Androgynia

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Androgynia

Post autor: Akolita »

Zapewne część użytkowników skojarzy ten temat z pewną modą, stylem ubioru. Mnie chodzi jednak o coś innego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Androgynia ... hologia%29
Jestem ciekawa ile tych typów osobowości znajdzie się u nas. Ja jestem pewna, że zaliczam się do tej grupy fifty - fifty. Jestem równocześnie chłopczycą i typowym dziewczęciem, wcale nie gram ról, po prostu jestem takim miszmaszem osobowościowym od zawsze. Nie mam problemów z dobrym dogadywaniem się i wzajemnym zrozumieniem z mężczyznami i kobietami. Faceci rozumieją mnie, bo nie używam w kontaktach z nimi pokrętnej, kobiecej logiki, ale równocześnie sama dobrze rozumiem kobiety, w końcu jestem jedną z nich i ich sposób myślenia nie jest mi obcy. ;)
Wydaje mi się, że o ile typowo męskich mężczyzn jest chyba dość dużo, to jednak kobiecych kobiet nie jest chyba o wiele więcej, niż tych androgynicznych i na krzyż.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Androgynia

Post autor: Padre »

Po wypełnieniu testu tutaj (uwaga, w języku wroga) wyszło mi 62% androgyniczny, zaś pozostałe punkty kobiecość vs. męskość rozłozyły się 45/55. Możecie mi mówić "siostro" ;-)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Androgynia

Post autor: Inno »

Tu jest test po polsku: http://www.crossdressing.pl/main.php?lv ... =5&lang=pl. :wink:
Akolita pisze:Wydaje mi się, że o ile typowo męskich mężczyzn jest chyba dość dużo, to jednak kobiecych kobiet nie jest chyba o wiele więcej, niż tych androgynicznych i na krzyż.
"Męskich" mężczyzn i "kobiecych" kobiet powinno być mniej więcej tyle samo. Liczba osób stypizowanych płciowo ma obejmować 1/3 społeczeństwa, tyle samo ma być ludzi o androgynicznym typie psychiki, stypizowanych krzyżowo ("męskie" kobiety i "kobiecy" mężczyźni") ma być ok. 10%, a reszta to ci nieokreśleni płciowo. Takie dane podają w zalinkowanym przeze mnie wyżej artykule.

Ja jestem albo androgyniczna albo nieokreślona, nie wiem, bo nigdzie nie mogłam znaleźć za bardzo jakiegoś opisu czy charakterystyki tej ostatniej grupy. Też mam cechy zaliczane do męskich i kobiecych wymieszane mniej więcej po równo, ale w przeciwieństwie do Ako łapię się na tym, że często zachowania i preferencje obu grup wydają mi się dziwne i obce, i czuję się psychicznie w ogóle po za tym podziałem, czasami trudno mi się identyfikować z "grupą kobiet".

Mój chłopak też ma androgyniczną psychikę, co sobie chwalę, bo ani z "męskim", ani z "kobiecym" facetem bym nie wytrzymała. Świetnie się dzięki temu dopełniamy i uzupełniamy.

Tu też artykuł na ten temat: http://www.pismo.niebieskalinia.pl/index.php?id=87.
Obrazek
Schmalzler
Introwertyk
Posty: 121
Rejestracja: 25 maja 2011, 17:36
Płeć: nieokreślona

Re: Androgynia

Post autor: Schmalzler »

W teście powyżej - 57/63, z czego większość po stronie... kobiecości.

I bardzo fajnie - przynajmniej Wikipedia ładnie się o mnie, androgynie, wyraża :).
Keep talking, I'm diagnosing you.
Awatar użytkownika
jcDenton
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 05 lip 2011, 11:41
Płeć: nieokreślona

Re: Androgynia

Post autor: jcDenton »

Angielski test niestety mi nie działa. W tym polskim:

Skala męskości:
47/120

Skala kobiecości:
81/120

Różnica płciowa (różnica męskości i kobiecości):
34/120

Całkiem spora różnica. Ciężko mi powiedzieć, czy jako facet mam się cieszyć czy nie.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Androgynia

Post autor: Akolita »

Myślę, że nie ma żadnej ujmy dla męskiego honoru w tym, że u jakiegoś mężczyzny przeważają cechy kobiece. Tak samo nie musi być wcale szorstkim babochłopem dziewczyna o przeważających cechach męskich. :) U mnie pół na pół. :) Kiedyś znalazłam w sieci dwa testy plus byłam poproszona o wypełnienie testu dla studentki psychologii. W dwóch przypadkach lekko przeważały cechy męskie, w jednym była ok 10 punktowa przewaga kobiecości. Testy rozwiązywałam w odstępie mniej więcej roku, pytania były podobne, ale nie identyczne. Osobiście czuję się po prostu sobą. Nie postrzegam siebie przez pryzmat płci, jestem pod tym względem elastyczna. ;)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
SardonicAlly
Pobudzony intro
Posty: 166
Rejestracja: 05 gru 2011, 23:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: okolice Krakowa. niezbyt bliskie

Re: Androgynia

Post autor: SardonicAlly »

Ekhem. Surprise, surprise. Chyba właśnie znalazłam odpowiedź dlaczego w relacjach damsko-męskich występuję jako "kobieta-kumpel"...

Skala męskości: 63/120
Skala kobiecości: 44/120
Różnica płciowa (różnica męskości i kobiecości): 19/120

49.123/100 masculine points
38.333/100 feminine points
43.333/100 androgynous points

"I'm full of contradictions, agent Hawkins..." :P
"The power of accurate observation is called cynicism by those who have not got it." Rest assured I've got it in abundance ;P

5w4, prone to procrastination
ISTP Craftsman I=89% S=79% T=89% P=58%
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Androgynia

Post autor: highwind »

Skala męskości: 91/120
Skala kobiecości: 49/120
Różnica płciowa (cokolwiek to jest): 42/120.

Chyba mogę się zgodzić z wynikiem. Ponoć jestem zbyt szorstki i zbyt dosadnie walę prawdą w mordę. Punkty kobiecości pewnie się wzięły z dużej skłonności do współczucia i przebaczania.
mariusz2011
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 02 gru 2011, 23:24
Płeć: nieokreślona

Re: Androgynia

Post autor: mariusz2011 »

Skala męskości:
50/120

Skala kobiecości:
90/120

Różnica płciowa (różnica męskości i kobiecości):
40/120

Jestem więc osobą odwróconą płciowo (sex-reversed).

Do ateizmu, introwertyzmu i nadwrażliwości dochodzi odwrócenie płciowe. Nie ma to jak mniejszości. :lol:
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Androgynia

Post autor: Sorrow »

You scored 46.667 out of 100 masculine points, 37.5 out of 100 feminine points, and 50 out of 100 androgynous (neutral) points.

Dziwne.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Wroblaka
Introwertyk
Posty: 79
Rejestracja: 16 gru 2011, 19:23
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Androgynia

Post autor: Wroblaka »

Skala męskości:
50/120

Skala kobiecości:
67/120

Różnica płciowa (różnica męskości i kobiecości):
17/120

Moim zdaniem najciekawszymi osobami są kobiety z wyraźnym pierwiastkiem męskim i mężczyźni z kobiecym. Wynika z tego, że jestem całkiem ciekawą osobą... 8)
4w5 "Włóczęga"
Obrazek
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Androgynia

Post autor: Fist »

62.5/100 męskość.
70/100 kobiecość.
70/100 androgyniczny.

Hał kjurjus...
Awatar użytkownika
dali
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2012, 17:07
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kraków

Re: Androgynia

Post autor: dali »

Skala męskości: 81/120
Skala kobiecości: 50/120
Różnica płciowa (różnica męskości i kobiecości): 31/120
Spora różnica, ale zawsze mi się wydawało, że jestem bardziej facetem. Praktycznie 100% charakteru, łącznie
z poczuciem humoru, zamiłowaniami smakowymi i uzdolnieniami mam po tacie. W sumie to mnie to cieszy :D
Awatar użytkownika
Tichy
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:36
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wrocław

Re: Androgynia

Post autor: Tichy »

Skala męskości:
70/120

Skala kobiecości:
52/120

Różnica płciowa (różnica męskości i kobiecości):
18/120


Wiedziałem, że jest we mnie coś z baby :) Ta przedłużająca się chwila wahania kiedy trzeba podjąć męską decyzję ;) Ostatnio coś też gorzej za kółkiem mi idzie :D
'Nikt nie może być mi bliższy ode mnie, a ja, ja jestem sobie czasem taki daleki...' S.Lem
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Androgynia

Post autor: Akolita »

Nie wiem, czy określenie "androgyniczny" będzie adekwatne w tym przypadku, bowiem chodzi mi o cechy nie tylko psychiczne, ale też fizyczne, mianowicie - mnie najbardziej atrakcyjne wydają się osoby z wyglądu ani męskie, ani kobiece, to znaczy - bardzo szczupli mężczyźni o wąskich ramionach i kobiety z niezbyt rozwiniętymi krągłościami tam, gdzie kobieta mieć je powinna. Czyli tak jakby nieco zniewieściali z budowy faceci i nieco chłopięce z sylwetki dziewczyny. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
ODPOWIEDZ