rozmowy przez telefon

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: nika35 »

Jak dla mnie to mogłoby wcale nie być telefonu i tak nikt do mnie nie dzwoni.
Norad77
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2020, 5:27
Płeć: mężczyzna

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: Norad77 »

Ze mną jest tak samo, a jeżeli już kyoś zadzwoni rozmowa urywa się po kilkunastu sekundach.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: bartek93 »

Nie cierpię :haha: ale jak trzeba, to odbiorę i zadzwonię. No i wolę, gdy ktoś dzwoni do mnie :D
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
James Sunderland
Intronek
Posty: 47
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:43
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ-T

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: James Sunderland »

Nie cierpię rozmów przez telefon, na sam dźwięk dzwonka mam ochotę wyciągnąć telefon z kieszeni, roztrzaskać go o podłogę i nie kupić już nigdy żadnego. Czasem przez to urządzenie czuję się jak pies na łańcuchu.
Awatar użytkownika
spacerova
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 25 gru 2019, 21:26
Płeć: kobieta

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: spacerova »

Nie mam z tym problemu. Często rozmowa telefoniczna pozwala uzyskać więcej informacji i przyśpiesza załatwienie czegoś. Wolę zadzwonić niż pisać maila i czekać nie wiadomo ile na odpowiedź. Łatwiej też się dogadać, bo można na bieżąco wyjaśniać nieporozumienia, a wiadomości na przykład musiałabym wysłać kilka. Nieraz też zaoszczędziłam sobie niepotrzebnej wycieczki, bo okazało się, że czegoś albo kogoś nie ma w danej chwili i lepiej przyjechać w innym czasie. Jeśli natomiast chodzi o kontakty ze znajomymi, to dla mnie bez różnicy, czy piszę wiadomość czy dzwonię.
anneline_87
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2020, 20:31
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Opole

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: anneline_87 »

Nawet lubię rozmawiać przez telefon, ale rzadko z kim jest taka rozmowa ciekawa. Lubię czuć u rozmówcy zainteresowanie moją osobą i wydaje mi się, że to odwzajemniam. Jednak podobnie jak każdego introwertyka kontakt z ludźmi na dłuższą metę kosztuje mnie sporo energii.

Co do rozmów służbowych, to wolę tak załatwiać sprawy niż pisać, więc nietypowy ze mnie introwertyk. :P
Ostatnio zmieniony 15 lip 2020, 14:24 przez anneline_87, łącznie zmieniany 1 raz.
„Wie pan, każdy człowiek ma jakąś potrzebę kontaktu z ludźmi, ale kontaktu nie przypadkowego, tylko jakiejś bliskości charakteru, myślenia, nastroju”
hmm
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 13 lip 2020, 20:23
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: hmm »

bartek93 pisze: 13 kwie 2020, 18:10 Nie cierpię :haha: ale jak trzeba, to odbiorę i zadzwonię. No i wolę, gdy ktoś dzwoni do mnie :D
To chyba typowa przypadłość ;)

Nie przepadam, ale ostatnio - siłą rzeczy - przepadam nieco bardziej niż kiedyś.
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: Azalea »

bartek93 pisze: 13 kwie 2020, 18:10 Nie cierpię :haha: ale jak trzeba, to odbiorę i zadzwonię. No i wolę, gdy ktoś dzwoni do mnie :D
Cóż, hmm mam to samo :D i raczej wątpię, że to się zmieni :)
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
ODPOWIEDZ