Zakochanie a okazywanie uczuć

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
tost_z_masłem
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2018, 1:47
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: tost_z_masłem »

KamilosKamil pisze: 20 sie 2018, 21:13 No w sumie gdybyś był płci żeńskiej nawet poczatowałbym z Tobą, te same poglądy i w ogóle.. :lol:
Eh, wszystko opiera się na dupie, a wali przez ptaka xD
KamilosKamil
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 20 cze 2017, 13:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ISFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: KamilosKamil »

"Wszystko opiera się na dupie" - przełomowe odkrycie w dziedzinie fizyki xD
A tak poważnie to rzeczywiście już nie chcę liczyć ile razy po samym czacie przez internet wyobrażałem sobie - tak, to jest ta jedyna! Tymczasem parę dni później na spotkaniu.. yyy co ja robię ze swoim życiem :P
Awatar użytkownika
tost_z_masłem
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2018, 1:47
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: tost_z_masłem »

Za szybko się zauraczasz... zauroczasz... Kuwa, podkreśla mi każdą odmianę, nie wiem jak to odmienić xD Ja do zauroczenia podchodzę świadomie, czasami fajnie jak dziewczyna też się zauroczy i można wspólnie się sobą pocieszyć, ale trzeba być tego świadomym ;)
KamilosKamil
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 20 cze 2017, 13:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ISFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: KamilosKamil »

Eckhart Tolle - czy to naprawdę Ty? :lol: Czy ja wiem, raczej nie, raczej idealizuje kogoś bo chce sobie nagiąć rzeczywistość na swoją stronę :mrgreen:
Awatar użytkownika
tost_z_masłem
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2018, 1:47
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: tost_z_masłem »

Że kto ja? xD Na jedno wychodzi ;) Kalkuluj wszystko, brzmi wrednie, ale tak będzie lepiej :)
KamilosKamil
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 20 cze 2017, 13:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ISFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: KamilosKamil »

ISFP i kalkulowanie to jak nie wiem.. woda i ogień? A poza tym miłości nie wykalkulujesz ;) Chyba, że nadejdą czasy jak w Black Mirror.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: highwind »

Jeśli to prawda, to mogę powiedzieć kobiecie, że zakochałem się/zauroczyłem się bez problemu. Dla mnie to synonim i trochę taki komplement. Luz. Za to na "kocham cię", uuuuu to już trzeba się mocno zagłębić we wnętrzu, poszukać trochę, pomacać się z tym uczuciem ostrożnie, wybadać czy to na pewno to, zanim się rzuci słowa na wiatr.
Cherry
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:43
Płeć: nieokreślona

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: Cherry »

To wychodzi na to, że introwertycy nie mają problemu z wyrażaniem swoich uczuć a wydawałoby się, że introwertyzm otwiera blokadę przed pokazaniem tego, co kryje się we wnętrzu...
Awatar użytkownika
tost_z_masłem
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2018, 1:47
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: tost_z_masłem »

Cherry pisze: 02 wrz 2018, 22:40 To wychodzi na to, że introwertycy nie mają problemu z wyrażaniem swoich uczuć a wydawałoby się, że introwertyzm otwiera blokadę przed pokazaniem tego, co kryje się we wnętrzu...
Akurat to zależy od człowieka, jeden jest bardziej otwarty drugi bardziej zamknięty, ja zawsze mówię wprost o tym co myślę i nie owijam w bawełnę, a kolega który jest ekstrawertykiem niemiłosiernie wstydzi się powiedzieć co myśli.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: Coldman »

tost_z_masłem pisze: 03 wrz 2018, 21:12
Cherry pisze: 02 wrz 2018, 22:40 To wychodzi na to, że introwertycy nie mają problemu z wyrażaniem swoich uczuć a wydawałoby się, że introwertyzm otwiera blokadę przed pokazaniem tego, co kryje się we wnętrzu...
Akurat to zależy od człowieka, jeden jest bardziej otwarty drugi bardziej zamknięty, ja zawsze mówię wprost o tym co myślę i nie owijam w bawełnę, a kolega który jest ekstrawertykiem niemiłosiernie wstydzi się powiedzieć co myśli.
Cecha neurotyzmu odpowiada za wstydliwość :D

"Neurotyczność jest powiązana z nadmierną wstydliwością, wysokim poziomem negatywnych emocji, nieśmiałością oraz strachem przed negatywną oceną innych. Ponieważ jednostki szczególnie podatne na uczucie zawstydzenia wykazują tendencję do silnego przywiązania do norm i standardów obowiązujących w danej grupie społecznej, mogą być szczególnie narażone na presję wywieraną przez rówieśników/otoczenie. Osoby neurotyczne doświadczające nadmiernego uczucia wstydu są także narażone na tworzenie dysfunkcyjnych rodzin, w których rodzic nie potrafi przekazać dziecku pozytywnych społecznych wzorców i zapewnić dziecka o jego społecznej adekwatności. Neurotyczny rodzic może także korzystać ze wzbudzania poczucia wstydu w dziecku jako metody wychowawczej."
Awatar użytkownika
Nikka
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2018, 3:50
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: Nikka »

Coldman pisze: 04 wrz 2018, 21:58
tost_z_masłem pisze: 03 wrz 2018, 21:12
Cherry pisze: 02 wrz 2018, 22:40 To wychodzi na to, że introwertycy nie mają problemu z wyrażaniem swoich uczuć a wydawałoby się, że introwertyzm otwiera blokadę przed pokazaniem tego, co kryje się we wnętrzu...
Akurat to zależy od człowieka, jeden jest bardziej otwarty drugi bardziej zamknięty, ja zawsze mówię wprost o tym co myślę i nie owijam w bawełnę, a kolega który jest ekstrawertykiem niemiłosiernie wstydzi się powiedzieć co myśli.
Cecha neurotyzmu odpowiada za wstydliwość :D

"Neurotyczność jest powiązana z nadmierną wstydliwością, wysokim poziomem negatywnych emocji, nieśmiałością oraz strachem przed negatywną oceną innych. Ponieważ jednostki szczególnie podatne na uczucie zawstydzenia wykazują tendencję do silnego przywiązania do norm i standardów obowiązujących w danej grupie społecznej, mogą być szczególnie narażone na presję wywieraną przez rówieśników/otoczenie. Osoby neurotyczne doświadczające nadmiernego uczucia wstydu są także narażone na tworzenie dysfunkcyjnych rodzin, w których rodzic nie potrafi przekazać dziecku pozytywnych społecznych wzorców i zapewnić dziecka o jego społecznej adekwatności. Neurotyczny rodzic może także korzystać ze wzbudzania poczucia wstydu w dziecku jako metody wychowawczej."
Z czego ten cytat o neurotyczności? Chętnie przeczytałabym całość.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: Coldman »

To akurat wikipedia :D
https://pl.wikipedia.org/wiki/Neurotyczno%C5%9B%C4%87
Dobra książka o neurotyczności to: Neurotyczna osobowość naszych czasów. Tylko ona jest już bardzo szczegółowa i napisana naukowym językiem.
Cherry
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:43
Płeć: nieokreślona

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: Cherry »

Czyli introwertycy niczym ekstrawertycy wyrażają swoje uczucia, myślałam że bycie bezpośrednim jest dużym wyzwaniem...
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: highwind »

Temat o zakochaniu, więc raczej o okazywania uczuć względem osoby bliskiej, która przebiła skorupę. Może po prostu dlatego bywa łatwiej? Co innego okazywanie uczuć tym nieco dalszym-bliskim :P Tu może być różnie.
Cherry
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:43
Płeć: nieokreślona

Re: Zakochanie a okazywanie uczuć

Post autor: Cherry »

Chodzi o pierwszy krok, prze przebiciem skorupy.
ODPOWIEDZ