Obawa przed otwarciem

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Zosia
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 25 sie 2021, 20:37
Płeć: kobieta

Obawa przed otwarciem

Post autor: Zosia »

Kiedy czujecie że ktoś za bardzo się do Was zbliża robicie wszystko żeby osoba się odsunęła na bezpieczną pozycje ( wykazujecie większą obojetnosc czy stajecie czasem trochę złośliwy ) czy raczej powoli ulegacie ?
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Obawa przed otwarciem

Post autor: ErnestPompka »

Myślę Zosiu, że jesteś osobą która nie pasuje do tego forum. Daj temu facetowi spokój to się okaże, że właśnie w taki sposób mu pomogłaś.
i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
AnnaColl
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 09 lip 2021, 18:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Obawa przed otwarciem

Post autor: AnnaColl »

U lala @ErnestPompka oczywiście, że @Zosia tu pasuje, ni mniej ni bardziej niż każdy użytkownik.
Choć zgodzę się z Ernestem, że czasem najlepsza pomoc to nie robić nic i się odciąć, ale nawet nie wiadomo czy chodzi o tą samą osobę co z pierwszego tematu, więc...

Wracając do tego tematu, odpowiem: to zależy xd. A zależy od poziomu mojego dyskomfortu wywołanego przez zbliżającego się: skala jest od ograniczenia kontaktów do zablokowania.
Zosia
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 25 sie 2021, 20:37
Płeć: kobieta

Re: Obawa przed otwarciem

Post autor: Zosia »

No właśnie nie którzy mówią że nikt nie chce poznać i zrozumieć introwertyków a jak się trafi ktoś kto chce to mówią spadaj nie pasujesz do nas. Tak jak pisałam ostatnio napisałam mu co myśle i narazie nie kontaktuję się poczekam czy sam się odezwie, jeśli nie to trudno . Poprostu się zastanawiam czy go poprostu nie przytłoczyłam swoim gadaniem i tyle
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Obawa przed otwarciem

Post autor: ErnestPompka »

Przedstawiana sytuacja jest obrazem tylko jednej strony (Zofii), więc my nie jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić sytuacji i doradzić. Pani Zosia ma swoją rodzinę i to nią powinna zainteresować się w pierwszej kolejności.

Tak myśli introwertyk.
i tak się nie dogadamy
Zosia
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 25 sie 2021, 20:37
Płeć: kobieta

Re: Obawa przed otwarciem

Post autor: Zosia »

Nie musi się Pan martwić o moją rodzinę daje im to czego potrzebują nikt na mnie nie narzeka 🙂 . Poprostu mówił mi że zawsze jak się coś działo zostawał sam i się zraził do ludzi i trzyma dystans I ja to rozumiem. Nie chcę żeby myślał że jestem taka jak reszta i że jak ma problemy (a ma bo mi mówił) że ja też go zostawię bo tak mi będzie wygodniej
Galina
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2021, 18:16
Płeć: kobieta
MBTI: ISTJ

Re: Obawa przed otwarciem

Post autor: Galina »

Z doświadczenia w realizacji z mężczyznami , jeżeli facet się nie odzywa przez dłuższy czas to są tylko dwie możliwości albo nie żyje albo nie chce odzywać.
Zosia
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 25 sie 2021, 20:37
Płeć: kobieta

Re: Obawa przed otwarciem

Post autor: Zosia »

Normalnie to się zawsze odzywa , odpisuje i odbiera telefony. Po moich wczorajszych wywodach pewnie się zastanawia co zrobić. Ale chyba macie rację nawet jak się odezwie to chyba będzie najlepiej zakończyć znajomość
Zosia
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 25 sie 2021, 20:37
Płeć: kobieta

Re: Obawa przed otwarciem

Post autor: Zosia »

Wszystkiego wraca do normy. Nie pisze już jak wypije małymi kroczkami idziemy do przodu w sumie jest lepiej niż było. Pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ