rozmowy przez telefon

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
ainos
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:33
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFJ/ISTJ
Kontakt:

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: ainos »

Też nie przepadam za tą formą komunikacji, jednak rozmowy przez tel. z najbliższymi mi osobami nie są dla mnie problemem; gorzej gdy muszę gdzieś zadzwonić, by coś załatwić, albo gdy do mnie dzwoni ktoś obcy. Według mnie są sytuacje, że nie da się uniknąć odbierania telefonu, np. wtedy gdy jesteśmy na etapie poszukiwania pracy i mogą do nas dzwonić potencjalni pracodawcy :) Dlatego raczej odbieram obce numery, chyba że już wiem, że dzwonią np. z banku czy sieci komórkowej...Generalnie zazwyczaj mam wyciszony tel. przez co często zdarza mi się nie odbierać :oops:
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
Cytrynka46
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2014, 18:18
Płeć: kobieta

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: Cytrynka46 »

Rzadko dzwonię do kogoś, a już na pewno nie po to, żeby "po prostu pogadać", jak to niektórzy mają w zwyczaju. Natomiast dzwoniąc do obcej osoby czuję się niekomfortowo, czasem nawet wolę wcześniej dokładnie zaplanować co mam powiedzieć i w jakiej kolejności :) O wiele bardziej naturalne jest dla mnie pisanie smsów, pewnie dlatego, że nie muszę spontanicznie reagować/odpowiadać.
Awatar użytkownika
vatnajökull
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2014, 14:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w6
Lokalizacja: 64°35'46.5"N 16°55'39.6"W
Kontakt:

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: vatnajökull »

UnderPressure pisze:Ja nie lubię gadać przez telefon głównie ze względu na to, że zwykle połowy nie zrozumiem albo nie usłyszę :P
Tak samo u mnie ;)
Jeśli już mam się z kimś kontaktować to sms, jeśli sprawa wymaga jednak dłuższych wypowiedzi to albo robię wszystko, aby się spotkać, albo skype. Nie lubię natomiast rozmów przez facebooka. W sumie. W ogóle nienawidzę fejsbuka. #niecierpięfejsa. 8)

Aha i pomimo, że nie cierpię rozmów przez telefon to pracowałam kiedyś w call center ;] (nieco ponad miesiąc, wow). Nie było to łatwe, na szczęście był skrypt, który się czytało. Czasem to wystarczało (naiwniaki xD), a czasem trzeba było kombinować. Wytrzymałam tyle, bo to ja dyktowałam warunki. Z początku czytałam cicho, później troszkę głośniej zwłaszcza jak odebrała jakaś starsza pani czy pan, który nie dosłyszał. Generalnie takiej pracy nie polecam, chociaż dobre w niej było to, że była to praca dość... indywidualna. Tylko ja, słuchawka i reszta świata po drugiej stronie kabla.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: Dant3s »

Ja mam chyba jakąś fobię, jeśli ktoś obcy do mnie zadzwoni to spoko ale jeśli to ja mam zadzwonić do kogoś obcego żeby coś załatwić, to czuję jakby mi miało zaraz serce wyskoczyć z klatki, plączę się podczas rozmowy i ogólnie jestem zestresowany...
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: Papaja »

ja tez nie lubie do kogos "obcego" dzownic,np.jak mi komp lub program w pracy szwankuje odwlekam tel do informatyka w nieskonczonosc, irracjonalne troche ale prawdziwe...
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: Corpseone »

Ostatnio koleżanka ze studiów zadzwoniła do mnie (czym sprawiła mi wielką niespodziankę, bo nie rozmawialiśmy wiele miesięcy) i rozmawialiśmy chyba z półtorej godziny. Takie sytuacje sprawiają, że jeszcze nie wyrzuciłem swojego stupidfona na śmietnik.
Racter

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: Racter »

rozmawialiśmy chyba z półtorej godziny.
Nieźle, mój rekord to chyba 10 minut xD
Ostatnio też przyłapuję się na tym, że w sumie fajnie się czuję kiedy ktoś znajomy do mnie zadzwoni (choć sam dzwonić nie lubię i robię to tylko wtedy jak trzeba coś szybko załatwić). Nie wiem, może w dobie smsików, tweetów i facebooków po prostu miło jest dla odmiany usłyszeć ludzki głos...
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: Corpseone »

Tzn jeśli miałbym zsumować moje wypowiedzi, to byłoby z 10-15 min:) Koleżanka głównie nadawała:)
Arti
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2014, 20:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: Arti »

A ja chyba nigdy nie zrozumiem tych rozmów o pogodzie między ekstrawertyczkami. Po co dzwonić i pytać "jaka u was pogoda?", przecież jest TVN Meteo :P
MatiZ
Pobudzony intro
Posty: 160
Rejestracja: 18 wrz 2013, 17:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: MatiZ »

Ostatnio kolega zaczął częściej do mnie dzwonić, mimo, że ma gadu-gadu w komórce. Jak zwykle dzwoni w jakieś sprawie, czyli zada pewne pytanie lub prosi mnie o coś. Wtedy odpowiadam i się rozłączamy. Jesteśmy co do rozmów konkretni, ale ostatnio po usłyszeniu mojej odpowiedzi na prośbę czy coś podobnego, zaczyna się pytać "a co tam u ciebie?". Nie lubię takiego pytania, nie jestem przygotowany na to i do tej pory czuję dyskomfort dzieleniem się na głos tym, co się u mnie działo. Zawsze piszę, bo na głos mogę powiedzieć to na jednym wdechu. U siostry też już tak jest. Jak ma sprawę do mnie, to od razu po tym przechodzi do rozmówek towarzyskich. Mógłbym nawet zerwać znajomość przez SMS :lol:
spy
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2015, 19:18
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Kraków

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: spy »

Raz na pół roku dzwoni moja komórka. Biegnę wtedy co sił do innego pokoju.

A tak poważnie, rozmowa potrzebuje jak powietrza mimiki, gestykulacji, kontaktu wzrokowego... No i kawy. Inaczej rozmową nie jest, tylko wymianą potrzebnych informacji, co da się załatwić nawet bez salve i bywaj, a najlepiej smsem.
sweetspot
Intronek
Posty: 47
Rejestracja: 26 wrz 2014, 19:09
Płeć: kobieta

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: sweetspot »

Moja siostra - typowa introwertyczka - nie znosi rozmów przez telefon. Dlatego dzwonię do niej rzadko - raz na kilka miesięcy, a ona za każdym razem po upływie minuty mówi: ,,Muszę kończyć, bo mleko mi wykipi'', albo ,,Muszę kończyć, bo mi się obiad przypali'', albo: ,,Muszę kończyć, bo ktoś puka do drzwi'', itd., strasznie mnie to denerwuje. Mieszkamy w innych miejscowościach i widzimy się raz na pół roku.
Nie lubię długich wywodów telefonicznych, dlatego mówię o konkretach, np. co ważnego się u mnie wydarzyło. Albo umawiam się na spotkanie, planuję z drugą osobą, co będziemy robić. Ostatnio znajomy dzwoni do mnie codziennie, strasznie mnie on irytuje pytaniami w stylu: ,,Co u ciebie?'', ,,Co robiłaś dzisiaj?''. Czuję się jak na przesłuchaniu. Albo prosi o rady typu: ,,Jakie potrawy robi się z fasolki szparagowej?''. Sam o sobie nic nie powie, rzadko ma coś ciekawego do powiedzenia. Wczoraj, jak zadzwonił, mówię do niego: ,,Powiedz coś o sobie'' a on: ,,Ale u mnie nic się nie dzieje'' a ja: ,,To zadzwoń, jak się będzie działo''. Dziś już nie zadzwonił.
Awatar użytkownika
papla131
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2015, 10:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: papla131 »

Hmm to ja lubię gadać przez telefon ale tylko z niektórymi osobami. Ogólnie to jestem strasznie rzeczowa i mało wylewna bo wolę rozmawiać w cztery oczy. Nie ma żadnych nieporozumień, zawsze można coś sprostować, zwłaszcza u mnie, gdzie uwielbiam strzelać słowne gafy. Ogólnie telefon dobry ale na chwilę, po dłuższym czasie parzy w ucho ;/
Włączyła się dziwna faza niepewności. Czekam aż w końcu ta niepewność mnie opuści
Temudżyn
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 19 sie 2015, 7:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: Temudżyn »

Ja nie lubię rozmawiać przez telefon, dlatego zazwyczaj mam wyciszoną komórkę, żeby nie musieć odbierać. :)
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego nad monstra owe, naturze przeciwne, wiedźminami zwane, bo są to płody plugawego czarostwa i diabelstwa. Są to łotry bez cnoty, sumienia i skrupułu, istne stwory piekielne, do zabrania jeno zdatne. Nie masz dla takich jak oni między ludźmi poczciwymi miejsca.
A owo Kaer Morhen, gdzie ci bezecni się gnieżdzą, gdzie ohydnych swych praktyk dokonują, starte być musi z powierzchni ziemi, a ślad po nim solą i saletrą posypany.

Anonim, Monstrum albo Wiedźmina opisanie
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: Aga91 »

Nie lubię, zwłaszcza jeśli chodzi o "oficjalne" rozmowy. Nie lubię, gdy ktoś dzwoni, gdy jestem z kimś innym. Rzadko wtedy odbieram, bo nie lubię przy kimś rozmawiać, no chyba że wiem iż może to być coś pilnego.
ODPOWIEDZ