praca w grupie...

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: praca w grupie...

Post autor: Ananas »

Wszystko zależy od Grupy i lidera, bo: jeśli lider jest ogarnięty i kieruje fajnie grupą dbając o nią to jest sama przyjemność pracować w takim zespole; jeśli lider jest ale taki średni to często ja sam nie umiem sobie znaleźć pracy przez co nic nie robię i się nudzę :/ żałując że muszę pracować w grupie; jak nie ma lidera i grupa jest nieogarnięta to po jakimś czasie ja sam się nim często staję i próbuje kierować grupą (chociaż w takich wypadkach często trafią mi się osoby nieogarnięte i większość robię sam jeśli się jakoś znam :p, ale nie zawsze).
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: praca w grupie...

Post autor: Czerwonekredki »

Nie przepadam. Chyba, że każdy ma wyznaczone zadanie i nie trzeba ustalać planu działania wspólnie. Bo wtedy często jest nie po mojemu i irytuje mnie, kiedy mój pomysł nie przejdzie. Tym bardziej jeśli wiem, że mam rację, ale inni błędnie twierdzą inaczej. Ale tak jak napisał Ananas dużo zależy od grupy i tego czy ludzie będą sobie pomagać, czy każdy każdego będzie się starał przebić. Taka niezdrowa rywalizacja, z której nie ma nic dobrego.
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: praca w grupie...

Post autor: enter enigma »

Nie lubię pracy w grupie. Sama jestem sumienna, a na innych rzadko kiedy mogę polegać - albo nie wywiązują się ze swoich zadań, albo robią je na ostatnią chwilę i po łebkach. Wolę pracować indywidualnie i nie być zależna od innych.
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: praca w grupie...

Post autor: nika35 »

Wolę wykonywać pracę samodzielnie.
Ledr
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:17
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: praca w grupie...

Post autor: Ledr »

Ogółem raczej jestem indywidualistą, więc wolę jednak pracować w pojedynkę. Są jednak wyjątki - wtedy, gdy jest jasno nakreślony podział obowiązków. Wtedy nie ma problemu, dostosuje się, nie ma problemów typu jeden pracuje, reszta daje wsparcie mentalne (czyli się obijają :) )
Nie lubię pełnić roli lidera w grupie, chyba że zadanie do wykonania, np. na studiach, jest związane z moimi zainteresowaniami. Jednak bycie liderem kojarzy mi się też z przypadkami, gdy nikomu się nie chce w grupie nic robić - i wtedy, chcąc nie chcąc, bierze się na siebie rolę przywódcy.
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: praca w grupie...

Post autor: Azalea »

Uogólniając to nie lubię pracy w grupie. Nigdy nie lubiłam. W szkole i na studiach zawsze było tak, że jedna, gora dwie ogarnięte i ambitne osoby robiły wszystko. Począwszy od przygotowania do prezentacji pracy grupowej..
A z niektórymi to nawet ciężko się dogadać , co do podziału obowiązków, wtedy to dopiero praca nie idzie.
Ja cenię sobie indywidualność w kwestii obowiązków. To mi najlepiej wychodzi i wychodziło. Natomiast kiedy trzeba coś wspólnie zrobić, no to nie ma wyjścia.
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
ODPOWIEDZ