MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.

Który z wymienionych typów osobowości pasuje do Ciebie najlepiej?

INFJ
62
21%
INFP
46
15%
INTJ
73
24%
INTP
47
16%
ISFJ
18
6%
ISFP
10
3%
ISTJ
30
10%
ISTP
8
3%
Exxx
7
2%
 
Liczba głosów: 301

Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Faramuszka »

So-ze pisze:A jaki jest najbardziej?
Zapewne AIDS* :P


(*użytkownik So-ze wypełnił swoje pole mbti tymi literkami - to taka adnotacja dla potomnych, gdyby później mu się odwidziało, aby sens mego posta został zachowany^^)
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: So-ze »

Faramuszka pisze:
So-ze pisze:A jaki jest najbardziej?
Zapewne AIDS* :P


(*użytkownik So-ze wypełnił swoje pole mbti tymi literkami - to taka adnotacja dla potomnych, gdyby później mu się odwidziało, aby sens mego posta został zachowany^^)
Pożądany? Chyba nie ;/ tak wiele ironii
Awatar użytkownika
pustka
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:08
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kalisz

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: pustka »

ISTJ

Introvert (56%) Sensing (25%) Thinking (12%) Judging (44%)
Co jest, to jest. Co się zdarzy, to się zdarzy.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Agon »

Ciekawe jak to się dzieje, że komuś z enneagramu wychodzi 4w5 czyli typ emocjonalny, a z mbti np. ISTJ czyli typ racjonalny. Zamiast przepisywać wyniki z testów lepiej poczytajcie sobie opisy :P

lukasamd i pustka są ISTJ 4w5, nie ogarniam tego :lol:
Awatar użytkownika
pustka
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:08
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kalisz

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: pustka »

mnie tam sie opisy zgadzają, aż byłam w szoku jak czytałam o ISTJ :P
Co jest, to jest. Co się zdarzy, to się zdarzy.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Agon »

pustka pisze:mnie tam sie opisy zgadzają, aż byłam w szoku jak czytałam o ISTJ :P
Do ISTJ najbardziej pasuje typ 1w9, a 4w5 już nie za bardzo. 4w5 to do INFJ najbardziej pasuje. 1 dezintegrują się w kierunku 4 gdy źle się czują, są w stresie itp. ale normalnie nie są typami emocjonalnymi w przeciwieństwie do 4.

Opis 4 poczytaj sobie na temat 4, szczególnie dylematy z dzieciństwa i popatrz na dylematy z dzieciństwa innych ceferek, szczególnie 1, bo coś jest nie halo jak ktoś ma z mbti ISTJ, a z enneagramu 4w5, te rzeczy do siebie nie pasują po prostu.

ISTJ jest najbardziej cyborgowatym intronem, a dla odmiany 4w5 jest najbardziej ciapciakowatym intronem.
Rlip

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Rlip »

Do ISTJ najbardziej pasuje typ 1w9
Jeśli "Jedynki są typami instynktownymi, Piątki natomiast typami myślowymi" (źródło)
to chyba dzięki literce S osobie ISTJ bliżej do enneagramowej 5 niż do 1, czy coś pomyliłem?
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Agon »

rlip pisze:to chyba dzięki literce S osobie ISTJ bliżej do enneagramowej 5 niż do 1, czy coś pomyliłem?
Nie, intuicja to nie instynkt. 5 i 4 to typowe eNki, 1 mogą być N, ale nie muszą, mogą być też S. Natomiast dla 1 typowe jest J, bo to uporządkowanie, planowanie, osądzanie - typowe dla perfekcjonisty.

W sumie S jest bliższe instynktowi, bo to kierowanie się zmysłami, a N to intuicja, czyli kierowanie się wyobrażeniami.

Za kierowanie się rozumem, lub emocjami odpowiadają literki T i F.
Natomiast S to kierowanie się doświadczeniem, zmysłami, rzeczami namacalnymi, pewnymi, znanymi, a N to kierowanie się własną wyobraźnią, inspiracją, pomysłami, wymyślanie czegoś nowego.

S wydają się czasem bardziej racjonalni, bo cenią to co poznane, kierują się doświadczeniem, a N lubią wymyślać różne rzeczy i lubują się w abstraktach i dziwnych teoriach.

Dla typu 5 najbliższy jest INTP, dla 1 ISTJ.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Papaja »

Do ISTJ najbardziej pasuje typ 1w9
Zgadza mi sie
ISTJ jest najbardziej cyborgowatym intronem
nie zgadzam sie
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Agon »

Papaja pisze:
ISTJ jest najbardziej cyborgowatym intronem
nie zgadzam sie
Bo sama jesteś ISTJ i tego nie widzisz 8)
Rlip

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Rlip »

Powtórzyłem sobie po około 2 miesiącach test Enneagramu i MBTI i wyszło mi to samo. Ale widzę z tego rysunku, że połączenie ISTJ z 5 jest nawet dość powszechne, choć mniej niż z 1.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Agon »

rlip pisze:Powtórzyłem sobie po około 2 miesiącach test Enneagramu i MBTI i wyszło mi to samo. Ale widzę z tego rysunku, że połączenie ISTJ z 5 jest nawet dość powszechne, choć mniej niż z 1.
Tak, ale 4 ISTJ już nie ma. Dlatego wydaje mi się, że ISTJ któremu wychodzi 4 ma prawdopodobnie jakiegoś doła, 1 są często ISTJ. Gdy jedynkom jest im źle to przejawiają negatywne cechy typu 4, natomiast gdy jest im dobrze, to pozytywne cechy typu 7.
ISTJ mogą też być 5, choć częściej są 1. Może być tak, że jakiś ISTJ jest 5w4, a z testu mu wyszło 4w5. Najlepiej poczytać opisy.

T to racjonalizm, F emocjonalizm. 1 i 5 są racjonalne (ok, może jacyś fanatycy religijni mogą być emocjonalnymi 1, ale u 5 T jest obligatoryjne), 4 emocjonalne.
Awatar użytkownika
Irracjonalny
Pobudzony intro
Posty: 159
Rejestracja: 14 wrz 2014, 21:12
Płeć: mężczyzna

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Irracjonalny »

Trochę o MBTI, po Polsku:
https://www.youtube.com/watch?v=E2WAUaM4O9A

I Enneagram, też po naszemu:
https://www.youtube.com/watch?v=dAfL1-etF3c
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Agon »

Filmik o MBTI mi się spodobał, natomiast ten o enneagramie niby pewne rzeczy wyjaśnia, ale jest jakiś dziwny, ezoteryczny jakiś taki. W sumie potwierdza moją teorię, że im bardziej zdrowy typ enneagramu, tym trudniej określić jaki to typ, bo zaczyna działać bardziej elastycznie, używa zachowań innych typów, a im bardziej chory, tym bardziej widać jakim jest typem, bo namiętnie wkręca się w swój styl zachowania np. schizofrenik zachowuje się skrajnie piątkowo, paranoik skrajnie szóstkowo, psychopata skrajnie ósemkowo itd. A facet mówi o tym, by nie wkręcać się za bardzo w swój typ. W sumie coś podobnego wyczuwałem, nadmierne 5kowe racjonalizowanie, analizowanie, wymyślanie teorii z dupy, nie podejmowanie działania i ukrywanie emocji nie służy mi. Równowaga musi być 8)
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Faramuszka »

Kolejny wesoły test do mbti, wskazuje w procentach do jakiego typu się najlepiej pasuje:
http://www.25quiz.com/

Mój wynik po pierwszym wykonaniu.

36% ENTP
32% INTP
12% ENFP
10% INFP
3% ISTP

Test wykonałam jeszcze 2 razy, jak odpowiedziałam bardziej po zastanowieniu nad niektórymi pytaniami, to wskoczył jednak ten inetep na pierwsze miejsce, ale procenty były podobne.
Pozdro dla Ne-lkowych 8)
Ach i oczywiście dla perców też :D
ODPOWIEDZ