to będzie chciał się z tobą zadawać. Poza tym w moim przypadku o czym miałbym z nim rozmawiać, zwłaszcza, że jestem typem słuchacza. W necie, owszem można pogadać, ale nie w realu.
To bardzo przykre, że tak uważasz, ale masz prawo do własnego zdania. Prawdopodobnie nigdy nie trafiłeś na osobę godną przyjaźni. Nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że "żyjemy w świecie, gdzie zawsze jest coś za coś." To wrzucanie wszystkich do jednego worka, a to nie jest sprawiedliwe. Mi udało się poznać ludzi, którzy nie są tak interesowni, ja sam z resztą przeczę temu, bo nigdy nie kolegowałem/przyjaźniłem się z kimś dla jakichś własnych korzyści. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze trafisz na prawdziwego przyjaciela, który sprawi, że zweryfikujesz swój pogląd w tym temacie :wink:
I breathe the air of my beliefs
INFJ

ODPOWIEDZ