Złośliwość

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Maniatoja
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 23 lis 2018, 16:07
Płeć: kobieta

Złośliwość

Post autor: Maniatoja »

Zastanawiam się, czy złośliwość jest naturalną cechą introwertyków, czy nie. Znam niewielu, sama jestem tylko w połowie, a poza tym brak mi obiektywizmu w ocenie i siebie i tych znajomych. Mój kolega, bliski -najbliższy , jak nie ma humoru to kipi złośliwością. Na najwyższym poziomie. Białe rękawiczki. Poziom intelektu na maksa. Ale wkurza tym jeszcze bardziej niż nasz pan sprzątający teren. On też jest złośliwy ale prosty w "obsłudze".
Co w tym temacie dowiem się od Was?
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Złośliwość

Post autor: Nocnik »

Zależy jaka jeszcze złośliwość, bo jest taka subtelna, inteligentna złośliwość, która dozowana w odpowiednich dawkach i z humorem jest całkiem pozytywnym zjawiskiem.
Nie wiem czy to naturalna cecha introwertyków, czy bardziej charakteru lub ludzi obdarzonych większa wyobraźnią. W zasadzie to każdy z moich przyjaciół czy dobrych kolegów, posiadał w mniejszym lub większym stopniu tą cechę.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Złośliwość

Post autor: Coldman »

Złośliwość nie ma kompletnie nic wspólnego z całym spektrum ekstrawertyzmu. Z tego co patrzę to do neurotyczności można to wrzucić.
StaraDusza

Re: Złośliwość

Post autor: StaraDusza »

Złośliwość czy sarkazm?
Awatar użytkownika
wydra
Introwertyk
Posty: 91
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:04
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Złośliwość

Post autor: wydra »

Ja nie potrafię być złośliwa, sarkastyczna ani ogólnie wroga. Nie wyładowuję się na innych, raczej wolę zostać sama, kiedy mam zły humor. Jeśli ktoś jednak nie chce mnie zostawić w spokoju, no to tak, dostaje trochę, ale po prostu jestem nieprzyjemna, czepiam się itd, bo wszystko mi przeszkadza w takim nastroju. Ale to nie jest jakaś wyrachowana złośliwość.
Awatar użytkownika
Natalcia101101
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2018, 7:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 8w1
MBTI: INFJ

Re: Złośliwość

Post autor: Natalcia101101 »

Powiem szczerze, że ja potrafię czasem komuś dogryzać jak nie mam humoru 😂 ale mimo wszystko taka osoba musi mnie bardzo drażnić 😜 raczej unikam sytuacji konfliktowych ale gdy ktoś przesadza z chamstwem skierowanym w moją stronę potrafię wybuchnąć i nawrzucac takiej osobie, czego później będę totalnie żałować 😜
Maniatoja
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 23 lis 2018, 16:07
Płeć: kobieta

Re: Złośliwość

Post autor: Maniatoja »

Mój intro mówi że on musi na przekór. Tyle , że znam jeszcze ze troje intro i oni też mają takie inteligentne bardzo teksty, ale z nutą sarkazmu , to na pewno.
Awatar użytkownika
PoCoMiOko
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2017, 22:05
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP
Lokalizacja: Myszków

Re: Złośliwość

Post autor: PoCoMiOko »

Ja jestem złośliwy ale nie wiem czy za sprawą intro czy w genach gdzies to siedzi :D Nie umiem się powstrzymać jak ktoś mówi jaki to on nie jest, i wtedy zazwyczaj coś palne (zawsze zgodnie z prawdą ale przecież to tak każdego boli.. xD) To w kwestiach słownych, w kwestiach pracy itd już czegoś takiego nie popieram aczkolwiek potrafię jakimś głupim komentarzem przysadzić XD
Wszystko przed "ale" jest gówno warte.

Obrazek
Maniatoja
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 23 lis 2018, 16:07
Płeć: kobieta

Re: Złośliwość

Post autor: Maniatoja »

Ja jestem mało złośliwa, dlatego pewnie trudno mi ogarnąć taką postawę. Z tego, co piszecie, złośliwość jest raczej cechą charakteru, niekoniecznie związaną z cechami intro. Inteligentni ludzie są zlośliwi. Zakompleksieni atakują - to nie to samo.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Złośliwość

Post autor: Coldman »

Intro nie ma też nic do inteligencji jak coś. Intro wcale nie są mądrzejsi od ekstra :D
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Złośliwość

Post autor: highwind »

Ludzka psychika jest niesamowicie skomplikowana, a ludzki mózg to najbardziej fascynujący i niezgłębiony organ jaki kiedykolwiek istniał. Znaczy - na twoje rozterki, Mania, nie ma prostej odpowiedzi i zdaje się, że za dużo cech starasz się kojarzyć z introwertyzmem (nie tylko ty, pełno tu na forum użytkowników, którzy przypisują fenomenowi introwertyzmu więcej, niż naprawdę się nań składa, sam jestem nie bez winy w tej kwestii :P). Możliwe, że właśnie z powodu, który sama wymieniasz - znasz niewielu introwertyków. A prawda jest taka, że mimo tej jednej wspólnej cechy, i tak jesteśmy diametralnie, czasem nawet skrajnie różnymi osobowościami - widać to na przykład na zlotach. A to, co naprawdę sprawia, że czujemy się introwertykami, bywa że nawet i nam trudno jest wydestylować z naszych psyche, zrozumieć.

A co do tematu - uwielbiam złośliwość przyjacielską, a w codziennych relacjach z nieznajomymi preferuję neutralność. Ludzie z natury super mili i przyjacielscy mnie krępują. Wydają mi się sztuczni :P
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Złośliwość

Post autor: Introman24 »

Zdarza mi się być złośliwym, ale wątpię,by była to cecha jakoś związana z introwertyzmem. Ekstrawertycy również potrafią być złośliwi.
Maniatoja
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 23 lis 2018, 16:07
Płeć: kobieta

Re: Złośliwość

Post autor: Maniatoja »

Rozumiem. Szukałam alibi :-) Nie dla siebie, oczywiście, bo ja jestem ta bardzo grzeczna i poukładana, czyli dla niektórych męczliwa ;-) Tyle że szlag mnie też trafia od czasu do czasu, bywam dobitna w słowach i nawet cyniczna jak nie mam innego wyjścia. Mój Intro ma w sobie mieszankę złośliwości i chęci zadowolenia wszystkich, co kończy się tym, że jest cyniczny i wycofany, gdy ktoś wyraża niezadowolenie. Być może i jest w tym złośliwość przyjacielska, tyle że nie znamy się tak dobrze, więc ja zadaję sobie za wiele pytań. I tu jest pies pogrzebany. Bo ja jestem taki ....analityk - a kobieta "analityk" to już jest ho ho ;-) Dlaczego tak? Miałam złe doświadczenia pewne i pewnie stąd to doszukiwanie się czegoś w rodzaju drugiego dna. Zapewne niepotrzebnie. Gry słowne są fajne, ale czasem....czasem mogą narobić bałaganu. Pewnie dlatego czuję się czasem jakbym stąpała po kruchym lodzie. No i jeszcze to jest zazdrośnik. Czyli mieszanka dość wybuchowa.
Highwind - zapewne tak jest że idealizuję intro. Niech będzie jako alibi że....Miłość jest ślepa,a przy okazji inni introwertycy mają lepiej ;-)
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Złośliwość

Post autor: Arsen »

Nie jestem przekonany czy aby złośliwości jest cechą introwertyków, jeśli już miałbym stwierdzać to bym powiedział że właśnie takie osoby są mniej złośliwie no ale mogłem mieć akurat szczęście.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Złośliwość

Post autor: bartek93 »

Ogólnie nie jestem konfliktowym człowiekiem, zawsze staram się wszystko wyjaśnić na spokojnie i załagodzić napięcie. Złośliwym zdarza mi się być tylko wobec osób, które mnie zraziły do siebie albo bardzo chamsko zaatakowały :wink:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
ODPOWIEDZ