rozmowy przez telefon

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
el quatro
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 12 lis 2007, 15:31
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Katowice

Post autor: el quatro »

Ja mam ogromny problem gdy musze zadzwonić i coś załatwić/spytać sie obcej osoby.
Wtedy zawsze pisze na kartce najważniejsze kwestie jakie mam powiedzieć.
Taką rozmowe ciągle przekładam na później, aż w końcu musze zadzwonić.

A jeśli chodzi o telefonowanie do rodziny czy znajomych, to z tym większych problemów nie mam.
Phobia

Post autor: Phobia »

...
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2008, 11:00 przez Phobia, łącznie zmieniany 1 raz.
szejk
Introwertyk
Posty: 81
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:33
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: szejk »

Też mam tak samo przed dzwonieniem zawsze sie zastanawiam jak i co powiedzieć i zawsze odkładam tą czynność w czasie.
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

A ja najbardziej nie lubię dzwonić gdy ktoś może słuchać co mówię ;p
Jak w pustym domu jakoś lepiej mi idzie ;p.
I cały czas chodzę jak gadam przez telefon, nie mogę usiąść albo stanąć, muszę iść ...
5w4
INTP
ABASCUS!
cichy

Post autor: cichy »

Ja nienawidze rozmow przez telefon. Rzadko kiedy do kogos dzwonie, bo tego nie lubie i mnie to stresuje. Jak dzwoni do mnie ktos nieznajomy, to nigdy nie odbieram, z reszta od znajomych tez malo kiedy. Zalezy jeszcze kto dzwoni.
carpe_diem

Post autor: carpe_diem »

Jestem jakaś inna...
Bo ja zdecydowanie bardziej wolę dzwonić niż pisać smsy.
Najprawdopodobniej dlatego, że po tonie glosu i sposobie prowadzenie rozmowy mozna lepiej odczytać myśli drugiej osoby niż z smsów.Preferuję smsy tylko w sytuacji gdy jestem wściekla i boje sie , że przy rozmowie pod wpływem emocji moglabym powiedzieć zbyt dużo i/lub w niewłasciwy sposób.Sms daje czas na przemyślenie i ułożnie wszystkiego.
kotek313

Post autor: kotek313 »

Alighieri pisze:Kiedy mam do kogoś zadzwonić moje serce zaczyna bić jak szalone, odczuwam stres w dole brzucha, a dłonie zalewają się potem... Co gorsza dzieje się tak do kogokolwiek dzwonię.
Też tak mam (jak widać nie jestem jedyna z tą przypadłością). Dlatego bardzo rzadko do kogoś dzwonię , a jeśli już to w konkretnej sprawię (wtedy zawsze przed tym myślę co mam powiedzieć, często pisze to na karce). Nie lubię rozmawiać przez telefon. Zaraz plączę mi się język i żadna ze mną rozmowa. SMS są lepsze :wink:
trev

Post autor: trev »

kotek313 pisze:
Alighieri pisze:Kiedy mam do kogoś zadzwonić moje serce zaczyna bić jak szalone, odczuwam stres w dole brzucha, a dłonie zalewają się potem... Co gorsza dzieje się tak do kogokolwiek dzwonię.
Też tak mam (jak widać nie jestem jedyna z tą przypadłością). Dlatego bardzo rzadko do kogoś dzwonię , a jeśli już to w konkretnej sprawię (wtedy zawsze przed tym myślę co mam powiedzieć, często pisze to na karce). Nie lubię rozmawiać przez telefon. Zaraz plączę mi się język i żadna ze mną rozmowa. SMS są lepsze :wink:
To i ja się pod tym podpiszę ;) Zanim "wcisnę słuchawkę" muszę przygotować odpowiedź na każde możliwe pytanie, rozpatrzeć każdy scenariusz... A jak sobie to już przemyśle, to albo zajęte, albo ktoś nie odbierze :x Tyle, że na szczęście bardzo rzadko muszę do kogoś dzwonić :P
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

I nienawidzę poczty głosowej !!
5w4
INTP
ABASCUS!
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

Mi się gorzej robi tylko wtedy, gdy mam dzwonić do kogoś, kogo nie znam i to na dodatek nie z mojej grupy wiekowej. Poza tym, gdy dzwonię do osób bliskich, to chowam się w pokoju za drzwiami, bo nie lubię, kiedy ktoś słyszy moje rozmowy.
kotek313

Post autor: kotek313 »

Pałer_Frytas pisze:I nienawidzę poczty głosowej !!
Ja też. Nienawidzę mówić do jakiegoś urządzenia, które ciągle gada zostaw wiadomość po sygnale.
Ferdek

Post autor: Ferdek »

Z dzwonieniem nie mam dużego problemu pod warunkiem że jest to osoba mi znana, wiem że to ona odbierze i mam jej coś więcej do powiedzenia niż "Hej, cześć". Gorzej z odbieraniem jak nie wiem kto dzwoni, gdy jest numer zastrzeżony to nie odbieram, jak jest numer to tylko jak podejrzewam kto to jest. Co do poczty głosowej? Nigdy się nie nagrywam nienawidzę tego, wolę SMS-a później wysłać niż się nagrać.
kotek313

Post autor: kotek313 »

A ja właśnie w ogóle nie boję się odbierać. To mnie zupełnie nie przeraża. Nawet jeśli nie wiem kto dzwoni.
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

Ja też mam obiekcje przy odbieraniu nieznanych mi numerów. I dzwonieniu na telefon domowy jak w może odebrać ktoś inny niż ja chce ;]
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

Ja też mam obiekcje przy odbieraniu nieznanych mi numerów. I dzwonieniu na telefon domowy jak w może odebrać ktoś inny niż ja chce ;]
he, nie odbieram telefonów (dom) jeżeli ktoś inny może, zreszta często zdarza się ze ktoś proponuje 'występy odkurzaczy w hotelu' albo dostaje smsy przez telefon (czuje sie gorzej niz gdyby mówił do mnie ktoś żywy)

a co do telefonu komórkowego to odbieram nieznane numery, a nie odbieram znane:]
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
ODPOWIEDZ