Enneagram;)

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Irracjonalny
Pobudzony intro
Posty: 159
Rejestracja: 14 wrz 2014, 21:12
Płeć: mężczyzna

Re: Enneagram;)

Post autor: Irracjonalny »

tao pisze:Nie do końca się z tym zgadzam, ale wyszło 4w3. Za jakiś czas znowu powtórzę :)
Nie warto opierać się tylko i wyłącznie na testach. Poczytaj trochę i dopasuj do siebie.
U mnie w testach przeważnie wychodziło 5w4, po krótkiej przerwie za każdym razem 4w5 - zacząłem czytać i zdałem sobie sprawę, że jestem "chorą" czwórką, do tego czuję silny wpływ piątki.
Tak samo miałem z MBTI - wychodziło INTJ, ale nie mogłem się z tym zgodzić. Poczytałem, zrobiłem test na innej stronie i wyszło mi INFJ - bliżej tego typu siebie klasyfikuję. Może błędnie, może nie.

Nadal nie jestem w 100% przekonany do tych wyników.
Awatar użytkownika
tao
Intronek
Posty: 25
Rejestracja: 29 paź 2014, 17:18
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w3
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enneagram;)

Post autor: tao »

Tak, wiem :wink: Nie ma co w 100% wierzyć testom, tylko podchodzić z dystansem. Czasem się zgadza, czasem nie.
Nleth

Re: Enneagram;)

Post autor: Nleth »

ÓSEMKA ZE SKRZYDŁEM „7” - OPORTUNISTA

Ósemki ze skrzydłem w Siódemce są jednymi z najbardziej asertywnych podtypów w Enneagramie. To osoby ukierunkowane na bezustanne dążenie do pomnażania dóbr materialnych, doświadczeń życiowych i osiągnięcia stanu totalnej niezależności. Ten podtyp Ósemki bardzo twardo stąpa po ziemi, w kontaktach z innymi jest zaskakująco bezpośredni i zawsze, bez najmniejszego wahania wyraża to, co na dany temat myśli.
To ekstrawertyczne osobowości, które cechuje hiperaktywność, nadmiar energii, realistyczne podejście do życia oraz ogromna chęć czynnego działania w otoczeniu, gdzie pracują czy mieszkają. W każdej sytuacji - w interesach i związkach partnerskich - lubią przejmować inicjatywę, postępują z klasą, są hojni, wielkoduszni oraz ogromnie się angażują, gdyż są pewni swego sukcesu. Wykorzystują swój bystry umysł i intelekt nadany przez skrzydło Siódemki do realizacji swoich ambicji materialistycznych i wizjonerskich planów.
Z wielką łatwością nawiązują kontakty z innymi ludźmi, są doskonałe w komunikacji oraz przyciąganiu innych do projektów, które aktualnie realizują, zarażając ich swoim entuzjazmem. Swoją wewnętrzną siłę, duży temperament i wytrzymałość psychiczną wykorzystują często w interesach handlowych, w których szukają źródła dużych zysków i życia ponad stan. Uwielbiają stan posiadania dóbr materialnych i pieniędzy, którymi mają zwyczaj nadmiernie się obnosić, nawet w sytuacji ich braku i korzystania tylko z karty kredytowej. Nie stronią od poszukiwania poklasku czy przejaskrawiania historii ze swojego życia dla zdobycia zainteresowania innych ludzi i znalezienia się w centrum uwagi.
Jednakże w sytuacjach stresujących Ósemki ze skrzydłem „7” łatwiej niż drugi podtyp tracą cierpliwość i ulegają swoim emocjom. Nierzadko stają się przesadnie kłótliwe, impulsywne, szukają zwady i wymuszają na innych posłuszeństwo, manipulując bądź siłą nakłaniając do współpracy. Niewiele im potrzeba, by poczuły się zdradzone bądź oszukane. Niezmierzona energia jaką dysponują niestety popycha ich ku zdobywaniu coraz to nowych doświadczeń, stąd Ósemki z tym podtypem mają dużą tendencję do uzależnień od alkoholu, używek czy innych łatwo dostępnych sposobów na zaznanie szybkiego „odlotu”. W życiu zdarza im się popełnić zarówno fatalną pomyłkę, jak i wpaść na pomysł wart Nagrody Nobla.
Mała poprawka, ten opis najbardziej mnie opisuje. Jedynie ta hiperaktywność nie pasuje, ale też nie do końca, bo czasami miewam energiczniejsze dni ;)

Być może w warunkach stresu i przemęczenia zachowuję się jak typ 5w6, ale zdecydowanie jestem 8w7.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Enneagram;)

Post autor: Agon »

ÓSEMKA ZE SKRZYDŁEM „9” - NIEDŹWIEDŹ

Skrzydło Ósemki zlokalizowane w Dziewiątce łagodzi ekspansywną, a czasami wręcz egocentryczną naturę Ósemki. Osoby takie charakteryzują się większą od drugiego podtypu otwartością na ludzi, ciepłem w relacjach osobistych oraz łagodnością w ocenie sytuacji. Doceniają komfort życia, stoicki spokój i ciszę, są większymi domatorami i bardziej doceniają uroki życia rodzinnego. Wciąż chcą dominować i sprawować kontrolę w swojej strefie wpływów, lecz robią to bezkonfliktowo, nie tracąc nad sobą kontroli. Jeśli sytuacja tego wymaga, stają się bardziej stanowcze, wymagające i autorytatywne, ale nawet wtedy zachowują swoją pozbawioną emocji „twarz pokerzysty”.
Skłonne do ironicznego poczucia humoru i postaw introwertycznych. Wytyczone sobie cele realizują metodami strategicznymi, z pełną siłą spokoju i dużą dozą cierpliwości. Nie jest łatwo wyprowadzić je z równowagi. Przywiązują mniejszą wagę niż Ósemki ze skrzydłem „7” do osobistego zarządzania swoim otoczeniem, a jeśli prowadzą własny biznes, będą zarządzać nim raczej poprzez delegowanie, wspieranie innych i ich ochronę, niż siłę przymusu.
Ósemka i Dziewiątka to osobowości względem siebie sprzeczne, wykazujące odmienne cechy i życiowe priorytety. Niekiedy w Ósemkach ze skrzydłem „9” ujawnia się poczucie rozdarcia między tymi dwiema stronami swojej osobowości: dominującej i walecznej okazywanej najczęściej publicznie w pracy, a pasywnej i spokojnej okazywanej zazwyczaj w domu. Takie Ósemki nie będą za wszelką cenę dążyć do powiększania swoich wpływów, raczej będą je kontrolować z ukrycia. Nie zależy im na publicznym poklasku. Są dla innych przyjacielskie i towarzyskie, ale także nieustannie, w niezauważalny dla innych sposób obserwują otoczenie w poszukiwaniu dowodów ludzkiej uczciwości bądź jej braku, zwracając uwagę na języka ciała czy intonację głosu.
Jednakże w sytuacjach stresujących potrafią nieoczekiwanie zmienić swój temperament ze spokojnego na wybuchowy, jakby wybudziły się właśnie się z zimowego snu głodne i wściekłe. Jednak w następnej chwili potrafią wrócić do swojej spokojnej i troskliwej natury. Gdy ktoś nadepnie na niezwykle czuły punkt Ósemki - bez wyrzutów sumienia i lęków, z dużą klasą i bez emocji - pomści swoją lub bliskich krzywdę. Tak naprawdę ludzie w najbliższym otoczeniu Ósemki z tym podtypem nigdy nie wiedzą, czego mogą się po niej spodziewać.
Wrzuciłem dla kontrastu opis 8w9 z tej samej strony. Mam pytanie do osób mających jakieś pojęcie i interesujących się enneagramem i MBTI: można być 8w9 i INTP? Istnieją jakieś przykłady takich osób?
Awatar użytkownika
sulius
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 09 sie 2014, 14:58
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enneagram;)

Post autor: sulius »

Pierwszy raz z tym testem miałem do czynienia jakieś 2 lata temu, od tego czasu miałem okazje wypełnić test kilka razy i zawsze, niezmiennie wychodzi mi 5w4. Całkiem nieźle mnie to opisuję, ale nigdy nie chciało mi się wgłębiać w te testy więc nie mam skali porównawczej.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Enneagram;)

Post autor: Agon »

5w4 - OBSERWATOR (5) ZE SKRZYDŁEM INDYWIDUALISTA (4) - CZYLI "OBRAZOBURCA"

Piątki ze skrzydłem Czwórki są osobami łączącymi w sobie zarówno zdolności artystyczne, jak i ogromny potencjał intelektualny. Mimo, że wykazują większe tendencje introwertyczne niż drugi podtyp - przywiązują większą uwagę do uczuć, spraw osobistych, ludzkiej psychiki i są od niego bardziej towarzyskie. Ich zachowanie waha się pomiędzy chęcią odosobnienia a potrzebą nadopiekuńczości w stosunku do innych. To osoby bardzo twórcze i pomysłowe, dodatkowo przenikliwe i przewidujące bieg wydarzeń. Wrażliwe emocjonalnie, niekiedy kapryśne i przewrażliwione na punkcie krytyki swojej pracy i pomysłów. Mają dość niskie poczucie wartości i wiary w swoje możliwości, stąd bardzo łatwo je zranić. Są jeszcze bardziej niezależne, idąc pod prąd utartych schematów, narzuconych struktur i terminów.
Takie osoby w większym stopniu wykorzystują swoją wyobraźnię i intuicję, niż analityczne podejście do tematu. Łączą zatem swoją wiedzę i zdolności intelektualne z wrażliwością i zamiłowaniem do piękna. Interesują je raczej takie dziedziny nauki, w których zasadniczym narzędziem pracy jest intuicja i wyobraźnia, a nie eksperymenty czy empiria. Uwielbiają tematy fantastyczne, surrealistyczne, mroczne i budzące strach u innych oraz chętnie wykorzystują je w swojej pracy zawodowej lub zainteresowaniach, tworząc własne, unikalne wizje. Jednakże, w związku z tym, że wciąż brakuje im pewności w działaniu - często swoje wizje i pasje pozostawiają wyłącznie w sferze marzeń. Niekiedy, w trudniejszych chwilach, przyjmują postawę nihilistów stwarzając pozory, iż w życiu nie zależy im właściwie na niczym.

Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.
Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewraźliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.

Piątki ze skrzydłem „4”: Agatha Christie, Albert Einstein, Emily Dickinson, Franc Kafka, George Lucas, David Lynch, Gary Larson, John Lennon, James Joyce, Samuel Beckett, Stanley Kubrick, Tim Burton, Friedrich Nietzsche, Umberto Eco, Jean-Paul Sartre, Vincent van Gogh, Stanisław Lem, Bill Murray, Stephen King
Tu masz opisy 5w4. Chyba najbliżej mi do tego typu, z testów często mi to wychodziło, ale sądzę, że skrzydło w 4 ma na mnie niewielki wpływ. Intuicja jest ok, ale robienie eksperymentów też mi się podoba :wink: Poza tym strasznie jakieś smętne te 5w4. Depresje o podłożu egzystencjalnym, to chyba tylko u chorych typów. U mnie bardziej niż wpływ skrzydła, mają znaczenie połączenia typu 5 z typem 7 i typem 8.

Na uwagę zasługuje fakt, że 5w4 są bardziej introwertyczne i jednocześnie bardziej towarzyskie od 5w6. Gdzieś była dyskusja o tym, czy introwersja jest tym samym, co nietowarzyskość. Nie jest. Enneagram jak widać uwzględnia nawet takie subtelne różnice.
Rina
Introwertyk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2013, 9:04
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Enneagram;)

Post autor: Rina »

Też mi wychodzi 5w4, ale nie przejawiam smętnych, depresyjnych uczuć itp. Nie jestem zbytnio emocjonalna i bardzo cenię eksperymenty i empirię, więc...nieco odbiegam od schematu :D . Choć, jednocześnie, wiele punktów pasuje.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Enneagram;)

Post autor: Agon »

Rina pisze:Też mi wychodzi 5w4, ale nie przejawiam smętnych, depresyjnych uczuć itp. Nie jestem zbytnio emocjonalna i bardzo cenię eksperymenty i empirię, więc...nieco odbiegam od schematu :D . Choć, jednocześnie, wiele punktów pasuje.
Ogólnie typ 5 to jest właśnie intelektualista, który nie lubi dawać się ponosić emocjom. Typy 4 i 5 to introwertycy, ale 4 kieruje się swoimi wewnętrznymi uczuciami, a 5 stara się wszystko ogarniać na zimno rozumem. Może jedni mają silniejszy wpływ tego skrzydła, niż inni. Ostatnio często 5w6 mi wychodzi i w sumie opis też częściowo pasuje. 6kowe wartości (lojalność, rodzina, ochrona bliskich) są według mnie ok, ale aż tak bardzo się nimi nie przejmuję, a z kolei 4kowe (indywidualizm, odmienność, głębokie uczucia) wydają mi się nieco naiwne, ale w umiarze też są ok.
Rina
Introwertyk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2013, 9:04
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Enneagram;)

Post autor: Rina »

Agon pisze:...z kolei 4kowe (indywidualizm, odmienność, głębokie uczucia) wydają mi się nieco naiwne, ale w umiarze też są ok.
Ładnie to podsumowałeś :D . Ja bardzo cenię samokontrolę, opanowanie. Drażnią mnie przesadne reakcje emocjonalne, sama bardzo rzadko je przejawiam. Musi dużo nieprzyjemnych zdarzeń wystąpić w tym samym czasie, bym utraciła spokój. Lubię rozgryzać problemy intelektualnie, przewidywać rozwiązania, trudności, środki zapobiegawcze, opcje...Lubię, gdy w momencie wystąpienia problemu, mogę od razu zastosować wyjście B, C itd., które rozważyłam wcześniej. Minus jest taki, że nie jestem spontaniczna. Nie ma co oczekiwać po mnie szybkiej decyzji w kwestiach, które wymagają przemyślenia.
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Enneagram;)

Post autor: Demon Hunter »

Minus jest taki, że nie jestem spontaniczna.
Dlaczego uważasz, że to minus?
The future belongs to the mad
Rina
Introwertyk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2013, 9:04
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Enneagram;)

Post autor: Rina »

Demon Hunter pisze: Dlaczego uważasz, że to minus?
W pewnych sytuacjach ( nie zawsze ) działa to na moją niekorzyść. Zbyt długo coś rozważam i czasem przegapiam właściwy moment. Osądzam to trochę na zasadzie- wszystko ma swoje plusy i minusy. Cenię swoją rozwagę, aczkolwiek czasem dobrze by było nie rozważać problemu, i wszelkich wątków pobocznych, na wskroś. Ale to są kwestie sytuacyjne i zawsze od danego przypadku zależy ostateczna ocena. W każdym razie wyciągam wnioski i uczę się na błędach. Natomiast bardzo rzadko żałuję decyzji, zwłaszcza tych poważniejszych. Im trudniejsza i ważniejsza, w perspektywie mojego życia, jest jakaś decyzja, tym ostrożniej ja podejmuję.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Enneagram;)

Post autor: Agon »

5w6 - OBSERWATOR (5) ZE SKRZYDŁEM LOJALISTA (6) - CZYLI "ROZWIĄZYWACZ PROBLEMÓW"

Piątki ze skrzydłem Szóstki to najwięksi intelektualiści ze wszystkich typów osobowości Enneagramu. Ich fundamentem życia jest analizowanie i katalogowanie rzeczywistości. Zainteresowane nauką, techniką, skupiający uwagę na faktach i szczegółach, zawsze rozkładają problem na czynniki pierwsze, aby dojść do rozwiązania.
Obserwatorzy z tym skrzydłem są bardziej skupieni na świecie zewnętrznym. Szukają w nim możliwości do zdobywania jeszcze większych kompetencji i realizowania swoich naukowych ambicji, które utwierdzają w nich własne poczucie wartości i pewność siebie. Doskonale sprawdzają się w logicznym wnioskowaniu z rozproszonych faktów i prognozowania na ich podstawie. Odnajdziemy ich w takich środowiskach zawodowych jak technika, inżynieria, filozofia. Bywają też cierpliwymi nauczycielami, ekspertami w danej dziedzinie, lubią bowiem mieć poczucie misji i ciężko pracować. Fascynują ich zarówno stare przedmioty, jak i wszelkiego typu wynalazki.
Skrzydło Szóstki daje Piątce sporą zdolność i chęć do współpracy z innymi ludźmi, dużą osobistą dyscyplinę oraz wytrwałe dążenie do założonych celów. Wykazują zatem większy niż drugi podtyp zmysł praktyczny, zdolności organizacyjne i niekiedy łączą swoje talenty z głową do interesów. Nie zaryzykują jednak niczego, dopóki nie będą stuprocentowo przygotowane i pewne powodzenia przedsięwzięcia. Niestety skrzydło Szóstki sprawia także, że Piątki mają jeszcze większe trudności w wyrażaniu uczuć, okazywaniem wdzięczności, nawiązywaniem bliskich kontaktów i ich utrzymaniu oraz zaufaniu ludziom. Czasami podejrzliwie podchodzą do innych, zastanawiając się nad ich ukrytymi motywami zachowania. Przez tą nieufność wykazują niekiedy sporą nerwowość i zmienność.
Mimo, że ich uwaga skupiona jest bardziej na przedmiotach, niż ludziach, potrafią silnie się identyfikować z najważniejszymi osobami w ich życiu. Wewnętrznie są bardzo wrażliwe i uczuciowe, lecz nigdy tego nie pokazują, gdyż nie są do końca pewne, jak to dobrze zrobić.
Cechuje ich wysokie poczucie humoru, uwielbiają intelektualne żarty i ogólnie są bardzo przyjacielsko nastawione do otoczenia i lojalne wobec przyjaciół, choć niekiedy towarzysko niezaradne czy nieobyte. Konflikty interpersonalne powodują w nich jeszcze większą bezczynność lub robienie uników, stosowanie technik biernej agresji lub odkładanie problemu na bok i ucieczkę w swoje intelektualne życie. Niekiedy, gdy ktoś wyraźnie narusza ich niezależność lub prywatność, potrafią wybuchnąć lub zbuntować się. Zazwyczaj uparcie trzymają się własnych poglądów i teorii, zrażając do siebie ludzi, którzy mają inne zdanie.

Skrzydło sześć daje piątce umiejętność skupienia się na detalach i technicznej wiedzy, oraz daje umiejętność do sekwencyjnego myślenia na temat biegu wydarzeń. Piątka z tym skrzydłem ma dar wyciągania znaczących wniosków z niewielkiej ilości faktów. Zwłaszcza intelektualna piątka, która jest znacznie bardziej analityczna niż piątka ze skrzydłem 4. Może być też lojalna wobec przyjaciół, oferując im silne wsparcie. Uprzejma, jest cierpliwym nauczycielem, ekspertem w danej dziedzinie. Może mieć poczucie misji i ciężko pracować. Czasem ujawnia się u niej aura nadwrażliwego kujona i jest niezdarna w komunikowaniu się z innymi. Gdy jest w pozycji obronnej, może być onieśmielona oczekiwaniami innych. Może bardziej lubić niektóre osoby, ale też bardziej niektórych unikać. Szczególnie uczulona na okazywanie wdzięczności innym. Może mieć problem z wypowiedzeniem "Dziękuję". Boi się rozpoczynania działania, za to rozwija "uzależnienie" od informacji. Zadaje mnóstwo pytań, ale zwleka z podjęciem "zbyt" pochopnej decyzji. Gdy 5w6 jest w stresie, staje się podejrzliwa co do motywów działania innych ludzi, ale również ślepo za niektórymi podąża. Może przez długi czas nie zmieniać uczuć, utrzymując je na stałym poziomie. Może być zimna, ironiczna i odizolowana od innych.
Skrzydło 6 może być fobiczne lub antyfobiczne. Antyfobiczne skrzydło daje piątce, odwagę i umiejętność przeciwstawiania się autorytetom. Przyparta do muru potrafi zadrwić z autorytetu lub w złości odpowiedzieć by się odczepił. Ma tendencję do eksperymentowania by znaleźć jakie są granice zachowania. Fobiczne skrzydło powoduje, że piątka staje się mniej ufna wobec innych i doszukuje się ich prawdziwych intencji.

Słynne piątki ze skrzydłem sześć: Sigmund Freud, Bill Gates, Alfred Hitchcock, Isaac Asimov, Sam Neil, Karol Darwin, Karol Marks, James Watson, Howard Hugh, Kevin Spacey, Stephen King
Dla porównania macie opisy 5w6. Stephen King na jednej stronie został podany jako 5w4, a na innej jako 5w6, natomiast Vincent van Gogh na jednej stronie 5w4, na innej 4w5. Nie wiem, czy może się tak po prostu zmienić komuś skrzydło, ale dla mnie 6kowe wartości są ważniejsze od 4kowych. Ważniejsze mi się wydaje bronienie bliskich (oczywiście najpierw muszą się dla mnie stać bliscy, muszę im zaufać), niż popisywanie się własną odmiennością. I tak wszyscy jesteśmy różni, a jednocześnie pod pewnymi względami podobni. Celebrowanie indywidualizmu robi się już dla mnie męczące.
Awatar użytkownika
vatnajökull
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2014, 14:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w6
Lokalizacja: 64°35'46.5"N 16°55'39.6"W
Kontakt:

Re: Enneagram;)

Post autor: vatnajökull »

A Ty Agon nie będziesz 6?
W ogóle są tu jakieś szóstki?
Obrazek
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Enneagram;)

Post autor: Agon »

vatnajökull pisze:A Ty Agon nie będziesz 6?
W ogóle są tu jakieś szóstki?
emfausto jest 6w5

Ostatnio coraz częściej skłaniam się ku temu, że też jestem 6w5, albo 5w6. Często śledzę zachowania ludzi i szukam motywów ich działania. 5w4, czy 4w5 chyba raczej skupiają się częściej na swoich myślach i emocjach. Nad tym też się czasem zastanowię, myślę czego naprawdę potrzebuję itp. Nie umiem określić dobrze swojego typu, nawet raz mi 8w9 wyszło.

http://similarminds.com/desc.html

Według tego bliżej mi do 6, niż 4, bo bardziej niż na miłości zależy mi na sile i bezpieczeństwie. Jeśli jest się zdrowy i silny, to miłość sama przyjdzie, zresztą bez niej też da się żyć. Potrzeby podstawowe muszą być zaspokojone, a dalsze już niekoniecznie, ale oczywiście też należy je zaspokajać jak już się podstawy osiągnie.
Awatar użytkownika
vatnajökull
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2014, 14:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w6
Lokalizacja: 64°35'46.5"N 16°55'39.6"W
Kontakt:

Re: Enneagram;)

Post autor: vatnajökull »

Jedyna szóstka? No way.

Agonku, zwróć uwagę na zachowanie w punkcie bezpieczeństwa (relaksu) i punkcie stresu. A skrzydłami to ja bym się nie przejmowała, bo to trochę taki dodatek-mąciciel :wink:
Obrazek
ODPOWIEDZ