Czy jesteście wyjątkowi?

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Schmalzler
Introwertyk
Posty: 121
Rejestracja: 25 maja 2011, 17:36
Płeć: nieokreślona

Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: Schmalzler »

Mogę chyba bezpiecznie założyć, że większość z nas zostało wychowanych na rozmaitych supermenach, batmanach i Rockich Balboach. Głównym bohaterem jest zawsze ktoś wyjątkowy. Inaczej film byłby nudny.

Czy uważacie, że jesteście wyjątkowi?

Nie chodzi mi o przeciętną wyjątkowość w stylu 'każdy człowiek jest inny, każdy ma swoją wartość'; raczej o jakąś linię, która oddziela was od innych ludzi. Zaznaczam, że nie musi oznaczać "jestem lepszy".

Jasne, nie każdy jest Che Guevarą i pewnie niewiele osób uważa się za drugiego Ghandhiego. To nie musi być rzecz, o której myśli się codziennie i która bardzo na was wpływa - ot, takie mgliste przekonanie gdzieś w podświadomości.

Bądźcie szczerzy przed sobą. Jesteście anonimowi :)
Keep talking, I'm diagnosing you.
Awatar użytkownika
morgoth
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 06 paź 2012, 21:49
Płeć: nieokreślona

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: morgoth »

tak jestem wyjątkowy przewyższam inne samce pod jednym względem xD
Sa­mot­ni­cy dnia dzi­siej­sze­go, wy, odo­sob­niający się, lu­dem wy kiedyś będziecie: z was, któryście się sa­mi wyb­ra­li, pow­sta­nie lud wyb­ra­ny - a z niego nad­człowiek.

4w5
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: Padre »

Pics, or it didn't happen :-P
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
kosmonauta80
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 07 wrz 2012, 20:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Tarnów

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: kosmonauta80 »

Obserwując ilość idiotów wokół mnie tak się czuje - wyjątkowy w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: Sorrow »

Nigdy nie spotkałem kogoś takiego jak Ja. A miło by było, szczególnie gdyby była to osoba płci odmiennej.

Tak swoją drogą, to jak wam się podoba mój avatar :D ?
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: Miszka »

Do mnie bardziej by pasowało stwierdzenie "inny" lub "nienormalny". Wyróżniam się w wielu rzeczach, ale chyba nie jestem wyjątkowy. To większość ludzi jest szara i przewidywalna.
Awatar użytkownika
morgoth
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 06 paź 2012, 21:49
Płeć: nieokreślona

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: morgoth »

@Sorrow na avatarze to ten Azjata co 2-3 lata temu popstrykał sobie kilka groźnych fotek a później zrobił masakrę ?
Z tą wyjątkowością to jest ciężko widząc zachowanie ludzi z zarazem będąc od nich innym(mając inny punkt spojrzenia)...
Sa­mot­ni­cy dnia dzi­siej­sze­go, wy, odo­sob­niający się, lu­dem wy kiedyś będziecie: z was, któryście się sa­mi wyb­ra­li, pow­sta­nie lud wyb­ra­ny - a z niego nad­człowiek.

4w5
Cyrus Reed
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2012, 3:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: Cyrus Reed »

Czasem ogarnia mnie taki przypływ energii, że mam wrażenie że mógłbym się wznieść w powietrze i poczuć jak to jest przekroczyć barierę dźwięku. A potem spaść na ziemię niczym meteoryt, wstać, otrzepać się z kurzu i pójść dalej.
Czuje się wyjątkowy, mam wrażenie że jest dla mnie jakaś rola w tym świecie, ale nie jestem w stanie określić co to mogłoby być.
Awatar użytkownika
p0kr4kk
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2012, 19:05
Płeć: nieokreślona
Kontakt:

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: p0kr4kk »

Swoją drogą witam wszystkich zebranych.

Mam trzydzieści lat, trochę już przeżyłem i trochę siebie jednak znam. Wiesz, wyjątkowość u introwertyków - a w zasadzie poczucie wyjątkowości to rzecz znamienna na tyle, że można by ją wrzucić do objawów klinicznych tego typu osobowości (o ile jeszcze tego nie uczyniono). I ty pytasz w czym jestem wyjątkowy?

Głupio tak pacnąć pierwszy post na forum od autoreklamy, ale whatever. No to lecim: mam IQ powyżej przeciętnej, doskonale orientuję się w nowych technologiach - i to na tyle na tyle, że często ludzie proszą mnie o pomoc tudzież poradę, potrafię także robić ludziom wodę z mózgów gdy mam taki sadystyczny nastrój (co zabawne - niektórzy palacze konopii to uwielbiają), jeśli z kimś komunikatywnym dostatecznie długo jestem w jednym pomieszczeniu, osoba taka zaczyna zwierzać mi się z różnych prywatnych - by nie rzec - intymnych spraw, mimo tego że o to nie zabiegam, poza tym potrafię zrobić Ctrl-Alt-Delete stopami, złożyć koszulkę w kostkę w ciągu sekundy oraz zjeść samemu 50cm pizzę :-)

Aha - a na imię mam Jordan (serio).
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: Arsen »

Hmmm czy jestem wyjątkowy to nie wiem. Raczej nic jakoś super bardzo mnie nie wyróżnia. Nie wyłamuje się poza żadną fikcyjną skale. Jednak czuje się wyjątkowy tak sam dla siebie. Intryguje mnie moja własna osoba a 80% ludzi których znam wydaje mi się nudna i nie ciekawa.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
BiałyGuzik
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2016, 17:57
Płeć: kobieta
Enneagram: 10w
MBTI: ERROR
Lokalizacja: świat prostopadły

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: BiałyGuzik »

A mnie się z kolei wydaje, że takim wyjątkowym pierwiastkiem we mnie jest to, że mimo mojej cichości, czasem nieśmiałości, trudno to określić - zamkniętości, staram się wyróżniać na tle innych (ale taka już chyba przypadłość czwórek ;p). Moją wyjątkowością, myślę, jest niedostępna dostępność.
Dygresja: Dobre pytanie by też było: "co wyjątkowego, jak myślisz, widzą w Tobie ludzie?"
Życie jest ciężkie jak worek ziemniaków.
mindlessness

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: mindlessness »

Myślę, że jakiś pierwiastek wyjątkowości się i we mnie znajdzie ;)
Ale nie uważam siebie za osobę wyjątkową - jestem w stanie znaleźć duże grono osób posiadających moje "wyjątkowości", nawej więcej wyjątkowości w całej wyjątkowości. I też zdarza mi się słyszeć, że tutaj jestem do kogoś bardzo podobna, tutaj przewracam oczami jak inna osoba, tutaj się uśmiecham jak ktoś. Nie wiem, jesteśmy ludźmi i z gatunkowego punktu widzenia raczej jesteśmy do siebie podobni, nie do każdego, ale do kogoś zawsze. Żebym poczuła się kimś wyjątkowym musiałabym chyba stać się kosmitką lub nie wiem "czym" :D
Awatar użytkownika
BiałyGuzik
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2016, 17:57
Płeć: kobieta
Enneagram: 10w
MBTI: ERROR
Lokalizacja: świat prostopadły

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: BiałyGuzik »

mindlessness pisze: 27 lut 2019, 16:25 Żebym poczuła się kimś wyjątkowym musiałabym chyba stać się kosmitką lub nie wiem "czym" :D
Z punktu widzenia kosmitów, jesteś kosmitką:D
Życie jest ciężkie jak worek ziemniaków.
mindlessness

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: mindlessness »

BiałyGuzik pisze: 27 lut 2019, 20:49
mindlessness pisze: 27 lut 2019, 16:25 Żebym poczuła się kimś wyjątkowym musiałabym chyba stać się kosmitką lub nie wiem "czym" :D
Z punktu widzenia kosmitów, jesteś kosmitką:D
W sumie racja.. Ale wciąż byłabym kosmitką wśród kosmitów z mojej planety!
Czyli w sumie i tak byłabym żadną kosmitką, ajć.
Chyba, że wchodzi w grę opcja bycia wśród kosmitów jako człowiek - to nie powiem, czułabym się jedyna w swoim rodzaju :D
Ale na aż takiej wyjątkowości mi nie zależy xd ;p
Ludki nie takie złe są ;]
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Czy jesteście wyjątkowi?

Post autor: Introman24 »

BiałyGuzik pisze: 27 lut 2019, 20:49
mindlessness pisze: 27 lut 2019, 16:25 Żebym poczuła się kimś wyjątkowym musiałabym chyba stać się kosmitką lub nie wiem "czym" :D
Z punktu widzenia kosmitów, jesteś kosmitką:D
Ziemia jest w kosmosie, więc wszyscy jesteśmy kosmitami :)

Co by nie mówić, to nawet człowiek wśród kosmitów byłby absolutnie wyjątkowy. Tak samo kosmita na Ziemi, chociaż mam wrażenie, że część ludzi rzeczywiście pochodzi z kosmosu :)
Ale kto wie, czy z obcymi człowiek nie dogadałby się lepiej niż z przedstawicielami własnego gatunku. Nie zdziwiłbym się, jakby okazaliby się oni bardziej ludzcy od ludzi.

A co do wyjątkowości to myślę, że każdy jest wyjątkowy na swój sposób i ma jakieś własne cechy odróżniające go od innych. Sam odróżniam się od innych tym, że potrafię długo rozmyślać o tzw. "wielkich sprawach" jak chociażby obce cywilizacje, o których była tu mowa. Ale nie uważam się z tego powodu za lepszego od reszty ludzkości.
ODPOWIEDZ