Gesty czy słowa?

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Cherry
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:43
Płeć: nieokreślona

Gesty czy słowa?

Post autor: Cherry »

Hey,

jeśli kogoś szczególnie lubicie a nawet wobec tego kogoś coś czujecie, to wyrażacie swoją sympatię słowami czy spontanicznie różnymi gestami? W jakich gestach się to ujawnia, Waszym zdaniem?
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Gesty czy słowa?

Post autor: Skryty »

To zależy od sytuacji, nie można jednoznacznie określić jak się reaguje bo mogą być to reakcje różne wobec innych osób, osobie A mogę coś przejawiać słowami, B gestami a C i jednym i drugim.
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gesty czy słowa?

Post autor: rael »

Skryty ma rację. Często to zależy od sytuacji, ale jak kogoś lubię i mi czymś imponuje to nie kryję tego. Czasem jest to w formie miłych słów, innego razu robię to być przez gesty.
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Gesty czy słowa?

Post autor: nietota »

Każdy ma swoją metodę okazywania pozytywnych uczuć wobec drugiego. Toteż w takich relacjach na dłużej, np. przyjaźń, najważniejsze jest chyba, żeby poznać język, jakim mówi do nas druga osoba. Zabrzmiałam może jak jakaś studentka psychologii, ale mówię z autopsji. Mój sposób okazywania czułości jest bardzo swoisty i wyobrażam sobie, że gdyby obdarowywane osoby nie rozumiały tego, nie umiały zdekodować przekazu, mogłoby być krucho ;)
A teraz na temat: słowa to strasznie nieudolne narzędzie ekspresji. Trochę lepiej jest z gestami, ale w tę dziedzinę też wkracza sztuczność, przyuważone u innych czy w telewizji pozy i schematy. Najlepiej okazuje uczucia mój kot - po prostu nienachalną obecnością. Wiem, że jest obok i że w razie czego mogę na niego liczyć. Szukam tego samego u ludzi.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gesty czy słowa?

Post autor: highwind »

Zależy :P Często moje okazywanie sympatii wiąże się z dissowaniem - wyzwiskami, prowokowaniem. Takie mam już poczucie humoru i sposób bycia. I fajnie, kiedy ktoś potrafi to podejście umiejętnie odwzajemnić. To mi pierwsze przyszło do głowy. A że wiadomo, że nie każdemu takie wzajemne się roastowanie podchodzi, to w drugiej kolejności idą raczej czyny - umówię się z kimś na piwo, wyskoczę do kina - takie tam.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gesty czy słowa?

Post autor: Coldman »

Nie miałem okazji tego robić, ale stawiam na gesty :D
Cherry
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:43
Płeć: nieokreślona

Re: Gesty czy słowa?

Post autor: Cherry »

Gesty mogą mieć jeszcze charakter nieuświadomiony, chodzi mi o to, że nie wobec każdej osoby zachowujemy się tak samo.
highwind, to wymyśliłeś! Już bardziej "naokoło" sympatii chyba wyrazić się nie da :P.
Awatar użytkownika
tost_z_masłem
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2018, 1:47
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Gesty czy słowa?

Post autor: tost_z_masłem »

No mnie jak jakaś dziewczyna się podoba to po prostu jej to mówię :) Ludziska po co w ogóle kryjecie co myślicie? xD
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Gesty czy słowa?

Post autor: Introja »

"Myśli i słowa by znowu budować nowy dzień, nowy, nowy dzień" xd
W związku jestem już długo, ale powiem wam, że są słowa, które ciężko przechodzą mi przez gardło. "kocham cię" to takie najtrudniejsze słowo. Tak dziwnie mi to mówić, mimo że pisać mogę i chcę, i czuję to całą sobą, to mimo to ciężko mi mówić takie rzeczy wprost, czy to właśnie wyznanie uczuć czy coś np. smutnego osobistego, nie wiem, zawsze byłam skrytą osobą i właściwie okazywanie uczuć nie było wśród w sumie żadnego środowiska u mnie jakoś pożądane, i nawet ciężko mi wyobrazić sobie by używać takich wielkich słów tak zwyczajnie na codzień. Tak to już jest, a ja mam nocne przemyślenia i chciałam o tym napisać
Awatar użytkownika
Kermit
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Gesty czy słowa?

Post autor: Kermit »

Kobiety słowami, mężczyźni czynami. Jak mężczyźnie zależy na kobiecie ma odruch obronny/ochronny wobec tej kobiety. Kobiecie jak zależy to będzie chciała to powiedzieć.
ODPOWIEDZ