Prezenty

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
romanka
Pobudzony intro
Enneagram: 5

Prezenty

Post autor: romanka » 01 gru 2019, 16:47

Co sądzicie o dawaniu i otrzymywaniu prezentów? Pytam, bo wydaje mi się że tylko ja nie lubię ani jednego ani drugiego.

Awatar użytkownika
rafcio
Introrodek
MBTI: INTJ

Re: Prezenty

Post autor: rafcio » 01 gru 2019, 16:51

Hmmm, ja lubię dawać prezenty ale tylko osobom, które dobrze znam i wiem co dać :P A dostawać lubię prezenty praktyczne, takie które, mogę do czegoś wykorzystać.

Awatar użytkownika
romanka
Pobudzony intro

Post autor: romanka » 01 gru 2019, 17:00

No jeśli już muszę to też daję prezenty praktyczne, które raczej nie zagracą mieszkania. Ogólnie, to kupno prezentów mnie stresuje, bo zawsze chciałabym, aby prezent jak najbardziej był zindywidualizowany, a nie kupiony na odczepnego.

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs

Post autor: Coldman » 01 gru 2019, 17:09

Lubię kupować prezenty, a jeszcze bardziej moment w którym ktoś go odpakowuje.
"Prawdziwym celem jest widzieć rzeczy takimi, jakie one są, obserwować rzeczy takimi, jakie są i pozwolić wszystkiemu przemijać tak, jak przemija."
- Shunryu Suzuki, "Umysł zen, umysł początkującego"

enter enigma
Introwertyk

Post autor: enter enigma » 01 gru 2019, 17:11

Lubię i jedno, i drugie. Chociaż nie lubię kupować prezentów osobom, które mało znam, bo a) nie wiem co lubią, co chciałyby dostać, b) skoro nasze relacje nie są bliskie, to z jakiej racji mam im kupować prezenty? Nie znosiłam mikołajek klasowych, bo to takie sztuczne było. Ale nie mam nic przeciwko kupowaniu najbliższym np. prezentów świątecznych czy urodzinowych.

Awatar użytkownika
romanka
Pobudzony intro

Post autor: romanka » 01 gru 2019, 17:20

Fajnie, że trochę osób włączyło się do rozmowy. Co do filmiku, to dużo rzeczy było mi znane, jak pająki darownikowate. Dodam, że rozluźnijące i odprężające działanie oksytocyny można też doświadczyć podczas masażu, gdy doskwierają nam schorzenia narządu ruchu.

Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Post autor: Introja » 01 gru 2019, 17:52

Lubię dawać prezenty bliskim osobom 😏

Awatar użytkownika
Fire
Pobudzony intro

Post autor: Fire » 01 gru 2019, 18:20

W sumie to ja też nie szaleję z tym wszystkim.Obawiam się że dam coś nie tak, nie trafię i będzie gafa.Staram się zawsze dać przemyślany prezent,co bywa skomplikowaną sprawą i daje mi do myślenia. Sama cieszę się z każdego podarunku, taka jestem.Doceniam sam fakt,że ktoś poświęci dla mnie swój czas i kasę.

Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Enneagram: 1w9
MBTI: istj

Post autor: highwind » 02 gru 2019, 19:14

Nie lubię dostawać prezentów, bo nawet jeśli czegoś chcę, to prawdopodobnie sam pod siebie dokonałbym lepszego zakupu/wyboru. W efekcie zwykle jestem niezadowolony z otrzymanego fantu, mam poczucie zaprzepaszczonej okazji, a w dodatku pośrednio sprawiam przykrość osobie wręczającej podarunek. Z drugiej strony stać nie cierpię jeszcze bardziej - zastanawiać się nad tym, co kupić innej osobie. Jest to jakaś głęboko we mnie zakorzeniona niechęć przed domyślaniem się i analizowaniem tego, co ktoś może mieć na myśli. Wolę spytać i dowiedzieć się wprost, z tymże to eliminuje niespodziankę. Jestem naprawdę wdzięczny za podejście mojej najbliższej rodziny, bo od lat mamy taką umowę, że nie robimy sobie prezentów w ogóle, chyba że na jakieś naprawdę okrągłe rocznice. Lubię za to dawać prezenty dzieciom, bo z tym nie ma problemów - kasa, klocki albo planszówka i elo. Klockami czy grą jeszcze sam przy okazji się pobawię.

ODPOWIEDZ