Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: Arsen »

Hmmm nie czuje się samotny wśród ludzi. Lubię byś sam i samemu sobie radzić. Choć też logicznie nie chce sam pozostać jak palec. Nie trzeba mi jednak uwagi dosypywać do pełna.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: Fangtasia »

Czuję się tak chyba tylko w jednej sytuacji - kiedy jestem pijana, a nie tylko lekko wstawiona. Wtedy jest duża szansa, że mogę się tak poczuć, bo często dopada mnie jakiś ogromny smutek, zamulenie i poczucie odizolowania od reszty towarzystwa, które jest lub nie jest pijane.
Awatar użytkownika
ElonMózg
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2019, 22:35
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: ElonMózg »

Ja czuję się samotnie na tej planecie :) Nie mam problemu z kontaktem z ludźmi, od zawsze pracuję w grupie i poznałem wiele osób z różnych sfer. Jestem "ekstrawertycznym" introwertykiem, który w prywatnym życiu zbyt bardzo różni się od reszty.

Zupełnie jakbym był z innej planety lub epoki.
I never quit...
Awatar użytkownika
Magnolia
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2019, 17:40
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: Magnolia »

Jeśli chodzi o samotność samą w sobie, to czasem ją odczuwam, lecz ogólnie jestem z nią zaprzyjaźniona (bo muszę). Najbardziej przeszkadza mi jednak samotność wśród tłumu, gdy gdzieś wyjdę. Oczywiście, że nie umiem do kogoś zagadać i wyjść z inicjatywą. :? Mój chłopak ma dużo znajomych i na konwentach etc. często przebywa w ich towarzystwie (co jest naturalne), a ja czuję się w tym towarzystwie jak piąte koło u wozu. Oczywiście nie przy wszystkich - niektórzy zadają sobie trud, żeby skierować jakieś pytanie do mnie i zauważają moją obecność, jednak większość olewa. Ostatnio byliśmy na planszówkach, wszyscy zgromadzeni znali daną grę i siebie nawzajem, mi szło tak sobie i zamiast coś doradzić czy rozumieć, to traktowali mnie trochę... grubiańsko. Na 90% ekipa była ekstrawertyczna i nie zauważyła, że mogę ich zachowanie odebrać źle. Ogólnie często mam wrażenie, że jestem gdzieś niemile widziana, ale pewnie to tylko wrażenie i moje skrzywione postrzeganie rzeczywistości.
"Be responsible, respectable,
Stable but gullible
Concerned and caring, help the helpless
But always remain ultimately selfish"


Depeche Mode - Get the Balance Right
Awatar użytkownika
ElonMózg
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2019, 22:35
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: ElonMózg »

Magnolia pisze: 14 kwie 2019, 7:49 Jeśli chodzi o samotność samą w sobie, to czasem ją odczuwam, lecz ogólnie jestem z nią zaprzyjaźniona (bo muszę). Najbardziej przeszkadza mi jednak samotność wśród tłumu, gdy gdzieś wyjdę. Oczywiście, że nie umiem do kogoś zagadać i wyjść z inicjatywą. :? Mój chłopak ma dużo znajomych i na konwentach etc. często przebywa w ich towarzystwie (co jest naturalne), a ja czuję się w tym towarzystwie jak piąte koło u wozu. Oczywiście nie przy wszystkich - niektórzy zadają sobie trud, żeby skierować jakieś pytanie do mnie i zauważają moją obecność, jednak większość olewa. Ostatnio byliśmy na planszówkach, wszyscy zgromadzeni znali daną grę i siebie nawzajem, mi szło tak sobie i zamiast coś doradzić czy rozumieć, to traktowali mnie trochę... grubiańsko. Na 90% ekipa była ekstrawertyczna i nie zauważyła, że mogę ich zachowanie odebrać źle. Ogólnie często mam wrażenie, że jestem gdzieś niemile widziana, ale pewnie to tylko wrażenie i moje skrzywione postrzeganie rzeczywistości.
Ekstrawertycy generalnie spędzają mniej czasu na myśleniu, a więcej na działaniu. Więc w takich sytuacjach uznają, że wszyscy są tacy jak oni i rzadko zwracają uwagę na różnice w osobowości.
I never quit...
Charles Severinus
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2019, 15:01
Płeć: mężczyzna

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: Charles Severinus »

Niekomfortowo czuję się w sytuacji, kiedy jestem w grupie ludzi, na przykład w pracy i większość ze sobą rozmawia, prowadzi jakieś dyskusje albo żartuje, a ja siedzę cicho i się nie odzywam. Zazwyczaj nie czuję potrzeby, by coś powiedzieć, ale czuję dyskomfort, że nie zachowuję się tak jak inni i nie wpasowuję się w ich towarzystwo. Nie czuję potrzeby udzielania się w towarzystwie i zazwyczaj tego nie robię, co może być odbierane za gburowatość z mojej strony. Ciężko mi się rozmawia w grupie (min. 3 osoby) i wtedy też czuję dyskomfort jak nie potrafię uczestniczyć w dyskusji.
Ale nie czuję samotności. Czuję jedynie dyskomfort, że nie robię czegoś, co powinienem (zachowywać się jak inni).
Czasami odczuwam pustkę, kiedy słyszę o czym rozmawiają inni i zastanawiam się, jak takie tematy mogą ich w ogóle interesować, bo dla mnie taka dyskusja byłaby stratą czasu. Oczywiście inni mogliby to samo pomyśleć, jakby usłyszeli, jakie tematy mnie interesują.

Ogólnie to czuję się bardziej komfortowo w swoim towarzystwie niż wśród innych ludzi. Czasami zdarza mi się trafić na osobę (osoby) przy których czuję się komfortowo, ale to rzadkość.
Camellia
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:57
Płeć: kobieta

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: Camellia »

Przede wszystkim staram się nie być obca dla samej siebie, wtedy samotność nie ma we mnie wstępu; jednakże, czasem skrada się nieproszona, wyczuwa wyrwę w murze i zagnieżdża się w osłabionej części serca. Złośliwie paraliżuje moje wnętrze, sieje wątpliwości, chwasty i nasionka alienacji. Ta zaraza sprawia, że ludzie stają się nieprzyjaźni, świat staje się wrogi i straszny. I czuję się wtedy najsamotniejszą istotą na trzeciej planecie Słońca.
Królikom potrzeba godności, a przede wszystkim zgody na swój los.
mawo
Użytkownik zablokowany
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2013, 22:18
Płeć: nieokreślona

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: mawo »

Zazwyczaj, przebywając samemu ze sobą, czuję się dobrze. Jednak stany emocjonalne są zmienne. W skrajnych sytuacjach, gdy za długo jestem sam, pojawia się uczucie samotności. A może raczej poczucie braku społecznej aktywności. Czasem, zwyczajnie, trzeba się do kogoś odezwać, izolacja na dłuższą metę jest nie do zniesienia. Niestety ciężko mi tę społeczną potrzebę realizować z uwagi na brak znajomych na chwilę obecną.

Całkiem na odwrót jest wtedy, gdy już jestem wśród ludzi - samotność pojawia się wtedy, gdy za długo z nimi przebywam. Na przykład w pracy, po ośmiu godzinach, mam już dosyć, bo uczucie osamotnienia i bycia innym niż pozostali pracownicy w tej firmie jest bardzo męcząca. Wtedy jest mi zwyczajnie smutno, bo uświadamiam sobie osamotnienie i bezcelowość życia.

Momenty, w których nie odczuwałem samotności mimo przebywania długo z ludźmi, którzy są z innej bajki niż moja, to te, w których było dużo alkoholu i narkotyków. Jednak po uświadomieniu sobie, że nie można opierać relacji na używkach i przejściu na abstynencję, obcowanie z ludźmi jest raczej wyłącznie męczące.
Awatar użytkownika
ćma
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 18:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: ćma »

Ja się czuję samotna całe życie, ale dopiero stosunkowo niedawno zaczyna mnie to wewnętrznie spalać. Nie mówię oczywiście o samotności fizycznej, spędzaniu czasu solo, tylko o porozumieniu z drugim człowiekiem. Pewnie wiąże się to z tym, że dotychczas przewijały się w moim życiu osoby, z którymi ta nić porozumienia była możliwa do zawiązania, jednak ludzie przychodzą i odchodzą i od jakiegoś czasu nie mogę trafić na nikogo, kto by mnie bardziej sobą zafascynował i przy kim czułabym się sobą.
Wszystko, co widzisz, to tylko perspektywa, wszystko, co słyszysz, to tylko opinia.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: Papaja »

Odczuwam czesto mimo, że mam meza,swietnych ludzi w pracy i dobre kumpele od zadan specjalnych. jest to stan towarzyszacy mi prawie ciagle, ale wiem tez, ze mozna sie go pozbyc,ale to wymaga pracy nad swoim charakterem. a na chwile obecna jakos niekoniecznie mam wene by sie go pozbyc
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
santiago
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2019, 12:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: santiago »

Takie przemyślenie po przeczytaniu waszych postów. Dobrze wiedzieć, że są osoby w podobnej sytuacji i podobnie myślące. Dla mnie najbardziej na moją samotność wpływa uczucie odmienności. Ale też z biegiem lat dostrzegam ile rzeczy to ja odbierałem trochę na opak, ile nadinterpretowałem. W pewnym sensie każdy jest skazany w jakimś stopniu na samotność. Są sprawy w których nikt nam nie będzie towarzyszył. Nieważne jak wiele osób będzie dookoła.
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda."

~Albert Einstein
Racter

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: Racter »

Uczucie odmienności, tak. Coś w tym jest. Choć w moim przypadku 'odmienność' to trochę eufemizm. Odmienność jest na swój sposób intrygująca, przyciąga. Może być nawet jakąś podporą ego.

Ja jestem po prostu dziwny.
Awatar użytkownika
santiago
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2019, 12:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: santiago »

Racter pisze: 29 cze 2019, 17:43 Uczucie odmienności, tak. Coś w tym jest. Choć w moim przypadku 'odmienność' to trochę eufemizm. Odmienność jest na swój sposób intrygująca, przyciąga. Może być nawet jakąś podporą ego.

Ja jestem po prostu dziwny.
Hahaha. Samokrytycyzm na najwyższym poziomie. Wszyscy jesteśmy dziwni😉
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda."

~Albert Einstein
Awatar użytkownika
PoważnyPiotr
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:19
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: PoważnyPiotr »

Szczerze powiedziawszy, to ja nigdy nie czułem się samotny, można wręcz powiedzieć, że lubię samotność. Jak mógłbym wyprowadzić się w jakieś góry i tam sobie samemu mieszkać to bym to zrobił. Normalnie bym tego nie deklarował w realnym życiu, bo ludzie mieliby mnie za jakiegoś dziwaka, który postradał zmysły, ale tutaj jestem, anonimowy (chyba) wiec mogę, tutaj sobie pisać swoje wywody osobiste.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: Coldman »

lugi854 pisze: 30 cze 2019, 15:02 Szczerze powiedziawszy, to ja nigdy nie czułem się samotny, można wręcz powiedzieć, że lubię samotność. Jak mógłbym wyprowadzić się w jakieś góry i tam sobie samemu mieszkać to bym to zrobił. Normalnie bym tego nie deklarował w realnym życiu, bo ludzie mieliby mnie za jakiegoś dziwaka, który postradał zmysły, ale tutaj jestem, anonimowy (chyba) wiec mogę, tutaj sobie pisać swoje wywody osobiste.
Też myślałem parę lat temu, że jestem anonimowy :D
ODPOWIEDZ