Utrzymywanie kontaktów na siłę- czy to robicie?

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
kasiekowa
Introwertyk
Posty: 61
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:29
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Opole

Re: Utrzymywanie kontaktów na siłę- czy to robicie?

Post autor: kasiekowa »

Z osobami, które się bardzo długo zna i za dużo ma wspólnego ciężko jest zerwać kontakt. Wiem to po sobie.
"Lubię sobie posiedzieć. W ogóle lubię po prostu sobie być. W tym sensie, że nie od razu robić jakieś zamieszanie wokół siebie. Nie zacieszać. Nie otaczać się na siłę ludźmi tylko po to, żeby mieć takie poczucie szumu, który sprawi, że będę czuła, że żyję. Potrafię czuć, że żyję, kiedy siedzę po cichu" - K. Nosowska
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Utrzymywanie kontaktów na siłę- czy to robicie?

Post autor: bartek93 »

kasiekowa pisze: 03 wrz 2019, 19:30 Z osobami, które się bardzo długo zna i za dużo ma wspólnego ciężko jest zerwać kontakt. Wiem to po sobie.
Dokładnie. Sam chętnie zerwałbym kontakt z niektórymi osobami, które kiedyś tam poznałem, ale to nie jest takie łatwe.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
kasiekowa
Introwertyk
Posty: 61
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:29
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Opole

Re: Utrzymywanie kontaktów na siłę- czy to robicie?

Post autor: kasiekowa »

bartek93 pisze: 04 wrz 2019, 10:25
kasiekowa pisze: 03 wrz 2019, 19:30 Z osobami, które się bardzo długo zna i za dużo ma wspólnego ciężko jest zerwać kontakt. Wiem to po sobie.
Dokładnie. Sam chętnie zerwałbym kontakt z niektórymi osobami, które kiedyś tam poznałem, ale to nie jest takie łatwe.
Tym bardziej jak te osoby są toksyczne. Albo takie się stały pod wpływem innych albo wcześniej się tego nie zauważało.
"Lubię sobie posiedzieć. W ogóle lubię po prostu sobie być. W tym sensie, że nie od razu robić jakieś zamieszanie wokół siebie. Nie zacieszać. Nie otaczać się na siłę ludźmi tylko po to, żeby mieć takie poczucie szumu, który sprawi, że będę czuła, że żyję. Potrafię czuć, że żyję, kiedy siedzę po cichu" - K. Nosowska
Awatar użytkownika
Erebus_Querella
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2018, 17:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Utrzymywanie kontaktów na siłę- czy to robicie?

Post autor: Erebus_Querella »

Szkoda marnować czas na udawanie. Nie ma niczego złego w "odmawianiu". Mam kolegę z którym rozmawiam tylko od czasu do czasu nawet przez miesiąc nic. Oboje to rozumiemy więc nic na siłę ;)
ODPOWIEDZ