MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.

Który z wymienionych typów osobowości pasuje do Ciebie najlepiej?

INFJ
62
21%
INFP
46
15%
INTJ
73
24%
INTP
47
16%
ISFJ
18
6%
ISFP
10
3%
ISTJ
30
10%
ISTP
8
3%
Exxx
7
2%
 
Liczba głosów: 301

Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: www.mypersonality.info

Post autor: iksigrekzet »

Sprawdź jeszcze sobie enneagram, może zadziwi Cię jeszcze bardziej :)
Sułtan.
stanosky

Re: www.mypersonality.info

Post autor: stanosky »

iksigrekzet pisze:Sprawdź jeszcze sobie enneagram, może zadziwi Cię jeszcze bardziej :)
Co masz na myśli? Ennegram sprawdzałem przedwczoraj i wyszło, że jestem 4w5. I chyba największym zaskoczeniem było dla mnie, że mam ten sam typ charakteru co Johnny Deep :mrgreen: . Bardziej zaskoczyło mnie INFJ, bo zrozumiałem, że wszystko jest ze mną w porządku ;). Wcześniej nie rozumiałem tego czemu jestem jaki jestem. Teraz wszystko ma sens. Czuję, że odkrywam siebie na nowo :).
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: www.mypersonality.info

Post autor: makaj »

http://www.mypersonality.info/makaj/

Widać mocne nakierowanie na myślenie ;D W sumie między INTJ a ISTJ mam symboliczna różnicę, co by się zgadzało, bo strategiem również jestem, powiedziałbym, że nawet bardziej ;D Będę musiał powtórzyć test, bo ten robiłem już dawno temu...
dream is destiny
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: www.mypersonality.info

Post autor: higsa »

stanosky pisze:Czy ktoś z was ma ten sam socjotyp? Bardzo mnie to ciekawi.
Jam tez niestety INFJ, i nie wiem co w tym ciekawego. Ogólnie socjotyp wg mnie straszny. A najgorsze jest to ze zalety tego typu wg mnie to wady i od ładnych kilku lat z nimi walczę :lol:
A w związku z tym ze nie wierze w takie teściki mam zamiar robić to nadal i podążać ciągle moja ścieżką, bo nie uważam ze wszystko ze mną w porządku :cry:
[a po za tym jestem dziś nie miła :twisted: ]
kminka

Re: www.mypersonality.info

Post autor: kminka »

cCzemu uwazasz ze INFJ jest najgorszym z mozliwych socjotypow? Nasze spoleczenstwo uwaza introwertyzm za cos zlego. Wiekszosc ludzi jest ekstrowertyczna i introwertykow uwaza sie zal ludzi niesmialych, chlodnych albo dziwakow. To nie jest prawda. Ja jestem bardzo dumna ze swojego wyniku:D INFJ oczywiscie... :D Od kiedy zrobilam ten test i przeczytalam mnostwo informacji na temat mojego socjotypu zaczynam coraz bardziej akceptowac siebie i swoje zachowanie. Zaczynam doceniac pewne unikatowe cechy, ktore posiadaja INFJ. Kiedy czytam wypowiedzi innych INFJ czuje sie w domu, czuje tak samo i widze swiat w ten sam sposob. To, ze jestem bardzo wrazliwa moze byc czasami utrudnieniem w zyciu ale za zadna cene nie zrezygnowalabym z pozytywnych aspektow wrazliwosci- moznosc odczuwania tak glebokich emocji jest wspaniala:DD Nie ma czego sie bac, uwazam ze bycie innym nie oznacza bycie gorszym! Korzystaj z tego co otrzymales, to prawdziwy dar!!:)
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: www.mypersonality.info

Post autor: higsa »

kminka pisze:cCzemu uwazasz ze INFJ jest najgorszym z mozliwych socjotypow?
Otóż już odpowiadam. Uważam, że INFJ jest jednym z najgorszych socjotypów, ponieważ charakteryzuje się cechami, które ja uważam za cechy utrudniające człowiekowi życie [oczywiście każdy ma prawo myśleć inaczej].
Wychodzę z założenia, że w życiu należy kierować się logiką a nie intuicją, myśleć rozumem a nie sercem. Zbyt duża emocjonalność też nie bardzo pomaga w codziennej egzystencji, raczej obnaża słabe punkty, niż wzmacnia. A na wojnie zwanej "życiem" trzeba być silnym.
Cordis

Re: www.mypersonality.info

Post autor: Cordis »

hiksa, podzielam Twoje zdanie.
Chciałabym umieć kierować się w życiu logiką i myśleć rozumem, ale u mnie wszystko jest na odwrót... Nie umiem inaczej.
W teście wyszło INFJ, introverted 100% :shock: Wyniki.




P.S. Nowa na pokładzie. Witam ;)
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: www.mypersonality.info

Post autor: MetalMan »

Cordis pisze:hiksa, podzielam Twoje zdanie.
Chciałabym umieć kierować się w życiu logiką i myśleć rozumem, ale u mnie wszystko jest na odwrót... Nie umiem inaczej.
W teście wyszło INFJ, introverted 100% :shock: Wyniki.
Jak mawia moja koleżanka "Nic na siłę". Bądźcie po prostu sobą, zaakceptujcie siebie takimi jakie jesteście, skupcie się na zaletach i eliminujcie wady :mrgreen: . Poza tym trochę płaskie jest określanie siebie przez pryzmat socjotypu, nie dajcie się zaszufladkować :wink: .

Cordis pisze:P.S. Nowa na pokładzie. Witam ;)
Cześć, miło cię poznać :twisted: .

A jeśli chodzi o mnie, to jestem ISTJ [ http://www.mypersonality.info/account-p ... y-results/ ] i muszę powiedzieć, że ten socjotyp dość dobrze odzwierciedla moje zachowanie. Nie uważam go jednak za jakiś lepszy czy gorszy socjotyp, więcej zależy od konkretnej osoby niż od jej socjotypów, enneagramowych wyników itd. Wychodzę z założenia, że takie testy psychologiczne pomagają nam tylko w lepszym zrozumieniu siebie, za to postrzeganie innych przez pryzmat np. enneagramu spłyca odbiór innej osoby. :D
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: www.mypersonality.info

Post autor: makaj »

A jeśli chodzi o mnie, to jestem ISTJ [ http://www.mypersonality.info/account-p ... y-results/ ]
Przebiegle dałeś link do strony, gdzie każdy zobaczy swój własny rezultat :P i pewnie pomyśli, że ma identyczny charakter jak Ty :twisted:
dream is destiny
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: www.mypersonality.info

Post autor: MetalMan »

makaj pisze:Przebiegle dałeś link do strony, gdzie każdy zobaczy swój własny rezultat :P i pewnie pomyśli, że ma identyczny charakter jak Ty :twisted:
Przepraszam, nie zauważyłem :roll: . Miał być ten link http://www.mypersonality.info/metalman88/ :wink:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: www.mypersonality.info

Post autor: higsa »

MetalMan pisze: Jak mawia moja koleżanka "Nic na siłę". Poza tym trochę płaskie jest określanie siebie przez pryzmat socjotypu, nie dajcie się zaszufladkować :wink: .
:lol: Fajne powiedzonko koleżanki, jestem tylko ciekawa, czy ona sie do niego stosuje, bo raczej wątpię.

Co do określania siebie przez socjotyp, to popieram, że płaskie i to bardzo, aczkolwiek trochę się przeraziłam jak zaczęłam czytać, bo nie wiem skąd twórcy tego cuda wiedzieli jaka jestem :roll:
MetalMan pisze:skupcie się na zaletach i eliminujcie wady :mrgreen:
Noż o tym mówiłam, eliminuje wady, pracując nad zaletami, a że ja na opak postrzegam zalety i wady to już inny temat :roll:
MetalMan pisze:Bądźcie po prostu sobą, zaakceptujcie siebie takimi jakie jesteście,
Z tą akceptacją siebie bym sie nie zgodziła. Uważam że człowiek powinien "sie udoskonalać" bo nikt doskonały nie jest [i doskonałości nigdy niestety nie osiągnie, ale dążyć do niej warto], a chcąc doskonalić świat musimy zaczynać od siebie .
A INFJ już całkiem udoskonalenia potrzebuje, bo wątpię, żebyś chciał dyskutować z kimś, kto na twoje logiczne argumenty kontrargumentuje "nie masz racji, jest inaczej i koniec,...bo ja tak czuje". No chyba, że jesteś hardkor... :twisted:
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: www.mypersonality.info

Post autor: Inno »

hiksa pisze:A INFJ już całkiem udoskonalenia potrzebuje, bo wątpię, żebyś chciał dyskutować z kimś, kto na twoje logiczne argumenty kontrargumentuje "nie masz racji, jest inaczej i koniec,...bo ja tak czuje". No chyba, że jesteś hardkor... :twisted:
Typ, który na jakąś Twoją prośbę odpowie „ta prośba jest podyktowana emocjami, nie ma logicznych przesłanek, aby ją spełnić, więc nie zrobię tego, bo nie ma to sensu” a potem zostawi Cię z Twoją niezaspokojoną emocjonalną potrzebą też nie jest taki znów idealny. Łatwo wyjść na nietaktowną, bezduszną egoistkę. :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: www.mypersonality.info

Post autor: MetalMan »

hiksa pisze: :lol: Fajne powiedzonko koleżanki, jestem tylko ciekawa, czy ona sie do niego stosuje, bo raczej wątpię.

Też podejrzewam, że próbuje sobie to wmówić na siłę. :wink:
hiksa pisze:Z tą akceptacją siebie bym sie nie zgodziła. Uważam że człowiek powinien "sie udoskonalać" bo nikt doskonały nie jest [i doskonałości nigdy niestety nie osiągnie, ale dążyć do niej warto], a chcąc doskonalić świat musimy zaczynać od siebie .
Powinniśmy się doskonalić, tylko trzeba
hiksa pisze:A INFJ już całkiem udoskonalenia potrzebuje, bo wątpię, żebyś chciał dyskutować z kimś, kto na twoje logiczne argumenty kontrargumentuje "nie masz racji, jest inaczej i koniec,...bo ja tak czuje". No chyba, że jesteś hardkor... :twisted:
No tak, hardkorem nie jestem, nienawidzę takich odpowiedzi, niestety często się z nimi spotykam. Ale można spojrzeć na to inaczej: jest dużo innych ciekawych rzeczy poza dyskusją, które można robić z innymi :twisted: ....
Inno pisze:Typ, który na jakąś Twoją prośbę odpowie „ta prośba jest podyktowana emocjami, nie ma logicznych przesłanek, aby ją spełnić, więc nie zrobię tego, bo nie ma to sensu” a potem zostawi Cię z Twoją niezaspokojoną emocjonalną potrzebą też nie jest taki znów idealny. Łatwo wyjść na nietaktowną, bezduszną egoistkę. :evil:
A jakąż to emocjonalną potrzebę masz na myśli? :wink:
Zdecydowanie nie jest idealny, ale co innego nie używać w dyskusji logiki, co często się zdarza, a co innego negacja emocjonalności, co jest rzadkością, przynajmniej w moim otoczeniu. Za to osoby które wymagają w dyskusji jakiejś śladowej logiki nie są bezuczuciowi, chcą tylko, aby to miało sens :roll: .
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: www.mypersonality.info

Post autor: Inno »

MetalMan pisze:A jakąż to emocjonalną potrzebę masz na myśli? :wink:
Np. chęć zjedzenia razem posiłku. Albo chęć, żeby ktoś już-natychmiast-i-koniecznie-teraz sprzątnął/schował coś, co nie przeszkadza w poruszaniu się po mieszkaniu, nie brudzi ani specjalnie źle nie wygląda. Albo chęć by ktoś jeździł na groby i sprzątał je. Na przykład takie.
MetalMan pisze:Zdecydowanie nie jest idealny, ale co innego nie używać w dyskusji logiki, co często się zdarza, a co innego negacja emocjonalności, co jest rzadkością, przynajmniej w moim otoczeniu. Za to osoby które wymagają w dyskusji jakiejś śladowej logiki nie są bezuczuciowi, chcą tylko, aby to miało sens :roll: .
Nie miałam na myśli negacji emocjonalności ani bezuczuciowości. Po prostu typy T mają tendencję, jako te polegające w większej mierze na chłodnej logice, do odsuwania emocji na dalszy plan i deprecjonowania ich roli podczas procesu podejmowania decyzji. W żadnym wypadku nie znaczy to, że są automatycznie nieuczuciowi.
Obrazek
Pio
Introwertyk
Posty: 87
Rejestracja: 20 cze 2010, 8:49
Płeć: nieokreślona

Re: Ma ktoś linka do Inwentarza Osobowości Myers- Briggs??

Post autor: Pio »

Biorąc pod uwagę:
- moją znajomość angielskiego :roll: oraz fakt, że
- przy wielu odpowiedziach wychodziło mi pół na pół a i tak mogłem wybrać tylko jedną odpowiedź;
Mam średnie zaufanie co do wyników a oto one:

ISFJ

Extraverted 5% - 95% Introverted
Sensing 68% - 32% Intuition
Thinking 42% - 58% Feeling
Judging 84% - 16% Perceiving
ODPOWIEDZ