Introwertyzm a praca

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
van_Gogh
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:47
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: van_Gogh »

Ja kierowałem 2-16 osobowymi zespołami. Miałem bardzo dobrą pozycję, byłem lubiany. A to się robi tak:
1. trzeba być bardzo dobrym w swoim fachu 2. trzeba być miłym, ale stanowczym 3. trzeba się skupić na pracy, a nie na plotkowaniu 4. Nie skarżyć się na pracowników do szefostwa, a raczej ich bronić (chyba, że jest jakiś wyjątkowy typ) 5. Słuchać uważnie i nie lekceważyć innych 6. w przerwach przy lunchu czy kawie trzeba być wyluzowanym, nie unikać wspólnych wyjść na lunch, pogadania o pogodzie, pośmiania się. Punkty 1-5 budują autorytet. Wtedy w punkcie 6 - też cię słuchają.
Introwertyk z wyboru
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 300
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: tonerek »

Prawdę mówiąc mam dość pracy w korpo mimo niezłych zarobków i bardzo dobrych opinii.
Poważnie zastanawiam się nad rzuceniem tego wszystkiego i pójściem własną ścieżką.
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 300
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: tonerek »

tonerek pisze: 09 gru 2021, 7:38 Prawdę mówiąc mam dość pracy w korpo mimo niezłych zarobków i bardzo dobrych opinii.
Poważnie zastanawiam się nad rzuceniem tego wszystkiego i pójściem własną ścieżką.
Dalej się zastanawiam.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: Fyapowah »

Nie śpiesz się z decyzją. Całe życie przed tobą.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 410
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: intbrun »

Z perspektywy czasu na swoim przykładzie powiem tak - trzeba było to zrobić dawno temu, gdy pierwszy pomysł zrodził się w głowie. Im dłużej się zastanawiamy, tym mniejsza moc sprawcza i więcej obaw, ale i frustracji z tkwienia w obecnym układzie. Z tej samej perspektywy czasu nie żałuję, że w jakimś tak okresie nie zdecydowałem się iść na swoje. Może byłoby lepiej, a może gorzej, ciężko jest nawet teraz po czasie to ocenić, bo za dużo zmiennych. Natomiast, gdy byłem już naprawdę zmęczony pracą w konkretnym miejscu, to ostatecznie je zmieniałem. Na inne, bo 'lepsze' jest zawsze wartością względną. Zupełnie stanie w miejscu nie ma sensu - wypala i wpycha w deprechę. Czy pełna rewolucja ma sens, to już trzeba samemu ocenić. No i spojrzeć w lustro co tak naprawdę zmieniamy i osiągamy. Bo przejście z etatu w korpo na b2b, gdzie dalej będziemy dla tego (czy innego) korpo robić, to zmiana statusowo-finansowa, a nie zmiana absolutna (za taką rozumiałbym zmianą branży, lub chociaż kompletne oderwanie się od korpo, żeby stworzyć samodzielny i niezależny projekt). Znam parę osób, które 'poszły na swoje', zostając przy tym samym biurku w korpo. Jak dla mnie żadna zmiana oprócz (przynajmniej w teorii) pieniędzy.
I na koniec - jest takie przysłowie - lepsze wrogiem dobrego. Trzeba dobrze ocenić co rzucamy. Kto nie ryzykuje, nie pije szampana. Ale nie każdy kto ryzykuje, będzie tego szampana pił. Czasem lepiej trzymać się dobrego, niż na siłę, a ostatecznie nieskutecznie atakować mityczne 'lepsze'.
anneline_87
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2020, 20:31
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Opole

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: anneline_87 »

Jestem zmęczona pracą w budżetówce, choć i tak moje stanowisko jest fajne, bo indywidualne, bez kontaktu z klientem czy koniecznosci dzielenia się pracą w zespole. Jednakowoż ten zespół jest, pracujemy we wspólnej przestrzeni biurowej. Marzyłaby mi sie praca bardziej zadaniowa, możliwie nawet zdalna, do tego lepiej płatna. Żałuję, że mimo zdolności w kierunku przedmiotów bardziej ścisłych poszłam na kierunek humanistyczny, bo bardzo się tym interesowałam, to była i jest moja pasja. Jednak wykonywany zawód z tą pasją ani ze studiami nie ma nic wspólnego, za to bardzo ważne w ocenie pracownika, z racji braku lepszych kryteriów, są bardzo miękkie kompetencje i cechy, co mnie niebywale frustruje.
„Wie pan, każdy człowiek ma jakąś potrzebę kontaktu z ludźmi, ale kontaktu nie przypadkowego, tylko jakiejś bliskości charakteru, myślenia, nastroju”
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 642
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: Rafael »

anneline_87 pisze: 18 sie 2022, 12:34 Żałuję, że mimo zdolności w kierunku przedmiotów bardziej ścisłych poszłam na kierunek humanistyczny
A ja nie załuję, bo bardzo ładnie piszesz, a to ostatnie zdanie to już naprawdę robi wrażenie.

A jaki masz typ wg. MBTI ? W sumie to jest jak najbardziej na temat, ponieważ MBTI jest w niektórych firmach stosowane przy rekrutacji pracowników i zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Za pomocą tej typologi można lepiej dopasować stanowisko do pracownika lub odwrotnie. A pewnie ta Twoja praca jest źle dobrana do Twojej osobowości i stąd to zmęczenie i jak przypuszczam również znudzenie.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
ODPOWIEDZ