Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.

Czy jesteś osobą wrażliwą?

Tak.
84
68%
Nie .
11
9%
Każdy jest unikalny. Łatka "introwertyk", czy "nadwrażliwiec" nie opisuje w pełni mojego "Ja".
28
23%
 
Liczba głosów: 123

mariusz2011
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 02 gru 2011, 23:24
Płeć: nieokreślona

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: mariusz2011 »

@Bóg
Założyłem nowy wątek o tym wierszu, który został połączony [może nawet przez Inno!] z tym. Posty z tytułami "Posłanie do nadwrażliwych" i "Re: Posłanie do nadwrażliwych" to właśnie te z mojego wątku. :)
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: Agon »

W takim razie zwracam honor.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: Sorrow »

Bóg pisze:Choćby pytanie o wrażliwość na ból. Jeśli nie mamy defektu genetycznego, ani nie braliśmy opiatów to i tak będziemy wrażliwi na ból. Inaczej trudniej byłoby przeżyć. Podobnie z głodem - głód ma za zadanie wywoływać negatywne doznania, co wpływa na samopoczucie i koncentrację.
Tyle, że ludzie mają różne stopnie wrażliwości na ból, to samo z głodem.
Kiedyś mi się chirurg dziwił jeśli chodzi o to pierwsze. A z tym drugim to nigdy nie mogę dojść do porozumienia z moją mamą bo ona nie ma takich motywów, że musi zjeść albo jest osłabiona i ma problemy z koncentracją.
Bóg pisze:Jeśli ktoś idzie do sklepu, przejrzy książkę i popatrzy na pytania i wyjdzie mu że jest nadwrażliwy, to bardziej prawdopodobne, że kupi tę książkę, żeby dowiedzieć się jak sobie radzić ze swoją rzekomą przypadłością. Dlatego najlepiej dla autora byłoby stworzyć test w którym praktycznie każdemu wyjdzie, że jest nadwrażliwy.
To nie jest książka dla ludzi z "przypadłością". W oryginale to jest "wysoko wrażliwa osoba", nie "nadwrażliwa osoba". Autorka pisze, że ogólnie rzecz biorąc u zwierząt i u ludzi około 15-20% osobników ma ponadprzeciętną wrażliwość i że jest to cecha wrodzona.
No i właśnie nie każdemu wychodzi, że jest wysoce wrażliwy. Zrób ten test wśród np. robotników budowlanych i wśród studentow ASP i raczej wyjdą dość różne wyniki.

Generalnie sprawa jest jak z introwersją. Jest mania na jeden jedyny słuszny typ człowieka, który jest promowany i na którego rozwój się przeznacza środki a osoby z wysokim poziomem wrażliwości mają się w jakiś magiczny sposób zmienić i być mniej wrażliwe.
A chodzi o to, żeby po prostu wykorzystywać swoje mocne strony i żyć tak by nie narażać się na kłopoty z powodu swoich słabych stron.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
amls
Introwertyk
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2012, 21:13
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Poznań

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: amls »

9/21 - nie jestem zaskoczona.
W pierwszej klasie podstawówki byłam strasznie wrażliwa, ciągle płakałam i bałam się każdego dnia w szkole. Na szczęście przeszło mi :D
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: Difane »

Mi wyszło 16 punktów (chociaż pytanie nr9 powinno być z a 5 :D ), natomiast zastanawiam się czy nie 17, a chodzi konkretnie o pytanie nr14, czyli filmy z przemocą. Otóż ja z jednej strony nie unikam filmów z przemocą (bardzo lubię np. filmy wojenne), a z drugiej nie przepadam za jakimś przesadnym epatowaniem tym czynnikiem, więc jeżeli obraz jest pod tym względem zbyt wyrazisty, to może mnie to łatwo zniechęcić do jego oglądania.

Poza tym nienawidzę oglądania wnętrzności (jak np. żołnierz jest ranny, albo w wiadomościach pokazują jakieś operacje). Wtedy zawsze przełączam/odwracam głowę/zamykam oczy żeby na to nie patrzeć. Do tego mam słabość na widok krwi, a nawet samego wyrazu "krew" do tego stopnia, że gdy np. w szkole trzeba było pisać coś na ten temat, to jak gdyby traciłem czucie w prawej ręce i musiałem zmienić na lewą, aby móc kontynuować. Na koniec dodam, że wprost nie znoszę odgłosów bicia serca lub tym podobnych dźwięków, opartych na bardzo niskich częstotliwościach.
kosmonauta80
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 07 wrz 2012, 20:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Tarnów

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: kosmonauta80 »

A mnie widok krwi czy "flaków" kompletnie nie rusza - czy powinienem iść do psychiatry? :shock: :lol:

I jeszcze jedno. Raz sobie idę, a tu pies wpada na jezdnię pod koła TIRa. Ciągnik przejechał nad nim, ale naczepa już nie. Na moich oczach pies rozpadł się na kawałki. I na wymioty jakoś mnie nie zbierało, po prosu poszedłem dalej. Godzinę później bez problemu coś jadłem. Jest na sali psychiatra? :lol:
Awatar użytkownika
Wroblaka
Introwertyk
Posty: 79
Rejestracja: 16 gru 2011, 19:23
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: Wroblaka »

Filmy przesadnie ociekające krwią to zwykle kiepskie filmy. Natomiast to, co bardzo mnie porusza to filmy 'mocne', tak zwane męskie kino (uwielbiam!), np bracia Coen, Smarzowski czy inni. Ale są też filmy 'mocne', a jednocześnie opowiedziane subtelnie, tak, że tylko człowiek wrażliwy to 'poczuje'. Po takich najdłużej nie śpię po nocach. Normalni ludzie chyba nie mają tak, że nie śpią, bo rozważają obejrzane filmy... Koniec offtopa?

Jestem wielkim nadwrażliwcem, ale widok krwi nigdy mnie nie przerażał. To zależy od osoby, tak myślę. Krew i flaczki fascynują mnie, bo fascynuje mnie genialne ciało ludzkie jako część genialnie zrobionej natury. Mam babcię na wsi, która miała kiedyś małe stadko kur. Kiedy byłam mała, zostawałam z nią czasem i wprost lubiłam patrzeć, jak kurę kroi, wyciąga wnętrzności, obrywa pióra. Nie sądzę, że tu wymagany jest psychiatra, Kosmonauto. :)

I jeszcze rzeknę słówko do amls: może źle interpretuję Twoją wypowiedź, ale nadwrażliwość to wg mnie raczej coś w stylu bardzo wyostrzonych zmysłów, 'nielubienia zbyt mocnych bodźców', na jakich nawiasem mówiąc oparta jest cała nasz współczesna 'kultura', a nie takie płakanie i rozchwianie emocjonalne, jak to postrzegają niektórzy. Mogę się mylić. Ale prawda, że nadwrażliwość strasznie komplikuje i tak już w naszym introprzypadku skomplikowane relacje międzyludzkie. Bo 'czy aby on nie chciał mnie subtelnie obrazić?", "czy ona nie zabarwiła tego ironią?", "co oni chceili przez to powiedzieć?" i wreszcie: "muszę to dogłębnie przeanalizować!"
4w5 "Włóczęga"
Obrazek
VampirLestat

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: VampirLestat »

Mi w tym teście zgadzają się wszystkie punkty....... :?:
SellSowa
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2015, 14:20
Płeć: kobieta

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: SellSowa »

[quote="introintro"]Odpowiedz na każde pytanie, kierując się własnym wyczuciem. Odpowiedz "prawda", jeżeli dane stwierdzenie choć w części jest zgodne ze stanem faktycznym. Odpowiedz "fałsz", jeśli całkowicie z nim się nie zgadzasz.

1. Wydaje się, że dostrzegam subtelności w moim otoczeniu.
2. Wpływają na mnie nastroje innych ludzi.
3. Jestem wrażliwy na ból.
4. Podczas pracowitego dnia miewam potrzebę położenia się w zaciemnionym pokoju lub znalezienia się w innym miejscu, w którym znajdę odrobinę prywatności i odpoczynku od bodźców zewnętrznych.
5. Jestem szczególnie wrażliwy na działanie kofeiny.
6. Przytłaczają mnie takie rzeczy jak ostre światło, silne zapachy, szorstkie tkaniny, klaksony, wycie syren.
7. Mam bogate i skomplikowane życie wewnętrzne.
8. Niepokoi mnie hałas i głośne dźwięki.
9. Głęboko porusza mnie sztuka i muzyka.
10. Jestem sumienny.
11. Łatwo mnie przestraszyć.
12. Tracę głowę, gdy muszę zrobić wiele rzeczy w krótkim czasie.
13. Bardzo staram się nie popełniać błędów czy zapominać o czymś.
14. Świadomie unikam filmów i programów telewizyjnych pełnych przemocy.
15. Staję się nieprzyjemnie pobudzony, gdy wokół mnie dzieje się za dużo.
16. Silnie reaguję na głód - psuje mi nastrój i koncentrację.
17. Każda zmiana w życiu zwala mnie z nóg.
18. Dostrzegam i lubię delikatne zapachy, smaki, dźwięki i dzieła sztuki.
19. Jest dla mnie priorytetem takie układanie sobie życie, by unikać sytuacji, które wyprowadzają mnie z równowagi.
20. Kiedy muszę z kimś konkurować, lub gdy ktoś obserwuje mnie podczas wypełniania jakiegoś zadania, jestem tak zdenerwowany i roztrzęsiony, że idzie mi znacznie gorzej.
21. W dzieciństwie byłem postrzegany przez rodziców lub nauczycieli jako dziecko wrażliwe i nieśmiałe.

Jeśli odpowiedziałeś "prawda na dwanaście lub więcej pytań, jesteś najprawdopodobniej osobą nadwrażliwą. Lecz prawdę powiedziawszy, żaden test psychologiczny nie jest tak dokładny, byś mógł mu w pełni zaufać. Jeśli odpowiedziałeś "prawda" na tylko jedno lub dwa pytania, ale określone stwierdzenia są bardzo prawdziwe w twoim przypadku, również masz prawo określać się jako osoba nadwrażliwa.


Mi wyszło 15-17 tak...Nie wiem zgubiłam się.... Chyba coś nie tak...
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: Coldman »

10 punktów , test taki se , ale w sumie się z nim zgodze . W jakiejś części jestem wrażliwy człowiekiem
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: nudny introwertyk »

Heh, 20 punktów, chyba mamy nowy rekord. Kofeina nie ma na mnie większego wpływu :wink: Test jak test, wiadomo że nie ma doskonałego i w 100% sprawdzalnego testu na cokolwiek. W sumie niczego nowego nie odkryłem, od zawsze wiedziałem że jestem poważnie nadwrażliwy. Teraz to już oficjalnie :lol:
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: Fangtasia »

Ależ oczywiście, że jestem osobą nadwrażliwą. Jak słyszę radio/telewizję dostaję szału (kiedy sama nie oglądam, tylko jestem gdzieś z boku). Raz wypiłam kawę w swoim życiu i koleżanka była zdziwiona moim zachowaniem, jakbym się naćpała trochę. :D Głód sprawia że trzęsą mi się nogi i ręce i jestem mocno podenerwowana. Błędy są zakazane w moim życiu, a jak już popełnię (często się zdarza) to wypominam sobie przez kolejne 5 lat. Pamiętam głupie rzeczy, które zrobiłam w podstawówce i za każdym razem jak sobie przypominam co zrobiłam to tworzę inny, alternatywny scenariusz. A potem wysiadam z tramwaju i już zajmuję się rzeczywistością. xD Delikatność, nieważne w jakiej dziedzinie życia, fascynuje mnie i sprawia, że na serduszku robi się ciepło. Wrażliwość na ból fizyczny wysoka niestety. No i oczywiście konkurencja to nie rzecz dla mnie, nie potrafię wygrać.
Awatar użytkownika
żaba
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 08 wrz 2016, 17:53
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: żaba »

13. ale wcale nie uważam się za nadmiernie wrażliwą.
Awatar użytkownika
Alice
Introwertyk
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 21:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: Alice »

19/21, hmm..
"Zapytasz ją, gdzie jest sens
Wśród szarych dni szarego przemijania
Ona - Alicja to wie
Szczęśliwa jest, choć żyje całkiem sama.."
Awatar użytkownika
Tranquillo
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 26 lip 2015, 22:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ?

Re: Test - Czy jesteś osobą nadwrażliwą?

Post autor: Tranquillo »

13/21 W sumie wynik zgadza się z rzeczywistością jestem lekko nadwrażliwy.
ODPOWIEDZ