Fuckfriends - co o tym myślicie?

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
biznesinfo
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2020, 14:16
Płeć: mężczyzna
MBTI: intj
Kontakt:

Re: Fuckfriends - co o tym myślicie?

Post autor: biznesinfo »

Ech te kobiety, tak świetnie sobie radzą. Przynajmniej tak to wygląda z postu powyżej :klaniam: Szkoda tylko, że tak dużo jest napisane o relacjach (nie tylko seksie) między ludźmi na poziomie fizjologii, a tak mało, o tym jak bogate są one potencjalnie. Przecież prawie każdy człowiek, posiada wrodzoną potrzebę wzrastania. Ładnie o tym napisał Kazimierz Dąbrowski: https://melancholia.xyz/?dezintegracja
Awatar użytkownika
Solitude
Intronek
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2013, 23:06
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP

Re: Fuckfriends - co o tym myślicie?

Post autor: Solitude »

Zasmuca mnie i przeraża istnienie tego typu układów. Według mniej to pójście na łatwiznę, zezwierzęcenie i przedmiotowe traktowanie człowieka. Przykre, że upadają większe wartości jak miłość i wierność na rzecz pędu za pustą przyjemnością. Taka trochę ucieczka przed odpowiedzialnością za drugiego człowieka i budowaniem dojrzałego związku, który zawsze wymaga jakiejś tam pracy, kompromisów i wyrzeczeń.
biznesinfo
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2020, 14:16
Płeć: mężczyzna
MBTI: intj
Kontakt:

Re: Fuckfriends - co o tym myślicie?

Post autor: biznesinfo »

Mnie smuci pomieszanie pojęć w takich układach. Można założyć, że w większości przypadków, ludzie chcą być szczęśliwi. A ludzka natura jest tak pomyślana, że uczucie szczęścia pojawia się wraz z rozwojem człowieka. Także tym duchowym. I trzeba to powiedzieć, że ten rozwój zaczyna się w sytuacji, gdy dominuje fizjologia. Po przebadaniu setek osób, do takich wniosków doszedł Kazimierz Dąbrowski.

Dlaczego małżeństwo stało się często azylem dla takich niedorozwojów emocjonalnych, ohydnych typów ze względu na to, że to był ich własny wybór? A taki fuckfriends często przemienia się w pary?
thevoicewithin
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2020, 12:42
Płeć: kobieta
Enneagram: 5
MBTI: INPF

Re: Fuckfriends - co o tym myślicie?

Post autor: thevoicewithin »

Dla mnie seks jest przereklamowany. Ważniejsza jest więź emocjonalna. Osobiście nie wyobrażam sobie/nie rozumiem takiego układ. Jednak jeśli dorosłe osoby świadomie się na to zdecydowały i sprawia im to fun, to nie mam nic do gadania.
ODPOWIEDZ